Het is een 2016 Shelby Mustang GT350. De GT350 was voor 50 jaar Shelby het moment om eens goed uit te pakken, vrijwel geen bodypanel komt overeen met de Ford Mustang, onderstel en interieur is aangepakt, maar vooral is er een speciale flat plane crank 5,2 liter V8 ontwikkeld om 8250 toeren te kunnen draaien en 526pk te produceren.
Het blok is losjes gebaseerd op de Ferrari 458 techniek en vanuit daar zijn ze gaan kijken hoe ze dit amerikaanser kunnen krijgen. Het is de grootste flat plane crank V8 ter wereld geworden en een van de weinige Amerikaanse blokken die lekker toerengretig zijn en het uitgillen op dat punt.
Verder is de auto voorzien van een Tremec 6 versnellingen handbak, die alom geroemd wordt als bulletproof en vooral de best schakelende handbak en eender welke USA auto.
De auto is in 2018 nieuw gekocht door een expat die woon in usa en NL en die heeft er toen bijna 2 jaar nauwelijks mee gereden en tot ik hem kocht heeft hij 2 jaar in opslag gestaan bij Hammink (hij had een GT500 gekocht), dus hij is bereden van 2018 tot 2023, maar deel daarvan was overbrengen van USA naar Nederland. Er zit een whopping 100.000 euro BPM op de auto...das beter als zo heel veel en verklaart meteen waarom deze auto's niet te vinden zijn in NL.
Al met al heeft de auto een dikke 17000km gereden en hij is werkelijk overcompleet en in absolute nieuwstaat van binnen en buiten, maar gelukkig ook van onder, dus dat scheelt me wat werk...Werkelijk alles zit erbij, van windowsticker tot een te gekke box die eigenaren kregen van Shelby, met een miniatuur flat plane cranck om in de kast te zetten voorzien van chassisnr en ook een doos met een speciale oliefilter sleutel met chassisnr erop en een genummerd vervangingsfilter (die je natuurlijk in dat doosje laat zitten). Maar ook de aankoopfacturen, afleverpapieren, onderhoud natuurlijk en echt alle kleine dingen, zoals een beker voor 2de plaats op een show & shine event in USA, echt leuk om alles erbij te hebben. Verder een mooie shelby hoes voor over de auto en een Shelby jas uit de usa van de club.
De vorige eigenaar was duidelijk net als ik, helemaal koekie, er zit namelijk een extra strut brace bij, want hij heeft de huidige gemonteerde wit met blauwe strepen laten spuiten, net als de auto zelf, maar de originele identieke brace heeft ie in een tasje gestopt en bewaard om alles oem te houden. Verder zit er een volledige nieuwe front splitter bij, ik kon niet bedenken waarom, maar er zitten dus krassen onder de originele, wat totaal normaal is, maar dat trok die man dus niet (net als ik), dus zit er een nieuwe bij... en zo gaat de lijst nog even door.
Verder is er niet hard mee gereden...de 2016 originele banden zitten er nog op, ook achter
Op een auto van 1650kg is 526pk voor mij niet genoeg natuurlijk, dus deze auto heeft een stage 2 Procharger. Dit is een centrifugaal supercharger die dus niet van idle meteen een berg koppel loslaat, maar die de toeren volgt, het atmo gevoel blijft dus behouden, maar gewoon meer. tot een 4000toeren rijdt ie precies zoals origineel, maar ga je ervoor zitten dan breekt de hel los. We hebben het ook over heel weinig druk, ik vermoed rond de 6psi (dat geeft procharger op bij deze pulleys) en die krijgt het blok alleen boven in de toeren te verduren, dus niet in het gevoelige koppelbereik onderin. De auto heeft net als de M3 V8 een 12:1 compressie, dus onderin flink boosten is niet een goed idee. Het is dus geen koppelbeest onderin, maar wel een raket bovenin.
De kit is goed voor 877pk, maar ik ben nog aan het uitvogelen waar ik precies op zit. Ik denk namelijk wat minder als ik de pulleys bekijk. Volgens mij staat ie heel conservatief en zal het eerder max 700-800pk zijn (er zit een dynosheet bij van 640 whp, maar ik weet dat dat niet de huidige setup is en de taxatie heeft het over 701whp.)
Hoe dan ook, ik ga de hele tune opnieuw laten doen, waarschijnlijk door Lund tuning in USA, want deze auto is eind 2019 getuned en toen was de kit er net een jaartje, dus dat is echt wel verbeterd in de tussentijd en ik wil zelf de controle over de mapping hebben, dus doe ik het helemaal van scratch opnieuw met de beste specialist die er is op dit gebied. Gewoon voor piece of mind, daarna gaat ie op de dyno om te zien of het nu 650-700 of meer pk is dat er uit komt.
De kit is volledig stealth, charger is zwart, intercooler zie je niet want is ook zwart en de charger heeft centrifugaal tandwielen voor minder whine.
Ondertussen heb ik de supercharger olie vast eens vervangen, de bougies vervangen voor dezelfde NGK 6510's als die er in zitten (1 stap kouder dan oem) en gegapt op de gewenste 0,028", dat moet bij supercharged auto's wat strakker staan door de boost, zodat de vonk niet verwaait onderweg naar de elektrode.
Verder de K&N filter vervangen, die kun je reinigen, maar dan wordt ie nooit als nieuw, dus vervangen en de 3" siliconenbocht van de supercharger naar de ENORME intercooler was oude en slap, technisch vast geen probleem, maar even vervangen door een meerlaags verstevigde samco, grewoon voor de mooi en om zeker te zijn dat er geen boost verloren gaat.
Heerlijk sleutelen zo'n fris ding.
wat plaatjes bij de praatjes:








15 Inch remschijven, die stoppen niet normaal goed


je ziet de intercooler vrijwel niet, naast het shelby logo zie je de contouren een beetje, normaal is dit zo'n zilverkleurige mega cooler zoals bij een evo mooi is


het verplichte plaatje

nieuwe K&N

oude slang

nieuwe slang





