Voorstellen (Z4, Speedster of toch de S2000?)

Hier kun je jezelf voorstellen.
Plaats reactie
Hashiriya

Voorstellen (Z4, Speedster of toch de S2000?)

Bericht door Hashiriya » 27 jun 2013, 00:45

Hallo

Ik heb vernomen dat dit het BMW forum van Nederland is ;) Omdat ik op zoek ben naar een Z3 Coupe heb ik mij hier maar vast geregistreerd. Ik zag dat een aantal leden hier in bezit zijn van deze auto. Wellicht kunnen zij mij tips geven waar ik op moet letten bij aankoop.
Laatst gewijzigd door Hashiriya op 26 jul 2013, 14:45, 2 keer totaal gewijzigd.

hanske
Berichten: 1019
Lid geworden op: 09 nov 2011, 15:45

Re: Voorstellen

Bericht door hanske » 27 jun 2013, 16:56

Hashiriya schreef:Ik heb vernomen dat dit het BMW forum van Nederland is ;)

Prima opening en gevoel voor humor. :thumbup:
Inderdaad wij rijden allemaal nog Z3's, een enkeling is al door gepromoveerd naar Renault, Peugeot en zelfs ééntje naar een Honda (S2000!!! :love: :love: :love: wat uiteindelijk ons aller eind doel is). For the time being kun je ons alles vragen over de Z3. Als bonus hebben we zelf de enige ter wereld bestaande V8 Z3 specialist (GTRene) onder de gelederen, geen vraag is hem te dol.

Barst maar los....................... :coffee:

Whitout bullshit, welcome here.

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 27 jun 2013, 19:15

Een S2000 is ook leuk ja. Nadeel is wel dat het geen vast dak heeft en de cockpit erg krap is. Is dat bij een Z3 Coupe beter? Ik wil graag meer beenruimte dan bij een S2000. :P

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: Voorstellen

Bericht door Petrolhead Tom » 27 jun 2013, 21:18

hanske schreef:
Hashiriya schreef:Ik heb vernomen dat dit het BMW forum van Nederland is ;)

Prima opening en gevoel voor humor. :thumbup:
Inderdaad wij rijden allemaal nog Z3's, een enkeling is al door gepromoveerd naar Renault, Peugeot en zelfs ééntje naar een Honda (S2000!!! :love: :love: :love: wat uiteindelijk ons aller eind doel is). For the time being kun je ons alles vragen over de Z3. Als bonus hebben we zelf de enige ter wereld bestaande V8 Z3 specialist (GTRene) onder de gelederen, geen vraag is hem te dol.

Barst maar los....................... :coffee:

Whitout bullshit, welcome here.
De s2000 is de beste. Zoek niet verder. Mugen maakt er een coupe van. Welkom! Veel plezier met je honda.

Gebruikersavatar
JP
Berichten: 34351
Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
Locatie: Boomer Life Matters

Re: Voorstellen

Bericht door JP » 27 jun 2013, 21:24

Welkom !
hanske schreef:
Hashiriya schreef:Ik heb vernomen dat dit het BMW forum van Nederland is ;)
Inderdaad wij rijden allemaal nog Z3's, een enkeling is al door gepromoveerd naar Renault, Peugeot en zelfs ééntje naar een Honda (S2000!!! :love: :love: :love: wat uiteindelijk ons aller eind doel is)
Was ons aller doel niet een Dyson/Quakercruesli ecotruttenschudder aka Up! ?

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22505
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: Voorstellen

Bericht door Niels » 27 jun 2013, 22:03

Welkom, Z3 Coupe...uitstekende keuze mijnheer :tooth:

Gebruikersavatar
frank de jonge
Berichten: 9950
Lid geworden op: 04 aug 2006, 13:31
Locatie: Erica

Re: Voorstellen

Bericht door frank de jonge » 27 jun 2013, 22:40

Welkom.

MPS is the way to go :df:

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 28 jun 2013, 00:30

Na wat zoekwerk kom ik toch wat berichten tegen die mij minder aanstaan:

"The most annoying part of the z3 is that the steering wheel is not centered to the seat; it's nudged off to the right a bit."

