BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Alles over Duitse auto's, van Beierse fapmobielen via VAG klonen tot achteruit de strontbult in Porkers.
Plaats reactie

Nieuwe BMW 1 Serie (official pics op p.2)

Eerst maar eens in het echt bekijken
30
29%
Wat maakt het uit hoe 'ie eruitziet als 'ie lekker rijdt?
5
5%
Schitterend
6
6%
Mwah gaat wel
13
12%
Eigenzinnig
4
4%
Fugly
23
22%
Nooit geweten dat Stevie Wonder ook auto's ontwerpt
24
23%
 
Totaal aantal stemmen: 105

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Sperdy » 06 jun 2011, 11:13

Ha Michel en Rico,

Wat ik wil zeggen is, dat er niets mis is met turbo-techniek als het om prestaties/cijfertjes gaat. En de anti-turbo brigade zegt van wel. Michel, een modern turboblok heeft helemaal geen verrassingen als je op het gas gaat, echt helemaal niet. De vermogensafgifte van mijn acs1 is bijna saai te noemen, zo voorspelbaar wat er gebeurt. Lineair gestaag naar voren. Wel mooi, niet zo spannend eigenlijk. Het karakter van het Spyderblok lijkt op dit punt erg op mijn acs1. Is het Spyderblok dan beter? Kweenie. Spyder kost 100k en de ACS1 55k :wink: En Rico, dat die acs1 100 pk meer heeft, heeft niets te maken met gasrespons en een uitgesmeerde vermogensafgifte. Die acs1 gaat harder, dat is het verschil (naast een verbeterde gasrespons en bredere powerband tov. een 135i). De acs1 is uiteindelijk qua motor een standaard n54 blok met alleen een ander tjippie. Jij en Michel beschrijven turbo-auto's uit de jaren 80 en zetten een ouderwets cliché beeld neer over turbo auto's. Misschien door sentiment gevoed, dat kan. En misschien vind je een atmo wel mooi lekker schreeuwen naar de 7000+revs, allemaal dikke prima. Ik zat ook met een big smile naar die M3V8 te luisteren, daar kon die 1M/// niet aan tippen qua soundtrack. Maar vervolgens was het blok van de 1M/// veel beter bruikbaar, vaak sneller ook.

Ben het helemaal met Wouter eens. Als je een dikke atmo wilt kun je ook sjoppen bij Porsche, of bij Nissan. Wat dacht je van Corvette en Mercedes AMG? Die laatste twee, hoe dikke porno is dat. Of een Ferrari Italia 438 :D Weet je wat: Pagani Zonda :lol:
Met dat 'heilige' BMW 6 cilinder in lijn zonder turbo, heb ik niet zo veel en ik vind dat aan die techniek eigenschappen worden toegekend die sentimenteel zijn en niet feitelijk.

P.S. Ik heb ooit gereden in een BMW 130i voordat ik de Mini Works Dahler kocht (240pk Mini). Ik had toendertijd meer lol in die Mini. En ik heb BMW 325i gereden (is dat ook niet met 3.0liter/6 cilinder? Iets van 200 pk dacht ik, prachtig zijdezacht lopend blok en snel genoeg, niet spectaculair)

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Michel P » 06 jun 2011, 11:35

Voor jou gebruik heeft die ook geen verrassingen (no offence) geld voor 95% van de kopers, als daily ook allemaal dikke prima, en daar zijn die auto's in 99 van de 100 gevallen ook voor bedoeld. Door de als maar toen nemende gewichten van de auto's is koppel ook wel een must. (1///M 1500kg :roll: )

Ik zou graag zien dat BMW zo'n auto max 1250kg zwaar maakt, dan is het met een atmo van 300pk gewoon feest, en kom je ook aan je emissie eisen lijkt me. Daarbij zal de beleving en dynamiek 100x fijner zijn.

Ik ben dus ook niet tegen de moderne turbo techniek, alleen om dan dit alleen nog maar te gebruiken en alle kennis, knowhow, en roem die de 6 in lijn motoren altijd op de kaart hebben gezet overboord te gooien, dat snap ik niet.

