Het grote DF cryptocurrency topic

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Gijzert
Berichten: 5567
Lid geworden op: 01 aug 2013, 19:48

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Gijzert » 10 jun 2026, 08:37

Wimo schreef: 10 jun 2026, 08:13 Ik gebruik Google niet meer sinds chatgpt.
Snap ik. Maar ook geen xAI.

Tom
Berichten: 22770
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Tom » 10 jun 2026, 09:19


Gebruikersavatar
JP
Berichten: 36178
Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
Locatie: "No Risk, full poes"

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door JP » 10 jun 2026, 09:26

AI is een nuke, we ontwikkelen iets wat onszelf dan overbodig gaat maken. Zijn computers dan zo slim geworden of wij dommer. :hmmm:
Ondanks dat ik zelf nu de hele dag alleen maar 'achter de computer' zit, zie ik nog niet dat dit ooit door AI overgenomen gaat worden. Of wacht nog even 11 maanden, tot ik weer een vast contract heb. :coffee:

Gebruikersavatar
smiley
Berichten: 10110
Lid geworden op: 06 dec 2009, 01:07
Auto: Opel Speedster Supercharged
Locatie: Brabant

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door smiley » 10 jun 2026, 10:27

Voor mijn gevoel zitten we net op het punt van de piek in de hype cycle waar het weer naar beneden gaat.
hype.jpg
hype.jpg (83.67 KiB) 1262 keer bekeken

Tom
Berichten: 22770
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Tom » 10 jun 2026, 10:42

Dat denk ik ook smiley. Ik denk dat er op de beurzen ook nog wel klappen gaan vallen rondom AI, er worden nu zoveel miljarden rondgepompt en bijzondere financiële constructies (geschuif van geld tussen NVIDIA, OpenAI, Microsoft, Google, etc.) opgezet. Ik ga m'n vingers er vooralsnog niet aan branden, hoe zeer ik ook in de techniek geloof. Stap wel een keer in na die hype als de kaarten zijn geschud.

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9488
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30
Auto: E36 M3 & F82 M4CS

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Bert ///M3 » 10 jun 2026, 12:02

Tom schreef: 10 jun 2026, 09:19
150 kW zijn nog geen 2 Blackwell server racks. Dan moet je behoorlijk wat van die dingen de lucht in knallen voor je uberhaubt aan de capaciteit van een gewoon AI datacenter.

Daarnaast 110m2 radiator capacity, blijft een probleem als je een radiateur in vacuum gebruikt.

Verder waar ik denk dat je eerst AI gaat zien is vooral besluitvorming. Bij ons in de offshore industrie zijn er best behoorlijk wat functies die je door een server rack vervangen kan zeg maar. AI heeft niet altijd gelijk als het ware maar mensen hebben dat ook niet dus als je ongeveer op hetzelfde niveau komt dan ben je er al.

Probleem in de wereld van de beurzen is de financiering. Tot nog toe financiereden de techreuzen het vooral met eigen geld, daar begonnen de aandeelhouders al wat over te morrelen maar nu lijkt het er ook op dat de meesten extern kapitaal aan willen trekken. De hardware gerelateerde aandelen, semiconductors enz varen er wel bij. SK Hynix geeft zijn personeel in de memory afdeling een bonus van bijna een half miljoen, dus werd het Samsung Electronics personeel chagarijnig en gingen ze staken :lollerdelol:

Gebruikersavatar
MParallel
Berichten: 9259
Lid geworden op: 23 mei 2009, 01:04
Auto: BMW

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door MParallel » 10 jun 2026, 12:52

Wimo schreef: 10 jun 2026, 08:13 Ik gebruik Google niet meer sinds chatgpt.
Ik wel minder.
En mensen zoeken nu op die manier ook niet meer (minder) op fora. Stack Overflow klaagde daar o.a. over.
Het is makkelijk om AI in een paar seconden al die fora en topics te later doorspitten, want dat scheelt een heleboel zoekwerk.

Alleen wat je krijgt is dat fora minder nieuwe informatie krijgen door afname posts en dan blijft dus constant dezelfde bestaande informatie uitgebraakt worden.
Ik test regelmatig ChatGPT en Gemini boor BMW specifieke vragen waarop ik het antwoord al weet, maar als je dat ziet welke foute informatie elke keer naar boven komt, dan schiet dat ook niet op. Als leek wordt je dan het bos in gestuurd.

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22637
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Niels » 14 jun 2026, 14:44

Klopt idd. Dat heeft met de opbouw te maken van AI heb ik gisteren net geleerd (co-pilot cursus). Het is een super handig stuk software wat alleen maar zo effectief is door de enorme rekenkracht waarbij je zelf genoeg kennis van zaken moet hebben om de output te kunnen beoordelen. Het is niet slim, wel slim bedacht.

Nog mensen die ingestapt zijn in SpaceX? Er is geen aandeel wat dichterbij crypto komt :tooth: ik ben niet vies van een beetje speculatie gokken maar wacht ff af totdat de helft van alle aandelen in omloop zijn (180dg) en wanneer Musk zijn deel kan verhandelen (366dg).

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9488
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30
Auto: E36 M3 & F82 M4CS

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Bert ///M3 » 14 jun 2026, 16:28

Ik had er wat gekocht en ook weer verkocht. Kreeg pas een fill op 165 (terwijl ik de order al op 160 ingegooid had) en had ze op 172 de deur uit gedaan, heeft even 176 gestaan maar zag dat de vaart er uit liep. Had ook issues met de datafeed op 1 of andere manier. Leuke bonus voor een paar muisklikken op vrijdagmiddag.

Valuatie is mij te hoog. Ik zit bij IBKR en die laten je helaas niet inschrijven op IPO's anders had ik dat wel gedaan. Maar dan had ik ze ook de deur uit gedaan :lol:

Ze stonden trouwens op 100% margin verplichting dus betekend dat de brokers ook behoorlijk wat volatiliteit verwachten.

Gebruikersavatar
Elise
Berichten: 9842
Lid geworden op: 28 jun 2008, 11:03

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Elise » 14 jun 2026, 22:15

Niels schreef: 14 jun 2026, 14:44 Het is een super handig stuk software wat alleen maar zo effectief is door de enorme rekenkracht waarbij je zelf genoeg kennis van zaken moet hebben om de output te kunnen beoordelen. Het is niet slim, wel slim bedacht.
AI kan met een enorme snelheid bestaande data verwerken, "monkey see, monkey do", uitbraken wat een ander al heeft voorgekauwd.
Nog steeds heel handig en helemaal eens met wat M// schreef.
MParallel schreef: 10 jun 2026, 12:52 Ik test regelmatig ChatGPT en Gemini boor BMW specifieke vragen waarop ik het antwoord al weet, maar als je dat ziet welke foute informatie elke keer naar boven komt, dan schiet dat ook niet op. Als leek wordt je dan het bos in gestuurd.

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22637
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: Het grote DF cryptocurrency topic

Bericht door Niels » 15 jun 2026, 21:44

AI selecteert de beste informatie op basis van statistische waarschijnlijkheid. Dat gaat best goed wanneer het om redelijk algemene informatie gaat. Wordt er gevraagd om specifieke informatie dan zul je ook specifieke kennis moeten hebben om de output te kunnen beoordelen.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: EvdP, Fabian, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Peter-Paul, Rogerb, ron36, Semrush [Bot] en 1 gast