[20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Alle topics van de DF activiteiten uit het verleden.
Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

[20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Peter Tunissen » 18 feb 2014, 20:32

Afbeelding

Op donderdag 20 maart organiseert Driving Fun voor de 36e keer een circuitdag op het lange Grand Prix circuit van CPZ, oftewel Circuit Park Zandvoort.
Circuitdagen zijn bij uitstek de manier om op een veilige, rijbewijsveilige en vooral hele leuke manier je eigen grenzen en de grenzen van je auto beter te leren kennen.

Programma
Het programma van deze dag ziet er als volgt uit:
08:00 - 09:00 - Inschrijven in Mickey's
09:00 - 13:00 - Open pitlane rijden ochtendsessie
13:00 - 17:00 - Open pitlane rijden middagsessie

Prijs
Deelname aan de hele dag kost €390 per auto.
Tweede rijders en bijrijders betalen €10 per persoon.
Een auto delen met meerdere rijders is dus ook mogelijk.
Deelname aan uitsluitend de ochtendsessie (tot 12:30) kost €225 per auto, deelname aan uitsluitend de middagsessie (vanaf 12:30) kost €250 per auto.

Inschrijven
Inschrijven kan door op onderstaande button te klikken en je gegevens in te vullen.
Je ontvangt dan automatisch via de mail een bevestiging.
Let op: je deelname is pas definitief na ontvangst van je betaling.

Afbeelding

Eisen
*) Auto's dienen vrij te zijn van vloeistoflekkages en te beschikken over deugdelijk werkende remmen en gordels. Een rolkooi of meerpuntsgordels zijn niet verplicht. Een sleepoog dient wel aanwezig (en liefst vooraf gemonteerd) te zijn.
*) Een helm is verplicht, zowel voor rijders als bijrijders.
*) Iedere rijder dient de beschikking te hebben over een DFTrackdays lidmaatschapskaart (deze kost eenmalig €25, is een jaar lang geldig en kan uitsluitend op de dag zelf gekocht worden).
*) Er mag op Zandvoort maximaal 92dB geproduceerd worden; hier kan op gecontroleerd worden.

DF circuitdagen
Driving Fun circuitdagen kenmerken zich door een strakke organisatie, maar een gemoedelijke sfeer in de pitstraat en op de baan. Het zijn nadrukkelijk geen racedagen en zaken als elkaar op het scherp van de snede uitremmen en deurklink aan deurklinkt door bochten gaan zijn verboden.
Het is de bedoeling dat iedereen zich thuis voelt op onze dagen, van snelle, ervaren racer tot absolute beginner in zijn straatauto en dat kan alleen maar als iedereen rekening houdt met elkaar. De snellere rijder dient rekening te houden met de langzamere rijders en van de langzamere rijders wordt verwacht dat ze zich bewust zijn van mogelijke snelheidsverschillen en hun spiegels goed in de gaten houden.

Circuit
Al sinds 1948 worden er op Circuitpark Zandvoort nationale en internationale races georganiseerd, maar het circuit kreeg zijn huidige vorm pas in 1999. Het lange Grand Prix circuit is 4,307km lang en het ronderecord staat op naam van Luca Badoer die in 2001 in zijn Ferrari F2001 een rondetijd van 1.19.880 liet noteren.
Het circuit was vanaf 1952 in totaal 30 keer het strijdtoneel van Formule 1 races, voor het laatst in 1985.