Michel

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Dennis Cavallino » 06 jun 2011, 11:47

Persoonlijk kan de turbo-motoren van tegenwoordig wel waarderen, maar ik vind 't ook zonde als het roer volledig wordt omgegooid, al snap ik wel dat alles draait om verkoopcijfers. Turbo's zijn nu eenmaal zuiniger (mits rustig bereden) en makkelijker aan te passen aan de emissie-eisen. Voor de funrijder is 't voordeel dat je meer power onder je rechter voet hebt, zonder per sé hoog in toeren te moeten doortrekken. Ook heb je met de turbomotor het voordeel dat je sowieso veel sneller in toeren klimt. Aan de andere kant kun je schakellui rijden en brengt dat een brandstofbesparing met zich mee, die in procenten veel harder doortikt dan je met een ongeblazen 6- in lijn kunt realiseren. Dus op basis van ratio snap ik het, maar de emotie van een 6 in-lijn in combinatie met de kennis/knowhow die in de grabbelton wordt gegooid, die is toch ook wat waard? Kennelijk niet. Misschien moet onze generatie blij zijn dat we het nog hebben meegemaakt?

Tom
Berichten: 22353
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Tom » 06 jun 2011, 11:53

http://www.autoweek.nl/autonieuws/16784 ... staat-echt" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah eindelijk! Dat fwd is toch de toekomst.. al die mensen die zeiken staan niet open voor vernieuwing :whistle:
Ik kan niet wachten op die voorwielaangedreven BMW met 4 cilinder turbo. Klaar voor de toekomst.
Dennis Cavallino schreef: en makkelijker aan te passen aan de emissie-eisen.
Nouja per pk wel maar CO2 uitstoot is lager :hmmm:
330i 173 g/km (C label)
335i 196 g/km (D label)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Dennis Cavallino » 06 jun 2011, 11:58

Dan maak je de verkeerde vergelijking Tom.

Een 330i zou je moeten vergelijken met een, uhm.. 320 turbo.
Even in theorie. Dan zouden ze dezelfde pk's en koppel hebben, maar de 320 turbo is dan zuiniger en heeft dus een lager energielabel. Misschien wel een A-label. Lijkt me trouwens geen verkeerde auto :)

Tom
Berichten: 22353
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Tom » 06 jun 2011, 11:59

Oh over het artikel hebben ze het ook over 3 cilinders.. nog beter!

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Sperdy » 06 jun 2011, 12:19

Dennis Cavallino schreef:.... Dus op basis van ratio snap ik het, maar de emotie van een 6 in-lijn in combinatie met de kennis/knowhow die in de grabbelton wordt gegooid, die is toch ook wat waard? Kennelijk niet. Misschien moet onze generatie blij zijn dat we het nog hebben meegemaakt?
@Dennis
Zit er in een 135i dus niets meer van de kennis die BMW heef opgebouwd met 3liter/6in-lijn? Nee dus, alles dus weg?

@Michel
Jij zegt: "Voor jou gebruik heeft die ook geen verrassingen (no offence) geld voor 95% van de kopers, als daily ook allemaal dikke prima, en daar zijn die auto's in 99 van de 100 gevallen ook voor bedoeld.."
Dat kan, maar welk gebruik is dan wel nadelig met een turbo (voor die 5% van de rijders onder ons?)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Dennis Cavallino » 06 jun 2011, 12:34

Eens Ferdi, de 135i is natuurlijk gewoon een 6- in lijn met veel kennis erin verwerkt die BMW heeft opgedaan. Lang niet alle kennis is ervoor noodzakelijk. Want je zult zien dat met de herintroductie van turbomotoren, veel van de kennis met ongeblazen motoren niet meer zo relevant is. De turbo met variabele schoepen, automatisch geregelde turbodruk en weet ik veel wat nog meer, is veel belangrijker dan speciale cilinderkoppen, variabele nokkenashoogten, om nog maar te zwijgen over speciale inlaattrajecten en andere goodies die een ongeblazen motor zo lekker doen presteren. Dus ja, ik denk wel dat die specifieke kennis langzaam aan zal verdwijnen uit nieuwe en op stapel staande motoren in onze toekomstige auto's.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door GTRene » 06 jun 2011, 12:46

