VLN 30-09

Van trackdays tot F1, van Zandvoort tot Laguna Seca, hier gaat het om de laatste honderden van seconden.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

VLN 30-09

Bericht door Stéphane » 02 okt 2006, 12:04

Na een drukke dag op het werk (zoals altijd) donderdag de 28e naar huis gegaan, gegeten en richting Duitsland gereden. Het was gelukkig lekker rustig onderweg, dus ik kon lekker doorrijden. Bij de afslag aangekomen bleek die alleen afgesloten. Ik eerst Bonn ingereden en weer terug richting de afslag aan de andere kant. Geen succes dus maar weer even doorgereden en weer omgekeerd. Ondertussen de navigatie op mijn telefoon met de GPS-ontvanger op mijn carkit geactiveerd om een omleiding uit te zoeken. Aangekomen bij de afslag bleek die opeens bij magie weer geopend. Prima, dus ik kon daar wel naar boven om naar Gerrit te rijden.

Vrijdags samen met Gerrit de Pajero met trailer opgehaald en ondertussen hem even kennis laten maken met het onderstel van de roadster op het leuke bochtige traject daar in de buurt. Nu het vermogen nog en dan moet het helemaal goedkomen :)

Terug aangekomen de Evo opgeladen om richting de Ring te gaan rijden. Daar aangekomen was Peter al aanwezig en hij had de zaken al goed geregeld. Een plek in Box 4 en bijna al het papierwerk was geregeld.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm226.jpg[/img]

Later die dag moest de 'Technische Abnahme' nog plaatsvinden. Ondertussen de bus leeggeladen, alle banden en materialen klaargezet in de pits. Het weer zou nog een uitdaging worden. Op vrijdag scheen de zon, maar het was nog maar de vraag of dat zaterdag ook het geval zou zijn. Met een paar wolkjes hoog in de atmosfeer zou dat misschien tot regen kunnen leiden. Wie zou het zeggen?

[img:500:738]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm052.jpg[/img]

Op vrijdag is het meestal erg leuk om een beetje in de pits rond te kijken om te zien wat er allemaal te bewonderen is. Eén van de auto's die opvielen was de grijze Nissan 350Z met Nismo en Falken bestickering. De vervanger van de Skyline?

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm004.jpg[/img]

In een poging met mijn (helaas weer een stuk mindere) Japans te communiceren met de Falken-crew had ik geluk dat een van de teamleden Engels sprak. Hij wist me te melden dat Dirk Schoysman later zou komen. Zijn naam stond namelijk op de auto. Later die middag Dirk nog even gesproken en hij vertelde me dat ze er waren om de 350Z te testen. Ik was wel benieuwd, want een standaard 350Z zonder turbo's levert zo'n 280-300pk als ik het goed weet. Dat tegenover GT3s en dergelijke met 380pk standaard is dan wel een uitdaging, lijkt me. Later die middag hoorde ik van Dirk dat het nog niet helemaal was zoals hij het wil hebben. De container uit Japan stond nog op de parkeerplaats achter de pits, dus dat was niet zo vreemd. Out-of-the-big-metal-box auto rijdt niet gelijk 100% goed op de Ring natuurlijk :)

Vervolgens de auto klaar gezet voor de Technisch Abnahme. Die zou ergens tegen 5 uur beginnen, dus we hebben de auto vrij vroeg al daar neergezet. Later bleek dat dat een slim plan was.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm013.jpg[/img]

De technische keuring verliep eigenlijk zonder problemen, alleen de Wagenpas was verlopen dus die moest verlengd worden. Daar hebben we alles bij elkaar 1,5 uur op moeten wachten. Papierwerk hoort er allemaal bij helaas. Maar gelukkig waren we verder al wel door de technische keuring heen, want de rij van auto's werd langer en langer. Met een veld van bijna 200 deelnemende auto's moet je even geduld hebben voordat je aan de beurt bent.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm086.jpg[/img]

In dit weekend werd ook gereden voor de Youngtimer Trophy. Eén van de auto's die daarbij zowel visueel als audio-visueel opviel was deze BMW M1 Pro-car. Wat een machtig apparaat en geweldig dat deze mensen deze auto gewoon nog gebruiken waarvoor hij bedoeld is: racen!