Rondje Zandvoort
Meteen na start-finish volgt misschien wel de meest bekende bocht van Nederland: Tarzan. Gebruik het 100 meter bord links van het circuit om je rempunt te bepalen (afhankelijk van je auto kan dit rempunt voor of na het 100 meter bord liggen) en laat de auto extreem lang rechtdoor rijden. Insturen gebeurt pas ultra laat en de apex ligt voorbij 2/3e van de bocht. Bij het uitkomen kun je op droog de curbstones links van de baan meenemen. Vervolgens laat je de auto naar het midden van de baan lopen om de volgende bocht, Gerlach, in een rechte lijn aan te kunnen remmen. Deze bocht stuur je blind in, nog voor je ziet hoe het verdere verloop van het circuit is. Je stuurt de Gerlach zeer vroeg in en laat de auto vervolgens helemaal naar buiten rollen.
Het asfalt daalt vervolgens flink, dus je rempunt voor de Hugenholtz bocht komt al eerder dan je zou verwachten. Zorg er wel voor dat je stuur helemaal recht staat, voordat je begint met remmen. Omdat het asfalt zo sterk daalt ligt het gevaar om je hier te verremmen altijd op de loer. En omdat er hier geen enkele uitloopzone is, kun je deze bocht beter vanaf ongeveer het midden van het circuit aanremmen i.p.v. helemaal van de rechterkant van de baan. Bij het uitkomen kun je op droog de curbstones meenemen. Vervolgens kom je op een zeer snel stuk van het circuit. Probeer een zo kort mogelijke lijn langs de rechterkant van de baan te rijden om zo weinig mogelijk meters te maken. De Hunserug en Rob Slotemaker bocht die volgen zijn een zeer snelle links-rechts combinatie die in het droog met de meeste auto's voor een ervaren rijder volgas te nemen zijn. Probeer de auto in ieder geval zoveel mogelijk te laten rollen door de Hunserug en de curbstones aan de binnenkant als clipping point te gebruiken. In de Slotemaker bocht mik je op de tweede 'driehoek' van curbstones en laat je de auto naar buiten lopen op weg naar de enige bocht ter wereld die een eigen fanclub heeft: het Scheivlak.
Het asfalt heeft hier een flinke verkanting, dus laat aan de linkerkant van de baan anderhalf à twee meter liggen om makkelijker in te kunnen sturen. De apex in het Scheivlak ligt heel erg laat en probeer je auto weer zo weinig mogelijk te laten wringen en zo veel mogelijk te laten rollen. Na het Scheivlak laat je de auto naar het midden van de baan lopen om de Mastersbocht in rechte lijn aan te kunnen remmen. Deze bocht opent helemaal, waardoor je instuurpunt heel erg vroeg ligt. Je rempunt ligt dus ook vroeger dan je zou verwachten. De curbstones aan de binnenkant kun je helemaal meepakken en laat je auto na de bocht helemaal naar buiten lopen. Pas op dat je niet teveel blijft sturen, want overstuur ligt hier altijd op de loer. Vervolgens laat je de auto weer naar rechts lopen om de volgende bocht zonder naam weer in rechte lijn aan te kunnen remmen. Je instuurpunt is hier vrij moeilijk te bepalen, maar probeer helemaal de binnenkant van de bocht te halen en mik bij het uitkomen op de marshallpost. De Vodafone bocht die volgt is belangrijk, omdat je veel snelheid mee wilt nemen de bocht uit het rechte stuk op. Zorg ervoor dat je weer in rechte lijn aan kunt remmen en dat je op 2/3e van de bocht de apex tegen of op de binnenste curbstones meepakt. Let op bij het uitkomen van de bocht dat je niet te ver naar buiten uit komt, want de uitloop naast de baan is hier zeer hobbelig.
Het rechte stuk leidt de Audi S bocht, de enige chicane van het circuit. Het eerste gedeelte naar rechts offer je op door hoog te blijven, zodat je het gedeelte naar links maximaal aan kunt vallen en zoveel mogelijk snelheid mee kunt nemen de bocht uit. De curbstones hier zijn er om gebruikt te worden. Na een kort recht stuk tik je even kort de rem aan en duik je de Kumho bocht in. De bocht kun je veel minder scherp maken dan je zou verwachten door de curbstones aan de binnenkant helemaal mee te nemen, waarna je met hoge snelheid de Arie Luyendijk bocht, het oude Bos Uit, nadert. De apex ligt hier weer vrij laat, halverwege de curbstones aan de rechterkant van de baan en de auto balanceert hier op het randje van de grip. Bouw je tempo hier rustig op en probeer deze bocht niet meteen volgas te nemen, want er is hier zo goed als geen uitloopzone, in het geval je de controle verliest. Als je het goed doet, kom je op hoge snelheid het rechte stuk richting start-finish op en zit er weer een snelle ronde Zandvoort op!



Belangrijk op Zandvoort
Zandvoort is een veilig circuit. Desalniettemin zijn en er een paar punten die maximale concentratie vergen, omdat er weinig uitloop is of omdat het circuit verraderlijke trekjes kan hebben.
* Het aanremmen van de Hugenholtz bocht is al genoemd. Het circuit loopt hier sterk bergaf en er is geen marge voor fouten. Bij het uitkomen van de Hugenholtz ligt een stuk gladder asfalt. Met name in de regen kan dit voor onbalans in de auto en voor overstuur bij achterwiel aangedreven auto's zorgen.
* Het Scheivlak moet je in de meeste auto's al aanremmen voor het hoogste punt van de baan, dus voordat je de bocht ziet. Bovendien kan hier ook onbalans in de auto komen als het stuur niet recht staat of als de als je te ver links zit bij het aanremmen van de bocht.

