Race golf IV

Net een nieuwe auto gekocht? Of druk bezig met de restauratie van je klassieker of opbouw van je racer? Hier kun je ons op de hoogte houden.
Plaats reactie
Bluepower

Re: Race golf IV

Bericht door Bluepower » 25 jun 2011, 20:52

Waar heb je deze schijven gehaald, Roy? En wat kosten ze?

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 26 jun 2011, 09:34

je hebt pb

Gebruikersavatar
Joopieboy
Berichten: 1968
Lid geworden op: 12 dec 2010, 19:16
Locatie: Brabant

Re: Race golf IV

Bericht door Joopieboy » 26 jun 2011, 15:24

Kijk aan, lekker bezig met de remmerij zeg! Ben benieuwd wat dit voor een rembalans gaat geven. :)
Paul schreef:Nice zelfde maatje als onder my A3tje?
Afbeelding
Sorry voor de topic kaping, maar wat een dikke A3 zeg, echt porno wielen!

Bluepower

Re: Race golf IV

Bericht door Bluepower » 01 jul 2011, 10:45

Thnx Roy voor je PB, ik zat ook al te kijken bij Godspeed in Engeland, die maakt ook mooie schijven!

Die A3 is idd dik, 380mm schijven?? Staat zeker dik!

Bluepower

Re: Race golf IV

Bericht door Bluepower » 15 jul 2011, 16:34

Roy, nog updates en/of leuke foto's en filmpjes?

Gebruikersavatar
Tim R
Berichten: 849
Lid geworden op: 07 jun 2009, 18:52

Re: Race golf IV

Bericht door Tim R » 17 jul 2011, 15:21

Echt machtig project dit, ongelovelijk gewoon: RESPECT!

Ben ook erg benieuwd naar een filmpje / geluid van dit apparaat.

Bluepower

Re: Race golf IV

Bericht door Bluepower » 14 aug 2011, 21:24

Al een tijdje stil, op vakantie Roy??

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 19 aug 2011, 17:52

Kleine update, ik heb na de circuitdag op Spa een lange lijst van kleine aandachtspuntjes afgewerkt.
Een aantal van deze punten waren oa;
nieuwe schijven en blokken monteren aan de voorzijde
2de remdrukverdeler plaatsen om het remsysteem weer op te splitsen
ABS weer aansluiten
origineel remreservoir terug plaatsen
olie lekje bij turbo maken
ophanging voor de uitlaat maken
alles controleren vooral achterwiel ophanging (zelfbouw)
voorkant 3mm omhoog schroeven
en uitlijning controleren.

Toen dit alles weer klaar was was het tijd voor de volgende circuitdag ditmaal ging de reis naar Zandvoort 18-08-2011 dit werd georganiseerd door circuitdag.nl.
De opkomst was zeer matig ongeveer 30/35 wagens waren er aanwezig het voordeel was dat je natuurlijk veel ruimte had op de baan en dat er dan ook weinig schades en grindbak avonturen waren zodat je de hele dag door kon rijden.
Omdat het de eerste keer was op Zandvoort met deze auto moest ik de apex en rempunten opnieuw zien te vinden, tevens had ik nog wat kleine probleempjes tijdens de ochtend sessies waaronder een slecht werkende stuurpomp en een losgelopen fuseekogel.
Nadat deze zaken waren opgelost en ik inmiddels de auto wat beter begon aan te voelen hebben we een aantal ronden geklokt, dit resulteerde in 2.10 (rescue auto op de baan) 2.06,7 en 2.06 dit was met 2 man in de auto en op 90% van mijn kunnen en dat van de auto. Ik denk als ik er alleen in zou zitten en echt zou gaan pushen dat ik in de buurt van de 2 min rond kan rijden en dat is mijn goal voor deze auto en mezelf natuurlijk. :D
Ook moest ik de hele dag met een volle tank rijden omdat hij anders lucht pakte in bochten naar links dit betekent dat er meestal 50+ liter in de tank zat en dus veel gewicht, dit ga ik nu veranderen doormiddel van het plaatsen van een catchtank.
Vanaf 12.30 uur begon het te regenen en heb daarna dus geen tijd meer kunnen zetten aan het einde van de dag nog 1 uurtje in de regen gereden (zonder ruitenwissers) om vervolgens met een goed gevoel en een
schade vrije auto weer naar huis te gaan.
Ik heb nu nog steeds een smile van oor tot oor dus ik kan wel zeggen dat het een geslaagde dag was.

Heb helaas zelf geen foto's gemaakt, wel waren er voldoende fotograven aanwezig weet er iemand waar deze foto's meestal te zien zijn??

grtn Roy

Gebruikersavatar
Niels K.
Berichten: 39
Lid geworden op: 05 mar 2009, 21:32

Re: Race golf IV

Bericht door Niels K. » 19 aug 2011, 18:05

Ik had verwacht dat je al wel gebruik maakte van een fuel catch tank.
Hoop dat ik met mijn Golf ook richting de 2.06 kan rijden. Dat is voorlopig mijn streven als hij af is :blink: .

