Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Alles over de Nürburgring, van Touristenfahrten en ideale lijnen tot de grootste schnitzels van de omgeving.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Macboy » 17 mar 2017, 09:45

Ja best slim eigenlijk. Een grote na-oorlogse puinzooi houden, zodat er rustiger wordt gereden :thumbup:

Gebruikersavatar
Joop
Berichten: 9071
Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Joop » 01 apr 2017, 09:59


Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Hielke » 01 apr 2017, 13:25

BREAKING NEWS!

Er zijn beelden verschenen van een Punto Evo (truttenschud-editie) Eco 1.3 schraap diesel op de Nordschleife. Er gaan geruchten rond dat ik de rijder ben. Daarover wil ik nog geen uitsluitsel geven. Gezien de met 3 meter gemiste apex in de getoonde beelden lijkt me dat trouwens ook heel sterk.

https://www.youtube.com/watch?v=UCEj1-SNAwM&t=273s
En dan bij minuut 4.05

Wel weet ik dat er binnenkort meer beelden zullen verschijnen.

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 770
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Erminio » 01 apr 2017, 14:21

Prachtige dag dit :tooth:

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Macboy » 02 apr 2017, 10:02

Hielke :thumbup:

Gebruikersavatar
WJ
Berichten: 11998
Lid geworden op: 19 mar 2008, 13:17
Locatie: WeeWeeWee

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door WJ » 02 apr 2017, 14:14

Hahaha, zitten er vier gillende keukenmeiden onder ipv banden? :mrgreen:

Gebruikersavatar
Alexander
Berichten: 479
Lid geworden op: 20 dec 2006, 22:13
Locatie: Nürburgring 1700+ laps

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Alexander » 02 apr 2017, 14:17

:D gummen met die banden!

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Hielke » 02 apr 2017, 14:27

Het heeft even geduurd, 16 jaar om precies te zijn, maar ik heb samen met de Punto De Ring weer eens mogen bedwingen. Over het hoe en waarom van mijn langdurige Ring sabbatical ga ik niet in details treden. Het heeft met een zorgtaak in combinatie met mijn angst om geblesseerd te raken te maken gehad. Wie mij een beetje kent weet dat ik circuits niet aandoe om een beetje te keuvelen of rond te trutten. Daar hoort op de klok gereden te worden. En voor De Ring heb ik net even teveel respect om eventuele uitstapjes uit te kunnen sluiten. Zo'n uitstapje zou dan thuis enorme consequenties hebben gehad. Vandaar.

Het weer was afgelopen vrijdag fantastisch. Onderweg naar Arnhem - Oberhausen hoorde ik op de radio van een enorme file tussen Arnhem en de Duitse grens. Na even graven in het geografische geheugen leek de route via de A73 en de A61 in Duitsland me een goed alternatief. Wat is het op die A73 toch druk! Zelfs op een vrijdag om 13.00. Meer mensen hebben waarschijnlijk voor dit alternatief gekozen. De A61 was dan weer een oord van rust. Om wat voor reden dan ook was ik door de jaren heen van mening geraakt dat Duitsland ons op het gebied van windenergie vele stappen voor was. Dat viel vies tegen. Op tactische plaatsen (langs Autobahnen) stonden her en der wat plukken molens. Hoe ze in hemelsnaam hebben kunnen besluiten de kerncentrales te sluiten is me een raadsel. Dat het met de verbranding van fossiele brandstoffen 'gut voran geht' is op de A61 overduidelijk. Over een afstand van 100 km hoefde ik maar naar links te kijken om een enorme energieverslindende centrale z'n witte pluimen des doods te zien uitspuwen. Wat voor centrale dit is weet ik niet maar het contrast met de lieflijke 'Thäler' en in bloesem staande bomen was groot. Voor de rest was de Autobahn wat het altijd al was met dit verschil dat het drukker is geworden en de mogelijkheid om voluit te gaan door die drukte en de snelheidsbeperkingen bijzonder klein is geworden. Daar waar ik met de Punto Evo Multijet 1.3 diesel met 85 pk voluit kon gaan heb ik dat gedaan. Meer dan een minuut of 3 zal dat op de heenreis niet geweest zijn. Voluit is trouwens ook relatief. Denk dan aan een tellerstand van 170 km/h. 162 km/h GPS. Ook de 257 via Altenahr en Adenau was wat ie altijd al was. Schitterend en nostalilgisch. Een heerlijke opwarmer voor De Ring. Terug ben ik via de 258 en de A1 gegaan, en ik geloof best dat dit de (ietwat) snellere route is, maar tippen kan ie absoluut niet aan de lieflijke 257. Met een enkele plaspauze duurde de reis van 370 km naar Breidscheid exact 3 uur en 30 minuten. Prima te doen.

