De 8 (moderne) wereldwonderen

Alles over Duitse auto's, van Beierse fapmobielen via VAG klonen tot achteruit de strontbult in Porkers.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Macboy » 05 mei 2012, 16:24

Sinds afgelopen donderdag is mijn leven ingrijpend veranderd. Door een prettige omstandigheid heb ik kennis mogen nemen van de pracht en praal die onze wereld te bieden heeft. Het leven op aarde is prachtig. Niet alleen de natuur, maar ook de mens. En de combinatie tussen mens en natuur is al eeuwenlang een uitdaging gebleken. De mooiste wonderen hebben wij weten te produceren.

Ik zal hieronder even een overzicht geven van de 8 wereldwonderen die onze aarde aan de mensheid te bieden heeft. Het betreft hier niet de klassieke 8 wereldwonderen, maar de nieuwe 8 wereldwonderen die sinds 2007 zijn opgemaakt. Naar mijn idee zijn deze 8 bij elkaar het grootste bewijs van de schoonheid en pracht dat de wereld ons als mens te bieden heeft. Een ieder zichzelf respecterend mens zou zich tot doel moeten stellen deze wereldwonderen te mogen zien, te mogen voelen. Niet alleen op foto's, maar daadwerkelijk van dichtbij.

Het is voor mij dan ook een eer om deze 8 wereldwonderen aan jullie te mogen presenteren:

1. Chichén Itzá - Yucatán, Mexico

Afbeelding

2. Cristo Redentor - Rio de Janeiro, Brazilië

Afbeelding

3. Colosseum - Rome, Italië

Afbeelding

4. Chinese muur - Beijing, China

Afbeelding

5. Machu Picchu - Cuzco, Peru

Afbeelding

6. Petra - Ma'an, Jordanië

Afbeelding

7. Taj Mahal - Agra, India

Afbeelding

8. Porsche Boxster Spyder - Stuttgart, Duitsland

Afbeelding

Afgelopen donderdag heb ik ongeveer 80 minuten mogen sturen in de Porsche Spyder van Ferdi. Helaas zat het weer niet bepaald mee, anders had het nog wel iets langer geduurd denk ik. Vanwege de kale kop en leeftijd van Ferdi was het niet echt meer verantwoord om nog langer te sturen. Ook denk ik dat Ferdi aardig doof was geworden vanwege mijn tunnelruns.

Vanuit Delft richting Leidschendam bleek een ongekende symfonische orgie van metaalklanken in de tunnels die we tegenkwamen. Met deze auto moet je gewoon gas geven. Niet alleen in elke tunnel - dat spreekt immers voor zich - maar elk viaduct. Elk weggedeelte dat klank weet te laten weergalmen is een uitnodiging voor je rechtervoet. Een kleine wegoversteek met beetje galm ? Gass drauf ! Hoewel je hersenen instinctief iets anders voorstellen geeft je rechtervoet toch automatisch gas daar waar het kan. Elke millimeter galm die je kan meepakken zal je meepakken.

Het woord verslaving heeft vanaf afgelopen donderdag voor mij dan ook een geheel andere betekenis gekregen. Ik ben verslaafd geraakt aan deze auto. De zit van de auto is subliem. De stoelen zitten geweldig en bieden een sublieme steun. Het stuurgevoel is zeer licht. Je kunt de auto geweldig plaatsen. De balans is ongekend. Dit is erg moeilijk onder woorden te brengen, maar je voelt de balans van de auto in je lichaam, in je handen. De middenmotor en de onderstelafstemming zorgen ervoor dat de auto niet rolt, niet inleunt en dat geeft een oase van rust in de bochten. Of je nu hard of zacht rijdt, je voelt dat dit automobiele perfectie is.

De gasrespons van de Spyder is zodanig goed dat Adolf Hitler er jaloers van zou worden (quote Michel P - ex DF forum member). De PDK bak is ongekend goed. Vooral in manuele stand een genot om mee te rijden. De plofjes en het tussengas dat je hoort bij terugschakelen is ongekend verslavend. Toch denk ik dat de auto een handbak verdient. Het opschakelen met een handbak is denk ik nog net even iets sportiever. Maar zeker als je de auto veel gebruikt is de PDK natuurlijk een uitkomst. Doet zijn werk zeer goed. Maar ik zou zeker niet twijfelen en een handbak bestellen als ik de keuze zou hebben gehad. De toerenteller in het midden maakt het allemaal af. Gelukkig dat er een km-teller onder geplakt zit, want de echte km-teller links kijk je helemaal niet naar.

