En het was fantastisch. Mega genoten. Ik moest werkelijk alles geven om voorin te zitten. Ik reed samen met wouter die vandaag zijn eerste officiele race heeft gereden en hij heeft mega gestreden. Hij lachte mij vaak uit dat ik helemaal gebroken uit een raceauto kwam. Nou, ik heb hem vandaag ook gezien de overal was compleet nat van het (angst zweet) lol. Maar gestreden heeft ie en zeer goed gereden kan niks anders zeggen.
De competitie is heftig. Bumper aan bumper spiegel aan spiegel. Niet racen met mega dikke dure auto s en grote sigaren, nee gewoon puur ouderwets met het mes tussen de tanden je plaats veroveren en verdedigen.
Zeer leuke groep mensen onder elkaar waar je bij ieder zo de pitbox kan binnenlopen. Iedereen wil mekaar helpen waar nodig. Het is de DSC gezelligheid maar het racen is van een hele andere orde. Dit deed me weer denken aan de 130i cup maar dan beter. Geen CPZ haantjes gedrag, geen bumpers die over de hoofdtribune vlogen, geen arrogante organisatie. Nee gewoon een evenement georganiseerd met een Noordelijke nuchterheid maar met een goeie portie competitie erbij. Heerlijke combinatie.
Hier alvast wat uitslagen.
kwalificatie.
http://www.raceresults.nu/uitslagen/201 ... icatie.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
race 1
http://www.raceresults.nu/uitslagen/201 ... ce%201.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
race 2
http://www.raceresults.nu/uitslagen/201 ... ce%202.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Onboard beelden
Race 1
Post van Reind hieronder met algemene informatie:
Wat een hoop leuke reacties op de BMW Apriscocup. Ik rij al wat jaartjes mee in de Cup en vindt het leuk dat er hier op DF zoveel interesse in is (bedankt Andre

Omdat dit het algemene Apriscocup topic is wil ik het voor de geïnteresseerde een beetje verrijken met wat relevante informatie.
Kosten:
Inschrijfgeld € 350
Eenmalige bijdragen motorcomputer € 50
Andere eventuele kosten op circuit:
Setje Toyo’s €700
Pitbox: €90
Aprisco Weetjes:
- Het reglement voor 2011is aangescherpt en word streng gecontroleerd;
- De ECU's (motorcomputers) zijn verzegeld en worden tijdens de keuring uitgegeven. Er zijn 2 type computers namelijk: Vanos en Niet-Vanos;
- Het reglement is hier te vinden: http://acnn.nl/userfiles/ACNN%20BMW%20E ... 202011.pdf
- De rijders gaan gemoedelijk met elkaar om en helpen elkaar waar nodig. Wanneer je contact met een andere rijder heb gehad tijdens een race meld je dat gezamenlijk bij de wedstrijdleider;
- De middenmoot rijdt hele andere tijden dan de kopgroep maar hebben ook veel onderlinge strijd;
- Het gemiddeld aantal auto’s aan de start in 2010 was 22. Met 28 inschrijvingen tijdens de eerste race in 2011 is het aantal deelnemers flink gestegen;
- Een BMW Apriscocup auto is gezien de populariteit van de cupwaardevast;
- Er is een banden service die het mogelijk maakt op het circuit banden te kopen en worden dan direct gemonteerd.
Aprisco Weetjes uit eigen ervaring:
- Als je gewend bent voorin een klasse te rijden kun je dat ook met een frisse auto in de Aprsicocup;
- Originele remmenafmeting slijten hard maar met het juiste materiaal houden ze het qua remvermogen prima uit;
- Wanneer je je Toyo’s echt mishandeld kun je er alsnog 2 wedstrijddagen mee rijden;
- Op een racedag verstook je ongeveer 100 liter super plus;
- Versnellingsbakken gaan nooit stuk. Wiellagers, aandrijfassen, diffrubbers, draagarmen etc wel…
- Autosport is duur!! Maar binnen de autosport is de Apriscocup dan wel relatief goedkoop. De kosten van een seizoen voorin racen is volledig afhankelijk van hoe je het aanpak. Heb je een ambulance en trekauto (liefst busje)?, sleutel je veel zelf?, ben je pietje precies?, hou je van gadgets? etc!! Maar met 10K kun je een heel eind komen.
- Bij koopman racing, racing Assen, Caspers track kun je volgens mij wel auto’s huren.
- Je kunt voor een cupauto best veel afstellen;
- Een headsetje is toch wel handig;
En nog een filmpje van een racecollega van de eerste race.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y5mfhM4- ... re=related[/youtube]