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm098.jpg[/img]

Hier ook nog een kleine film van onder andere deze auto over the main straight van de Grand Prix Strecke: http://static.8200rpm.com/stuffvids/VLN01.wmv

Aan het eind van de vrijdag samen met Gerrit nog de tank/pitstop-strategie bepaald voor de race van de volgende dag. We hadden afgesproken dat iedereen ook van te voren geinstrueerd moest worden om precies te weten wat hij/zij moest doen. De taakverdeling was duidelijk en dat was naar later bleek een goede zet. Al doende leert men, want ik vond dat de vorige keer voor verbetering vatbaar. In de pits is het tijdens de stops meestal nogal chaotisch, dus dan helpt het als je daar structuur in aanbrengt.

Zaterdagmorgen om 5.45u al het bed uit. Redelijk vroeg, maar je moet er wat voor over hebben. Samen met Frank en Gerrit om 6.15u in de Pajero gestapt en richting Ring gereden. Bij Haus D zoals altijd ook weer een dikke puinhoop, omdat iedereen probeert op allerlei slinkse wijzen voor te dringen. Je zou verwachten dat 'ordnung muß sein', maar niet in dit geval. Marius stond al klaar bij Haus D en we zijn met zijn tweeën naar boven gelopen.

Vervolgens eerst naar de Drivers Meeting gegaan waar benadrukt werd dat onder geel rustig gereden moest worden. De vorige keer was dat niet gedaan en daar was de organisatie op zijn zachtst gedrukt niet erg blij mee. Volgens werden er on-Duits mensen zelfs hard op aangesproken en bijna met naam genoemd. Een duidelijke waarschuwing dus. Hierover later in dit verslag meer.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm172.jpg[/img]

's morgens vindt de kwalificatie plaats en Gerrit zou het tijdens de kwalificatie rustig aan doen. 3 ronden rijden, waarvan 1 snelle ronde. Het was nog behoorlijk nat omdat het in de ochtend regende.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm186.jpg[/img]

Ondanks dat werd een plaats in de top 30 algemeen neergezet, met de "wet"-tires onder de auto. Later zou het nog wat opdrogen en omdat we niet meer naar buiten gegaan zijn is de kwalificatie-plaats wat naar achteren geschoven. Ondertussen hebben we de slicks onder de auto gemonteerd en hebben we rustig afgewacht tot de race om 11:45u zou gaan beginnen. Zelf ben ik nog een beetje rond gaan lopen in de pits en heb ik gekeken naar de Youngtimers. Mooi spul daartussen, met een Audi quattro die goed vooraan reed. Meer te zien in de Foto Gallery natuurlijk:
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm135.jpg[/img]

Vervolgens de auto op de grid gezet, nog voor de Nismo 350Z zelfs, waarna de race ging beginnen. In de VLN wordt in 3 groepen gestart, met steeds 2 minuten daartussen. Met ruim 200 deelnemers veel auto's op de baan, maar de Grand Prix Strecke samen met de Nordschleife is natuurlijk goed voor een behoorlijk aantal circuitkilometers.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm147.jpg[/img]

Om 11:45u kon dan de 38. ADAC-Barbarossapreis beginnen en was de race begonnen. De strategie was om na 10 ronden te tanken. Ik ben zelf even naar de andere kant van de GPS gegaan samen met Marius en Stephan, om te zien hoe het veld voorbij kwam.

Zoals al eerder gemeld was van te voren gewaarschuwd voor te hard rijden onder geel. Een van de rijders (of beter rijdsters) te weten Claudia Hürtgen, had dit niet helemaal goed in zich opgenomen. Als resultaat daarvan werd de #1 BMW 1-serie diesel voor een stop-and-go naar binnen geroepen. Daar aangekomen moest zij zelfs uit de auto komen voor een gesprek met de race-leiding. Na een hartig woordje mocht ze haar race weer vervolgen.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm348.jpg[/img]

Na 10 ronden volgde de pitstop voor ons team. Iedereen wist wat er moest gebeuren, dus dat liep soepel. Alex had de pitstop getimed en met 2 minuten was dat niet slecht (inclusief tanken, olie bijvullen, banden en auto controleren etc.). Bij het tanken was alleen een kleine fout gemaakt door de tankcrew, omdat hij naar de Euro's in plaats van liters had gekeken op de tankinstallatie. Helaas, maar dat kan gebeuren. Gaat ook niet meer gebeuren, want Peter voelde zich wel wat schuldig hiervoor.

