Vrijdags samen met Gerrit de Pajero met trailer opgehaald en ondertussen hem even kennis laten maken met het onderstel van de roadster op het leuke bochtige traject daar in de buurt. Nu het vermogen nog en dan moet het helemaal goedkomen

Terug aangekomen de Evo opgeladen om richting de Ring te gaan rijden. Daar aangekomen was Peter al aanwezig en hij had de zaken al goed geregeld. Een plek in Box 4 en bijna al het papierwerk was geregeld.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm226.jpg[/img]
Later die dag moest de 'Technische Abnahme' nog plaatsvinden. Ondertussen de bus leeggeladen, alle banden en materialen klaargezet in de pits. Het weer zou nog een uitdaging worden. Op vrijdag scheen de zon, maar het was nog maar de vraag of dat zaterdag ook het geval zou zijn. Met een paar wolkjes hoog in de atmosfeer zou dat misschien tot regen kunnen leiden. Wie zou het zeggen?
[img:500:738]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm052.jpg[/img]
Op vrijdag is het meestal erg leuk om een beetje in de pits rond te kijken om te zien wat er allemaal te bewonderen is. Eén van de auto's die opvielen was de grijze Nissan 350Z met Nismo en Falken bestickering. De vervanger van de Skyline?
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm004.jpg[/img]
In een poging met mijn (helaas weer een stuk mindere) Japans te communiceren met de Falken-crew had ik geluk dat een van de teamleden Engels sprak. Hij wist me te melden dat Dirk Schoysman later zou komen. Zijn naam stond namelijk op de auto. Later die middag Dirk nog even gesproken en hij vertelde me dat ze er waren om de 350Z te testen. Ik was wel benieuwd, want een standaard 350Z zonder turbo's levert zo'n 280-300pk als ik het goed weet. Dat tegenover GT3s en dergelijke met 380pk standaard is dan wel een uitdaging, lijkt me. Later die middag hoorde ik van Dirk dat het nog niet helemaal was zoals hij het wil hebben. De container uit Japan stond nog op de parkeerplaats achter de pits, dus dat was niet zo vreemd. Out-of-the-big-metal-box auto rijdt niet gelijk 100% goed op de Ring natuurlijk

