GMC Savana Explorer 5.7

Net een nieuwe auto gekocht? Of druk bezig met de restauratie van je klassieker of opbouw van je racer? Hier kun je ons op de hoogte houden.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Ar » 21 jul 2013, 11:26

Aangezien ik er mee bezig ben, vind ik het wel een topic waard. Misschien dat de kleine technische zaken wat interessanter zijn.

Telefoonfoto's bij het ophalen.
Afbeelding

Afbeelding

Wat interieurfoto's van de de advertentie:
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
AfbeeldingAfbeelding


Het is een Limited edition. Wat wil zeggen dat er een achteraf een luxe interieur ingezet is.
Het volgende is tot nu toe gedaan:
• Oliewissel differentieel met toevoeging. Differentieel is een bekend probleem bij deze auto's.
• Grotere bakkoeler. Deze zit nu voor de radiateur.
• Airconditioning service beurt. Naderhand is het via ventiel gaan lekken. Daarvoor was er niks aan de hand. Voor dit probleem heb ik binnenkort een afspraak.
• Smeernippels ingevet..
• Speling ophanging controleren. Is goed. En onderzijde geïnspecteerd.
• Moeilijk starten lijkt niet door accu te komen (door laten meten en doet hetzelfde met startkabel erop). De startmotor klinkt hetzelfde als bij de Avalanche. Dat zal het wel niet zijn.
• Thermostaat is vervangen. Was niet nodig, maar preventief.
• Oliewissel met GM longlife 5w30 oliefilter, luchtfilter en benzinefilter.
• Remvloeistof vervangen.
• Extra automaat bak gekocht. Dat is ook zwak bij deze auto's, dus heb ik er nu een reserve op voorraad...
• Elektrische bank op zijn originele plek terug gezet en weer aangesloten. Deze was afgekoppeld en bij het aansluiten sprong steeds de zekering eruit. Het bleek gewoon sluiting te zijn doordat de bekabeling wat verderop beschadigd was. De beugel aan de onderzijde van de auto heeft een kennis opnieuw gestraald, uitgeboord, tapeinden erop gelast en wat zwarte verf erop.
• Audio/video radio vervangen met als extra functionaliteit hands free kit. In de oude zat slecht geluid en geen carkit. Er was al een achteruit rij camera aangesloten.
De tweede radio/mp3speler voor de achterpassagiers weer aangesloten. Er zitten vier hoofdtelefoons in de auto die ingeplugd kunnen worden op vier verschillende plaatsen, zodat je naar deze radio kunt luisteren.
• Bougies vervangen. Van AC Delco naar NGK. Een LPG specialist gaf me ooit het advies NGK te gebruiken.
• Andere wielen gemonteerd met nieuw Continental 235/70/17 4x4 banden met loadindex van 111 codering H. 295/40/20 rondom reed niet zo fijn als dit uiteraard. In Nedeland heb je weinig last van spoorvorming, maar vakantie zal dat anders zijn.
• Vialle installatie uitgelezen, ook tijdens het rijden gemonitord met laptop eraan.
• Twee Vialle injectoren gekocht, een vervangen.


De auto start moeilijk. Het duurt een aantal seconden, voordat de auto aanslaat. Ik heb geen idee wat het zou kunnen zijn. De accu is doorgemeten en zou goed moeten zijn volgens de "accuboer".
Eenmaal lopend draait de motor soepel op benzine, maar op LPG(Vialle) is dat wisselend. Op LPG loopt de auto na een lange rit goed, maar met grote regelmaat ook niet. Koud is het sowieso niet helemaal goed op LPG. De LPG specialist noemde een aantal mogelijke oorzaken, maar dat wist ik ook wel.

Als je kijkt naar de symptomen zou je zeggen dat het in de ontsteking moet zitten.

Is de auto gevoeliger op LPG en daarom het regelmatig lopen op 7 cilinders? Of is de de oorzaak daarvoor anders en ligt het in het LPG systeem. Bijvoorbeeld een injector, kabelbreuk, computer, enz. Misschien dat het niks te maken heeft met het moeilijk starten.

Krijgt de auto bij het starten niet voldoende benzine? Ook als ik de auto op benzine weg zet gebeurt hetzelfde.