Op de tussenstand stonden we halverwege 59e algemeen. Als je ziet wat er aan professionele raceteams rondrijdt een hele mooie prestatie. Ondertussen met het team overlegd wat te doen met het tanken. Er was maar 1 optie mogelijk en dat was Gerrit nog een keer binnenhalen voor een aanvullende tankstop. Op de omroep-installatie hoorden we toen ook nog #135 voorbijkomen en Peter heeft zich gemeld bij de race-leiding. Wegens speeding in the pitlane had hij de keuze tussen een stop-and-go of een 30sec tijdstraf. De laatste is het geworden, want stoppen zou veel meer dan 30sec hebben gekost. De auto was gelaserd in de pitlane met 74 km/u in plaats van de toegestane 70 km/u trouwens. Ook daar wordt op gelet.

Na Gerrit 2 keer voor tanken binnen geroepen te hebben kwam hij naar binnen. Het was niet helemaal duidelijk waarom, dus hij was er op dat moment niet helemaal blij mee. Later is dat beter uitgelegd want in de chaos in de pit komt dat er niet van. Ook die stop ging goed, dus hij kon zijn weg verder vervolgen voor de laatste ronden.

Zelf ben ik toen via kunst en vliegwerk naar T13 gelopen en geklommen. Daar aangekomen volgde na een paar minuten een tankslapper van de Aston Martin DB9 die zich de vangrail inboorde. De marshalls stonden gelukkig goed, want het ging vrij hard het metaal in aan hun kant.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm382.jpg[/img]

Na 3,5 uur was de race afgelopen waarbij Land Motorsport met de Porsche GT3 RS als winnaar over de streep gingen met 24 gereden ronden en een snelste ronde van 8:26.425 voor de GPS en Nordschleife samen. Met onze 39e plaats algemeen in een veld van 200 deelnemers, 21 gereden ronden en een beste ronde tijd van 9:50.824 een hele mooie prestatie voor de 2e keer VLN.

Na de race alle spullen opgeruimd en afgewacht tot het Parc Fermée geopend werd. De auto opgeladen en daarna ben ik samen met Gerrit weer terug richting huis gereden. De prijsuitrijking hebben we niet bijgewoond, maar Peter en Alex wel. Toen de presentator een Nederlander met trekhaak opriep voor de 4e plaats in SP6 werd dat dus een Duitse jongedame. Komische opmerkingen over NLers die met hun caravan al weer terug naar Venlo waren volgden natuurlijk :)

Echt een hele goede prestatie van Gerrit en de rest van het team om in de 2e VLN race gelijk in de prijzen te rijden. De tijdstraf en extra pitstop hebben misschien nog net een plaats gekost in het algemene klassement, maar voor de klasse had het niet meer uitgemaakt. De Porsche Cayman van Hankook hebben we in ieder geval achter ons gehouden. Zie http://www.vln.de/ voor meer informatie over de uitslag.

Zelf ben ik na een douche weer in de auto gestapt richting NL. Na zo'n intensief weekend vond ik het geen goed plan om de volgende dag zelf nog te gaan rijden. Dan liever uitrusten, want na de maandag vrij volgt weer een drukke werkweek.

28 oktober de laatste en voor ons volgende race en ik heb er weer zin in. Het weer zal dan wel spannend worden, maar aan de kwalificatie te zien kan de regen ons misschien wel in het voordeel zijn. We zullen het zien!

Als iemand trouwens nog een Friesche vlag-sticker voor op de auto heeft houd ik me aanbevolen. Via PB kan ik mijn adres wel even doorgeven ;)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 02 okt 2006, 12:17

Klinkt allemaal erg gaaf Stéphane. Leuke foto's ook.