Het geluid van de auto is niet normaal. Sportchrono pakket met die sportuitlaat en weet ik veel wat voor opties geven echt een ongekend prachtige metalen symfonie. Je kunt dit inderdaad aan en uit zetten, maar natuurlijk mogen alle kleppen altijd open. Het is een genot om naar te luisteren. Iedere keer weer.

Wat me heel erg is opgevallen is dat de auto als een targa aanvoelt, niet als een cabriolet. Erg weinig windgeruis, je voelt erg weinig wind, wat ideaal is om de auto gewoon het hele jaar door te gebruiken. Vanwege het dakje zal dat misschien niet tot de mogelijkheden behoren maar toch. Een beetje regen is geen enkel probleem. Vanaf 25km/h merk je daar al niets meer van.

De glimlach op mijn gezicht toen ik mocht plaatsnemen achter het stuur ging pas weg toen ik uit moest stappen. De hele tijd zit je gewoon te glimlachen. Dit is wat autorijden betekent. Dit is wat rijplezier betekent. Inmiddels is mijn enthousiasme een beetje ingezakt. Daarom kan ik nu na 3 dagen eindelijk dan een verslagje schrijven. Maar ik was echt van de kaart. De auto heeft een ongekende indruk op mij achtergelaten. Tuurlijk er zijn snellere auto's, maar sneller is niet nodig. De 1M is motorisch toch wat spectaculairder heb ik vandaag kunnen voelen. Maar dat is niet belangrijk.

De totale package van de Spyder maakt dat de auto zodanig in balans is dat iedere wijziging aan de motor of welk onderdeel van de auto dan ook negatieve impact zou hebben op het totaalplaatje. De auto is zoals God deze heeft bedoeld. Een en al perfectie. Een symbiose van rijplezier en pornografie.

Het was voor mij moeilijk om onder woorden te brengen wat deze auto met mij als autoliefhebber heeft gedaan. Ik denk dat op deze wijze goed is gelukt mijn enthousiasme weer te geven. De Spyder als 8e wereldwonder is denk ik het grootste compliment dat ik de auto kan geven.

Ferdi nogmaals mijn dank voor een schier onvergetelijke avond.

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Petrolhead Tom » 05 mei 2012, 16:30

Toch denk ik dat een gewone Boxster met dezelfde configuratie je hetzelfde gevoel kan bezorgen.

Robin
Berichten: 55104
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Robin » 05 mei 2012, 16:31

Ja het Colosseum is inderdaad kolossaal.

Hóevéél zei je heeft Ferdinand je voor deze lofzang betaald?


:kikker:

Gebruikersavatar
Tristan
Berichten: 13426
Lid geworden op: 10 feb 2006, 15:06

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Tristan » 05 mei 2012, 16:32

Mooi geschreven maar ben je nu overal weer ritjes aan het bietsen? Gaat het zo slecht in de advocatuur dat je tijd over hebt? :wink:

Xave30
Berichten: 15380
Lid geworden op: 01 nov 2007, 22:35
Locatie: Hello E39 , farewell E30 & E34

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Xave30 » 05 mei 2012, 16:38

Het is duidelijk dat je genoten hebt. : :df:

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door GTRene » 05 mei 2012, 16:57

leuk gebracht Mac :mrgreen:

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27061
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door romo » 05 mei 2012, 18:26

Niet mijn soort auto, maar hij klink werkelijk fenomenaal..........en heb ik het geluid van een filmpje (waarvoor dank Ilija) IRL moet het welhaast een orgastisch genoegen aan klanken zijn..............

De balans met een middenmotor spreekt ook voor zich natuurlijk, die wordt nergens meer beter.......mooie ervaring rijker............ :thumbup:

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Rebel » 05 mei 2012, 18:52

Zoals we van je gewend zijn, een enthousiaste en levendige review. Volgens mij kun jij zelfs Dacia Duster dusdanig omschrijven dat we morgen allemaal bij de Dacia-dealer voor de deur liggen. :D
De 1M is motorisch toch wat spectaculairder.....
Ai..ai...maarja, daar koop je een cabrio niet voor, toch? ;-)

Gebruikersavatar
duifjes.com
Berichten: 8490
Lid geworden op: 05 mei 2006, 16:05
Locatie: Fryslan

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door duifjes.com » 05 mei 2012, 21:34

Echt iets voor jou!