Iemand anders die wel eens met LPG auto's zei dat een lekke injector zou kunnen zijn. Hij vroeg mij of de auto moeilijk startte. Zijn verklaring is dat er tegelijk benzine en LPG bij het starten is.
Bij het loshalen van de stekkers van de LPG injectoren reageerde de motor bij een wat minder. Die injector hebben we vervangen, maar veel heeft het niet geholpen. De andere injector heb ik als reserve gekocht voor de vakantie.

Gisteren kwamen de bestelde bougies binnen.
De elektrode afstand zou bij LPG 0.8mm moeten zijn. De voelermaatjes waren ooit een keer gestolen met al het andere gereedschap.
De winkels waren al dicht en op marktplaats zag dat iemand ze in Zeewolde verkocht.
Het was mooi weer, dus we zijn met de Corvette met open kap ernaar toe gecruised. Het is trouwens verbazingwekkend wat voor verbuik die auto haalt. Achterbanden 305-20 en op de boordcomputer stond 8,8l/100km. Op de snelweg moet 8,5 haalbaar zijn.

Mijn broer is gestart met het vervangen ervan, nadat hij dus de elektrode afstand van 1,1 naar 0,8 heeft gezet. Wat een rot klus het vervangen van de bougies. Sleutelen aan het blok doe je bij deze auto niet altijd via de motorruimte aan de voorzijde. Via de binnenzijde bereik je het andere deel door een deel van het interieur te verwijderen. Dat zijn vier schroeven en twee dwars geplaatste banden. Het is snel los. Voor de bougies kun je hiermee alleen de een na laatste achterste bougies aan beide zijden bereiken. De overige zes moeten via de wielkasten aan beide zijden.

Dat heeft geholpen zeg! De auto start veel makkelijker en loopt lekker rustig. Ik denk dat het helemaal perfect wordt met de nieuwe verdelerkap. Inwendig was er oxidatie te zien aan de verdelerkap.

Maandag komt binnen:
• Remblokken voor (Wagner heavy duty)
• Verdeel kap+rotor (Standard)

Wat nog te doen.
• Het gouden gedeelte aan de onderzijde is niet mooi en laat ik rondom opnieuw spuiten.
• Grille opnieuw spuiten.
• Velgen opnieuw spuiten. Dat vind altijd mooier dan coaten.
• Beeldbuis eruit en vervangen door een LCD scherm. Weet iemand 12 volt LCD schermen te koop van de bekendere merken? Liever geen Akai of iets dergelijks.
• Uitlijnen

Het was de bedoeling om dit jaar met de Avalanche te gaan, maar dit is toch wel fijner. Het is de eerste keer dat ik mijn zoon en dochtertje met de auto meeneem.

Na de vakantie eventueel te koop bij een goed bod. Inruil met een H2 mag ook.:bag:

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Petrolhead Tom » 21 jul 2013, 11:43

Geniaal gevaarte! Dat gaat een relaxte reis worden!

Online
Gebruikersavatar
D20VT
Berichten: 884
Lid geworden op: 26 jun 2011, 21:43

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door D20VT » 21 jul 2013, 11:53

Gaaf zo'n ding, heb je hem op camperkenteken staan of was je dat niet van plan

Gebruikersavatar
dvh
Berichten: 17197
Lid geworden op: 05 mei 2009, 23:29

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door dvh » 21 jul 2013, 11:59

Wat een bakbeest :)
Fijne vakantie!

Online
Richardt.
Berichten: 6767
Lid geworden op: 03 sep 2009, 11:29
Auto: BMW G21 330i M-Sport
Locatie: Emmen e.o.

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Richardt. » 21 jul 2013, 12:10

Geniaal! :clap:

Volgens mij zit je achterin beter dan voorin. Hopelijk weet je de probleempjes vlot op te lossen :thumbup:

Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Peric » 21 jul 2013, 12:15

Stoere van!
Veel plezier ermee!
Laatst gewijzigd door Peric op 21 jul 2013, 17:16, 1 keer totaal gewijzigd.

Rupie
Berichten: 9466
Lid geworden op: 19 nov 2007, 15:31

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Rupie » 21 jul 2013, 12:49

Mooi verhaal Ar.