"The rear trailing arm suspension is the biggest piece of SH*T BMW has ever produced. The car under-steers all over the track and giving it a little throttle just ends with snap over-steer."

"Driving the Z-3 is definitely not the light sportscar feeling, in fact the heavy front end is very noticable. Then comes the cost if you have any work and/or parts done to it."

:(

Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29379
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: Voorstellen

Bericht door Luco » 28 jun 2013, 08:33

Welkom :beer:

Als ik je uit een bmw kan praten doe ik dat graag.
Hou er rekening mee dat elke keer als je met een bmw de dealer bezoekt je een flinke pot vaseline meeneemt!

Gebruikersavatar
Geert.
Berichten: 998
Lid geworden op: 16 mar 2007, 23:43

Re: Voorstellen

Bericht door Geert. » 28 jun 2013, 09:38

Ik ben gedegradeerd.. van een z3 coupe naar een jaguar :wheelchair:

Maar laat je niet ontmoedigen door die berichten en ga er maar eens in rijden.. het stuurwiel heb ik nooit last van gehad en alle andere punten zijn ook een beetje twijfelachtig.

Als je een betrouwbare auto, met geweldige rijeigenschappen zoekt en toch onderscheidend zijn van al het overige verkeer dan is de Z3 coupe jou wagen. :mrgreen: Je hebt ook nog keuze uit een leuke selectie motoren en prijsklassen

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 28 jun 2013, 11:41

Als alternatief heb ik een Honda Civic Type R (EP3) voor hetzelfde geld. Misschien te gebruiken als overbrugging en dan na een jaar of 2 kijken naar een S2000 van bouwjaar 2002+ en het liefst 2004+.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Voorstellen

Bericht door GTRene » 28 jun 2013, 11:57

dat Engelse? US? verhaal van de Z3 coupe kan ik mij helemaal niet in vinden...
de zit is zeer goed achter het stuur, Althans van de EU versie en in elk geval de M coupe.
en onderstuur? ligt aan de afstelling en of die persoon bv vele pk's erbij heeft gegooid en een dikkere sper en of verkeerde afstelling of te harde banden voor, voor kun je idd niet zo heel breed, zeg iets van 235 max, maar voor de gewone sportieve gast is dat goed genoeg.

dat ene puntje van de oude achter ophanging ala e30/e36 compact? kan ik me wel in vinden, dat is jammer dat ze dat systeem hebben gekozen mar nogmaals voor de normale sportieve rijder en of straat kar verder niks mis mee.

het is soms wat je wil lezen, over elke auto kan een bepaald persoon wel wat minder leuks ervaren of schrijven of pech mee hebben.

als je van een z3 coupe met RWD ineens over gaat naar een FWD Honda Civic dan moet je nog eens bedenken wat je echt leuk vind en of wil :mrgreen: ;-)

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Voorstellen

Bericht door e30touring1990 » 28 jun 2013, 12:17

Ik sluit me volledig aan bij GTRene, al heb ik mijn Z3 coupe pas 1,5 week in bezit en ben er dus nog niet erg bekend mee.
Het is echt een rijdersauto en dat merk je. Het zware neus gevoel heb ik geen last van, al moet ik zeggen dat mijn e30 scherper is (maar ook lichter).
Je moet je inderdaad afvragen wat je precies wilt, zelf zou ik zeggen dat je een fwd niet met een rwd kunt vergelijken, ik zelf zou zweren bij rwd maar dat is dus persoonlijk.
Als je mijn mening wilt weten zou ik zeggen: ga eens rijden in eens (vlotte) fwd en een (vlotte) rwd en probeer het gewoon eens uit.

Succes!

