Het grote financiёn discussie-topic

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Crookie
Berichten: 4537
Lid geworden op: 09 nov 2017, 12:34
Auto: Dikke Bmw
Locatie: München

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Crookie » 12 feb 2020, 14:23

Het Amerikaanse model is voor veel mensen niet weg gelegd als je realistisch bent.

Op een negatief krediet leven houdt een keer op en zou je willen dat er een weg uit is. De lonen liggen vrij hoog vergeleken met hier maar minder belasting en premie afdracht. Geheel terecht dat men een credit score hanteert om risico mensen te weren. Ben benieuwd hoe dat hier zal vergaan met private lease/consumptie goederen financieren.

Gebruikersavatar
tomgtr
Berichten: 10888
Lid geworden op: 09 jan 2010, 11:22
Locatie: Zuid Holland

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door tomgtr » 12 feb 2020, 14:28

Ja ach we betalen allemaal mee is maar ten dele waar, ook velen worden er beter van. Rijken worden rijker enzo. We kunnen ook allemaal roeptoeteren dat we zo veel in zuid europa hebben moeten stoppen omdat zij ten onrechte de euro kregen en wij te weinig euro voor onze euro's kregen, echter, omdat de euro's daar ten onrechte lagen kochten die landen opeens met die euro's onze en duitse producten die zich eigenlijk niet hadden kunnen veroorloven in hun eigen munten. Daar hebben onze en de duitse economie een aardige boost van gekregen.

Elise
Berichten: 8667
Lid geworden op: 28 jun 2008, 11:03

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Elise » 12 feb 2020, 14:39

In het geval van geld lenen voor een (te) dikke bak ben ik het helemaal met jullie eens, maar verder kan het natuurlijk veel verstandiger zijn om een nieuwe auto te kopen dan een 2e hands gebakje. Juist in het geval dat je weinig financiële middelen hebt.

Kijk naar de prijzen voor een 2e hands Aygo, dat soort auto's schrijft geen reet af. Dan kun je naar mijn mening beter een gloednieuwe aanschaffen (en dan bedoel ik niet full options) met een financiering erbij, dan een x jaar oud ding waarvan je weet dat accu, uitlaat, remmen, banden en meer van die simpele ongein eraan komt. Kleine dingen die er voor iemand met een kleine beurs gewoon flink inhakken als je het door de garage moet laten doen. Dan is het veel verstandiger om gewoon nieuw te rijden, dan zijn alle kosten goed te overzien en onder aan de streep wellicht nog voordeliger dan aan de ouderwetse gedachte "ik leen niet!" vast te houden.

En wat Tom ook al aangaf, sommige private lease tarieven zijn dermate scherp, dat je het zelf amper voor minder kunt doen.

Daarnaast is het ook zo, dat als je ervan afhankelijk bent voor je werk je gewoon van je auto op aan moet kunnen.

Wel is het zo dat financiering/private lease enzo, net als je te dure abbo voor je telefoon, geregistreerd worden bij het BKR, dus wil je een huis kopen heb je wellicht een "probleem".

Gebruikersavatar
tomgtr
Berichten: 10888
Lid geworden op: 09 jan 2010, 11:22
Locatie: Zuid Holland

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door tomgtr » 12 feb 2020, 14:52

Yep helemaal mee eens.

Gebruikersavatar
Eeuwe
Berichten: 4981
Lid geworden op: 07 feb 2018, 13:42
Auto: Paar Fransozen en paar BMW's
Locatie: Groningen stad

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Eeuwe » 12 feb 2020, 14:57

Helemaal met Elise eens hierboven.
veejay schreef: 12 feb 2020, 12:41 Ik geloof er niks van dat mensen (zeker een premium bak) zonder lening of slotsom constructie gewoon contant aftikken. Zeker met de prijzen van nu. Het is gewoon een onderwerp waar niemand eerlijk over durft te zijn denk ik.