Michel P schreef:Ik zou graag zien dat BMW zo'n auto max 1250kg zwaar maakt, dan is het met een atmo van 300pk gewoon feest, en kom je ook aan je emissie eisen lijkt me. Daarbij zal de beleving en dynamiek 100x fijner zijn.
Met 1500kg heb je eigenlijk of en dikke cillinder inhoud NA nodig, of turbo/SC
Toevallig afgelopen Zaterdag als passagier mee gereden in de Wiesmann MF3 met S54 motor en SMG2
ding weegt iets van 1100kg (1180 is geloof ik incl pasagier en wat brandstof) en heeft weinig moeite met dat gewicht, dat merk je wel...ding trok goed zelfs van onderuit :banaan:
ideale combinatie van die NA R6, klinkt nog sporty ook...ff wiesmann spamme :mrgreen:


Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55641
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Robin » 06 jun 2011, 12:49

Min of meer de 1600 turbo 4 cylinder straks in de nieuwe F20 1er en de nieuwe F30 3er...
http://www.bmw-motorsport.com/cars/bmw_320_tc" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Sperdy » 06 jun 2011, 12:54

Zeker René, gewicht is funest als er te weinig koppel is om dat fatsige lijf vooruit te duwen.
Ik heb ooit een Wiesman V8 (de huidige M3V8 blok) gereden. Ik ken Rob van Hoefa cars. Ubergeil, fantastisch trekkracht, ook onderin!. Wat weegt een Wiensman? 1150-1200kg? Dat scheelt dus een 1/2 auto aan gewicht :oops:

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Dennis Cavallino » 06 jun 2011, 12:58

1170 kg en 310 pk met een 1.6-je blijft toch humor?
Die motor ligt intussen in heel veel auto's, waaronder de RCZ, 307 GTI, Mini, straks in de kleine Saab wellicht? Prima blokje! BMW doet dat gewoon slim om er zoveel van te verkopen. In de 1 serie zal 'ie ook zeker lekker rijden, maar misschien moet er nog iets anders komen van BMW. Kleiner, lichter, lager. Een soort Z1 achtig ding. In zo'n concept past een 1.6 turbo perfect imho. Met de i-reeks die op stapel staat gaat 't allemaal de kleine zuinige kant op. Hopelijk zit ook daar iets leuks tussen met een 3 cilinder turbo blokje. De eerste tekenen wijzen daar wel op.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door GTRene » 06 jun 2011, 12:59

Robin schreef:Min of meer de 1600 turbo 4 cylinder straks in de nieuwe F20 1er en de nieuwe F30 3er...
http://www.bmw-motorsport.com/cars/bmw_320_tc" onclick="window.open(this.href);return false;
mooi, maja dat ding weegt ook maar 1170kg en dan 310pk en 420nm tja...dat gaat ook wel :D
doch gooi er 300<>400kg bij ist al een wat ander verhaal.

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55641
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Robin » 06 jun 2011, 13:03

GTRene schreef:
Robin schreef:Min of meer de 1600 turbo 4 cylinder straks in de nieuwe F20 1er en de nieuwe F30 3er...
http://www.bmw-motorsport.com/cars/bmw_320_tc" onclick="window.open(this.href);return false;
mooi, maja dat ding weegt ook maar 1170kg en dan 310pk en 420nm tja...dat gaat ook wel :D
doch gooi er 300<>400kg bij ist al een wat ander verhaal.
Dan gaat ie nog steeds als 'n 135i hoor.

Ik wil hiermee zeggen dat er ook met die motoren geraced wordt. 310pk uit 'n 1.6 houdt 't niet lang uit voor alledag, dat snappen we, maar ik heb 't over 't potentieel etc etc
.
En dat de motorsport-heritage wordt voortgezet en dit 1.6 turbootje van 'n 'slappe hap vreselijk BMW zal nooit meer 't zelfde zijn, wat 'n meuk is het toch' tot letterlijk een echte racemotor is verworden.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Dennis Cavallino » 06 jun 2011, 13:08

Ja Robin en dan krijg je ook nog eens veel minder zegeltjes bij de Shell!

