Prelude val kabinet Balkenende?

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie

Valt het kabinet over het ontslag recht?

Ja
14
39%
Nee
8
22%
Interesseert me geen ruk
14
39%
 
Totaal aantal stemmen: 36

Gebruikersavatar
Pescatore
Berichten: 1336
Lid geworden op: 28 jan 2007, 16:39
Locatie: 053

Bericht door Pescatore » 21 nov 2007, 14:46

De daadkracht van onze overheid is een lachertje. Het eeuwige gezoek naar compromissen (en al die tijd gebeurt er dus niets), en vooral het snelle terugdraaien van dingen (terugdraaien gaat meestal sneller dan iets nieuws implementeren en uitvoeren) zorgt bij mij voor veel ergenis.

Dan is het in Dubai een stuk beter voor elkaar. Toegegeven, er is zijn heel andere omstandigheden dan in NL, maar nu ik hier een tijdje rondloop krijg ik het idee dat er in ons land een keer een 'sterke' leider moet opstaan met een bruikbare visie. Iemand die beslissingen durft te nemen. Dat niet elke belangengroep daarbij aan bod komt; so be it. Dit gebeurt bij de 'trade offs' in ons huidige systeem ook al. :wink:

Mustafa al-Sahaf
Berichten: 143
Lid geworden op: 22 feb 2007, 18:33
Locatie: Baghdad

Bericht door Mustafa al-Sahaf » 21 nov 2007, 14:54

Nederland, durf te kiezen!*

Het ging allemaal best lekker, daar bovenop die gasbel. We groeiden, fabriceerden, namen over en al polderend maakten we ook nog indruk op het buitenland. Maar het gas raakt op, de industriepolitiek is verleden tijd, internationaal baren we geen opzien meer en polderen werd modderen. Nederland is zichzelf kwijtgeraakt. De oorzaak? Gebrek aan duidelijke keuzes. Niet Rijnlands, maar ook niet Angelsaksisch.
Wel marktwerking in de zorg, maar vooral geen winst. Wel willen dat Rotterdam belangrijk blijft, maar nog steeds geen 2e Maasvlakte. Intussen verliezen we terrein, invloed, talent en mooie ondernemingen, loopt de infrastructuur vast en importeren we onze hoogconjunctuur uit het buitenland. Nederland is nergens meer echt goed in. We zijn ongeprofileerd, en verliezen daardoor ook nog ’ns onze aantrekkingskracht als vestigingsplaats. Daarom: geef Nederland weer een gezicht. Duitsland heeft z’n machine- en auto-industrie, Frankrijk z’n farma en cosmetica. Om over de profilering van de opkomende economieën nog maar te zwijgen. Wij zijn goed op het gebied van milieu. Laat dat dan de superprioriteit worden. Zet het land onder druk en maak van Nederland het land van de innovatieve milieu-industrie. Of het land van het watermanagement. Of van de hoogwaardige dienstverlening. Maar laat Nederland weer excelleren. De stap om de waardering van leraren rigoureus aan te pakken is al een mooie eerste bijl aan de wortel van de veelbesproken zesjesmentaliteit. Geef nu ondernemers en de mainports de ruimte, de zorg z’n winst en bestrijd teveel regels niet met nog meer regels. Onze oproep aan kabinet en parlement: maak duidelijke keuzes en pak door. Onze steun hebt u.

Jos Nijhuis,
voorzitter Raad van Bestuur
PricewaterhouseCoopers
Laatst gewijzigd door Mustafa al-Sahaf op 21 nov 2007, 17:06, 1 keer totaal gewijzigd.

Wouter81
Berichten: 9424
Lid geworden op: 12 okt 2006, 11:29
Auto: GR86|California|Grand Vitara
Locatie: Curaçao

Bericht door Wouter81 » 21 nov 2007, 16:59

Na bier en sigaretten wordt volgend jaar ook wijn een stuk duurder. Coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie willen de accijns op wijn met zestien procent verhogen.

Dat bleek woensdag in de Tweede Kamer tijdens de bespreking van de belastingmaatregelen voor 2008. De opbrengst van 39 miljoen euro is nodig om meer medici geen btw te laten betalen.

Het kabinet wilde vanaf volgend jaar alleen medici vrijstellen van btw-heffing die behandelingen doen met een 'therapeutisch doel'. Onder meer sportkeuringen en sommige alternatieve geneeswijzen vallen daardoor buiten de boot.

De coalitiepartijen vinden echter dat sommige behandelingen van groot belang kunnen zijn voor patiënten en daarom niet onder het btw-regime zouden moeten vallen.
Daar was onze dagelijkse lastenverzwaring ook weer, het werd ook wel weer hoog tijd natuurlijk.

Wat mij betreft stikt hij in een wijnkurk, die Bos. :evil:

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22503
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Bericht door Niels » 21 nov 2007, 17:52

Goed stuk Mustafa! Idd het ging NL te gemakkelijk de afgelopen halve eeuw en nu is er die eeuwige besluiteloosheid die blijft bestaan vanwege de verdeeldheid tussen links en rechts :wink:

Waar is dat emigratie topic gebleven :lol:

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 21 nov 2007, 18:37


Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], dave van marion, erwin20vt, Frank_Sch, Joël D., m@rco, smiley, Thomas H, Wimo en 19 gasten