[10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Alle topics van de DF activiteiten uit het verleden.
Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

[10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Peter Tunissen » 21 dec 2013, 18:55

Afbeelding

Op donderdag 10 april organiseert Driving Fun voor de 37e keer een circuitdag op het lange Grand Prix circuit van CPZ, oftewel Circuit Park Zandvoort.
Circuitdagen zijn bij uitstek de manier om op een veilige, rijbewijsveilige en vooral hele leuke manier je eigen grenzen en de grenzen van je auto beter te leren kennen.

Programma
Het programma van deze dag ziet er als volgt uit:
08:00 - 09:00 - Inschrijven in Mickey's
09:00 - 13:00 - Open pitlane rijden ochtendsessie
13:00 - 17:00 - Open pitlane rijden middagsessie

Prijs
Deelname aan de hele dag kost €390 per auto.
Tweede rijders en bijrijders betalen €10 per persoon.
Een auto delen met meerdere rijders is dus ook mogelijk.
Deelname aan uitsluitend de ochtendsessie (tot 12:30) kost €225 per auto, deelname aan uitsluitend de middagsessie (vanaf 12:30) kost €250 per auto.

Inschrijven
Inschrijven kan door op onderstaande button te klikken en je gegevens in te vullen.
Je ontvangt dan automatisch via de mail een bevestiging.
Let op: je deelname is pas definitief na ontvangst van je betaling.

Afbeelding

Eisen
*) Auto's dienen vrij te zijn van vloeistoflekkages en te beschikken over deugdelijk werkende remmen en gordels. Een rolkooi of meerpuntsgordels zijn niet verplicht. Een sleepoog dient wel aanwezig (en liefst vooraf gemonteerd) te zijn.
*) Een helm is verplicht, zowel voor rijders als bijrijders.
*) Iedere rijder dient de beschikking te hebben over een DFTrackdays lidmaatschapskaart (deze kost eenmalig €25, is een jaar lang geldig en kan uitsluitend op de dag zelf gekocht worden).
*) Er mag op Zandvoort maximaal 92dB geproduceerd worden; hier kan op gecontroleerd worden.

DF circuitdagen
Driving Fun circuitdagen kenmerken zich door een strakke organisatie, maar een gemoedelijke sfeer in de pitstraat en op de baan. Het zijn nadrukkelijk geen racedagen en zaken als elkaar op het scherp van de snede uitremmen en deurklink aan deurklinkt door bochten gaan zijn verboden.
Het is de bedoeling dat iedereen zich thuis voelt op onze dagen, van snelle, ervaren racer tot absolute beginner in zijn straatauto en dat kan alleen maar als iedereen rekening houdt met elkaar. De snellere rijder dient rekening te houden met de langzamere rijders en van de langzamere rijders wordt verwacht dat ze zich bewust zijn van mogelijke snelheidsverschillen en hun spiegels goed in de gaten houden.

Circuit
Al sinds 1948 worden er op Circuitpark Zandvoort nationale en internationale races georganiseerd, maar het circuit kreeg zijn huidige vorm pas in 1999. Het lange Grand Prix circuit is 4,307km lang en het ronderecord staat op naam van Luca Badoer die in 2001 in zijn Ferrari F2001 een rondetijd van 1.19.880 liet noteren.
Het circuit was vanaf 1952 in totaal 30 keer het strijdtoneel van Formule 1 races, voor het laatst in 1985.

