BMW Z4 Coupe (en de rest)

Net een nieuwe auto gekocht? Of druk bezig met de restauratie van je klassieker of opbouw van je racer? Hier kun je ons op de hoogte houden.
Plaats reactie
MatthijsL
Berichten: 112
Lid geworden op: 27 dec 2020, 12:27
Auto: Toyota Yaris, Mazda MX5 NC
Locatie: Boskoop

BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door MatthijsL » 03 mar 2021, 21:43

Eindelijk is het zover. Na jaren van erover nadenken, Marktplaats afstruinen, erover zaniken tegen mijn vrouw en uitstellen vanwege verstandige beslissingen: de Z4 Coupe! Ik was er al verliefd op vanaf de eerste keer dat ik hem zag. Geweldig om hem eindelijk in bezit te hebben. Vanwege een probleem met haar voet kan mijn vrouw niet meer goed het koppelingspedaal bedienen, dus een automaat was de meest belangrijke eis.

Het is een grijze Z4 geworden met o.a. sportstoelen (elektrisch met geheugen, voor ons handig), M-onderstel, M-stuur, navigatie en een onbegrijpelijke Bluetooth. Het zal even duren voor we de auto goed hebben leren kennen. We houden allebei van lekker sturen maar hebben zeker geen coureursgenen. De kans is dus klein dat we de grenzen van de auto echt zullen opzoeken of vinden.

Ik ga het hele uitzoek- en aankoopproces even overslaan op één detail na. Omdat wij zelf weinig technische kennis bezitten, hebben we een aankoopkeuring laten doen. Daar kwamen geen bijzonderheden uit, behalve een licht zwetende carterpakking en de bevestiging van gecupte banden. Dat laatste had ik al gemerkt aan het nadrukkelijke gegons in de auto. Dit kon volgens betreffende specialist waarschijnlijk opgelost zijn wanneer we de versleten banden achter vervangen. Vanmorgen de auto door een vriend op de zaak laten bekijken en die gaf een ander beeld: niet slijtage/ouderdom van de banden maar lekke schokbrekers rondom zijn de oorzaak van de gecupte banden, zowel voor als achter. Met alleen banden vervangen zijn we er dus niet, dan hebben we straks weer hetzelfde probleem. Au, dat gaat even zeer doen in de portemonnee. Jammer dat ik dat niet heb gemerkt tijdens het rijden en dat het niet uit hierboven genoemde keuring kwam. On de good side: hij gaat straks nóg lekkerder sturen.

Ondanks de kleine tegenvaller enorm blij met de auto. Als ik erin rij wil ik blijven rijden, de 3.0 klinkt heerlijk en het sturen geeft zoveel meer lol dan in een 'gewone' auto! En als ik de auto dan eindelijk geparkeerd heb blijf ik omkijken. :blink: Ik hoop dat we er lang van mogen genieten. :df:

Oja, we hebben ook nog een Toyota Yaris hybrid en een Lexus CT200H.

MatthijsL
Berichten: 112
Lid geworden op: 27 dec 2020, 12:27
Auto: Toyota Yaris, Mazda MX5 NC
Locatie: Boskoop

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door MatthijsL » 03 mar 2021, 21:51

Alvast een paar foto's. Formaat van de foto's is behoorlijk gecomprimeerd, geen idee hoe groot foto's mogen zijn om te kunnen uploaden..
20210303_220630.jpg
20210303_220630.jpg (205.08 KiB) 1826 keer bekeken
20210303_220749.jpg
20210303_220749.jpg (955.75 KiB) 1826 keer bekeken
20210303_220803.jpg
20210303_220803.jpg (652.1 KiB) 1826 keer bekeken
Naast de schokbrekers wil ik op termijn de koplampen laten opknappen en even kijken of sommige plekjes aan de binnenkant vuil of slijtage zijn.
Over een tijd misschien andere velgen, maar dat vind ik voor nu minder belangrijk.

Online
Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16827
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Bram » 03 mar 2021, 22:19

Vet ding man! Echt heel gaaf :D

Lekke fietspompen is wel een beetje jammer inderdaad, valt daar niet nog over te praten met de verkopende partij?