Zandvoort is een circuit met flinke hoogteverschillen. Kijk dus zeer regelmatig in je speigels, want snellere auto's lijken af en toe uit het niets te verschijnen. Bij uitstek geschikte punten om je spiegels te checken zijn op het rechte stuk, bij het uitkomen van de Hugenholtz bocht (je kan daar ook uit je linkerooghoek achteropkomend verkeer zien, dat net op dat moment uit de Gerlach bocht komt en op het rechte stuk na de Vodafone-bocht. Uiteraard moet het in je spiegels kijken niet beperkt zijn tot deze punten, maar hier zou je er een gewoonte van kunnen maken om iedere ronde standaard in je spiegels te kijken.

De toegangswegen naar het circuit worden in de zomer ook gebruikt door dagjesmensen en badgasten. Probeer dus op tijd te vertrekken om de ergste drukte voor te zijn of boek een hotel. Recht tegenover de ingang van het circuit zijn enkele goede hotels.

Deelnemers
1. Coureur voor een uur - BMW E36 325i - hele dag
2. Bo Nielsen - Vauxhall Astra Time Attack - hele dag
3. David R. - BMW M3 - ochtend
4. Jaap van Lagen - BMW E36 325i - hele dag
5. Emile Tonen - Porsche 944 - middag
6. Hans R - MINI Cup - middag
7. Niek B. - MG ZS180 - ochtend
8. Yunus Kaya - BMW E36 318iS - ochtend
9. N!co - Lotus Elise - middag
10. Certainty - ? - hele dag
11. AlexSTi - Subaru Impreza STi - middag
12. Koen Jousra - Westfield - middag
13. Max Boodie - Westfield - middag
14. Henk Bousema - Porsche 944 - ochtend
15. Sander Roest - Porsche 944 - hele dag
16. Johan Heil - Porsche 944 - hele dag
17. Eric Hesp - Porsche 944 - hele dag
18. Ronald van Vliet - Porsche 944 - hele dag
19. Wilbert Groenewoud - Porsche GT Cup - hele dag
20. Djurre Menges - Porsche 944 - hele dag
21. Casper Veltkamp - Porsche 944 - hele dag
22. Arjan van Vliet - Porsche 944 - hele dag
23. Marco Braakman - Porsche 944 - middag
24. Team Lester - Porsche 944 - hele dag
25. Martin Huisman - Porsche 944 - hele dag
26. Patrick van den Berg - Porsche 944 - hele dag
27. Ron van Vliet - Porsche 944 - middag
28. Edwin Klooster - ? - ?
29. Ruben Nooy - ? - ?
30. Ton Strous - Westfield - hele dag
31. Renzo v.d. Wolff - Subaru Impreza P1 - middag
32. Tim de Leeuw - Alfa Romeo Bertone GTV - middag
33. John Laan - Porsche 944 - middag
34. Pascal Laan - Porsche 944 - middag
35. @iko - BMW M3 - middag
36. Lida Dijkstra - BMW M3 - middag
37. Arthur Veldhoen - BMW E36 323ti Compact
38. Michiel Tjoa - Mazda MX-5 - ochtend
39. John Hoogland - Westfield - ochtend
40. Mies van Grunsven - Avenger Cup - hele dag
41. Marius Berghuijs - Mazda MX-5 - hele dag
42. Joost - BMW E90 325i - middag
43. Mika Morien - Formule Renault - hele dag
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door GTRene » 19 feb 2014, 01:33

das een rap rondje...en wat is zo'n auto mooi stabiel :shock:
nice :df:

Gebruikersavatar
Hans R
Berichten: 5236
Lid geworden op: 27 sep 2006, 12:12
Auto: Jeep Rubicon
Locatie: Paradijs

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Hans R » 09 mar 2014, 21:21

Ben erbij met een CupMINI in de middag!

