Winterbanden en marketing

Dit is ons algemene autoforum.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27066
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Winterbanden en marketing

Bericht door romo » 06 dec 2007, 15:31


Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 06 dec 2007, 15:48

Wat een tegenstrijdigheden in dat artikel! Volgens mij weet die journalist echt niet waar 'ie het over heeft.


Test bij 13 graden. HET ZIJN WINTERBANDEN!! JOEHOE 13 graden is geen winter! :) Maar ja, wel de temperaturen waar wij het tegenwoordig mee moeten doen.

Zomerbanden verliezen bij 40 graden hun grip
Winterbanden bij 60.
Dat vind ik een grote plus voor de winterbanden hoor!!!


En volgens mijn ervaring moet de laatste zin precies andersom zijn. ESP werkt op die testbanen namelijk beter mét winterbanden, dan zonder winterbanden. Alleen liever wel met lage temperaturen.

Gebruikersavatar
Wouter
Berichten: 404
Lid geworden op: 02 feb 2006, 00:09

Bericht door Wouter » 06 dec 2007, 16:38

Winterbanden zijn top in de sneeuw en om een keer een drift te zetten op nat.

Zolang het niet sneeuwt zijn winterbanden elk jaar weer de grootste miskoop van het jaar.

Marc R
Berichten: 6859
Lid geworden op: 10 feb 2006, 14:33
Locatie: Black Hole

Bericht door Marc R » 06 dec 2007, 16:40

Ik ga op wintersport dus ik heb ze wel.....

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Bericht door GTRene » 06 dec 2007, 16:49

Ik rijd al meer dan 26 jaar auto en heb ze er nog nooit onder gehad, natuurlijk als je veel op de weg zit of sneeuw e.d. zal het veiliger en meer grip bieden, maar voor mij hoeft het niet, ik rijd gewoon veel rustiger als het gladder is en bouw een grotere bufferzone in, maar ik ga ook nooit de wintersport gebieden in...

Tom
Berichten: 22295
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Bericht door Tom » 06 dec 2007, 17:21

Zo denk ik er ook over Rene. Ze zullen in sommige situaties best meerwaarde bieden, maar echt nodig vind ik het niet.
Neem tijdens ritten in slechte omstandigheden wel wat meer marge. En tegen de tijd dat ik met de auto naar m'n werk gaat hebben ze toch overal gestrooid ;)

Gebruikersavatar
Femme
Berichten: 1595
Lid geworden op: 02 aug 2006, 21:27
Locatie: Ruurlo

Bericht door Femme » 06 dec 2007, 17:24

Dennis Cavallino schreef:Wat een tegenstrijdigheden in dat artikel! Volgens mij weet die journalist echt niet waar 'ie het over heeft.

Test bij 13 graden. HET ZIJN WINTERBANDEN!! JOEHOE 13 graden is geen winter! :) Maar ja, wel de temperaturen waar wij het tegenwoordig mee moeten doen.
In het artikel staat ook dat zomerbanden rond het vriespunt vaak nog beter presteren dan winterbanden. De enige situatie waarin winterbanden eigenlijk veel beter presteren is in de sneeuw.

Sneeuw kennen we nauwelijks in Nederland dus feitelijk zijn winterbanden hier minder veilig dan zomerbanden. De paar dagen dat het toch sneeuwt en er (nog) niet is gestrooid kun je beter thuisblijven omdat 's lands wegen onherroepelijk in een chaos veranderen (zie bijvoorbeeld de beruchte novembervrijdag van 2005).

allen
Berichten: 18302
Lid geworden op: 26 apr 2006, 22:46

Bericht door allen » 06 dec 2007, 17:32

Ik gooi ieder jaar de winterbanden erom. Luister ook nooit naar berichten om vooral binnen te blijven. Moet ik weg dan ga ik weg. En dan komt het af en toe verdomd goed uit dat die banden eronder zitten. Weet nog dat ik een paar jaar terug van de kant van Nijmegen terug naar Dordrecht moest. Eerst uren in de file, vervolgens even de snelweg af door de McDrive en dan zie je iedereen al klunzen op die zomerbanden om de parkeerplaats af te komen. Na het oplossen van de file nog 50-70 km/u naar huis gereden en nergens last van gehad. Denk een stuk of 6 auto's in de greppel zien liggen.
En in de winter even Dtsl of Oostenrijk bezoeken is ook wel handig met winterbanden.

Marc R
Berichten: 6859
Lid geworden op: 10 feb 2006, 14:33
Locatie: Black Hole

Bericht door Marc R » 06 dec 2007, 17:33

Jammer dat ze verplicht zijn in de alpen.....had weer 1200 euro gescheeld...

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 06 dec 2007, 18:12

Ah, het artikeltje dat ik ook al op gummen had gepost. :lol:
Dennis Cavallino schreef:Test bij 13 graden. HET ZIJN WINTERBANDEN!! JOEHOE 13 graden is geen winter! :) Maar ja, wel de temperaturen waar wij het tegenwoordig mee moeten doen.
Da's nou precies het hele punt, Dennis. Dit zijn de temperaturen waarmee we het moeten doen, maar toch blijf je van die ayatollahs houden die roepen dat de winterbanden er uiterlijk november op moeten, 'omdat het anders te onveilig is'. :shock:

En toch zitten ze er bij ons sinds gisteren weer op. Net zo 'laat' als vorig jaar - en wéér te vroeg. :?

't Is dat de zomerbanden net op waren en dat die dingen er toch liggen. Maar nog zo'n winter en er gaan twee sets in de verkoop.

Nou, zo de weg maar weer op - zwalk, zwalk. :cry:

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 06 dec 2007, 18:38

Nou ik laat ze mooi liggen hoor.. De laatste keer dat ze eht nodig waren was eind maart 2005, toen lag er ineens 50 cm sneeuw.. maar dan kan ik eigenlijk net zo goed thuis blijven want dan komt er ook geen hond in mijn winkel.

Gebruikersavatar
Joop
Berichten: 9067
Lid geworden op: 04 mar 2007, 23:20

Bericht door Joop » 06 dec 2007, 18:43

Ik heb ze er onder gezet, maar baal als een stekker dat ik het gedaan heb; waardeloos met dit weer. Maar ja om ze nu er weer onderuit te halen vind ik ook zo wat.

Ik had me dit jaar voorgenomen om ze eronder te leggen wanneer de temperatuur overdag onder de 5gr C. bleef; volgend jaar verleg ik de grens naar 0gr C.; met de PS2's had ik minstens even veel grip, misschien wel meer; maar vooral minder vaak een oplichtend DSC lampje dan nu. :x

Moet je na gaan dat ik zelfs de testwinnaar uit ADAC-winterbandentest 2007onder de auto heb liggen.

Gebruikersavatar
Elmar
Berichten: 4519
Lid geworden op: 19 feb 2006, 16:30

Bericht door Elmar » 06 dec 2007, 18:56

Ik heb voor het eerst winterbanden aangeschaft sinds ik mijn huidige Vito heb. De vorige Vito had voorwiel aandrijving en daar kwam ik altijd mee de dijk op als er sneeuw lag. Met de achterwiel aangedreven nieuwe Vito is dat niet mogelijk. Dus moest ik ca 70 meter pad sneeuwvrij maken. Dan maar winterbanden. Ik heb ze gewoon op een extra set lichtmetaal thuis liggen, ze gaan er dan ook pas onder als het echt nodig is.

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Bericht door GTRene » 06 dec 2007, 19:10

Rico v Velzen schreef:Nou ik laat ze mooi liggen hoor.. De laatste keer dat ze eht nodig waren was eind maart 2005, toen lag er ineens 50 cm sneeuw.. maar dan kan ik eigenlijk net zo goed thuis blijven want dan komt er ook geen hond in mijn winkel.
hier je eerste klant in de winter, die probeert al een bed uit :lol:

[img:526:395]http://www.tractortractor.org/images/857.jpg[/img]

@Elmar je lijkt wel een goed doorgesmeerd 1 mans F1 team, alle banden in huis bijna van semi slicks tot winterbanden :lol: 8)
als je inderdaad heuvelstjes opmoet als het glad is dan ist verrekte handig :wink:

Pascal
Berichten: 629
Lid geworden op: 18 aug 2007, 15:52

Bericht door Pascal » 06 dec 2007, 19:19

Als je veel km's maakt,kan ik me het voorstellen om er winterbanden om te gooien in dit seizoen,maar ikzelf gebruik de auto alleen voor de fun en kom met een pak sneeuw er niet uit,dus is het een beetje onzin in mijn geval.

Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10872
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Bericht door Joy » 06 dec 2007, 19:28

Pascal schreef:Als je veel km's maakt,kan ik me het voorstellen om er winterbanden om te gooien in dit seizoen,maar ikzelf gebruik de auto alleen voor de fun en kom met een pak sneeuw er niet uit,dus is het een beetje onzin in mijn geval.
Hier hetzelfde.

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 06 dec 2007, 19:36

Pascal schreef:Als je veel km's maakt,kan ik me het voorstellen om er winterbanden om te gooien in dit seizoen,maar ikzelf gebruik de auto alleen voor de fun en kom met een pak sneeuw er niet uit,dus is het een beetje onzin in mijn geval.