Rondje Zandvoort
Meteen na start-finish volgt misschien wel de meest bekende bocht van Nederland: Tarzan. Gebruik het 100 meter bord links van het circuit om je rempunt te bepalen (afhankelijk van je auto kan dit rempunt voor of na het 100 meter bord liggen) en laat de auto extreem lang rechtdoor rijden. Insturen gebeurt pas ultra laat en de apex ligt voorbij 2/3e van de bocht. Bij het uitkomen kun je op droog de curbstones links van de baan meenemen. Vervolgens laat je de auto naar het midden van de baan lopen om de volgende bocht, Gerlach, in een rechte lijn aan te kunnen remmen. Deze bocht stuur je blind in, nog voor je ziet hoe het verdere verloop van het circuit is. Je stuurt de Gerlach zeer vroeg in en laat de auto vervolgens helemaal naar buiten rollen.
Het asfalt daalt vervolgens flink, dus je rempunt voor de Hugenholtz bocht komt al eerder dan je zou verwachten. Zorg er wel voor dat je stuur helemaal recht staat, voordat je begint met remmen. Omdat het asfalt zo sterk daalt ligt het gevaar om je hier te verremmen altijd op de loer. En omdat er hier geen enkele uitloopzone is, kun je deze bocht beter vanaf ongeveer het midden van het circuit aanremmen i.p.v. helemaal van de rechterkant van de baan. Bij het uitkomen kun je op droog de curbstones meenemen. Vervolgens kom je op een zeer snel stuk van het circuit. Probeer een zo kort mogelijke lijn langs de rechterkant van de baan te rijden om zo weinig mogelijk meters te maken. De Hunserug en Rob Slotemaker bocht die volgen zijn een zeer snelle links-rechts combinatie die in het droog met de meeste auto's voor een ervaren rijder volgas te nemen zijn. Probeer de auto in ieder geval zoveel mogelijk te laten rollen door de Hunserug en de curbstones aan de binnenkant als clipping point te gebruiken. In de Slotemaker bocht mik je op de tweede 'driehoek' van curbstones en laat je de auto naar buiten lopen op weg naar de enige bocht ter wereld die een eigen fanclub heeft: het Scheivlak.
Het asfalt heeft hier een flinke verkanting, dus laat aan de linkerkant van de baan anderhalf à twee meter liggen om makkelijker in te kunnen sturen. De apex in het Scheivlak ligt heel erg laat en probeer je auto weer zo weinig mogelijk te laten wringen en zo veel mogelijk te laten rollen. Na het Scheivlak laat je de auto naar het midden van de baan lopen om de Mastersbocht in rechte lijn aan te kunnen remmen. Deze bocht opent helemaal, waardoor je instuurpunt heel erg vroeg ligt. Je rempunt ligt dus ook vroeger dan je zou verwachten. De curbstones aan de binnenkant kun je helemaal meepakken en laat je auto na de bocht helemaal naar buiten lopen. Pas op dat je niet teveel blijft sturen, want overstuur ligt hier altijd op de loer. Vervolgens laat je de auto weer naar rechts lopen om de volgende bocht zonder naam weer in rechte lijn aan te kunnen remmen. Je instuurpunt is hier vrij moeilijk te bepalen, maar probeer helemaal de binnenkant van de bocht te halen en mik bij het uitkomen op de marshallpost. De Vodafone bocht die volgt is belangrijk, omdat je veel snelheid mee wilt nemen de bocht uit het rechte stuk op. Zorg ervoor dat je weer in rechte lijn aan kunt remmen en dat je op 2/3e van de bocht de apex tegen of op de binnenste curbstones meepakt. Let op bij het uitkomen van de bocht dat je niet te ver naar buiten uit komt, want de uitloop naast de baan is hier zeer hobbelig.
Het rechte stuk leidt de Audi S bocht, de enige chicane van het circuit. Het eerste gedeelte naar rechts offer je op door hoog te blijven, zodat je het gedeelte naar links maximaal aan kunt vallen en zoveel mogelijk snelheid mee kunt nemen de bocht uit. De curbstones hier zijn er om gebruikt te worden. Na een kort recht stuk tik je even kort de rem aan en duik je de Kumho bocht in. De bocht kun je veel minder scherp maken dan je zou verwachten door de curbstones aan de binnenkant helemaal mee te nemen, waarna je met hoge snelheid de Arie Luyendijk bocht, het oude Bos Uit, nadert. De apex ligt hier weer vrij laat, halverwege de curbstones aan de rechterkant van de baan en de auto balanceert hier op het randje van de grip. Bouw je tempo hier rustig op en probeer deze bocht niet meteen volgas te nemen, want er is hier zo goed als geen uitloopzone, in het geval je de controle verliest. Als je het goed doet, kom je op hoge snelheid het rechte stuk richting start-finish op en zit er weer een snelle ronde Zandvoort op!



