In Februari naar Rwanda geweest samen met een vriend, doel was om wildlife te spotten in hun natuurlijke habitat. Met als hoogtepunten Chimpanzees en Berggorilla's. Rwanda staat vooral bekend om de verschillende (met uitsterven bedreigde) apensoorten.
Eerste stop was Nyungwe National Park, waar onder andere deze Ruwenzori zwart-witte colobus leeft. Familie van de Franjeaap die Opa hierboven postte.
Hierna zijn we naar Cyamudongo National Forest gegaan, om een (Eastern) Chimpanzee trekking te doen. Dit was echt enorm indrukwekkend, de geluiden die deze beesten maken is ook echt hoe je het voorstelt, galmt door de jungle.
De volgende stop was Akagera National Park. Hier 2 dagen safari gedaan, veel wildlife gezien (Olifanten, giraffes, zebra's, buffels, 10000 vogelsoorten en cobra's). Die foto's zal ik er binnenkort eens bij zoeken. Hierna doorgereden naar Volcanoes National Park in het noorden. Dat is het leefgebied van onder andere de Golden Monkeys.
En toch wel 't hoogtepunt van de reis, de Berggorilla's. Je gaat met gidsen en rangers 't regenwoud in op de grens met Congo. We hadden ons in laten schrijven op de langste hike, dit bleek uiteindelijk ook de hike te zijn waarbij je de grootste Gorilla familie kon treffen, 36 stuks. De gids die baant met z'n machete een pad door de jungle, was denk ik zo'n 2/2,5 uur berg op ploeteren om bij de groep uit te komen. Hele bijzondere ervaring. Het is echt enorm indrukwekkend als zo'n enorme silverback op je af komt lopen, om je vervolgens te negeren en voor je neus aan wat blad gaat knagen
Verder ook echt een prachtig land, makkelijk te reizen met een huurauto, supervriendelijke mensen en echt heerlijk gegeten. Aanrader!