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55641
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Robin » 06 jun 2011, 13:11

Dennis Cavallino schreef:Ja Robin en dan krijg je ook nog eens veel minder zegeltjes bij de Shell!
Ik krijg nooit zegeltjes bij de Shell gvd. :( :| :'(
















































Ik tank er ook nooit, zou dat 't zijn? :hmmm:

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door GTRene » 06 jun 2011, 13:14

:mrgreen:

M@rcel
Berichten: 4820
Lid geworden op: 25 feb 2006, 19:16
Locatie: Den Haag

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door M@rcel » 06 jun 2011, 14:04

Michel P schreef:@Rico,

Het echte autorijden is toch ook al zo goed als voorbij, milieu, EURONCAP, marketing en de aandeelhouders zijn de enige zaken die gelden. Wij kunnen zij het spaarzaam nog een beetje genieten, maar het word ras minder, en de volgende generatie kent het alleen nog van youtube en de verhalen en verklaren ons voor gek. Knallen over binnenweggetjes............ben je levensmoe soms.......... knallen met auto's doe je op de gameconsole..... je weet tog......

De volgende stap is het limiteren van trackday............. we praten dan niet meer over auto liefhebberij maar over vervoersoplossingen.

De petrolhead zal langzaam worden uitgeroeid in deze wereld.

Geniet zolang het nog kan :df:

Michel

Zit toevallig deze dagen wat Autovisies uit de jaren 70 door te bladeren.
Moord en brand werd er toen al geschreeuwd mbt effecten van de energiecrisis op de automobielfabrikanten, in te voeren max. snelheden op de openbare weg, en het verplicht dragen van autogordels die de vrijheid van het individue om zelf te bepalen over zijn leven behoorlijk zouden aantasten etc, etc.

Wat we toen nog niet wisten? Dat we eind jaren 70 en de jaren 80/90 de mooiste performance cars ooit zagen verschijnen, Formule 1 motoren met meer dan 1.000 pk, en de monsterlijke Groep B rally auto's.
Geboorte van ///M, AMG en RS en tot op de dag van vandaag kan je een GT3 RS of GTS bestellen.

Ik geloof dat het allemaal wel weer goed komt hetzij in een ietwat andere vorm.

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55641
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Robin » 06 jun 2011, 14:11

M@rcel schreef:
Michel P schreef:@Rico,

Het echte autorijden is toch ook al zo goed als voorbij, milieu, EURONCAP, marketing en de aandeelhouders zijn de enige zaken die gelden. Wij kunnen zij het spaarzaam nog een beetje genieten, maar het word ras minder, en de volgende generatie kent het alleen nog van youtube en de verhalen en verklaren ons voor gek. Knallen over binnenweggetjes............ben je levensmoe soms.......... knallen met auto's doe je op de gameconsole..... je weet tog......

De volgende stap is het limiteren van trackday............. we praten dan niet meer over auto liefhebberij maar over vervoersoplossingen.

De petrolhead zal langzaam worden uitgeroeid in deze wereld.

Geniet zolang het nog kan :df:

Michel

Zit toevallig deze dagen wat Autovisies uit de jaren 70 door te bladeren.
Moord en brand werd er toen al geschreeuwd mbt effecten van de energiecrisis op de automobielfabrikanten, in te voeren max. snelheden op de openbare weg, en het verplicht dragen van autogordels die de vrijheid van het individue om zelf te bepalen over zijn leven behoorlijk zouden aantasten etc, etc.

Wat we toen nog niet wisten? Dat we eind jaren 70 en de jaren 80/90 de mooiste performance cars ooit zagen verschijnen, Formule 1 motoren met meer dan 1.000 pk, en de monsterlijke Groep B rally auto's.
Geboorte van ///M, AMG en RS en tot op de dag van vandaag kan je een GT3 RS of GTS bestellen.

Ik geloof dat het allemaal wel weer goed komt hetzij in een ietwat andere vorm.

Inderdaad. Stond vanochtend nog ff bij m'n dealer bij 'n 760Li met de kop eraf. Neen dat wordt niet m'n volgende, maar wat ik wil zeggen: het is 'n V12. D'r zijn maar 'n dik handjevol V12's op dit moment op de wereld, BMW 760 is daar 1 van. Voor hoe lang nog? Ik denk dat dat ding als Überblok nog wel ff meegaat(hence de Rolls Royces). Toch mooi dat er buiten die tamme 4 pitters en 6 cylinder atmos die netaan 7000 rpm draaiden toch 'n V12 wordt geproduceerd. :D

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Sperdy » 06 jun 2011, 14:23

Robin schreef:Inderdaad. Stond vanochtend nog ff bij m'n dealer bij 'n 760Li met de kop eraf. Neen dat wordt niet m'n volgende, maar wat ik wil zeggen: het is 'n V12. D'r zijn maar 'n dik handjevol V12's op dit moment op de wereld, BMW 760 is daar 1 van. Voor hoe lang nog? Ik denk dat dat ding als Überblok nog wel ff meegaat(hence de Rolls Royces). Toch mooi dat er buiten die tamme 4 pitters en 6 cylinder atmos die netaan 7000 rpm draaiden toch 'n V12 wordt geproduceerd. :D
Moet je dan man, die 760IL, dat is toch uberlol.
Ik stond bij Maaral, daar stond een M5 Station model. Tutti loaded met opties, echt een kerstboom van jewelste. Zo'n robotbak automaat. 115.000 of zo, model 2008. Lachen man. 2 Jaar BMW garantie. Voor 34K meenemen. Ik moet heel eerlijk toegeven. Ik dacht, die kan nog makkelijk 100k mee, en dan heb ik een rechtuitbrander van jewelste voor 34k. De Titanic is er niets bij. Lachen-gieren-brullen. Heb het toch niet gedaan ... schijtert die ik ben :goodnight:

edit: Touring heet zo'n model en OEPS: dat ding moet 54k opbrengen. Dat is toch wat anders ... :goodnight:

Gebruikersavatar
Sperdy
Berichten: 4635
Lid geworden op: 19 jul 2007, 11:56
Locatie: Planet Earth

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Sperdy » 06 jun 2011, 14:37

Laatst gewijzigd door Sperdy op 06 jun 2011, 14:37, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55641
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Robin » 06 jun 2011, 14:37

Ferdinand, ik doelde meer op 't feit dat BMW buiten die eenheidsworst óók koningsmotoren bouwt, nog steeds.

Alle klaagzangen(die ik wel 'n beetje snap hoor, maar het begint irritant te worden) ten spijt.

Ferdi man ouwelul.nl, je kunt niet eens een youtubefilmpje tonen man!

Terug naar een T Ford dat zou jou sieren, zijklepper(nee niet dat stripfiguur!), want we houden zo van techniek. :D
Laatst gewijzigd door Robin op 06 jun 2011, 14:39, 2 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door GTRene » 06 jun 2011, 14:37

kun je nagaan wat een afschrijving zo'n 760iL heeft :shocking:

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door Dennis Cavallino » 06 jun 2011, 14:50

Ah joh, das toch allemaal zwart geld.

allen
Berichten: 18302
Lid geworden op: 26 apr 2006, 22:46

Re: BMW 1 Serie F20 (1e foto's op p. 2)

Bericht door allen » 06 jun 2011, 15:03

Pff, denk je dat BMW met de nieuwe 5 serie eindelijk weer een beetje de goede kant op gaat krijg je dit...
De binnenkant is best ok, maar die buitenzijde is dubbel zo erg als de huidige 1 serie. Met name die hele neuspartij is om te kotsen. :bag:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: 2226cc, BMeinders, Gijzert, Majestic-12 [Bot], MarcF en 8 gasten