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 28 jun 2013, 15:14

Ik kom net bij de Honda dealer vandaan zonder succes helaas. Geen Civic EP3 en al helemaal geen Type R. Alleen maar eco hokken van een paar jaar oud én één knalrode Honda NSX om de boel een beetje op te vrolijken :D

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 28 jun 2013, 15:20

e30touring1990 schreef:Het is echt een rijdersauto en dat merk je. Het zware neus gevoel heb ik geen last van, al moet ik zeggen dat mijn e30 scherper is (maar ook lichter).
Dat verbaasd mij. Ik heb/had een beeld bij de Z3 Coupe dat het een sportwagen is. Compact, korte wielbasis, RWD, standaard een sperdifferentieel en een dikke motor met voldoende power. Je zou niet denken dat een standaard 3 serie (touring??) uit 1985 al scherper is....
als je van een z3 coupe met RWD ineens over gaat naar een FWD Honda Civic dan moet je nog eens bedenken wat je echt leuk vind en of wil
Ja haha :P Ik weet het nog niet precies.

Een Civic spreekt mij wel erg aan door het relatief lage gewicht i.c.m. sportieve VTEC motor en IRS. Standaard zou de balans als erg goed zijn. Eventueel stijvere ARB achter en goaan :P

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Voorstellen

Bericht door e30touring1990 » 28 jun 2013, 16:54

Misschien heb ik een verkeerd beeld geschetst. De z3 coupe is ook echt een sportwagen, echter geeft mijn oude e30 (zonder stuurbekrachtiging) een scherper stuurgevoel en is erg communicatief. Dat zijn aspecten die naar mijn mening veel bijdragen aan je rijervaring.

De z3 coupe (vooral de 2.8 en de 3.0) is een auto die ook rustig bereden kan worden de het hoge koppel vanuit lage toerentallen en het zijn naar mijn mening geen motoren die echt loskomen op het moment dat je ze helemaal doorhaalt tot aan 6k toeren. Daarentegen is de VTEC motor van een Honda wel een motor die echt loskomt op het moment dat je hem helemaal doorhaalt, eveneens als een M motor. Ook mijn oude m20b25 blok (e30 325i) heeft dit hoogtoerige karakter wat sportief overkomt, maar het moet je aanspreken.
Een relatief klein motorblok (een VTEC) zou mij te vermoeiend zijn aangezien er onderin weinig koppel beschikbaar is en dit je wel tegen gaat vallen bij dagelijks gebruik.

Maar nogmaals, je moet het uitproberen en voelen. 1 ritje doet meer dan mijn hele betoog over dikke motorblokken met koppel :tong: haha.

Succes en ik ben benieuwd wat je gaat vinden.

Groetjes

Gebruikersavatar
Riceaux
Berichten: 8202
Lid geworden op: 24 sep 2009, 19:41

Re: Voorstellen

Bericht door Riceaux » 10 jul 2013, 16:28

Welkom meneer de straatracer! :thumbup:

Gebruikersavatar
Roy RS
Berichten: 5040
Lid geworden op: 07 mar 2010, 21:01

Re: Voorstellen

Bericht door Roy RS » 10 jul 2013, 16:55

De Z3 Mcoupe is de (op 1 na) best sturende auto die ik gehad heb in mijn 12-14 auto's tellende (soms :D ) goed sturende auto's. De zit is top, onzin met stuur iets naar rechts is werkelijk uit de lucht gegrepen en als ie echt vooral onderstuurd, dan kun je niet rijden of geef je te weinig gas.

De Z3 is een auto die heerlijke balans heeft en prachtig, zo niet perfect, met overstuur door lange draaiers te sturen is als geen ander.

Als je dat gaat vergelijken met een Honda Civic...tja dan weet ik het niet meer eigenlijk, 1 ding is zeker, die onderstuurd een stuk meer. (heeft wel een lekker motortje trouwens :coffee: )

Hoe dat zich verhoudt met een E30 is totaal niet van belang, want je zoekt niet naar een oldtimer, maar naar een moderne auto. Ook niet te veel gaan googlen op potentiele auto's, er is geen enkele auto die fun geeft waar je uitsluitend leuke dingen over leest. (ik zou me overigens meer zorgen maken over de kosten van nieuwe lagerschalen dan om die ophanging)

Dusssss, niet meer twijfelen, Z3 kopen en niet meer omkijken naar sushigerechten met K20's erin.