Nette prestatie en de auto ziet er met het nieuwe front ook erg goed uit. Had ik nog niet gezien.

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 02 okt 2006, 12:25

Dank je, Dennis. Het front en ook de achterkant zijn breder om de brede slicks op de ATS-racevelgen onder te kunnen brengen.

Meer foto's zijn trouwens hier te vinden:

1. http://www.8200rpm.com/index.php?p=1&t=2&g=232&o=0
2. http://www.8200rpm.com/index.php?p=1&t=2&g=233&o=0
3. http://www.8200rpm.com/index.php?p=1&t=2&g=234&o=0

Videomateriaal volgt later deze week ook nog. Mijn over de afgelopen 2 jaren toch wel langzaam geworden P4-2,66G/1GB/60GB 7200rpm Sony Vaio is ook aan een upgrade toe.

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Bericht door Michel P » 02 okt 2006, 13:32

Heel leuk verslag, en zeker een hele goede prestatie voor de 2e race.

Michel

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Bericht door Peter Tunissen » 02 okt 2006, 13:37

Heel leuk verslag inderdaad!
Prachtige M1, volgens mij dezelfde auto ook al eens op Goodwood gespot; een van de mooiste toerwagen-racers ooit vind ik.

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Bericht door Jelmer850i » 02 okt 2006, 13:38

Moet je eens nagaan, ik werk nog steeds op een Celeron 2200 :roll:
Ik wat op Windows Vista wat steeds uitgesteld wordt :(

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 10 okt 2006, 21:21

Wel grappig. Ik kreeg vandaag een mailtje van een dame van het Engelse Top Gear Magazine. Of ze een foto van mij van de gecrashte Aston Martin mochten gebruiken voor het blad.

Uiteraard geen probleem als ze me een abonnement geven voor een jaar en als mijn naam onder de foto staat ;)

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 11:22

Ha! Net even telefonisch contact gehad. In plaats van een abonnement krijg ik gewoon de normale fee voor het gebruik van de foto's.

In dit geval omdat het over een 2-pagina grote achtergrondfoto, met eventueel de andere foto's er nog bij gaat, praat je dan over een vergoeding van minimaal £300 (a.k.a. €415) tot +/- £600 afhankelijk van het aantal foto's en de grootte waarop ze ze gaan gebruiken.

En dan inclusief vermelding van mijn naam onder de foto's, dus ook dat is geregeld.

Ik zeg stoer 8)

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 11 okt 2006, 14:18

Mooi verslag en foto's, hulde. Dit zijn de verhalen die je graag wilt lezen.

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Bericht door Michel P » 11 okt 2006, 14:20

Stéphane schreef:Ha! Net even telefonisch contact gehad. In plaats van een abonnement krijg ik gewoon de normale fee voor het gebruik van de foto's.

In dit geval omdat het over een 2-pagina grote achtergrondfoto, met eventueel de andere foto's er nog bij gaat, praat je dan over een vergoeding van minimaal £300 (a.k.a. €415) tot +/- £600 afhankelijk van het aantal foto's en de grootte waarop ze ze gaan gebruiken.

En dan inclusief vermelding van mijn naam onder de foto's, dus ook dat is geregeld.

Ik zeg stoer 8)
Gaaf man!!

Michel

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 19:11

Yep! Is echt wel tof :D

Dit is het kopie van het mailtje van de art assistant die om de foto's gevraagd heeft:
Hi Stéphane,

Thank you very much, I have received all of the images now. They are fantastic. I am just going to start the layout now. The pictures will be used in our January issue, Issue number 160. This issue goes on sale in about four weeks.

Thank you again and I will be in contact,
Victoria.

www.topgear.com/magazine
1.5 Million UK readers
14 editions worldwide
1,5 miljoen UK readers en misschien ook de 14 editions worldwide mogen dus naar mijn foto's gaan kijken :shock:

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Bericht door Jelmer850i » 11 okt 2006, 19:20

Zo !
Dat is netjes! ,zeker omdat je al een 'lichter' voorstel richting hun deed.