Online
Gebruikersavatar
Joël D.
Berichten: 3608
Lid geworden op: 07 mar 2011, 22:25
Auto: Alfa 155 / Z4 3.0
Locatie: Gouda

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Joël D. » 03 mar 2021, 22:23

Mooie auto hoor! Gefeliciteerd!

Wel even zwaaien als je een rode Z4 ziet rijden he. ;)

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 41079
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Knot » 03 mar 2021, 22:28

Ziet er deftig uit hoor!

Zwetende pakkingen zijn normaal, carterpakking, klepdekselpakking, oliefilterhuispakking etc, gewoon met een oliebeurtje mee laten nemen door een specialist als hij toch leeg moet lopen.

Dempers die lek zijn zou ik mee terug gaan, de verkopende partij (tenzij particulier) is toch de vakman? Moet je niet met het verhaal van versleten banden komen. Vraag me wel af in hoeverre het echt lek is, als dempers echt niks meer doen merk je dat wel aan het rijden, dan blijft de koets letterlijk een keer of wat na-stuiteren op de harde M veren.

Al krijg je maar de helft van de kosten van een Bilstein B6 setje vergoed heb je toch nog wat.

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 41079
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Knot » 03 mar 2021, 22:31

En anders setje B6 zelf scoren op ebay en laten monteren en uitlijnen, kleine 1000 euro ben je ook klaar totaal dan.

https://www.ebay.de/itm/Bilstein-B6-Spo ... SwEeFU8Zyr

TLRS
Berichten: 3077
Lid geworden op: 13 jan 2012, 21:49

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door TLRS » 03 mar 2021, 22:40

Mooie kar.. en best speciaal.. althans.. hier in de buurt zie ik bijna geen coupés!

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 41079
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Knot » 03 mar 2021, 22:49

2013 had ik m... alweer 8 jaar geleden zeg, tijd gaat hard.

Als je inspiratie zoekt hoe je m op zn staart trapt.....

https://www.youtube.com/watch?v=WViy9AIGPC0

KoenM
Berichten: 1839
Lid geworden op: 06 dec 2009, 14:58
Locatie: Amsterdam

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door KoenM » 03 mar 2021, 22:50

Gefeliciteerd! Blijft een super mooie auto.

Wouter81
Berichten: 9537
Lid geworden op: 12 okt 2006, 11:29
Auto: GR86|California|Hilux/CS35+
Locatie: Curaçao

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Wouter81 » 03 mar 2021, 23:11

Congrats, mooi ding! :)

Gebruikersavatar
Tomj
Berichten: 774
Lid geworden op: 23 sep 2011, 17:41
Locatie: Sint-Truiden

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Tomj » 03 mar 2021, 23:30

Prachtig interieur ook ! Ik ben best benieuwd hoe dat rijdt met een automaatbak. De meesten willen een handbak in zo een sportieve "oudere" auto maar volgens mij rijdt die automaatbak combo verrassend goed.

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22550
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Niels » 04 mar 2021, 01:00

Mooi hoor, echt mooie uitvoering zo! Die lekke schokdempers hadden bij de aankoopkeuring natuurlijk naar voren moeten komen. Daar kun je bij de verkopende partij niet meer mee aankomen imho. Op zich bij de juiste partij hoeft het niet vreselijk duur te zijn maar samen met een set nieuwe banden zijn het wel kosten waar je niet op zit te wachten idd.

Gijzert
Berichten: 5510
Lid geworden op: 01 aug 2013, 19:48

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Gijzert » 04 mar 2021, 06:41

Mooie auto.

Ik had nog even een gesprek ingepland met de persoon die de aankoopkeuring gedaan heeft.
Die had van mij geen cent gekregen.

En anders Luco even vragen.