Even een actie foto.

Afbeelding

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 19 aug 2011, 20:42

Nee nog niet, heb er wel alles voor liggen en wilde het eerst eens zonder proberen maar dat gaat dus niet goed.
Heb 2 opvoerpompen en 2 catch tankjes omdat ik 2 komplete brandstof aanvoer systemen heb.
Dit heb ook ooit zo gebouwd om 550+pk te gaan draaien maar inmiddels is er een hoop verandert en ik ga nu alles opsplitsen in 2 gescheiden systemen als 1 pomp er mee ophoud dan kan ik overschakelen op het back-up systeem.
Dus er is weer werk aan de winkel..

Online
Gebruikersavatar
Fedmas
Berichten: 1393
Lid geworden op: 30 aug 2011, 21:31
Auto: A3 45 TFSIe

Re: Race golf IV

Bericht door Fedmas » 31 aug 2011, 23:36

Topic doorgespit; mijn complimenten, prachtbak!

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 01 sep 2011, 06:59

bedankt, ik ben nu druk bezig met het brandstofsysteem ik krijg morgen alle koppelingen leidingen enz binnen om de catchtank de pompen en afsluiters aan te kunnen sluiten.
Ik maak het nu zo dat ik via 4 schakelaars op het dachboard elke pomp afzondelijk kan aanzetten, ik heb maar 1 opvoerpomp en een drukpomp nodig met dit vermogen maar als ik meer vermogen wil of ik ga met E85 rijden dan kan ik ook alle pompen aanzetten.
Ook gaan de pompen nog wel eens stuk en dan kan ik gemakelijk verder rijden op de reserve pompen, ik weet dat het wel mmer gewicht is en dat je ook makkelijk de pomp kunt wisselen (als je deze mee neemt naar het circuit) maar ik heb alles er zo al onder zitten dus...foto's volgen nog

hier nog wel een foto van de auto op Spa

Afbeelding

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Race golf IV

Bericht door Macboy » 01 sep 2011, 21:25

Super ding :thumbup:

Online
Gebruikersavatar
TurboClouseau
Berichten: 2057
Lid geworden op: 09 sep 2009, 12:44
Locatie: Grunn

Re: Race golf IV

Bericht door TurboClouseau » 02 sep 2011, 02:11

Een hele dikke racer geworden, Roy!
Wanneer kom je naar Assen? Dan wil ik hem wel eens in actie zien :df:

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 02 sep 2011, 06:57

Dat weet ik nog niet Rene, zal wel volgend jaar worden.
Ik ga wel 28 sep naar Zandvoort, gaat Roelof daar ook nog naar toe?

En volgende maand ga ik ook nog op vakantie dus dan is het wel mooi geweest denk ik zo...
En schiet nu eens op met die lupo dan kun je zelf ook gaan ;-)

Gebruikersavatar
david.
Berichten: 172
Lid geworden op: 19 jan 2010, 20:11

Re: Race golf IV

Bericht door david. » 02 sep 2011, 08:35

zo heee, had dit hele draadje nog niet gelezen...
Super!
Zo wil ik wel meer golfjes op de weg zien ;-)

Online
Gebruikersavatar
TurboClouseau
Berichten: 2057
Lid geworden op: 09 sep 2009, 12:44
Locatie: Grunn

Re: Race golf IV

Bericht door TurboClouseau » 02 sep 2011, 18:55

roka schreef:Dat weet ik nog niet Rene, zal wel volgend jaar worden.
Ik ga wel 28 sep naar Zandvoort, gaat Roelof daar ook nog naar toe?

En volgende maand ga ik ook nog op vakantie dus dan is het wel mooi geweest denk ik zo...
En schiet nu eens op met die lupo dan kun je zelf ook gaan ;-)
Haha, ik doe m`n best, maar `t kost allemaal echt dik geld...dus ik weet niet wanneer de Luup klaar is ;)
Of Roelof gaat weet k niet, maar denk het niet...

Online
Gebruikersavatar
TurboClouseau
Berichten: 2057
Lid geworden op: 09 sep 2009, 12:44
Locatie: Grunn

Re: Race golf IV

Bericht door TurboClouseau » 04 sep 2011, 16:59

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 10 sep 2011, 18:04

zow hier weer ff een kleine update.

Tijdens de laatste test dag op ZCP kwam er een probleempje aan het lig dit was een pick-up probleem van de brandstof ik heb een ATL race tank en deze pakte elke keer lucht in een bocht naar links dit met gevolg dat ik de hele dag met een bomvolle tank moest rijden, het is een 60 litertank en met nog 45 liter in de tank moest ik hem alweer bijvullen omdat hij anders lucht pakte.