Ps: sommige mensen zouden het al heel wat vinden als hun motor op 7 cilinders loopt :lol:

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door GTRene » 21 jul 2013, 13:24

bijna The A(r) team :mrgreen:

Online
Gebruikersavatar
Martijn_bmw
Berichten: 28635
Lid geworden op: 22 nov 2009, 13:32
Locatie: Randstad

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Martijn_bmw » 21 jul 2013, 15:10

Gave bus ar! Inderdaad beetje A team gevoel :-D

Xave30
Berichten: 15380
Lid geworden op: 01 nov 2007, 22:35
Locatie: Hello E39 , farewell E30 & E34

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Xave30 » 21 jul 2013, 19:31

Proper transportation. :thumbup:

Gebruikersavatar
Joopieboy
Berichten: 1968
Lid geworden op: 12 dec 2010, 19:16
Locatie: Brabant

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Joopieboy » 21 jul 2013, 19:48

Wat een bazenbak haha. Gaaf ding!

Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Ar » 22 jul 2013, 04:49

@D20VT
Ik twijfel om hem om te bouwen naar een camper kenteken. Voorlopig hou ik hem zo. Ik denk niet dat het rendabel is voor mij.

Mark
Berichten: 1200
Lid geworden op: 02 mei 2008, 16:03

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Mark » 22 jul 2013, 20:01

Bougiekabels, verdeelkap, rotor zou ik het zoeken. Ontsteking is veel kritischer bij LPG, bij mijn oude Patrol ook lang gezocht, uiteindelijk bleek de isolatie van een van de bougiekabels niet goed genoeg.

Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Ar » 23 jul 2013, 00:18

Nieuwe verdeelkap en rotor vandaag gemonteerd. Bougiekabels ga ik ook maar bestellen.

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 40260
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Knot » 23 jul 2013, 00:40

Blokje zit goed verstopt idd, da's niet makkelijk sleutelen.

Je moet er wel zin in hebben hoor, reserve automaat op de plank etc.... maar wat een GENIALE stoelen zeg!!!!!

Gebruikersavatar
daNpy
Berichten: 5980
Lid geworden op: 06 nov 2009, 09:11
Locatie: Eindhoven

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door daNpy » 23 jul 2013, 12:22

Edit: Van Ar mogen er geen kind-verwekkende activiteiten worden geassocieerd worden met deze bus, derhalve mijn post aangepast :lol:

Gebruikersavatar
MartijnGizmo
Berichten: 13003
Lid geworden op: 22 feb 2007, 18:20
Locatie: Almere

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door MartijnGizmo » 25 jul 2013, 10:13

Wat een briljante wagen, een soort rijdende lounge-hoek! :headbang:

Gebruikersavatar
Marsnel
Berichten: 456
Lid geworden op: 11 aug 2008, 22:19
Auto: Civic B18c | E91 335D
Locatie: Waddinxveen

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Marsnel » 26 jul 2013, 15:02

Zo`n wagen moet je hebben als je met een groepje op wintersport gaat ofzo..
Lekker cruisen en ondertussen business class chillen achterin..

Alpinar
Berichten: 41
Lid geworden op: 26 nov 2012, 03:15

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Alpinar » 28 jul 2013, 14:33

Super gave bak abi,dat wordt een relaxe reis voor jullie.
Als ik je niet meer spreek fijne vakantie. :df:

:tooth:

Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Ar » 29 jul 2013, 04:03

@Mark
De oorzaak is hetzelfde naar alle waarschijnlijkheid. Zie hieronder.

@Petrolhead Tom dvh Peric Joopieboy MartijnGizmo
Dank je.

@RichardT daNpy Marsnel
Inderdaad

@Ruben
Automatische cilinderuitschakeling bedoel je? :)

@Gtrene Martijnbmw Xave30
:D

@Alpinar
Bedankt.

Gezien de "symptonen" en het vervangen van een deel van de ontsteking, is de kans groot dat het de bougiekabels zijn. Via de Bosch North America site had ik het onderdeelnummer opgezocht en heb ik een automaterialenzaak gebeld waar ik korting krijg (met een aantal oudere auto's koop je nu eenmaal vaak onderdelen) en waar veel van Bosch leveren. In de systemen konden ze het niet vinden. De lengte van nummer wijkt volgens hun ook af van de Europese onderdelen.
Ik heb het uit VS besteld en verwacht pakketje deze week te ontvangen.