Terwijl je auto vet afschrijft moet je ondertussen weer sparen om je volgende aan te kunnen schaffen, daar hoor je nooit iemand over. Hier hoor je alleen mensen die elke 6-12 maanden een andere auto kopen, ik vind het knap.
Hier in het noorden ligt dat gevoelsmatig wat anders. Heb een aantal collega's die om de zoveel jaar een nieuwe personenauto met eigen middelen kopen. Toen ik in het verleden nieuwe bedrijfswagens verkocht maakte ik frequent mee dat mensen pas een bestelbus kochten als ze het geld er zelf voor hadden. Financieren was een vies woord. Bij een (later vaste) klant waar ik voor het eerst een order binnenhaalde reageerde bij het aanbieden van een financieringsvoorstel zelfs in het plat Fries dat ik nooit weer hoefde langs te komen als ik dat ooit nog eens aanbood :lol: Bij vrachtwagens was dat iets minder maar ook daar verkochten collega's jaarlijks minimaal een handje vol die 'm zo aftikte.

Zoiets maakte altijd wel indruk op mij, van huis uit ook "pas kopen als je het betalen kunt" opgevoed maar in het geval van werkgoederen had ik best begrepen als mensen er een lening voor af zouden sluiten. Immers, met goed materiaal moet je het terug kunnen verdienen. Daarnaast waren de rente's op bedrijfswagens destijds ook lager dan een doorlopend krediet bij een willekeurige bank.

Online
Gebruikersavatar
smiley
Berichten: 9563
Lid geworden op: 06 dec 2009, 01:07
Auto: Opel Speedster Supercharged
Locatie: Etten-Leur

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door smiley » 12 feb 2020, 14:59

tomgtr schreef: 12 feb 2020, 14:00 Mijn baas riep eens aan de lunchtafel : dat gezeur over hypotheekrente aftrek, als ze die afschaffen betaal je je huis toch af!
Afbeelding

Crookie
Berichten: 4537
Lid geworden op: 09 nov 2017, 12:34
Auto: Dikke Bmw
Locatie: München

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Crookie » 12 feb 2020, 15:13

Financiele onhafhankelijkheid ook een luxe opzich.

Bedrijfsspullen financieren oké, met de voorwaarde dat er geld mee verdiend wordt.

SlowCo
Berichten: 4356
Lid geworden op: 23 sep 2008, 09:36

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door SlowCo » 12 feb 2020, 15:16

Slim investeren is helemaal prima natuurlijk als je er meer mee verdient dan het kost. Een "premium bak" kopen met een doorlopend krediet van 9,8% is euh, niet zo slim...

Gebruikersavatar
tomgtr
Berichten: 10888
Lid geworden op: 09 jan 2010, 11:22
Locatie: Zuid Holland

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door tomgtr » 12 feb 2020, 15:17

Klopt, als het wat moeilijker gaat met de economie zijn het toch de conservatief boekhoudende bedrijven die overleven en meer voordeel kunnen halen als de economie weer aantrekt. Er is alles voor te zeggen om niet of weinig te lenen, aan de andere kant, als je tegen grenzen aanloopt en de behoefte hebt om over die grens heen te groeien kan de juiste keuze soms lenen zijn.

Gebruikersavatar
MParallel
Berichten: 8728
Lid geworden op: 23 mei 2009, 01:04
Auto: BMW

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door MParallel » 12 feb 2020, 17:18

Elise schreef: 12 feb 2020, 11:15 Alles wat in de lease zit reken ik er ook bij Arthur.
Dit. Volgens mijn zijn er ook velen met private lease.

Ik zie zoveel nieuwe, dikke auto's rijden. En dan is iedereen zeker CEO, CTO, CFO, directeur ofzo. Geloof er niks van.

Ik verdien echt niet slecht, maar als ik voor een auto ga shoppen, dan zijn dat geen auto's die ik zo ff aftik.

Gebruikersavatar
veejay
Berichten: 2014
Lid geworden op: 08 mei 2006, 20:12
Locatie: BMW440Xi Cabrio Msport Individual (MPower&SoundKit)

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door veejay » 12 feb 2020, 17:33

Precies wat hierboven staat. +1

SlowCo
Berichten: 4356
Lid geworden op: 23 sep 2008, 09:36

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door SlowCo » 12 feb 2020, 18:26