Gebruikersavatar
Apolo2
Berichten: 438
Lid geworden op: 07 sep 2010, 15:54

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Apolo2 » 05 mei 2012, 22:47

Zo wat een enthousiasme :drieling: ik had echter wel minstens de 1M als 9e wereldwonder verwacht op dit forum :wink:

@Tom: een Boxster met de zelfde configuratie zal het zelfde bieden want dan zit er geen verschil meer tussen beiden maar je kunt hem niet helemaal zo configureren, onderstelafstemming en alu (GT3) deuren bijvoorbeeld niet, PSE/Sper/Kuipstoelen/Sportchrono etc wel. Als je die laatste opties neemt ben je denk ik ook nog eens meer of minstens even veel kwijt voor een gewone Boxster dan voor de Spyder.

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Sperdy » 06 mei 2012, 11:47

Ha Ilja,

Ben blij met je neutrale verslag :kikker:
We hebben genoten, ons als kinderen gedragen, rond het ADO stadion de Spyder poef laten horen!
Eeensch, het is een WereldWonder (maar goed, dat ben ik ook volgens mijn vriendinnen), misschien wel: ShangriLa. Dat denk ik wel, omdat mannen nooit oud worden - ookal lijken zij dat van buiten (zoals je in het begin van je betoog meent te kunnen zien) :wheelchair:

Wat Ilja schrijft over een soort van natuurlijke eenheid, alles klopt, is inderdaad wat je overkomt wanneer je - denk ik - Porsje stuurt in het algemeen maar een Spyder in het bijzonder. En dan kom ik gelijk op de reactie van Tom (én in reactie op Apollo2) dat eigenlijk een gewone Boxster hetzelfde biedt. Dat antwoord is klip en klaar: neen. Tom heeft die auto's duidelijk nog nooit gereden :tooth: . Spyder is, 80kg lichter (én dat is relatief veel), heeft 600 revs meer, heeft eigen onderstel (spoortbreedte vóór is breder) en heeft heeft 10pk en 10nw meer. Het gaat om de som der delen, die je nooit in een Boxster S kunt bestellen van die generatie. Daarnaast lijkt het of de Spyder sportpoef - weet niet hoe ze het hebben gedaan - ook bedoeld is om Mahler 10 mee te kunnen draaien, terwijl een S bij Beethoven 7 blijft steken.

Ilja, we hebben ons niet netjes gedragen :)

Ik zou wel eens een sportje willen doen met een 1M. Volgens mij doen die blokken - qua doorknallen - niets voor elkaar onder namelijk, ookal voelt een n54 sterker. Dus het volgende evenement moet maar eens georganiseerd worden.

:banging:
Laatst gewijzigd door Sperdy op 06 mei 2012, 12:31, 1 keer totaal gewijzigd.

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Rebel » 06 mei 2012, 12:16

Zowel de 1M-coupe als de Porsche "Boxster" zijn prachtige auto's maar het zijn wel twee totaal verschillende auto's. Een vergelijkingstest tussen beide modellen lijkt me redelijk Irrelevant.
De een is een coupe en de andere is een cabrio. In de 1M past een kinderstoeltje op de achterbank, en in de Porsche zit geen achterbank. Ik kan me niet voorstellen dat iemand bij de aanschaf van een nieuwe auto in deze prijsklasse, twijfelt tussen beide modellen in zijn keuze.

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Sperdy » 06 mei 2012, 12:29

Welnee man, je kunt die auto's qua sporters gewoon wel vergelijken. En ook qua rechtuitbranden. Makkelijk zat allemaal, wat hebbie er aan? Ach, niets natuurlijk, maar dan hebben weer een leuke middag.

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Re: De 8 (moderne) wereldwonderen

Bericht door Rebel » 07 mei 2012, 10:12

Stiekum is iedereen toch wel benieuwd wie nu de "dikste" heeft....
Vergeten jullie het meetlintje niet? ;-)

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: ArjanS en 5 gasten