Nu heb ik dit hopelijk verholpen door het plaatsen van een catchtank, ik heb deze zelf gemaakt van 90mm alu buis en een doos vol Goodridch koppelingen om de catchtank aan de auto te bevestigen heb ik een paar brackets gefreesd deze passen mooi om de rolkooi heen en tevens kan ik hieraan de 2 opvoerpompen bevestigen. Op de catchtank zitten de volgende aansluitingen, 2x d6 voor aanvoer, 2x d6 naar hdpompen, 1x d6 retour van de motor en een d12 aansluiting als overloop en ontluchting.
Ik heb alles nu zo gemaakt dat ik 2 complete brandstofsystemen kan gebruiken, ik heb nu 2 opvoerpompen en 2 hogedrukpompen en ik kan deze allemaal apart schakelen. De opvoerpompen hangen in rubbers maar maken wel een behoorlijk kabaal!! Maar met een helm op en het geluid van de motor zal het allemaal nog wel meevallen.... hoop ik.

Voor het vermogen waar ik nu mee rij (400PK) is 1 opvoerpomp en 1 hdpomp voldoende gaat er 1 kapot hoef ik alleen maar een schakelaar om te zetten.
Maar wil ik met het vermogen omhoog dan kan ik ook alle pompen aanzetten want alles is gebouwd voor 500+ PK, maar voorlopig vind ik het hard genoeg gaan en moet ik me eerst op het rijden focussen.

hier een paar pica's van de catchtank.

90mm alu buis met zijkanten dicht gemaakt.
Afbeelding

beugels voor bevestiging, heb de bovenkant doormidden gezaagd en daarna draad in getapt
om ze aan de kooi te kunnen monteren.
Afbeelding

ff passen
Afbeelding
Afbeelding

koppelingetjes bling bling (auto is nu weer wat sneller.......)
Afbeelding

met pompen
Afbeelding

in de auto
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

alles bedraad en aangesloten
Afbeelding

things to do;
Koeling naar de remmen verbeteren, ik ga daar 100mm slangen naar toe leggen.
Kleinere poelie voor de stuurpomp, deze zeurt te hard in bochten waar ik van het gas af ben.
Nieuwe remdrukregelaar plaatsen, een was er lek.
Alles controleren, alles natrekken, uitlijnen, schoonmaken, wassen (ja ik ook) aftanken en gaan met die banaan...

volgende circuitdag voor mij is 28 sept op CPZ

Hou jullie op de hoogte.
Laatst gewijzigd door roka op 10 sep 2011, 19:07, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22511
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: Race golf IV

Bericht door Niels » 10 sep 2011, 18:17

Super! :D

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Race golf IV

Bericht door Hielke » 10 sep 2011, 19:15

Schitterend project, mooie spullen.

Maar waarom zoveel pk uit een turboblokje voor trackdays? Dat gaat in mijn optiek op termijn veel motorische problemen opleveren.

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 10 sep 2011, 19:34

BECAUSE WHE CAN!!!.....







;-) de auto heeft een lange history en deze motor is daar een gevolg van maar 400 pk uit een goed opgebouwde 1.8T is niet echt vragen om problemen hoor.
Met de verliezen van de compressor mee gerekend (oude set-up) heeft de motor al meer dan 600 pk geleverd en is nog steeds heel duss....

Gebruikersavatar
PD power
Berichten: 1967
Lid geworden op: 03 sep 2006, 19:53
Locatie: Coevorden

Re: Race golf IV

Bericht door PD power » 10 sep 2011, 19:59

Lekker bezig Roy,

Ga je 15 nov ook nog naar de NS?

Gr. Henno

Gebruikersavatar
roka
Berichten: 92
Lid geworden op: 29 aug 2010, 13:38

Re: Race golf IV

Bericht door roka » 10 sep 2011, 20:08

Hey henno, hoe bevallen de AP remmen (doe je ze niet weg, wil ze wel terug......)

Nee ik ga alleen nog naar CPZ de 28ste en ik ga een paar weken daarna nog op vakantie en dan is het wel weer mooi gewesst voor dit jaar denk ik.
Ga jij ook nog de 28ste?

Gebruikersavatar
jos_br
Berichten: 2523
Lid geworden op: 16 nov 2008, 21:59
Locatie: Dieverbrug

Re: Race golf IV

Bericht door jos_br » 10 sep 2011, 20:29

roka schreef:Hey henno, hoe bevallen de AP remmen (doe je ze niet weg, wil ze wel terug......)

Nee ik ga alleen nog naar CPZ de 28ste en ik ga een paar weken daarna nog op vakantie en dan is het wel weer mooi gewesst voor dit jaar denk ik.
Ga jij ook nog de 28ste?

Henno mag de 28e niet, we willen hem er niet bij hebben.... :lol: , daarom ga ik maar.

Jos.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], Bokkepoot, Fedmas, L5S1, Semrush [Bot], Sidney, TurboClouseau en 6 gasten