MParallel schreef: 12 feb 2020, 17:18 Ik verdien echt niet slecht, maar als ik voor een auto ga shoppen, dan zijn dat geen auto's die ik zo ff aftik.
De meeste mensen zullen niet het hele bedrag wat een auto kost zo af kunnen tikken. Maar hopelijk wel wat ze bij moeten betalen bij inruil.
Moet jij echt elke keer lenen/financieren als je een andere auto gaat kopen, zoals je in je post aangeeft? Waarom dan niet een wat goedkopere klasse en/of tweedehands? En in de tijd dat je er in rijdt, kun je dan sparen voor de afschrijving. Althans zo ouderwets ben ik blijkbaar. Ik ga uit van een afschrijving van gemiddeld €2400,- per jaar en dus spaar ik €200,- per maand om de afschrijving af te dekken. Nou ben ik blijkbaar een uitzondering op D-F in de zin dat ik geen succesvolle entrepreneur ben, niet in een "premium bak" rijd en gewoon spaar voor de dingen die ik in de toekomst wil kunnen kopen... :bag:

Online
Gebruikersavatar
smiley
Berichten: 9563
Lid geworden op: 06 dec 2009, 01:07
Auto: Opel Speedster Supercharged
Locatie: Etten-Leur

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door smiley » 12 feb 2020, 18:27

De lease is natuurlijk een mooie manier om voor een werknemer een dikkere auto te rijden dan ie ooit zelf zou kunnen kopen (ik ten minste wel), en voor de werkgever een mooie manier om brutoloon waar pensioen over afgedragen moet worden te vervangen door een kostenpost, en de werknemen nog even te verleiden tot een maatje groter, waar ie extra maandelijks voor bij moet lappen wat ie in 1 x af mag tikken als ie de toko verlaat.

50% van de nieuw verkochte auto's is lease.
Laatst gewijzigd door smiley op 12 feb 2020, 19:37, 1 keer totaal gewijzigd.

SlowCo
Berichten: 4356
Lid geworden op: 23 sep 2008, 09:36

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door SlowCo » 12 feb 2020, 18:31

veejay schreef: 12 feb 2020, 17:33 Precies wat hierboven staat. +1
Oprechte vraag omdat ik zelf niet zo in elkaar zit: waarom heb je een dure "premium bak" gekocht met geld dat je niet hebt en waar je zo duur voor moet lenen? Waarom niet een goedkopere auto en sparen voor de afschrijving? Nogmaals, je mag dat helemaal zelf weten en je hoeft je absoluut niet te verantwoorden, ik ben slechts nieuwsgierig naar je beweegredenen. Ik krijg namelijk steeds meer de indruk dat ik zelf te bekrompen met geld omga.

Richardt.
Berichten: 6757
Lid geworden op: 03 sep 2009, 11:29
Auto: BMW G21 330i M-Sport
Locatie: Emmen e.o.

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Richardt. » 12 feb 2020, 18:37

Och ik ben met 45.000km per jaar blij met mijn lease auto van de werkgever, dan doet 2 á 3 keer per week tanken toch iets minder pijn. Als ik dan ook nog de onderhoudskosten van de afgelopen drie jaar á +/- 4.000eu mee tel ben ik al helemaal blij dat ik het niet zelf hoef af te tikken.
En dan rij ik geen duur premium merk, maar gewoon een C-segmentertje (wel met 25% bijtelling).

Privé zou ik een C of D-segmenter aanschaffen, maar absoluut niet nieuw. Lekker tweedehands, de eerste afschrijving mag een ander doe :)

Jussi
Berichten: 3241
Lid geworden op: 09 jan 2010, 17:18

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Jussi » 12 feb 2020, 18:41

Cash versus financiering versus leasen hangt van vele factoren af maar ik denk dat sommige van deze cash aftikkers hierboven vergeten wat de time value of money is. Cash dat je nu niet uitgeeft, kan je investeren in andere dingen.
Verder is het sterk afhankelijk van het % rente, gebruik, risico appetijt het desbetreffende individu heeft.

Met een cash allowance van de werkgever financier ik een jong-tweedehandse wagen.

Gebruikersavatar
MParallel
Berichten: 8728
Lid geworden op: 23 mei 2009, 01:04
Auto: BMW

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door MParallel » 12 feb 2020, 19:47

SlowCo schreef: 12 feb 2020, 18:26...
Moet jij echt elke keer lenen/financieren als je een andere auto gaat kopen, zoals je in je post aangeeft?...
Ik heb nergens met een woord gesproken dat ik elke keer moet lenen/financieren. Welke post zou dat zijn dan?

Ik ben daar zelf juist geen voorstander van en altijd zuinig en conservatief met me geld omgegaan.