Aangezien ik de LPG installatie wilde uitsluiten ben ik een LPG specialist geweest. Het was ruim 100kmrijden. Zij zouden veel ervaring hebben met Amerikanen voorzien een Vialle installatie en dat vond ik het rijden wel waard. De volgende dag kon ik er ook meteen terecht in de ochtend.
Het uitlezen van de LPG installatie gaf geen foutmeldingen. Bij de uitlezen van de auto werd als storing van "missfires"bij een van de cilinders aangegeven.
Met een plantenspuit werd geconstateerd dat de bougiekabels slecht zijn. Mooi zei ik.

Het wisselen van de olie van de differentieel met een toevoeging heeft weinig geholpen. Hij maakt te veel lawaai. Ik ben bij een bedrijf in de omgeving geweest die differentieel revisies doet. De man zat in een verhuizing en hij zou me laten weten of het nog ging lukken. Na een aantal dagen heb ik een e-mail gestuurd en hij zou het me de volgende dag laten weten. Ik kreeg die dag geen antwoord en heb direkt die avond de pakking, lagers, kroon- en pignonwiel besteld.
Daarna kreeg ik het bericht dat hij waarschijnlijk de volgende week zou kunnen, maar ik heb heb de onderdelen al besteld. Ik overleg met hem of hij dat zo wel wil, maar zal in de tussentijd kijken naar een alternatief. Anders wordt het na de vakantie.

Gisteravond nog in de 996T gereden en vanochtend met deze auto pad geweest. Het contrast is natuurlijk enorm. Er zitten jonge Bilstein dempers onder, maar het blijft een schip. Lekker onthaasten over de A28 naar de omgeving van Zeewolde en over de A27 weer terug.

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22508
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Niels » 29 jul 2013, 11:06

Je durft wel :mrgreen: Maar echt een briljant ding, geweldig om als camper te hebben lijkt me.

Als de problemen in het ontstekingstraject zitten, wat idd wel iets gevoeliger is bij rijden op LPG, dan heb je mazzel :wink: Keep us updated :D

allen
Berichten: 18302
Lid geworden op: 26 apr 2006, 22:46

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door allen » 29 jul 2013, 11:08

Ar, vindt je je radio niet een tikkeltje te modern voor het dashboard? :mrgreen:

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Metchu » 29 jul 2013, 11:30

Haha te gek man! Er zijn studenten die een kleinere kamer dan deze auto hebben Hahahaha een hele goede reis! Ben benieuwd hoe jouw ervaring straks is met de grensposten ed ;)

Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door Ar » 29 jul 2013, 11:41

@Niels
Doe ik.

@allen
Het is geen Engelse auto, maar een Amerikaan.... :P
Die radio is er al uit en vervangen door iets wat op deze lijkt. Klapscherm is makkelijk met de achteruit rij camera en de betere merken vind ik te duur met deze functionaliteiten. Voor de passagiers zit er achter een een Sony waar de hoofdtelefoons op kunnen.
Misschien dat ik nog een digitale TV card koop van Hirschmann voor televisie onderweg in Nederland.

@Metchu
Heb jij enig idee of de post tussen Slovenië en Kroatië er nog is? Beide zijn EU nu.

allen
Berichten: 18302
Lid geworden op: 26 apr 2006, 22:46

Re: GMC Savana Explorer 5.7

Bericht door allen » 29 jul 2013, 12:02

Zit zelf nog met dat probleem. Defender is met de huif erop lastig inschatten bij het inparkeren, tenzij ik m'n hoofd uit het raam steek. Niet leuk bij regen en niet leuk bij de kleinere auto's, want die zie ik dan ook niet meer.
Het is alleen dat ik in mijn geval zo'n radio niet mooi vind staan in m'n auto. :bag:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot], Bob Gervais, Bokkepoot, KoenM, Marc Sierra, nielsdf, Peter-Paul, Sabberjoch, Ti-Tourist (Erik), WillemBoer en 9 gasten