Over de omgeving van De Ring kan ik kort zijn. Misschien komt het ook door de video's die ik van de omgeving en de baan gezien heb, maar het lijkt wel of er sinds 2001 (destijds met de Cosworth) niets veranderd is. Ok, een Devil's Diner met voer waar de McDonalds zich voor zou schamen, en een Ticketoffice waar de Duitsers vergeten waren de openingstijden van het kantoortje te vermelden. Gevoelsmatig waren het rijdersvolk en de auto's wel veranderd. Het leek wel of de bestuurders veel jonger waren dan ik me kan herinneren. Nu kan dat er ook mee te maken hebben (en ik verdring die gedachte liever) dat ik zelf inmiddels met mijn 53 jaar een oude lul tussen deze groep strijders ben. Veel vrouwvolk als rijder zat er ook tussen. Iets dat je vroeger eigenlijk nooit meemaakte. Na wat geïnformeer bleek dat de ticketbalie om 16.30 en de baan om 17.15 geopend zou worden. En pünktlich zijn de Duitsers ook nog steeds want beiden bleken tot op de minuut te kloppen. Wat ook anders is, is dat er van de auto's die aan de Touristenfahrt hebben meegedaan minimaal de helft een dedicated trackcar was. Verlaagd, racestoelen, een kooi, semislicks, you name it. Misschien had het er ook mee te maken dat het een doordeweekse avond was, met volk dat in tegenstelling tot de weekendbezoekers serieus snelle ronden wil zetten. Opvallen deed het in ieder geval wel. De Punto stak er extreem schril tegenaf. Van de 10 minuten voorafgaand aan de opening om 17.15 heb ik genoten. Her en der in een straal van enkele honderden meters om de rotonde bij het opstappunt verkeerden rijders en auto's en opperste staat van opwinding. Als een hongerige wolf naar de rotonde rijden, nee, er staat nog iemand de boel te blokkeren, dan maar wegrijden, omkeren, en nog een keer proberen. En ik deed heerlijk aan dit spektakel mee.

Klokslag 17.15, ik verkeerde toevallig net op de rotonde, werd de toegang vrij gegeven. Slechts enkele auto's en een plukje motoren gingen me voor. Had ik plannen voor de twee rondjes a 30 euro per ronde (!!) die ik gekocht had? Maar natuurlijk. Volle polle moest er gegaan worden. Had ik dan getraind? Vanzelfsprekend. Op de PC met Assetto Corsa en door het kijken van onboard Ringfilmpjes. Ja, je moet wat. En heel veel ronden real time ervaring heb ik sinds m'n eerste bezoek in 1987 ook niet opgedaan. Ik hoor en lees wel eens van mensen die honderden en soms duizenden ronden afgelegd hebben, maar gedurende de misschien 8 keer dat ik er sinds 1987 geweest ben heb ik in totaal niet meer dan 30 ronden gereden. Hoe dan ook, met de 'mogelijkheden' die de Punto Evo me bood zou ik van deze 2 rondjes extra lang kunnen genieten. De Punto met z'n kleine diesel heeft de twee rondjes stoïcijns ondergaan. Ik heb de auto in 2011 nieuw gekocht en de banden die ik er destijds onder had, Michelin Energy Savers in 195/60/15 zitten er na 43.000 km nog steeds onder. Exact dezelfde banden die in 2011 ook al 10 rondjes Assen hebben moeten verduren. Veel grip hebben de Energy Savers niet. En ze kermen als zo'n arm varken in een Belgisch slachthuis. Maar ik zou ze zo weer kopen. Ik heb de Michelins direct bij aanschaf van de auto laten plaatsen. Sindsdien zijn ze nooit weer uitgebalanceerd. Trillen doen ze na 43.000 nog steeds helemaal niets. De link naar de video die ik een aantal posts terug geplaatst heb is dus geen 1 april grap geweest. Laten we zeggen dat de auto relatief zacht geveerd is en nogal overhelt. Nou ja, nogal veel. Maar niet getreurd, de Italianen hebben de wegligging van de Punto prima voor elkaar gekregen. In m'n tweede ronde zeilde ik zo'n lange linker (Metzgesfeld?) wat te hard in. Wat kleine tikjes op de rem halfweg de bocht waren gelukkig voldoende om de neus naar binnen te krijgen. Hard remmen met wat stuuruitslag kan lichtelijk problematisch in de Fiat zijn. De ABS weet dan niet goed meer wat ie moet doen hetgeen in lange remwegen kan resulteren. Een kwestie van anticeperen. Wat opviel is dat de baan sinds 2001 een stuk 'smoother' is geworden. Een stukje uitdaging is hiermee verloren gegaan. De passages die nog wel van hobbels en bobbels zijn voorzien kunnen de limieten van het onderstel van de Punto snel naar boven halen. De heftige 'lastwechsels' in de carrosserie resulteren dan steevast in kermende voorbanden. Dat ik ze te pas en te onpas hebben laten piepen ligt voor een groot deel ook aan mij. Ik mis de verfijning en werd geregeld geforceerd om een bochtradius met wat extra stuuruitslag (zonder resultaat) te counteren. Ik zou misschien nog een rondje of vier nodig hebben gehad om de meeste roest er bij de bestuurder af te krijgen.