Een EVO en sneeuw is toch grote fun :shock: laat staan een EVO op winterbanden.. MEGA lijkt me dat.

Gebruikersavatar
Opa
Berichten: 6790
Lid geworden op: 29 jan 2007, 00:27
Auto: Ford Fiesta ST
Locatie: Naaldwijk

Bericht door Opa » 06 dec 2007, 19:38

Femme schreef: In het artikel staat ook dat zomerbanden rond het vriespunt vaak nog beter presteren dan winterbanden. De enige situatie waarin winterbanden eigenlijk veel beter presteren is in de sneeuw.
Zelfs ver onder 't vriespunt presteren goeie zomerbanden beter dan winterbanden, dus idd. alleen met sneeuw heb je er voordeel van.

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 06 dec 2007, 19:40

Rico v Velzen schreef:Een EVO en sneeuw is toch grote fun :shock: laat staan een EVO op winterbanden.. MEGA lijkt me dat.
Zelfs een Octavia 'Henkie Haldex' 4x4 turbo is dan grote fun... :D

Ach ja, had ik maar een schuur waar ik zelf twee sets winterbanden kon opslaan. :?

Gerhard
Berichten: 111
Lid geworden op: 04 feb 2006, 07:41
Locatie: Gelderland

Bericht door Gerhard » 06 dec 2007, 19:45

Rico v Velzen schreef:
Een EVO en sneeuw is toch grote fun laat staan een EVO op winterbanden.. MEGA lijkt me dat.

Wanneer gaat het sneeuwen dan, de afgelopen jaren alleen sneeuw gezien tijdens werkuren. Ben je dan vrij is de sneeuw of wag of pap.

Gerhard

Pascal
Berichten: 629
Lid geworden op: 18 aug 2007, 15:52

Bericht door Pascal » 06 dec 2007, 19:47

Een EVO en sneeuw is toch grote fun laat staan een EVO op winterbanden.. MEGA lijkt me dat.

Ik ben meer een liefhebber van droog asfalt;met sneeuw gaat het eindigen in een crash,ben ik bang :wink: .

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 06 dec 2007, 19:56

Gerhard, natuurlijk niet de hele winter met een EVO met winterbanden gaan rijden, maar mocht het gaan sneeuwen, dan een reserve setje mischien ?

@Pascal ik snap je redenatie hoor. De straten hier zijn smal en de stoepranden soms erugh hoog :cry:

Pascal
Berichten: 629
Lid geworden op: 18 aug 2007, 15:52

Bericht door Pascal » 06 dec 2007, 20:08

@Rico;precies en aangezien ik nogal een ''minirotonde-fan'' ben en die vaak van die hoge randen hebben,dan krijgt metname het onderstel een opdonder met een aanvaring;ik zou het mezelf niet vergeven.

Gebruikersavatar
Thom
Berichten: 630
Lid geworden op: 08 feb 2006, 21:52
Locatie: midden-Friesland 205 1.9 CTI

Bericht door Thom » 06 dec 2007, 20:10

Ik zie het nut van winterbanden ook niet zo. Voor die 1 of 2 keer per jaar dat het voordeel biedt (en voor de rest slechter presteren) ga ik die dingen niet aanschaffen.

Tot voor kort dan, want ik had nieuwe banden nodig en de specialist waar mijn Alfa in onderhoud is had nog wel een setje zgan winterbanden op passende velgen liggen. Vaag merk banden. Nou, die dingen zijn er al weer onder vandaan: Ik zwalkte werkelijk over de weg en ik en mijn vrouw zijn beide een keer geslipt. En niet met 13 graden boven nul maar bij zo'n 5 graden. Ik snap niet dat die dingen verkocht mogen worden, levensgevaarlijk :shock:

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43158
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Bericht door Arthur » 06 dec 2007, 21:02

Afgelopen weekeinde heb ik een cursus gehad op Lelystad (RDW gedeelte).
Of ze hebben ons op marketingtechnische gedeeltes laten rijden of ik stel echt m'n mening bij over winterbanden.
We hebben remproeven gedaan met en zonder winterbanden (ik rijd met winterbanden) maar dat was een megaverschil.
Nooit gedacht.
Ik rijd al jaren op die krengen en gevoelsmatig had ik liever zomerbanden.
Denk er nu toch iets anders over.
Remweg verschil was mega en ook de snelheid op die zogenaamde "rotonde" daar was ook erg groot.
Uitwijkmanouvre en berm rijden, echt verschil.
Ik was duidelijk in het voordeel.
Appeltje eitje tov de zomerbandenbrigade :wink:
Dan is die Mondeo natuurlijk ook een puike wagen :D :lol:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], BMWDennis, k33z en 9 gasten