Belangrijk op Zandvoort
Zandvoort is een veilig circuit. Desalniettemin zijn en er een paar punten die maximale concentratie vergen, omdat er weinig uitloop is of omdat het circuit verraderlijke trekjes kan hebben.
* Het aanremmen van de Hugenholtz bocht is al genoemd. Het circuit loopt hier sterk bergaf en er is geen marge voor fouten. Bij het uitkomen van de Hugenholtz ligt een stuk gladder asfalt. Met name in de regen kan dit voor onbalans in de auto en voor overstuur bij achterwiel aangedreven auto's zorgen.
* Het Scheivlak moet je in de meeste auto's al aanremmen voor het hoogste punt van de baan, dus voordat je de bocht ziet. Bovendien kan hier ook onbalans in de auto komen als het stuur niet recht staat of als de als je te ver links zit bij het aanremmen van de bocht.

Zandvoort is een circuit met flinke hoogteverschillen. Kijk dus zeer regelmatig in je speigels, want snellere auto's lijken af en toe uit het niets te verschijnen. Bij uitstek geschikte punten om je spiegels te checken zijn op het rechte stuk, bij het uitkomen van de Hugenholtz bocht (je kan daar ook uit je linkerooghoek achteropkomend verkeer zien, dat net op dat moment uit de Gerlach bocht komt en op het rechte stuk na de Vodafone-bocht. Uiteraard moet het in je spiegels kijken niet beperkt zijn tot deze punten, maar hier zou je er een gewoonte van kunnen maken om iedere ronde standaard in je spiegels te kijken.

De toegangswegen naar het circuit worden in de zomer ook gebruikt door dagjesmensen en badgasten. Probeer dus op tijd te vertrekken om de ergste drukte voor te zijn of boek een hotel. Recht tegenover de ingang van het circuit zijn enkele goede hotels.

Deelnemers
1. Coureur voor een uur - BMW E36 325i - hele dag
2. Cees van Duijn - BMW E46 M3 - midda
3. Hans R - MINI Cup - hele dag
4. Tom van de Grift - MINI Cup - hele dag
5. Daan Stots - BMW 325i - middag
6. Tatiana Golovleva - Hyundai Genesis - hele dag
7. Robin Smaling - Honda Civic - middag
8. Mark Seekles - BMW E36 - ochtend
9. Jeffrey Walet - BMW Z3 Coupe - hele dag
10. Frank Reith - BMW M3 - middag
11. Simon Podhalicz - VW Golf - middag
12. Ashwin Beyens - Honda Civic - middag
13. Herman Adriaenssen - Seat Leon - hele dag
14. Annick Seps - ? - hele dag
15. Annick Seps - ? - hele dag
16. Annick Seps - ? - hele dag
17. Kees ten Have - VW Golf II GTI - middag
18. Marcel Vonk - BMW M3 - middag
19. Michael Koel - ? - hele dag
20. Vincent Waanders - VW Golf VR6 - middag
21. Edwin Waanders - Ford Fiesta - middag
22. Bas Koeten Racing - MW-V6 pick-up - ochtend
23. Bas Koeten Racing - MW-V6 pick-up - ochtend
24. Bas Koeten Racing - MW-V6 pick-up - ochtend
25. Bas Koeten Racing - MW-V6 pick-up - ochtend
26. Bas Koeten Racing - MW-V6 pick-up - middag
27. Bas Koeten Racing - Wolf GB08 sport prototype - middag
28. Bas Ooms - Hansen GTR - hele dag
29. Certainty - Suzuki Swift - hele dag
30. Dennis van Weezep - BMW E36 M3 - ?
31. Race for Fun - Porsche Cayman - middag
32. Race for Fun - BMW - middag
33. Bart Kirsters - Chevrolet - middag
34. Niek van Gils - MGB - ochtend
35. N. van Loonen - BMW E30 327i - hele dag
36. T. van Meer - BMW E36 325i - hele dag
37. R. Snoeren - BMW M3 Compact - hele dag
38. K. Lefeber - BMW E30 327i - hele dag
39. Raymon Captein - VW Golf - middag
40. Sebastiaan d'Anjou - Porsche 944 - middag
41. Tom van der Grift - MINI - hele dag
42. Tom van der Grift - MINI - hele dag
43. Paul Weytens - ? - middag
44. Jaap van Lagen - BMW M3 - hele dag
45. Gideon Wijnschenk - Porsche 944 - middag
46. Peter van Kessel - Super 7 - middag
47. Jan van den Heuvel - BMW 130i - middag
48. Fred Slings - Suzuki Swift - middag
49. Nico van Beelen - Lotus Elise - middag
50.

