DF kinderadvies
- Luco
- Berichten: 29822
- Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16
Re: DF kinderadvies
Juist, en dat terugschroeven valt natuurlijk niet mee, want we willen minimaal 3 keer op vakantie, elke 10 jaar een nieuwe keuken en badkamer, elke twee jaar een nieuwe auto en elk volgend huis moet groter zijn dan het huidige.Joy schreef: 23 feb 2026, 20:27 Wij hebben bewust gekozen om terug te gaan naar 1 inkomen zodat mijn vrouw er 100% van de tijd voor de kleine man is. We zijn niet afhankelijk van oppas of kinderdagverblijf. De rust die dat geeft voor het kind en ons huishouden is ongekend. Ik heb het zelf ook altijd zo meegemaakt toen ik klein was en wist dat, indien mogelijk, ik later hetzelfde wilde voor mijn kind. Iedereen in mijn klas op de basisschool (1985-1993) had een ouder thuis.
Nu is dat vandaag de dag helaas niet vanzelfsprekend meer maar het zou wel echt goed zijn als er weer een generatie ouders met volle aandacht hun kind kon groot brengen. En ja daar zou de overheid financieel in kunnen bijdragen, maar het zal toch ook voor een deel uit het terugschroeven van verwachtingen moeten komen bij de ouders zelf.
Kinderen ja, tuurlijk, maar inleveren ho maar.
-
Wimo
- Berichten: 2846
- Lid geworden op: 10 jul 2009, 00:31
Re: DF kinderadvies
Moet je voorstellen.. dat allemaal willen EN het pensioengat en de zorg voor al die oudjes betalen. Allemaal de schuld van die hele generatie zelf uiteraard!
- Luco
- Berichten: 29822
- Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16
Re: DF kinderadvies
Zonder kinderen hou je geld over om je pensioengat te vullen 
-
Wimo
- Berichten: 2846
- Lid geworden op: 10 jul 2009, 00:31
Re: DF kinderadvies
Verstandig, voordeel is ook nooit aow gaat ontvangen als je pensioen hebt.
- Bram
- Berichten: 17008
- Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
- Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
- Locatie: Breda
Re: DF kinderadvies
Ja, zo werkt het overal inderdaad.Luco schreef: 23 feb 2026, 21:44Juist, en dat terugschroeven valt natuurlijk niet mee, want we willen minimaal 3 keer op vakantie, elke 10 jaar een nieuwe keuken en badkamer, elke twee jaar een nieuwe auto en elk volgend huis moet groter zijn dan het huidige.Joy schreef: 23 feb 2026, 20:27 Wij hebben bewust gekozen om terug te gaan naar 1 inkomen zodat mijn vrouw er 100% van de tijd voor de kleine man is. We zijn niet afhankelijk van oppas of kinderdagverblijf. De rust die dat geeft voor het kind en ons huishouden is ongekend. Ik heb het zelf ook altijd zo meegemaakt toen ik klein was en wist dat, indien mogelijk, ik later hetzelfde wilde voor mijn kind. Iedereen in mijn klas op de basisschool (1985-1993) had een ouder thuis.
Nu is dat vandaag de dag helaas niet vanzelfsprekend meer maar het zou wel echt goed zijn als er weer een generatie ouders met volle aandacht hun kind kon groot brengen. En ja daar zou de overheid financieel in kunnen bijdragen, maar het zal toch ook voor een deel uit het terugschroeven van verwachtingen moeten komen bij de ouders zelf.
Kinderen ja, tuurlijk, maar inleveren ho maar.
Feit is dat met één inkomen (anderhalf maal modaal in ons geval) een normaal huis, in een normale wijk (zoals wij hebben, gewoon een fatsoenlijk, zeker niet belachelijk groot rijtjeshuis in een normale woonwijk), één auto en een gezin met twee kinderen dat jenevernooitniet betaald kan worden. En nee, dat lukt ook niet als ik de M3 de deur uit trap. De afgelopen vijf jaar zijn we denk ik 2x op vakantie geweest, de andere drie keer dat we niet gingen was daar helemaal geen geld voor.
Ga ik niet over zitten janken trouwens, maar de argumenten die ik hier voorbij zie komen lijken me wat kort door de bocht. We leveren meer dan genoeg in, dat hoort er ook bij, en dat accepteren we ook. Maar de overheid maakt het ouders op dit vlak zeker niet makkelijker de laatste jaren, terwijl dat wel al heel lang beloofd (gratis kinderopvang, vereenvoudigen toeslagensysteem) wordt.
- Arthur
- Berichten: 44317
- Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
- Auto: Nr.52
- Locatie: Boven Barcelona
Re: DF kinderadvies
Dat moeten die ouders toch echt zelf weten. Net zoals iemand zelf moet weten dat 'ie een hond uit het buitenland haalt terwijl de asiels/asielen hier overvol zitten. Maar ook daar vindt iemand wel wat van...Luco schreef: 23 feb 2026, 18:57 nee als je bewust voor kinderen kiest moet je daar ook wat voor laten en ze niet zoveel mogelijk bij opa, oma, tante, nicht of kinderopvang dumpen.
Waar doet het pijn? Laat de mensen lekker doen wat ze willen.Luco schreef: 23 feb 2026, 21:44 Juist, en dat terugschroeven valt natuurlijk niet mee, want we willen minimaal 3 keer op vakantie, elke 10 jaar een nieuwe keuken en badkamer, elke twee jaar een nieuwe auto en elk volgend huis moet groter zijn dan het huidige.
Kinderen ja, tuurlijk, maar inleveren ho maar.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], SlowCo en 20 gasten
