Geen boete voor veel buitenlandse hardrijders
maar niet alleen flitsers schijnbaar, kwam toen ik naar bovenstaande zocht ook een artikel tegen uit 2014 van een Poolse chauffeur die staande werd gehouden en schijnbaar de 'mazen' in de wet kent?Veel geflitste buitenlandse hardrijders gaan gewoon vrijuit. De systemen kunnen nu alleen kentekens uit Nederland, Duitsland, België, Zwitserland en Frankrijk verwerken, schrijft minister Van der Steur van Veiligheid en Justitie in antwoord op schriftelijke vragen van het CDA.
Franse automobilisten die hier worden geflitst, komen er sinds half december vorig jaar niet meer mee weg. In de afgelopen vier maanden zijn er ruim 19.000 verkeersboetes, de meeste voor te snel rijden, naar Frankrijk gestuurd. Daarvan zijn er tot nu toe ruim 2500 betaald.
Na de Franse uitbreiding, komen de Poolse kentekens er ook bij, maar volgens Van der Steur zit dat nog in de voorbereidende fase.
Polen
Het CDA vindt het niet kunnen dat veel geflitste buitenlandse bestuurders vrijuit gaan. "Het is goed dat Fransen Nederland niet meer ongestraft als racebaan kunnen gebruiken, maar onbestaanbaar dat dit door onze eigen schuld niet voor alle nationaliteiten geldt."
CDA-Kamerlid Van Helvert voegt daar aan toe: "Het is niet uit te leggen dat Nederlanders een boete krijgen als ze 5 kilometer per uur te hard rijden, terwijl Polen en Hongaren die 50 km te hard rijden, daar nooit meer iets van horen".
wat voor de NL chauffeur e.d. gewoon dokken zal zijn geld dan niet voor hen oid.
http://www.powned.tv/nieuws/binnenland/ ... discr.html" onclick="window.open(this.href);return false;Een Poolse chauffeur die in Nederland een boete kreeg en die direct moest betalen heeft zijn boete met succes aangevochten.
Het op die manier innen van de boete omdat de chauffeur buiten Nederland woont, is in strijd met het discriminatieverbod. De boete is daarom van tafel, weet het ANP. De Raad van State (RvS) bepaalde dat vandaag.
De chauffeur overtrad de Arbeidstijdenwet en moest daarvoor 1.000 euro, direct, betalen. De RvS zegt dat het nodig kan zijn om een directe betaling meteen te eisen, maar dat ging in dit geval niet op. Er bestaat immers een Europese regeling bestaat om de zogeheten 'bestuurlijke boetes' te kunnen innen op het adres van EU-burgers buiten Nederland.