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 19:35

Bestuurder van de Aston (een van) is trouwens ene Dr. Ulrich Bez. Ook wel bekend bij deze en gene BMW rijder waarschijnlijk ;)
http://media.ford.com/article_display.c ... e_id=10231

@Jelmer: Ik dacht dat ze de foto ergens achteraf in een hoekje ergens bij 'autosport' zouden zetten, maar voor zo'n artikel is het dus wel serieus. Dit zijn dan gewoon standaard tarieven, zoals die bij de Fotografen Federatie bepaald zijn.

Gebruikersavatar
Fabian
Berichten: 7268
Lid geworden op: 12 mar 2006, 21:46
Locatie: Breda,E89 Z4 2.3,E34 M5 3.8

Bericht door Fabian » 11 okt 2006, 19:40

goed man.

Maar laat de pic es zien dan?

Marc R
Berichten: 6859
Lid geworden op: 10 feb 2006, 14:33
Locatie: Black Hole

Bericht door Marc R » 11 okt 2006, 19:42

Wel stoer dit...ongekend om dit als je hobby te kunnen/mogen hebben....



8) 8) 8) 8) 8) 8)

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 20:30

Fabian schreef:goed man.

Maar laat de pic es zien dan?
Het gaat niet om de kwaliteit van de foto's, maar om de man achter het stuur. Ik was toevallig op het juiste moment op de juiste plaats.

[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm379.jpg[/img]
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm382.jpg[/img]
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm383.jpg[/img]

Boeit verder ook niet, ze betalen er goed voor ;)

Gebruikersavatar
Fabian
Berichten: 7268
Lid geworden op: 12 mar 2006, 21:46
Locatie: Breda,E89 Z4 2.3,E34 M5 3.8

Bericht door Fabian » 11 okt 2006, 20:37

Daar doelde ik ook niet op :wink:

Ik zag zo snel de foto niet in het overzicht, vandaar :)

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Bericht door Jelmer850i » 11 okt 2006, 20:41

geld genoeg... we trekken wel een nieuwe uit het rek... :roll: :(

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 20:45

Jelmer850i schreef:geld genoeg... we trekken wel een nieuwe uit het rek... :roll: :(
Zeker als je de CEO van Aston Martin zelf bent. Gaat gewoon van z'n bonus af.

@Fabian: Was meer voor mijzelf een conclusie.

Jordy van Kouwen
Berichten: 342
Lid geworden op: 07 mar 2006, 14:51
Locatie: Oosterhout

Bericht door Jordy van Kouwen » 11 okt 2006, 20:56

Leuk verslag Stephane, en natuurlijk gefeliciteerd met de Top Gear erkenning ;)
Er rijdt ook (nog steeds) leuk speeldgoed mee in de VLN. Reed Claudia Hurtgen in de 120 diesel of is het een nieuw Schubert project? Ik dacht namelijk dat hun 120d aan een Belcar team was verkocht.

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Re: VLN 30-09

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 21:07

@Jordy: Ik denk dat het een nieuw project is. Het staat als BMW Diesel in de ranglijst, met een snelste rondetijd van 9:27:091 (ter vergelijking: 997 GT3 RS: 9:27.769, Porsche GT 3 Cup: 9:31.342 ook rond de 14e plaats algemeen). Gerrit kon dat ding niet bijhouden en die heeft zo'n 370pk nu.

Het is inderdaad weer een Schubert auto:
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm346.jpg[/img]

Dit was toen Hürtgen voor stop-and-go naar binnen werd gehaald en zelfs uit de auto moest om met de race-leiding te praten.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 11 okt 2006, 21:09

Gaaf Stéphane, je hebt zeker niet gerept over het feit dat je al weleens in de Top Gear uitzending bent geweest? :wink:

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 11 okt 2006, 21:16

Ze had de foto's van Jeremy Clarkson in de Foto Gallery ook al zien staan dus we hebben het er wel even over gehad. Magazine werkt redelijk los van het TV programma.

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 11 okt 2006, 21:22

Ongekende rondetijden van die 120d. met slechts 245pk.

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 17 okt 2006, 21:40

Weer een interessante dag. Vandaag overlegd met de PR-man van het hoofdkantoor van Aston Martin en ook met de dame Top Gear. Morgen de resultaten 8)

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot] en 5 gasten