992
- JP
- Berichten: 34678
- Lid geworden op: 13 dec 2008, 22:39
- Locatie: "No Risk, full poes"
Re: 992

1795kg op de site en rdw geeft 1525kg rijklaar aan, beetje slordig van PCG..... en er staat nog een terugroepactie open.
https://voorraad.porschecentrumgelderla ... cc20517146
- Nivek
- Berichten: 334
- Lid geworden op: 23 jul 2023, 13:14
- Auto: Rx7, Rx7, Caddy, LS400
Re: 992
Het overgrote deel van technisch en niet technisch nederland weet eigenlijk niet wat het verschil is tussen "groot" en "klein" onderhoud. Het is ook al lang niet meer zoals vroeger en veel ouderwetse en/of universeel garages doen dit dus ook fout vandaag de dag.Wimo schreef: 16 sep 2025, 11:29 Ik dacht dat het bij een grote beurt zou horen.. blijkbaar niet. Doen ze eens in de 6 jaar/90k km. Fascinerend..
Ik heb wel eens een briefje bevindingen gelezen, geschreven door een garagebedrijf, met echt een waslijst aan punten beginnende met "klein onderhoud". En dan denk ik al bij mezelf, hoe dan?
Terwijl het eigenlijk heel simpel is:
Klein onderhoud: olie + filter, en even kijken naar de banden en remmen. That's it. Meer tijd krijg je er niet voor.
Groot onderhoud: Bovenstaande + volledige voertuig controle.
Dit was destijds min of meer bedoeld voor de auto's die veel km's maken. Wanneer ze 30k per jaar rijden met een onderhoudsinterval van 15, dan zei men: we doen bij 15k olie verversen (klein onderhoud) en bij de volgende (30k) grote beurt.
Maar als een auto een jaar weg blijft van de garage voor we de 15k behalen, dan zou je kunnen zeggen dat een volledige inspectie wel op zijn plaats is. En dus groot onderhoud.
Het oude onderhoudsschema van VAG, de "checklist" de de monteurs te zien krijgen, zeiden ook duidelijk: "15.000km / 1-jaar" bij de grote "checklist". Dus wanneer 1 van beide behaald werd, was de checklist "klein onderhoud" al niet meer van toepassing. Dit was voor LongLife-service een ding werd.
Maar het is natuurlijk een beetje zonde geld om elk jaar bougies, luchtfilter, interieurfilter en brandstoffilter (waar van toepassing) te vervangen "omdat het een grote beurt is".Dus dat soort "extra werkzaamheden" hebben hun eigen interval. Veel merken hebben dit tegenwoordig en ieder op zijn eigen manier.
Nog los van het feit dat de meeste ook naar langere intervallen zijn gegaan voor de olie. Bij VAG (en ik denk dus ook porsche) zie je tegenwoordig ook 2 benamingen: "inspectie" en "olie service". Ze willen de auto elk jaar in de werkplaats zien, maar wanneer er maar 10k per jaar gereden word, kan de olie het jaar er op.
- Robin
- Berichten: 55748
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
- Auto: Fun Damn Mentally
- Locatie: Where the neons turn to wood
Re: 992
Niet overdrijven Rody.Knot schreef: 17 sep 2025, 22:54 439k... jongens dat zijn toch geen gezonde bedragen meer? Het is geen 250GTO oid.

Drummer van Pink Floyd, Nick Mason heeft er eentje, de 'meest beroemde' 3757GT:
Mason, now a car collector with an envious garage, bought his Ferrari 250 GTO in 1977 for 35,000 pounds or $44,000, incidentally, with the money he received from the release of The Dark Side of The Moon studio album. That’s the kind of money that gets you a 2024 Honda Civic Type R today. If that’s a little too humbling, consider inflation. When the Ferrari 250 GTO was released in 1962, it’s price tag was $18,000, or about the purchasing power of $187,000 today. But that’s not what makes the Ferrari 250 GTO so special.

- Joop
- Berichten: 9073
- Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20
Re: 992
Wel zotte prijzen ja… Nieuw was deze blijkbaar 414k bijna 2jr. terug. Je moet dan wel echt het voordeel van er direct mee weg rijden er in kunnen zien. Anders gewoon een nieuwe bestellen.Knot schreef: 17 sep 2025, 22:54 439k... jongens dat zijn toch geen gezonde bedragen meer? Het is geen 250GTO oid.
-
- Berichten: 2607
- Lid geworden op: 10 jul 2009, 00:31
Re: 992
Dit topic ontspoort helemaal met al die dure kevers!
Hier, een blote derrière foto :

OPF is nu weg en de kat is vervangen door een 100cels sportversie. Geen foutmeldingen dus geen gedoe.. geluid is wel lekker nu
Auto pakt ook beter op:

Hier, een blote derrière foto :

OPF is nu weg en de kat is vervangen door een 100cels sportversie. Geen foutmeldingen dus geen gedoe.. geluid is wel lekker nu

Auto pakt ook beter op:

- Martijn_bmw
- Berichten: 28846
- Lid geworden op: 22 nov 2009, 13:32
- Locatie: Randstad
Re: 992
Lekker hoor
zal stukken beter klinken 


-
- Berichten: 2607
- Lid geworden op: 10 jul 2009, 00:31
Re: 992
Ligt meer aan de dealer.. normaal krijg je meteen foutmeldingen maar als je 'iets' meer uitgeeft aan een goede upgrade omzeilen ze dat in de pijp met drukverschillen. De auto weet niet beter en denkt dat er een nieuwe OPF is.Tom schreef: 19 sep 2025, 10:02 Kan dat gewoon, de OPF weghalen?
Geen nadelen? Neem aan dat garantie wel vervalt dan?
Was idd vrij veel werk.. moest heel veel van de auto af.
-
- Berichten: 2607
- Lid geworden op: 10 jul 2009, 00:31
Re: 992
Ik niet, heb er het geduld niet voor. Maar deze kerel wel:
Rond de 18m is het duidelijk te horen. Die pops en bangs shit kan gewoon uit door de sport+ optie te kiezen. Turbo spool is extreem hoorbaar
De auto is voorzien van een knop om de klep dicht te zetten.. dicht = doodstil, net een stofzuiger. Open is.. tjsa
Rond de 18m is het duidelijk te horen. Die pops en bangs shit kan gewoon uit door de sport+ optie te kiezen. Turbo spool is extreem hoorbaar

- Martijn_bmw
- Berichten: 28846
- Lid geworden op: 22 nov 2009, 13:32
- Locatie: Randstad
Re: 992
Heel gaaf geluid en eens met Knot die opspoelende turbo klinkt lekker.



- Paskal
- Berichten: 3830
- Lid geworden op: 22 sep 2006, 08:53
- Auto: meerdere
- Locatie: ZO-Brabant
Re: 992
Heel verhaal en dat half NL het niet weet, maar jij weet het welNivek schreef: 17 sep 2025, 23:32 Nog los van het feit dat de meeste ook naar langere intervallen zijn gegaan voor de olie. Bij VAG (en ik denk dus ook porsche) zie je tegenwoordig ook 2 benamingen: "inspectie" en "olie service". Ze willen de auto elk jaar in de werkplaats zien, maar wanneer er maar 10k per jaar gereden word, kan de olie het jaar er op.


Dikke upgrade Wimo

-
- Berichten: 5222
- Lid geworden op: 05 nov 2018, 18:43
Re: 992
Als je echt wilt weten wat goed is voor de motor van je auto, kijk naar service interval die jouw fabrikant in de VS aanhoudt.
Want daar zitten ze niet te wachten op (massa) schadeclaims die hier bijna niet voorkomen.
En dan zegt Porsche 10k mijlen of elk jaar.
Want daar zitten ze niet te wachten op (massa) schadeclaims die hier bijna niet voorkomen.
En dan zegt Porsche 10k mijlen of elk jaar.
- Nivek
- Berichten: 334
- Lid geworden op: 23 jul 2023, 13:14
- Auto: Rx7, Rx7, Caddy, LS400
Re: 992
Bij dealers zit het wel ok, daar houden ze gewoon aan wat de fabrieksschema's voor schrijven en oudere auto's zie je haast niet meer bij dealers. Maar des tijds bij Skoda had ik ook nog wel eens de discussie ondanks het duidelijk omschreven stond.Paskal schreef: 19 sep 2025, 18:42Heel verhaal en dat half NL het niet weet, maar jij weet het welNivek schreef: 17 sep 2025, 23:32 Nog los van het feit dat de meeste ook naar langere intervallen zijn gegaan voor de olie. Bij VAG (en ik denk dus ook porsche) zie je tegenwoordig ook 2 benamingen: "inspectie" en "olie service". Ze willen de auto elk jaar in de werkplaats zien, maar wanneer er maar 10k per jaar gereden word, kan de olie het jaar er op.. Zoals je bij Wimo kunt lezen en ook bij mij het geval is: niks ieder jaar de Porsche naar de garage, eens per twee jaar is voldoende
Dikke upgrade Wimo![]()
Maar ik hoor erg vaak dat met óf nog steeds (overige) filters en bougies associëren met een "grote beurt" óf dat men niet realiseert dat een "kleine beurt" écht enkel olie+filter is en de auto met 30-45 min weer buiten staat.