Vervolgens de auto klaar gezet voor de Technisch Abnahme. Die zou ergens tegen 5 uur beginnen, dus we hebben de auto vrij vroeg al daar neergezet. Later bleek dat dat een slim plan was.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm013.jpg[/img]
De technische keuring verliep eigenlijk zonder problemen, alleen de Wagenpas was verlopen dus die moest verlengd worden. Daar hebben we alles bij elkaar 1,5 uur op moeten wachten. Papierwerk hoort er allemaal bij helaas. Maar gelukkig waren we verder al wel door de technische keuring heen, want de rij van auto's werd langer en langer. Met een veld van bijna 200 deelnemende auto's moet je even geduld hebben voordat je aan de beurt bent.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm086.jpg[/img]
In dit weekend werd ook gereden voor de Youngtimer Trophy. Eén van de auto's die daarbij zowel visueel als audio-visueel opviel was deze BMW M1 Pro-car. Wat een machtig apparaat en geweldig dat deze mensen deze auto gewoon nog gebruiken waarvoor hij bedoeld is: racen!
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm098.jpg[/img]
Hier ook nog een kleine film van onder andere deze auto over the main straight van de Grand Prix Strecke: http://static.8200rpm.com/stuffvids/VLN01.wmv
Aan het eind van de vrijdag samen met Gerrit nog de tank/pitstop-strategie bepaald voor de race van de volgende dag. We hadden afgesproken dat iedereen ook van te voren geinstrueerd moest worden om precies te weten wat hij/zij moest doen. De taakverdeling was duidelijk en dat was naar later bleek een goede zet. Al doende leert men, want ik vond dat de vorige keer voor verbetering vatbaar. In de pits is het tijdens de stops meestal nogal chaotisch, dus dan helpt het als je daar structuur in aanbrengt.
Zaterdagmorgen om 5.45u al het bed uit. Redelijk vroeg, maar je moet er wat voor over hebben. Samen met Frank en Gerrit om 6.15u in de Pajero gestapt en richting Ring gereden. Bij Haus D zoals altijd ook weer een dikke puinhoop, omdat iedereen probeert op allerlei slinkse wijzen voor te dringen. Je zou verwachten dat 'ordnung muß sein', maar niet in dit geval. Marius stond al klaar bij Haus D en we zijn met zijn tweeën naar boven gelopen.
Vervolgens eerst naar de Drivers Meeting gegaan waar benadrukt werd dat onder geel rustig gereden moest worden. De vorige keer was dat niet gedaan en daar was de organisatie op zijn zachtst gedrukt niet erg blij mee. Volgens werden er on-Duits mensen zelfs hard op aangesproken en bijna met naam genoemd. Een duidelijke waarschuwing dus. Hierover later in dit verslag meer.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm172.jpg[/img]
's morgens vindt de kwalificatie plaats en Gerrit zou het tijdens de kwalificatie rustig aan doen. 3 ronden rijden, waarvan 1 snelle ronde. Het was nog behoorlijk nat omdat het in de ochtend regende.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm186.jpg[/img]
Ondanks dat werd een plaats in de top 30 algemeen neergezet, met de "wet"-tires onder de auto. Later zou het nog wat opdrogen en omdat we niet meer naar buiten gegaan zijn is de kwalificatie-plaats wat naar achteren geschoven. Ondertussen hebben we de slicks onder de auto gemonteerd en hebben we rustig afgewacht tot de race om 11:45u zou gaan beginnen. Zelf ben ik nog een beetje rond gaan lopen in de pits en heb ik gekeken naar de Youngtimers. Mooi spul daartussen, met een Audi quattro die goed vooraan reed. Meer te zien in de Foto Gallery natuurlijk:
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm135.jpg[/img]
Vervolgens de auto op de grid gezet, nog voor de Nismo 350Z zelfs, waarna de race ging beginnen. In de VLN wordt in 3 groepen gestart, met steeds 2 minuten daartussen. Met ruim 200 deelnemers veel auto's op de baan, maar de Grand Prix Strecke samen met de Nordschleife is natuurlijk goed voor een behoorlijk aantal circuitkilometers.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm147.jpg[/img]
Om 11:45u kon dan de 38. ADAC-Barbarossapreis beginnen en was de race begonnen. De strategie was om na 10 ronden te tanken. Ik ben zelf even naar de andere kant van de GPS gegaan samen met Marius en Stephan, om te zien hoe het veld voorbij kwam.
Zoals al eerder gemeld was van te voren gewaarschuwd voor te hard rijden onder geel. Een van de rijders (of beter rijdsters) te weten Claudia Hürtgen, had dit niet helemaal goed in zich opgenomen. Als resultaat daarvan werd de #1 BMW 1-serie diesel voor een stop-and-go naar binnen geroepen. Daar aangekomen moest zij zelfs uit de auto komen voor een gesprek met de race-leiding. Na een hartig woordje mocht ze haar race weer vervolgen.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm348.jpg[/img]
Na 10 ronden volgde de pitstop voor ons team. Iedereen wist wat er moest gebeuren, dus dat liep soepel. Alex had de pitstop getimed en met 2 minuten was dat niet slecht (inclusief tanken, olie bijvullen, banden en auto controleren etc.). Bij het tanken was alleen een kleine fout gemaakt door de tankcrew, omdat hij naar de Euro's in plaats van liters had gekeken op de tankinstallatie. Helaas, maar dat kan gebeuren. Gaat ook niet meer gebeuren, want Peter voelde zich wel wat schuldig hiervoor.
Op de tussenstand stonden we halverwege 59e algemeen. Als je ziet wat er aan professionele raceteams rondrijdt een hele mooie prestatie. Ondertussen met het team overlegd wat te doen met het tanken. Er was maar 1 optie mogelijk en dat was Gerrit nog een keer binnenhalen voor een aanvullende tankstop. Op de omroep-installatie hoorden we toen ook nog #135 voorbijkomen en Peter heeft zich gemeld bij de race-leiding. Wegens speeding in the pitlane had hij de keuze tussen een stop-and-go of een 30sec tijdstraf. De laatste is het geworden, want stoppen zou veel meer dan 30sec hebben gekost. De auto was gelaserd in de pitlane met 74 km/u in plaats van de toegestane 70 km/u trouwens. Ook daar wordt op gelet.
Na Gerrit 2 keer voor tanken binnen geroepen te hebben kwam hij naar binnen. Het was niet helemaal duidelijk waarom, dus hij was er op dat moment niet helemaal blij mee. Later is dat beter uitgelegd want in de chaos in de pit komt dat er niet van. Ook die stop ging goed, dus hij kon zijn weg verder vervolgen voor de laatste ronden.
Zelf ben ik toen via kunst en vliegwerk naar T13 gelopen en geklommen. Daar aangekomen volgde na een paar minuten een tankslapper van de Aston Martin DB9 die zich de vangrail inboorde. De marshalls stonden gelukkig goed, want het ging vrij hard het metaal in aan hun kant.
[img:500:333]http://www.8200rpm.com/gallery/vln290906/imm382.jpg[/img]
Na 3,5 uur was de race afgelopen waarbij Land Motorsport met de Porsche GT3 RS als winnaar over de streep gingen met 24 gereden ronden en een snelste ronde van 8:26.425 voor de GPS en Nordschleife samen. Met onze 39e plaats algemeen in een veld van 200 deelnemers, 21 gereden ronden en een beste ronde tijd van 9:50.824 een hele mooie prestatie voor de 2e keer VLN.
Na de race alle spullen opgeruimd en afgewacht tot het Parc Fermée geopend werd. De auto opgeladen en daarna ben ik samen met Gerrit weer terug richting huis gereden. De prijsuitrijking hebben we niet bijgewoond, maar Peter en Alex wel. Toen de presentator een Nederlander met trekhaak opriep voor de 4e plaats in SP6 werd dat dus een Duitse jongedame. Komische opmerkingen over NLers die met hun caravan al weer terug naar Venlo waren volgden natuurlijk

Echt een hele goede prestatie van Gerrit en de rest van het team om in de 2e VLN race gelijk in de prijzen te rijden. De tijdstraf en extra pitstop hebben misschien nog net een plaats gekost in het algemene klassement, maar voor de klasse had het niet meer uitgemaakt. De Porsche Cayman van Hankook hebben we in ieder geval achter ons gehouden. Zie http://www.vln.de/ voor meer informatie over de uitslag.
Zelf ben ik na een douche weer in de auto gestapt richting NL. Na zo'n intensief weekend vond ik het geen goed plan om de volgende dag zelf nog te gaan rijden. Dan liever uitrusten, want na de maandag vrij volgt weer een drukke werkweek.
28 oktober de laatste en voor ons volgende race en ik heb er weer zin in. Het weer zal dan wel spannend worden, maar aan de kwalificatie te zien kan de regen ons misschien wel in het voordeel zijn. We zullen het zien!
Als iemand trouwens nog een Friesche vlag-sticker voor op de auto heeft houd ik me aanbevolen. Via PB kan ik mijn adres wel even doorgeven