Maar onverdienstelijk ging het niet. In m'n eerste ronde klokte ik een 10.02 en in m'n tweede en laatste ronde een 9.57 BtG. Veel oponthoud heb ik in die ronden niet gehad. Het was even de vraag hoeveel snelheid ik bergop op de 5 km van Breidscheid naar Hohe Acht kon meenemen. De vooraf ingeschatte 140 km/h max. was wat te optimistisch ingeschat. Kortstondig heeft de teller 135 km/h laten zien, en net voor de Angstkurve stond de teller op nog maar 120 km/h. Voor de exacte GPS snelheid mag je er dan nog 8 km/h aftrekken. Nee, een powerbeul is de Punto niet. Zoals gezegd heeft de Punto geen krimp gegeven. Op een loszittend plastic kapje bij aflevering en een kapot dashboardlampje achter de kachelbediening heb ik er ook nog nooit iets mee gehad. Piepjes en kraakjes zijn 'm volledig vreemd. Maar bij een volgend bezoek dit jaar, als we met een groepje uit het Noorden afreizen, wil ik een serieuzere auto uitproberen. Dat zal wel een van de vele huurauto's worden die rondom De Ring worden aangeboden. Back in 2001 was het alleen Ron Simons die een paar Alfa Romeo's als huurauto aanbod, nu lijkt er wel spraken van wildgroei te zijn. Ik ga er m'n voordeel in ieder geval mee doen. M'n uitstapje van vrijdag smaakt naar veel meer.

Op de weg terug via de 258 en het rustige stuje A1 ook nog een record verbroken. Heuvelaf wist ik de Fiat tot over de 200 km/h tellerstand te krijgen. Fucking spectaculair! Terug via de 3 en de 31 kwam ik bijna voor een vervelende verrassing te staan. Halfweg de 31 naar boven richting Emden had de auto al ruim 700 km op het tankje van 45 liter gereden. Waar bleef toch die Tankstelle? Die is nooit gekomen. Waarschijnlijk is ie er niet eens. Ik werd met de naald op het rood dan ook gedwongen de Autobahn te verlaten om ergens ter hoogte van Nordhorn te gaan tanken. Gemiddeld verbruik over de dag? 6,5 liter op 100 km. En wat zijn die kruispunten onderaan de Ausfahrten aardedonker! Er was op die punten geen enkel stuk straatverlichting te bespeuren! Daar kunnen de Duitsers nog veel verbeteren.

Onboard fimpjes van de ronden heb ik ook gemaakt. Zal eens kijken of ik die rondjes op youtube kan krijgen. Verwacht er behalve voortschrijdende tijd helemaal niks van. Dat is het enige voordeel van het gebruik van een Punto dieseltje op De Ring. Je kunt extra lang van je rondenticket genieten.
Laatst gewijzigd door Hielke op 03 apr 2017, 17:11, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Spijkerhard
Berichten: 4053
Lid geworden op: 18 okt 2010, 20:41
Auto: (nog steeds) Te veel.
Locatie: Arkelstad:130i, ID4, E46 M3, 323ti, Z3, Clubman-2, Transit, 850 T5-R, ex-MX-5, ex-E36 M3

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Spijkerhard » 02 apr 2017, 14:47

Respect Hielke!