Gebruikersavatar
Alexsti
Berichten: 1177
Lid geworden op: 18 jan 2007, 19:14
Auto: Een Soebaroe en Lotus

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Alexsti » 16 mar 2014, 13:09

Ingeschreven met de Subaru voor in de middag ! :df:

Gebruikersavatar
N!co
Berichten: 390
Lid geworden op: 06 aug 2008, 11:57
Locatie: BMW Z4 & CT200h & Triumph street triple 675 & BMW F650

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door N!co » 16 mar 2014, 23:48

Ben er ook bij in de middag. :D

Gebruikersavatar
glnk
Berichten: 304
Lid geworden op: 15 feb 2014, 18:43

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door glnk » 17 mar 2014, 00:29

Hoe gaat dit nou eigenlijk? Als ik nu tel zijn er sochtends maximaal 7 autos op de baan en smiddags maximaal 6 autos. Wel erg rustig of niet?

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 40229
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Knot » 17 mar 2014, 09:05

Dat is toch heerlijk rijden? Op Weeze was het wel anders zaterdag, verplicht twindriften met minimaal 2 voor en 2 achter je.

Gebruikersavatar
glnk
Berichten: 304
Lid geworden op: 15 feb 2014, 18:43

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door glnk » 17 mar 2014, 17:09

Mijn standaard straatauto houdt het geen halve dag vol. Wat voor auto's rijden er op zo'n dag mee? Als ik nou een uurtje kon doen en dan verdeeld over 2/3 stints dan zou dat interessanter zijn.

Gebruikersavatar
Alexsti
Berichten: 1177
Lid geworden op: 18 jan 2007, 19:14
Auto: Een Soebaroe en Lotus

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Alexsti » 17 mar 2014, 21:52

Denk dat peter de lijst nog niet bijgewerkt heeft , zie meer mensen die wel komen niet erop staan. :wink:

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Nutkees » 18 mar 2014, 09:07

Ik ben ook aanwezig met de Z3 Coupe, heb er weer zin in!

@GINK
In het verleden zijn er wel mogelijkheden geweest om ook per sessie van 2 uren te rijden. Wellicht dat dit jaar ook nog een paar "straatsessies" worden ingepland van 1700-1900uur, maar daar kan Peter meer duidelijkheid over geven.

Per uur of stint rijden is niet mogelijk, er komen dan teveel rijders die dan "even" met hun straatauto [al dan niet goed onderhouden] het circuit op gaan. Probleem word dat het snelheidsverschil met andere rijders en ervaring leert dat er meer rode vlag situaties ontstaan vanwege lekkages aan autos, onervaren rijders die naast de baan staan etc. Dat is ook de reden dat er toen speciale straatauto sessies zijn geweest.

Nu geldt dit uiteraard niet voor iedereen die met hun straatauto het circuit op wil, maar dit zijn wel voorbeelden waar we mee te maken hebben.

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11638
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Hielke » 18 mar 2014, 11:28

Glnk, jij bent nog een rookie onder de rookies. Jij hebt per 5 minuten rijtijd minstens een kwartier "reset" tijd nodig. :lol: en :wink: :wink:

Het moet er toch een keer van komen. The Real Deal! Doe het nou maar.

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11638
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Hielke » 18 mar 2014, 11:29

Dubbel.

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Peter Tunissen » 18 mar 2014, 11:32

Er zullen deze dag maximaal ongeveer 15 auto's tegelijk op het circuit (van ruim 4km) rijden, dus je hebt dan zo'n 300 meter voor jezelf.
Ideaal voor beginnende circuitrijders om lekker veel rijtijd op te doen en maximaal te leren!

En het lijstje wordt nu inderdaad weer bijgewerkt... ;)

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Petrolhead Tom » 18 mar 2014, 11:55

Peter Tunissen schreef:Er zullen deze dag maximaal ongeveer 15 auto's tegelijk op het circuit (van ruim 4km) rijden, dus je hebt dan zo'n 300 meter voor jezelf.
Ideaal voor beginnende circuitrijders om lekker veel rijtijd op te doen en maximaal te leren!

