Dat zou volgens mij niet moeten kunnen omdat in dat geval je radiateur gebypassed zou worden.
Wat betreft die openingen heb je gelijk, te veel openingen naar je motorruimten zijn slecht voor je luchtweerstand en geven meer lift.
Maar je kan dit deels oplossen door ontluchtingsroosters in je motorkap. Dit zal wel niet mogen bij de E30 cup, maar wat je bijvoorbeeld ook kan doen is aan de achter kant van de kap waar normaal rubber zit dit weghalen en zo wat gaten maken. Valt minder op en de lucht kan evengoed weg. Sowieso is het geen slecht idee omdat je altijd wel overdruk hebt omdat je de motorruimte onder ook open is.
Ik heb met de M3 eens 270 gereden met een flink windje tegen en toen sprong de kap zowat open door de druk die er dan onder komt te staan. Dus het is idd geen fabeltje.
Met brakeducts is het trouwens precies hetzelfde verhaal, wat een hoop doen bij E36 is de mistlampen er uit en dit voor extra koeling gebruiken, kan je beter afblinden en een set zwaardere blokken gebruiken omdat dit ook extra lift geeft. Ook omdat het door de aanstromingsrichting minder effectief is, het is dan meer banden koeling.
Kijk maar naar een M3 CSL, je ziet daarbij dat ze om die reden geen brakeducts in de voorbumper hebben. Of een M3 GTR, daar zie je dat ze ontluchtingssleuven in de motorkap hebben, maar ook op de verbrede wielkasten bijvoorbeeld.
Zijn allemaal van die dingen. Misschien dat het maar een tiende scheelt maar als je op 10 plaatsen een tiende vind word dat al een seconde