Al mijn auto’s zijn cash afgetikt, binnen mijn budget. Dat zijn dan ook geen dikke/premium bakken. Goed, de M3 uitgezonderd, maar dat is een hobby/droomauto, maar ook voor gespaard.

SlowCo
Berichten: 4356
Lid geworden op: 23 sep 2008, 09:36

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door SlowCo » 12 feb 2020, 19:52

Ah, dan heb ik je verkeerd begrepen. In je post gaf je aan dat je je auto's niet zomaar aftikt, vandaar.

Gebruikersavatar
MParallel
Berichten: 8728
Lid geworden op: 23 mei 2009, 01:04
Auto: BMW

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door MParallel » 12 feb 2020, 20:51

SlowCo schreef: 12 feb 2020, 19:52 Ah, dan heb ik je verkeerd begrepen. In je post gaf je aan dat je je auto's niet zomaar aftikt, vandaar.
Dat ik ‘dat soort’ (dik/premium) auto’s niet zo ff aftik.

Maar dat impliceerde niet dat ik ze financier. Maar dus juist niet in die klasse shop.

Online
Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29343
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Luco » 12 feb 2020, 20:55

Ik heb ooit 1 auto gefinancierd en versneld betaald (toen kreeg je bij ford gewoon acceptgiro's mee met het te betalen bedrag erop) 48 stuks ofzo, dus die kon je versneld overmaken. omdat ik ineens naar werk moest rijden en de auto het begaf (oud lijk)
Daarna nooit meer gefinancierd, nog 1 keer nieuw gereden en daarna nooit meer nieuw gereden, altijd wat ouder, maar redelijk betrouwbaar, maar goed de tijden veranderen en de x5 ook cash afgetikt, maar die was duurder dan destijds de nieuwe ford escort,
Toen reed ik ook werkvolk en had een goede km vergoeding.
Duurste auto die ik gekocht heb was de seat supercopa :-)

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27058
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door romo » 12 feb 2020, 21:06

Cash = King

Meer is er niet van.

Bij te weinig cash te veel uitgeven is no go voor mij.

Ieder wat ie wil.

TLRS
Berichten: 3062
Lid geworden op: 13 jan 2012, 21:49

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door TLRS » 12 feb 2020, 23:35

Het punt met lease is, zoals op vele vlakken, kortzichtigheid. Als de helft lease is en bekend is dat het een paar jaar en x km mee moet gaan.. dan heeft betrouwbare auto’s maken minder zin. En zo verschuiven de kosten van bedrijven deels naar particulieren.


De omstandigheden creëren om meer mensen risico te laten nemen met geld kon nog wel eens tot rare dingen leiden. Het is de nieuwe ‘arms race’ imo.

Gebruikersavatar
MParallel
Berichten: 8728
Lid geworden op: 23 mei 2009, 01:04
Auto: BMW

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door MParallel » 13 feb 2020, 02:37

Het is maar hoe je het bekijkt.

Kun je maandelijks een x bedrag betalen voor je (private) lease, dan kun je de auto dus betalen. Dat je niet het volledige bedrag up front hebt, is irrelevant.

Of anders gezegd, een nieuwe auto cash kopen kan het slechts mogelijke zijn. Veel geld steken in een asset die in waarde afneemt.
Dan beter een vast bedrag p/maand betalen, met afgesproken bedrag aan einde looptijd. Ondertussen heb je je stapel cash nog en kun je gebruiken om te investeren.

Als dat ook nog eens meer oplevert dan je maandelijkse betaling.

Dus cash aftikken klinkt wel ‘stoer’, maar of het nou per se slim is...

Gebruikersavatar
dvh
Berichten: 17194
Lid geworden op: 05 mei 2009, 23:29

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door dvh » 13 feb 2020, 08:03

Dan beter een vast bedrag p/maand betalen, met afgesproken bedrag aan einde looptijd. Ondertussen heb je je stapel cash nog en kun je gebruiken om te investeren.
Dit klinkt heel interessant.
Maar in werkelijkheid wordt er vaak geïnvesteerd in nieuwe telefoontjes , macdonalds en een extra overkapping aan je huis.
Met andere woorden. Investeringen die je vermogen niet groter maken. En de schuld blijft.

Online
Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29343
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: Het grote financiёn discussie-topic

Bericht door Luco » 13 feb 2020, 08:13

Plus BKR registratie, dat is slim😁

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot], Thomas H en 7 gasten