Welke landen wil je in? Italië en Zwitserland zijn eigenlijk wel de Alpenlanden bij uitstek.
Al vaker die kant op geweest. In 2012 vanuit Davos linksom door Zwisterland en rechtsom door een deel van Italië (oa stelvio en gavia). In dit verslag staan ook de routes:
Alpenrit 2012
Dit jaar, na een jaar over geslagen te hebben, zijn we vanuit Bolzano de Dolomieten in getrokken. Op de heenweg de Brenner Autobahn ontweken en de Timmelsjoch overgegaan om binnendoor naar Bolzano te gaan na een dagje Autobahn. Terug via een omweggetje de Gavia en de Stelvio gepakt Oostenrijk weer in.
In dit verslag staan ook onze routes:
Alpenrit 2014
Moet wel zeggen dat de Stelvio wat overrated is als pass. Met name de kant die de meeste mensen kennen (de noordoostkant vanuit Prato). De zuidkant naar Bormio is dan wel weer aardiger. De zuidkant van de Gavia is een hele smalle, neem daar de tijd voor.