:df:

Gebruikersavatar
Alexander
Berichten: 479
Lid geworden op: 20 dec 2006, 22:13
Locatie: Nürburgring 1700+ laps

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Alexander » 02 apr 2017, 15:17

Prachtig leesvoer en nette tijd!

Gebruikersavatar
sitechris
Berichten: 4938
Lid geworden op: 20 feb 2011, 11:55
Auto: BMW M2 G87/SEAT Ibiza 1.5 TSI
Locatie: http://www.driveaholic.nl

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door sitechris » 02 apr 2017, 16:09

Haha, mooi verhaal!

Wouter81
Berichten: 9470
Lid geworden op: 12 okt 2006, 11:29
Auto: GR86|California|Grand Vitara
Locatie: Curaçao

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Wouter81 » 02 apr 2017, 16:20

Machtig Hielke, goed bezig! :) Ik moet ook hoognodig weer eens een rondje doen...

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Hielke » 02 apr 2017, 18:30

Wouter81 schreef: 02 apr 2017, 16:20 Machtig Hielke, goed bezig! :) Ik moet ook hoognodig weer eens een rondje doen...
Kan m'n default movie editor Movie Maker niet meer vinden, maar als ik klaar ben dan zie je dat ik in m'n tweede ronde nog even op de bumper van een Golf GTI aan het hijgen ben :)

Gebruikersavatar
Joop
Berichten: 9071
Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Joop » 02 apr 2017, 20:26

Schitterend verhaal Hielke!

Gebruikersavatar
WJ
Berichten: 11998
Lid geworden op: 19 mar 2008, 13:17
Locatie: WeeWeeWee

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door WJ » 02 apr 2017, 20:30

Hielke schreef: 02 apr 2017, 18:30 Kan m'n default movie editor Movie Maker niet meer vinden, maar als ik klaar ben dan zie je dat ik in m'n tweede ronde nog even op de bumper van een Golf GTI aan het hijgen ben :)
Mocht je een fatsoenlijke gratis movie editor zoeken: https://filmora.wondershare.net/filmora ... ditor.html

Mooi verhaal! :df:

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Hielke » 02 apr 2017, 20:34

Thnx WJ, ga die editor uitproberen. Er moet nu toch maar eens iets nieuws voor Movie Maker in de plaats komen.

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Macboy » 03 apr 2017, 00:42

Geweldig verhaal Hielke !

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Hielke » 03 apr 2017, 01:59

Even kijken of het op youtube goed overkomt.

https://www.youtube.com/watch?v=BKN05-71Qjc

Bij het Ringrijden zat er wat vliegroest op, maar bij het video bewerken is de bende doorgeroest. Ik heb oorlog met de vele inferieure alternatieven voor Movie Maker. Uit nood maar weer op Adobe Premiere terug gegrepen.

ErikS
Berichten: 18971
Lid geworden op: 18 aug 2008, 13:19
Locatie: Boedelbak

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door ErikS » 03 apr 2017, 08:02

Mooi verhaal! :df:

Gebruikersavatar
frank de jonge
Berichten: 9950
Lid geworden op: 04 aug 2006, 13:31
Locatie: Erica

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door frank de jonge » 03 apr 2017, 08:21

Prachtig omschreven ook Hielke :)

Gebruikersavatar
Eric H
Berichten: 3641
Lid geworden op: 15 feb 2008, 10:09
Auto: Mazda CX-30 SkyActivX
Locatie: Zoetermeer

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Eric H » 03 apr 2017, 08:41

Mooi be- en geschreven Hielke :thumbup:

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Macboy » 03 apr 2017, 14:31


indobesar
Berichten: 9982
Lid geworden op: 12 okt 2006, 14:19
Auto: M3P, 130i
Locatie: Spaceship in silence

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door indobesar » 03 apr 2017, 14:50

LEuk geschreven en dit is waar TF om draait. Rondjes rijden met je standaard auto. :)

Gebruikersavatar
Riceaux
Berichten: 8202
Lid geworden op: 24 sep 2009, 19:41

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Riceaux » 03 apr 2017, 15:02

Prachtig verhaal Hielke! En mooi tempo erin!

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Nürburgring: alle foto's, filmpjes en verhalen!

Bericht door Hielke » 03 apr 2017, 20:49

De rondjes. Neem er de tijd voor! :tooth:




Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 4 gasten