Gebruikersavatar
Martijn_bmw
Berichten: 29133
Lid geworden op: 22 nov 2009, 13:32
Locatie: Randstad

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Martijn_bmw » 04 mar 2021, 06:56

Tomj schreef: 03 mar 2021, 23:30 Prachtig interieur ook ! Ik ben best benieuwd hoe dat rijdt met een automaatbak. De meesten willen een handbak in zo een sportieve "oudere" auto maar volgens mij rijdt die automaatbak combo verrassend goed.
Als deze automaat zich hetzelfde gedraagt als de sport automaat in mijn Z4 2.5 is het helemaal niet zo verkeerd idd. In sport modus best snelle schakel momenten en met terug schakelen met de flippers zelfs automatisch dotjes tussengas :)


Gefeliciteerd met de z4 coupé! Heb zelf ook eentje gehad een tijd terug en blijft een geweldige auto! 130i maar dan nog leuker en vooral mooier :D

Gebruikersavatar
Milka
Berichten: 1018
Lid geworden op: 26 jul 2011, 12:24

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Milka » 04 mar 2021, 07:01

Gefeliciteerd

Enige die je hier m.i. Op kunt aanspreken is de keurende partij.

Daarna genieten van een fris onderstel. Is eigenlijk altijd de beste investering in een gebruikte auto.

MatthijsL
Berichten: 112
Lid geworden op: 27 dec 2020, 12:27
Auto: Toyota Yaris, Mazda MX5 NC
Locatie: Boskoop

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door MatthijsL » 04 mar 2021, 07:35

Bedankt allemaal! Leuk om ook het enthousiasme hier te kunnen delen.

Verkopemde partij is inderdaad een particulier, die de auto bij de specialist in onderhoud had waar ik de keuring heb laten doen. Die zal er weinig van hebben geweten. Een gesprek met de specialist, tja.. veel meer dan een foei-gesprek zal dat niet worden. Keuring was €60, vraag me af of ik het de moeite waard vind dat terug te eisen.

Onderhoud doe ik nu bij een bekende met eigen garage en inmiddels behoorlijk wat ervaring met BMW en onderstel. Die rekent al niet de hoofdprijs, maar zo'n M-onderstel blijft prijzig, zeker icm goede banden. Wil hem liefst wel voor t grootste deel origineel houden, dus denk niet dat ik snel voor een Billstein setje ga. Vraag me sowieso af wat het nieuw scheelt. Weet ook niet of hij 'lek' zei, misschien dat versleten een beter woord is. Want echt stuiteren op de veren is het ook niet. Wel duikt hij te ver door en is hij erg zoekerig. Het doorzakken had ik zelf niet echt gemerkt, want vergeleken met een Yaris is dit met slechte dempers alsnog strak. Het zoekerige op oneffenheden, ik dacht dat dit met brede banden te maken had.. en voor zover ik niet zeker was: daarvoor had ik een aankoopkeuring geregeld :stom:
Joël D. schreef: 03 mar 2021, 22:23Wel even zwaaien als je een rode Z4 ziet rijden he. ;)
Zeker! Daar zijn er maar weinig van. Gave kleur, die zie ik niet snel over het hoofd.
Knot schreef: 03 mar 2021, 22:49Als je inspiratie zoekt hoe je m op zn staart trapt.....

https://www.youtube.com/watch?v=WViy9AIGPC0
Ik had een filmpje IS200-stijl verwacht, maar dit gaat juist heel beheerst. Mooi stuurwerk en er lijkt ook veel rust in hoe de auto zich zet.
Tomj schreef: 03 mar 2021, 23:30 Prachtig interieur ook ! Ik ben best benieuwd hoe dat rijdt met een automaatbak. De meesten willen een handbak in zo een sportieve "oudere" auto maar volgens mij rijdt die automaatbak combo verrassend goed.
Zeker! Erg soepele automaat die toch snel schakelt. Past naar mijn idee juist bij de auto, omdat naast sportief rijden rustig cruisen ook prima kan.
Martijn_bmw schreef: 04 mar 2021, 06:56Gefeliciteerd met de z4 coupé! Heb zelf ook eentje gehad een tijd terug en blijft een geweldige auto! 130i maar dan nog leuker en vooral mooier :D
Inderdaad ook nog even naar een 130 gekeken, maar de Z4 voelt veel meer als iets bijzonders en ziet er naar mijn mening ook veel mooier/exclusiever uit.

MatthijsL
Berichten: 112
Lid geworden op: 27 dec 2020, 12:27
Auto: Toyota Yaris, Mazda MX5 NC
Locatie: Boskoop

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door MatthijsL » 04 mar 2021, 07:44

Milka schreef: 04 mar 2021, 07:01Daarna genieten van een fris onderstel. Is eigenlijk altijd de beste investering in een gebruikte auto.
Zeker waar! Wat dat betreft voelt het iets minder zuur dan dat motorische problemen hadden gevoeld. Nu weet ik in ieder geval dat de auto er veel beter van wordt en dat maakt het wel weer een goede investering.