En het lijstje wordt nu inderdaad weer bijgewerkt... ;)
Ik kan dit alleen maar onderstrepen. Daarbij houdt een straatauto het rijden van een beginneling makkelijk vol. Leg je er nou eens bij neer dat die auto veel meer kan dan jij. :tooth:

Gebruikersavatar
glnk
Berichten: 304
Lid geworden op: 15 feb 2014, 18:43

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door glnk » 18 mar 2014, 14:21

Hielke schreef:Glnk, jij bent nog een rookie onder de rookies. Jij hebt per 5 minuten rijtijd minstens een kwartier "reset" tijd nodig. :lol: en :wink: :wink:

Het moet er toch een keer van komen. The Real Deal! Doe het nou maar.
Ik heb al geoefend hoor:



1:34.7 in mijn Porsch jonguh :hungry:

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Peter Tunissen » 18 mar 2014, 14:25

Mooi rondje; tot donderdag gink! :df: :thumbup: ;)

Gebruikersavatar
Jonh
Berichten: 165
Lid geworden op: 01 jul 2013, 11:46
Locatie: Zuid Holland

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Jonh » 18 mar 2014, 15:57

glnk schreef:Mijn standaard straatauto houdt het geen halve dag vol.
Waarom zou je straatauto het geen halve dag volhouden? Ik rij met mijn auto ook af en toe op het circuit. Als je er rekening mee houdt dat het geen trackday auto is gaat dat prima.

Gebruikersavatar
glnk
Berichten: 304
Lid geworden op: 15 feb 2014, 18:43

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door glnk » 18 mar 2014, 16:47

Kokend remvloeistof, remblokken die niet meer bijten door de temperaturen, banden waar de stukken rubber uit vallen... Rem maar eens paar keer van 200 naar 0 met een straat auto. Na een paar keer merk je al dat je remkracht verliest.

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11638
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Hielke » 18 mar 2014, 17:59

Van 200 naar 0? Dat doe je op een circuit nergens. Zelfs aanremmen Tarzan van 200 naar 90 lijkt daar niet op. Bochten daarna verlies je gemiddeld 50 km/h bij afremmen.

Je banden zul je inderdaad een knauw geven. Maar ook dat heb je grotendeels zelf onder controle. Als je meerdere ronden achter elkaar blijft pushen dan gaan ze op Zandvoort heel snel van je af. Maar doe je één of hooguit twee snelle rondjes achter elkaar, of weet je de grens van onderstuur heel goed aan te voelen en er vanaf te blijven, dan valt het wel mee.

Niet teveel spoken willen zien. Een potje dammen is inderdaad goedkoper en veiliger. Maar zo bedacht blijf je tot het einde der tijden de computer aanslingeren en denken dat het 1 op 1 hetzelfde is.

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Petrolhead Tom » 18 mar 2014, 18:12

Wie remt er "een paar keer achter elkaar van 200-0" ? Waarom?

Gebruikersavatar
KmL
Berichten: 36
Lid geworden op: 02 mar 2014, 02:15

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door KmL » 18 mar 2014, 18:16

Je moet toch eerst testen of het werkt en dat je geen fading hebt of andere problemen op een recht stuk.
gewoon paar keer 200 naar 0 anders krijg je er geen temp in. ( of 200 naar 50 wat jij wilt )

das beter als in t1 rechtdoor schieten en zeggen ow me vloeistof kooktem ik had geen pedaal druk....

Gebruikersavatar
Petrolhead Tom
Berichten: 13003
Lid geworden op: 16 dec 2008, 14:56
Locatie: vwupforum.com

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Petrolhead Tom » 18 mar 2014, 18:19

Wanneer je je auto gewoon goed onderhoud zal het echt zo'n vaart niet lopen. :whistle:

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11638
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door Hielke » 18 mar 2014, 18:35

KmL, zo werkt het niet. Remsysteem van elke moderne BMW is beproefd en van uitstekende kwaliteit. Als de remolie niet met water is aangelengd zal het systeem niet zomaar out of the blue idioot gaan faden. Daar gaat een zachter wordend rempedaal aan vooraf. Voltrekt zich dat proces van veel zachter worden binnen een paar bochten en blijf je desondanks je oude maximaal late rempunten opzoeken, ja, dan speel je natuurlijk met vuur. Dan ben je onnozel bezig.

Maar zomaar uit het niets een falend remsysteem onder een BMW? Uitermate onwaarschijnlijk.

Gebruikersavatar
KmL
Berichten: 36
Lid geworden op: 02 mar 2014, 02:15

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door KmL » 18 mar 2014, 20:03

ik zal binnenkort eens langskomen op een df trackday.

Gebruikersavatar
glnk
Berichten: 304
Lid geworden op: 15 feb 2014, 18:43

Re: [20-03-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVI

Bericht door glnk » 19 mar 2014, 08:53

Ik ga 8 juli en/of 18 september de 2 uurs sessie doen. Jammer dat DF dat niet eerder/vaker 2 uurs sessies organiseert.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten