https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/261911 ... -het-zadel
Het is geen geheim dat de oorlog veel pijn doet."
Die pijn wordt ook in de VS gevoeld, zegt de analist. Ook door de president.
"Trump heeft zijn reputatie aan gort geschoten met deze oorlog en de wereldeconomie in een ravijn gestort. Ook hij ziet in dat deze oorlog niet te winnen is met militaire middelen en gewoon te veel geld kost."
Ook gunstig voor Iran: een fonds van 300 miljard dollar dat onder meer moet gaan naar wederopbouw. Waar die honderden miljarden precies vandaan moeten komen, is nog onduidelijk. Thomas: "Er komt een stevigere economische basis onder het regime, deels gefinancierd door de VS. De Amerikanen helpen het regime alleen maar sterker in het zadel." Overigens zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance dat er "geen cent vanuit Amerika" naar Iran gaat.
De analist wijst erop dat Trump de Iran-deal van zijn voorganger Obama verscheurde, omdat die volgens hem te gunstig uitpakte voor Iran. "Met die deal ging er 1,7 miljard naar Iran. Nu wordt er ineens met 300 miljard gezwaaid."
Wat een fantastische leider en strateeg is die Trump toch...Halve gare idioot is het. Enige lichtpuntje is dat deze actie de midterms in november toch negatief moet beïnvloeden

En waar denkt de V.S. die 300 miljard vandaan te gaan halen? In Europa hebben ze niet zo heel erg veel vrienden meer lijkt me