Gebruikersavatar
Milka
Berichten: 1018
Lid geworden op: 26 jul 2011, 12:24

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Milka » 04 mar 2021, 08:32

Uiteraard afhankelijk van het type Bilstein dat je kiest, zit er wel degelijk een verschil in de dempers.
Kijk alleen maar eens naar de diameter van de stalen pen die in een demper zit.
en wat betreft dempers en OEM wens, daar zou ik ook weer niet te zwaar aan tillen.
Het is niet dat je visueel iets verandert aan je auto

Gebruikersavatar
Martin van der Zwaard
Berichten: 8717
Lid geworden op: 21 okt 2007, 10:50

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Martin van der Zwaard » 04 mar 2021, 08:56

Mooie auto!!

Maar ik vraag me dan af, waarom de aankoopkeuring sowieso niet laten doen bij je kennis met garage?? Dan was het meteen duidelijk geweest.

Aan de andere kant, ik weet niet wat ie gelopen heeft maar een setje nieuwe dempers kan nooit kwaad.
Ik heb pas de dempers van de E61 vervangen voor Bilstein B4 (OE spec) en dat bevalt perfect.
Heb op de E46 Koni Special Active en dat is ook een erg fijne demper. Zeker bij wat sportiever rijgedrag.

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 41079
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Knot » 04 mar 2021, 09:33

BMW spul is veel te duur voor wat je krijgt, setje Bilstein B6 doen prima hun werk voor minder dan de helft van de prijs. Ben er zelf altijd erg tevreden over geweest en je ziet er van buiten idd niks van. Ben je voor 1500 euro klaar met frisse dempers, banden en uitlijning.

MatthijsL
Berichten: 112
Lid geworden op: 27 dec 2020, 12:27
Auto: Toyota Yaris, Mazda MX5 NC
Locatie: Boskoop

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door MatthijsL » 04 mar 2021, 09:55

Dit is altijd een lastige. Van welke mening ga je uit? Ik ben als leek gewend advies te vragen op gebied van auto's en heb al vaak gemerkt dat de meningen en adviezen sterk uiteen kunnen lopen. En dan zijn het allemaal mensen met vakkennis en ervaring, met een goede onderbouwing bij hun verhaal.
Ik ga er nog eens goed over nadenken. In de praktijk scheelt het qua prijs niet enorm merk ik, als ik de prijzen zie die genoemd worden.

Gebruikersavatar
Tomj
Berichten: 774
Lid geworden op: 23 sep 2011, 17:41
Locatie: Sint-Truiden

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Tomj » 04 mar 2021, 10:02

Bilstein dempers zijn waarschijnlijk beter dan de OEM sachs dempers, en je betaalt je niet blauw aan de "BMW toeslag"

Ik heb H&R veren met Bilstein dempers op de Z3M coupé , dat is dag en nacht verschil vergeleken met de originele setup.

Obbe
Berichten: 755
Lid geworden op: 25 sep 2006, 17:31
Auto: M2
Locatie: Delft

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Obbe » 04 mar 2021, 10:16

Leuk ding!

Van een Bilstein setje gaat de auto echt zoveel beter rijden. Was bij de 130 echt een enorm verschil in positieve zin.

Online
Gebruikersavatar
sitechris
Berichten: 5065
Lid geworden op: 20 feb 2011, 11:55
Auto: BMW M2 G87/SEAT Ibiza 1.5 TSI
Locatie: http://www.driveaholic.nl

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door sitechris » 04 mar 2021, 10:28

Ik was zo verliefd op deze auto. En als ik foto's nu zie eigenlijk nog steeds. Supergaaf ding!

Online
Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16827
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Re: BMW Z4 Coupe (en de rest)

Bericht door Bram » 04 mar 2021, 10:30

265 pk in één van de meest fraaie koetsen ooit geboetseerd door BMW. Topper dit!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Amazon [Bot], Kocheler, Marc Sierra, MarcH, MF1994CS, TomTomm en 3 gasten