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 02 mar 2014, 17:00

Deelnemers
1. Coureur voor een uur - BMW E36 325i - hele dag
2. Cees van Duijn - BMW E46 M3 - middag
3. Pepijn van Willigenburg - Peugeot 306 GTI - middag
4. Rennstal Events - F3000 replica - hele dag
5. ProfZB - BMW E36 M3
6. Erminio - Seat Leon SC
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Peter Tunissen » 03 mar 2014, 19:38

Leuk! :df:
Komen jullie de ochtend, middag of de hele dag, Roberto?

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 04 mar 2014, 07:17

Deelnemers
1. Coureur voor een uur - BMW E36 325i - hele dag
2. Cees van Duijn - BMW E46 M3 - middag
3. Pepijn van Willigenburg - Peugeot 306 GTI - middag
4. Rennstal Events - F3000 replica - hele dag
5. ProfZB - BMW E36 M3 - middag
6. Erminio - Seat Leon SC - middag
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.

Aangepast :D

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Peter Tunissen » 04 mar 2014, 11:02

Erminio schreef:Aangepast :D
Ik ook! :df: :thumbup:

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 20 mar 2014, 19:26

Hmmmm, het ziet er naar uit dat mijn auto nog niet klaar is voor 10 april :hmmm:
Mijn aanmelding is ovb :roll:

Gebruikersavatar
Peter Tunissen
Berichten: 8386
Lid geworden op: 01 feb 2006, 14:47
Locatie: Weert

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Peter Tunissen » 21 mar 2014, 09:41

Ok succes, zet hem op! :thumbup: :beer:

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 21 mar 2014, 14:00

Peter Tunissen schreef:Ok succes, zet hem op! :thumbup: :beer:
Spullen zijn allemaal binnen, maar de auto nog niet :eatpaper:

Gebruikersavatar
ProfZB
Berichten: 165
Lid geworden op: 28 dec 2012, 14:05
Locatie: Maasland

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door ProfZB » 28 mar 2014, 19:12

Je gelooft het niet maar mijn auto is ook niet klaar voor 10 april! :kotsen:

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Nutkees » 28 mar 2014, 19:13

Aanwezig met de Z3 Coupe :headbang:

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 30 mar 2014, 20:48

Dat gaat hem niet worden de 10e :?
Gelijk maar inschrijven voor 7 en 13mei om t goed t maken :df: :df:

Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29380
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Luco » 10 apr 2014, 15:49

Ik zie op de webcam van cpz een zware crash met ambulance en brancard??

het lijkt een oranje mini.

hoop dat alles goed is met de rijder?

Gebruikersavatar
MarkS
Berichten: 2904
Lid geworden op: 24 mar 2014, 22:41

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door MarkS » 10 apr 2014, 18:25

Heb vandaag helaas (weer) moeten missen.

Hoop dat het allemaal goed is gegaan voor organisatie en deelnemers.

Gebruikersavatar
N!co
Berichten: 390
Lid geworden op: 06 aug 2008, 11:57
Locatie: BMW Z4 & CT200h & Triumph street triple 675 & BMW F650

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door N!co » 10 apr 2014, 19:51

Ik denk dat het wel meevalt met de mini bestuurder of rijder, maar weet het niet zeker.