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 11 jul 2013, 19:56

Ik heb net een nieuwe baan waardoor er financieel wat mogelijk is. Dit weekend wil ik gaan kijken naar een Honda S2000 en deze vergelijken met de Z3 Coupe. De Civic wordt het niet vanwege FWD en bijbehorende eigenschappen.

Gebruikersavatar
e30touring1990
Berichten: 2875
Lid geworden op: 04 apr 2013, 13:19
Auto: Z3QP S54/1M/G11 740/Tuono1000r
Locatie: www.brandbikes.nl

Re: Voorstellen

Bericht door e30touring1990 » 13 jul 2013, 15:00

Succes met het kijken en ik ben benieuwd wat je van de auto's in kwestie vindt.

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 14 jul 2013, 01:41

Vandaag voor het eerst in een S2000 gereden. Mijn bevindingen na 10 minuten:

- Stuurgevoel valt wat tegen. Is wat licht en weinig feedback.
- Standaard remmen zijn niet bijzonder sterk.
- Koppeling doet pas wat als hij al bijna helemaal op is. Onderin het pedaal doet het weinig. Wel lekker zwaar.
- Rem en gaspedaal staan ietwat ver uit elkaar en het gaspedaal is een stuk dieper. Niet ideaal voor heel toe.
- Versnellingsbak is de beste handbak ooit! Mechanisch gevoel, niet rubberachtig zoals bij BMW.
- De motor is een leuk toerenmonster. Het nodigd uit om aktief te gaan rijden.
- Gasrespons! Geen software meuk. Het hangt lekker aan het gas en reageert direct. Ik was alweer vergeten wat het was door de moderne autos :P
- Uiterlijk helemaal top. Een van de mooiste betaalbare sportwagens ooit.

Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

Re: Voorstellen

Bericht door Ar » 14 jul 2013, 09:31

Hashiriya schreef:Ik kom net bij de Honda dealer vandaan zonder succes helaas. Geen Civic EP3 en al helemaal geen Type R. Alleen maar eco hokken van een paar jaar oud én één knalrode Honda NSX om de boel een beetje op te vrolijken :D
Dan neem je die knalrode toch? :)

Hashiriya

Re: Voorstellen

Bericht door Hashiriya » 14 jul 2013, 17:18

Net weer een proefrit gemaakt in een andere S2000. Bij het goed door accelereren boven 6000 rpms heeft het een wat snerpend geluid. Dit had ik niet bij de S2000 welke ik gister heb gereden. Verder zag alles er keurig uit. Iemand een idee waar dat geluid van zou kunnen komen?

Gebruikersavatar
frank de jonge
Berichten: 9950
Lid geworden op: 04 aug 2006, 13:31
Locatie: Erica

Re: Voorstellen

Bericht door frank de jonge » 14 jul 2013, 17:39

Andere uitlaat zoals Tom heeft? Zo'n soundpipe oid.

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: Voorstellen

Bericht door Petrolhead Tom » 14 jul 2013, 22:01

Hashiriya schreef:Net weer een proefrit gemaakt in een andere S2000. Bij het goed door accelereren boven 6000 rpms heeft het een wat snerpend geluid. Dit had ik niet bij de S2000 welke ik gister heb gereden. Verder zag alles er keurig uit. Iemand een idee waar dat geluid van zou kunnen komen?
Mijne heeft inderdaad een testpipe, het zou kunnen dat de door jou geteste auto dat ook heeft.

Ik kan me in een paar punten van je betoog wel vinden. Het sturen is vooral een kwestie van wennen. Over de remmen kan ik kort zijn: daar moet je even vertrouwen in krijgen. Ze zijn echt heel goed. Wat mij verder positief aan de auto opvalt is het comfort, de zitpositie en het geluid van de motor. Het verbruik is ook een fijne opsteker.

Hier heb je nog twee filmpjes om het geluid te vergelijken:

Stock


En met testpipe:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten