Dus heb ik geopperd de Mini in de verkoop te doen en iets anders terug te kopen. Enige waar ze de Mini voor wil wegdoen is voor een 1-serie. En daar ben ik nu dus langzaam aan naar gaan kijken.
Ze wil het liefste een automaat maar ik heb gezegd dat een handbak beter is, zeker qua brandstofverbruik. Verder heeft ze de eis dat er cruise control op zit en het liefste een automatische airco. Meer wensen heeft ze niet. Maar ik wel natuurlijk

Maar goed.....waar moet ik op letten bij een 1-serie. Het zal hoogstwaarschijnlijk een 116i of 118i worden van de eerste lichting. Dus 2004 of 2005. Wat zijn de kwalen en zijn de motoren goed? Is de N45B16 motor een goeie motor en gaat ie een beetje normaal met brandstof om of is het een ellende ding? Las al wel dat er geen Valvetronic op zit maar gewoon VANOS.
Was er nou een isseu met de ketting van de motor bij dit type? Ik meen dat de N45B20 dat niet meer had maar die is van de latere bouwjaren dacht ik.
Ik ben benieuwd!!