Ik miste vandaag wel een cayman en een z4… :blabla:

Gebruikersavatar
N!co
Berichten: 390
Lid geworden op: 06 aug 2008, 11:57
Locatie: BMW Z4 & CT200h & Triumph street triple 675 & BMW F650

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door N!co » 10 apr 2014, 21:32

Staat gewoon op youtube. :duh:

https://www.youtube.com/watch?v=So73I7eGFkQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Nutkees » 11 apr 2014, 07:55

Was weer een mooie dag hoor!

@Nico
Ik miste ook al een Z4 en Cayman eigenlijk. Heb zelf nog wel een tijdje achter je gereden in de middag geloof ik. Erg leuk.

@Luco
Ik heb de auto samen met een paar andere afgesleept. Toen we daar aankwamen was de rijder wel bij bewust zijn, maar is hij ook even "weg" geweest. Voor controle aan zijn rug/nek is hij op de brancard naar binnen gebracht. Van daarna heb ik zelf geen informatie.

Gebruikersavatar
Downforce Hans
Berichten: 12608
Lid geworden op: 05 jan 2007, 10:36
Locatie: Waterloo

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Downforce Hans » 11 apr 2014, 08:26

Was wel weer gezellig om allemaal oudbekenden weer eens te zien........
Eten bij vd Valk en het ouwehoeren was weer als vanouds........ :thumbup:

Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29380
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Luco » 11 apr 2014, 08:38

@Nutkees, ok, gezien de impact vind ik het een beetje vreemd dat die "weg" is geweest.
Ze waren iig lang bezig met hem achter de vangrail, maar gezien het filmpje hoop ik dat het meevalt.

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Nutkees » 11 apr 2014, 15:04

Downforce Hans schreef:Was wel weer gezellig om allemaal oudbekenden weer eens te zien........
Eten bij vd Valk en het ouwehoeren was weer als vanouds........ :thumbup:

Was zeker weer gezellig hans!!! Ook echt leuk dat Cor weer kwam buurten

Gebruikersavatar
Alexsti
Berichten: 1177
Lid geworden op: 18 jan 2007, 19:14
Auto: Een Soebaroe en Lotus

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Alexsti » 11 apr 2014, 17:25

Luco, als je na een impact hoe zacht of hard ook tegen de marshals of dokters auw zegt ter hoogte van je nek/rug dan ben je gewoon de sjack , dan wordt je geplankt en gestabiliseerd en net zolang onderzocht in het medische centrum op cpz tot dat ze zeker weten dat er niks is. :wink:

Valt me wel op; dat er op die plek de afgelopen tijd heel veel ongelukken zijn...en allemaal op dezelfde manier, uitbreken van de achterkant vlak voor of ter hoogte van het huisje en dan oversteken richting bandenstapel.
Zou dat komen dat men te vroeg van het gas gaat.?

Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29380
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Luco » 11 apr 2014, 17:30

Op slicks ga ik daar nooit van het gas, dus ik zou het niet weten.
Maar leek inderdaad op liftoff overstuur, corrigeren en hup de andere kant op.

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 11 apr 2014, 17:46

Ik snap ook niet dat de achterkant zomaar wegbreekt op dat punt :roll: , je bent daar nog niet aan het remmen.
Of er moet iets verandert zijn :wink:

Gebruikersavatar
Alexsti
Berichten: 1177
Lid geworden op: 18 jan 2007, 19:14
Auto: Een Soebaroe en Lotus

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Alexsti » 11 apr 2014, 17:47

Ga ook pas van het gas na het huisje ,links bij dat asfaltstraatje....viel me alleen op dat het de laatste tijd zo vaak gebeurt op die plek.

Gebruikersavatar
Erminio
Berichten: 768
Lid geworden op: 23 aug 2007, 16:52
Locatie: W-Town

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Erminio » 11 apr 2014, 20:17

Te vroeg insturen misschien :roll:

Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29380
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: [10-04-2014] DF @ Zandvoort deel XXXVII

Bericht door Luco » 11 apr 2014, 20:31

Het is ook net na dat vervelende knikje(bultje) als je omhoog gaat.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 7 gasten