Uurtje doorkachelen en bij de Ring uitkomen denk?

Maastricht zelf vind ik niet zoveel aan, maar in de buurt zijn wel wat typische plaatsjes of andere dingen die zeker als je ze voor het eerst ziet wel geinig kunnen zijn.
Drielandenpunt in Vaals (wohooo, vergeet je paspoort niet, kansloze attractie imho, maar goed

)
Mergelgrotten bij Valkenburg (megatoeristisch, maar wel lekker om daar even in te duiken met dit weer)
Thorn (is een stukje noordelijker, maar wel zo'n typisch dorpje waar de Japanse toeristen nog met hele busladingen gedumpt worden).
Sowieso even de grens over kachelen en in België kijken daar, is het enige parcours waar in de verre omtrek jaarlijks een heuvelklim gehouden wordt, zegt wel genoeg denk ik?

Heerlijke stuurweggetjes en leuke kleine dorpjes.
Als je alleen terrasjes zoekt hoef je niet buiten Maastricht te komen, kun je een heel weekend van het ene naar het andere slenteren en heb je ze nog lang niet allemaal gehad.

Oh ja, hier schijnen ze niet alleen een state of the art website te hebben, maar ook erg goede salades (heb het alleen van horen zeggen, dus geen idee of het klopt):
http://www.deblindgenger.nl/