bron TelegraafSlurptaks op komst
door Roelien Wierstra
DEN HAAG - Benzineslurpende auto's worden vanaf volgend jaar fiks duurder. Een nieuwe belasting moet de prijs van zeer vervuilende auto's zoals de BMW X5, Citroën C6, Jeep Grand Cherokee, Mitsubishi Pajero, Porsche Cayenne en andere suv's tot duizenden euro's opdrijven om zo de aanschaf te ontmoedigen.
Deze 'slurptaks' moet de schatkist 100 miljoen euro per jaar opleveren. De belasting komt bovenop de al bestaande aanschafbelasting bpm. Dat zegt staatssecretaris Jan Kees de Jager (Financiën) in een interview met De Telegraaf.
Daarnaast wil de bewindsman leaserijders aansporen om voor milieuvriendelijke auto's te kiezen. De fiscale bijtelling voor zuinige wagens als de Citroën C1, Peugeot 107 en sommige grotere hybrideauto's als de Honda Civic en Toyota Prius gaat met circa 40 procent omlaag.
Halvering lasten
In plaats van 22 procent belasting over de cataloguswaarde krijgen leaserijders dan een bijtelling van 12 tot 14 procent. Dat betekent al gauw bijna een halvering van de maandelijkse autolasten. Eigen rijders hebben al een voordeel als ze een zuinige auto kopen door het twee jaar geleden ingevoerde labelsysteem. Vooruitlopend op de invoering van de kilometerheffing in de loop van de kabinetsperiode begint de staatssecretaris vanaf 1 januari voorzichtig met de afbouw van de aanschafbelasting door deze circa 5 tot 10 procent te verlagen. De motorrijtuigenbelasting zal met een vergelijkbaar aantal procenten omhoog gaan. De Tweede Kamer moet nog instemmen met de plannen, die onderdeel zijn van het Belastingplan 2008. De Belastingdienst heeft De Jager al laten weten deze belastingmaatregel te kunnen uitvoeren. De dienst zal de auto's die onder de regeling vallen op de website publiceren. De Jager gaf eerder al aan dat hij via de reguliere aanschafbelasting bpm-schone auto's nog goedkoper en vervuilende wagens duurder wil maken.
Lijkt heel wat, maar is toch gewoon weer ordinair cashen. Wegenbelasting omhoog, leuk voor iedereen :twisted: BPM oplaag, heel erg leuk voor de 2e hands autobezitter welke extra gratis afschrijft :twisted:
Die hele energielabelsformule klopt voor geen meter, neem BMW even als voorbeeld om te lachen........ http://bmw.akris.nl/brandstoflabels/index.html
Als de minister in Den Haag echt het milieu als doelstelling had, dan waren allereerst de methodiek van de energielabels herzien, en dan had met de bijtelling van klasse A naar 10% moeten verlagen en klasse B naar 15%. Iemand die 35000km of meer zakelijk moet rijden doet dat om vele redenen niet in de Citroen C1!!
Laat ze verder een echt meten hoe efficient iedere auto is qua verbruik en qua uitstoot, dus ook op de vele 5 min. ritjes naar de supermarkt e.d. Er zit veel verschil in de opwarmtijd en dus de optimale werking van een katalisator, bij het ene merk is de opwarmtijd een minut, bij het andere merk 5 minuten of meer!
Michel