Wat een dag hé!
De zaterdagavond eindigde voor mij om 03:30 na het aftanken van beide BMW's.
Toen even gauw de ogen dicht gedaan en vervolgens van 05:30 tot 06:15 bezig geweest de wekker die op snooze functie stond alle hoeken van de kamer in te smijten.
Eigenlijk zou een vriendin van me vandaag haar circuitdebuut maken, maar die bleek nog in een te comateuze toestand te verkeren om wakker te worden.
Even gauw twee druppels water onder de douche gevangen, een paar verhuisdozen vol troep in de e30 laden en ik was nog niet klaar of daar verschenen Hans, Ion en Peer al, perfecte timing.
Hans moest nog even tanken, dus daar nog mooi even kunnen ontbijten (koffie!) en daarna door naar Malmedy, daar ruim op tijd aangekomen (jaja, gij ongelovigen

).
Begonnen met het e30 gedeelte en het viel me weer op hoe ontzettend verschillend e30's kunnen rijden.
De verschillen tussen de e30 van Ton, mij en Michel zijn zo groot dat het eigenlijk al verwonderlijk is dat ze uit dezelfde fabriek komen, laat staan dat ze van hetzelfde model zijn. Maar toch alledrie erg leuk om mee te rijden en glijden.
Na het ondertekenen van de nodige papieren al snel begonnen met het e30 gedeelte en dat verliep deze keer eigenlijk perfect; de auto gaf geen krimp ondanks de zeer goede pogingen van deze en gene om de stukken er vanaf te rijden en na de eerste getimede ronde waren er eigenlijk nog drie kanshebbers op de eindoverwinning dacht ik, Dennis die een ongelofelijk snelle tijd neer had gezet, Michel die verrassend de tweede plaats innam en Ton die maar liefst twee seconden goed moest maken op Dennis. Elmar had zichzelf toen al met een paar kleine foutjes uit de competitie gereden evenals ondergetekende die een erg slordig rondje reed. Peer en Hans zaten hier weer niet ver achter, terwijl Ion de enige was die spinde in zijn getimede ronde. Onbekendheid met achterwielaandrijving dachten we nog, later zou blijken dat er nog meer mensen daar last van hadden.
De tweede serie rondjes begon met Ton en die deed precies wat hij moest doen, een snelle en vrijwel foutloze ronde rijden en laat de rest maar bewijzen dat ze dat ook kunnen.
Ion reed een erg goede ronde en gaf daarmee aan binnen enkele rondjes van iedere bocht spinnen tot een snelle, goede ronde te kunnen komen, geef hem een dag een e30 om mee te spelen en hij maakt het iedereen lastig denk ik, net als Peer die ook erg snel aan de verandering van aandrijving gewend was.
Michel bleek te eerste te zijn die onder de druk bezweek, een hele snelle ronde kwam tot een abrupt einde toen iedereen vol spanning naar de laatste bocht aan het kijken was wanneer hij vanachter de tent zou verschijnen en men eerst getrakteerd werd op een luid bandengepiep waarna een e30 achterstevoren het beeld in verscheen. Tot zover zijn kansen op het eigendom van een zescilinder E30.

Daarna mocht yours truly het proberen en die verrommelde zijn start zo enorm (wegrijden vanaf 700rpm is niet zo heel snel) dat van boosheid de rest van het rondje best redelijk ging, zeker niet perfect, maar wel zonder grote fouten.
Nadat Elmar nog even de Jos Verstappen lijn genomen had en zichzelf daarmee definitief buiten het erepodium gereden had kwam in de laatste ronde dan de definitieve ontknoping: Ton of Dennis?
Beide erg snelle rijders met veel ervaring met BMW's. De vlag ging omhoog en Dennis vloog perfect uit de startblokken. De hele ronde leek vanaf de start-finish streep foutloos, strak en beheerst te gaan, hier reed de eerste King of Track. Tot de laatste bocht, een hoop bandengepiep, gekraak van bandenstapels en begroeiïng en Dennis & E30 verdwenen ins Grüne hinein. Te veel geprobeerd dachten we eerst, te voorzichtig door de laatste bocht willen gaan vond Dennis later.
Hoe dan ook, E30 vast op de bandenstapel en Ton de eerste DF King of Track!
Daarna nog 7 uur circuittijd over en die gevuld met rijden, meerijden, slap ouwehoeren, tussendoor wat eten bij de Quick, driften, achterstevoren staan, gras ploegen en proberen tractie te vinden nadat het was gaan regenen.
Erg gave dag, erg leuk circuit, volgend jaar gewoon weer een paar keer!
