Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Net een nieuwe auto gekocht? Of druk bezig met de restauratie van je klassieker of opbouw van je racer? Hier kun je ons op de hoogte houden.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Jeroen van Haaren
Berichten: 83
Lid geworden op: 15 feb 2009, 12:27
Locatie: Goudswaard

Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Jeroen van Haaren » 16 nov 2009, 18:39

Naar aanleiding van mijn
voorstel topic ga ik hier maar verder met de mods die er afgelopen 3 weken zijn uitgevoerd.

Zoals een aantal van jullie waarschijnlijk weten heb ik 3 weken geleden de E30 van Aston Martine overgekocht met de bedoeling deze om te bouwen tot circuitauto.
Na deze naar huis gereden te hebben is die gelijk de volgende dag aangepakt en heeft als 1e een afslankkuur gekregen.
De achterbank, vloerbedekking, dashboarddelen, hoedenplank, kofferbakbekleding, enz. zijn gedemonteerd en krijgen van de week een mooie plek op de plaatselijke afvalverzamelplaats.

De dag erna zijn we naar Huizen gereden om een nette set Mim (imitaties waarschijnlijk) velgen op te halen met goede Michelin Pilot Excalto's, hellaas bleek bij het monteren dat deze niet pasten aan de voorkant, terwijl ze van een E30 Cabrio af kwamen, maar goed met enige inspanning en aanpassing van een set spacers toch passend gekregen.
De week erna zijn we aan de slag gegaan om de E30 klaar te maken voor zijn 1e ronde op de Nurburgring, dus via Evert Jan van Leeuwen (van Nurburgring forum) zijn oude onderstel en remmerij overgenomen aangezien hij overging op E36 spul.

Na een week hard sleutelen en met veel hulp van vrienden is die afgelopen vrijdagavond op het laatste moment toch circuitklaar geworden.
Inmiddels Zaterdag en Zondag op de ring geweest en hij hield zich erg goed, viel me niks tegen.
Aankomende winter staan er nog meer aanpassingen op de planning maar daarover later meer.

De E30 is inmiddels voorzien van:

Onderstel
- Camberplates voorzijde, -2,2 camber
- Bilstein B8 Sprint rondom
- H&R veren voorzijde
- Merwede Racing achterzijde
- Nieuwe draagarmen voorzijde + Powerflex zwart excentrisch
- Nieuwe spoorstangen, binnen + buiten = uitlijnen met 2 vingers ;)
- 10mm spacers voorzijde

Remmerij
- Remschijven afgedraaid (zat nog voldoende 'vlees' op maar trilden licht)
- Carbone Lorraine RC8 voorzijde
- Ferodo DS3000 achterzijde
- Goodridge remleidingen rondom
- Ate Racing Blue remvloeistof + koppeling

Onderhoud
- K&N filter gereinigd
- Motorflush Wynns
- Castrol Edge 10W60 + filter
- Uitgelijnd bij Reedijk (na sluitingstijd, thanks Ro)

Nog te doen
- Pakking oliefilterhuis
- Veerpootbrug voorzijde (Sandtler paste helaas niet)
- Veerpootbrug achterzijde
- Diff rubber Powerflex
- Rubbers, ringetjes, lagertjes schakelmechanisme
- Bakrubbers
- Tzt Diff olie
- Slechte plekken op de carrosserie bijwerken/vervangen
- linker Dakgoot verloren bij 200+ op de A1 Trier-Koln

De Impreza is mijn weekend/toerbak, rijdt ik weinig mee.
Deze was standaard toen ik em kocht, heb er wel een aantal dingen aan verandert, maar daar laat ik het nu (zo goed als) bij, wil me geld in de E30 en rijden op de ring steken.
Paar dingen ga ik nog wel veranderen, zoals de standaard winnie de pooh remmen, die vervangen gaan worden voor de wat betere 4-pots van een 99/00 model.
Ook komt er een EMS chip in die de turbodruk verhoogd, in combinatie met een AVC-R moet dit een 260/270 pk opleveren.
Dit alles heb ik al liggen, dus extra kosten zijn er niet aangezien ik het zelf installeer.

De Suzuki Tl1000s rijdt ik zo goed als helemaal niet mee, heb er geen tijd voor en dat is eigenlijk best zonde, zit er dan ook aan te denken om hem (weer) te koop te zetten.

Foto's:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Gebruikersavatar
Christiaan van H.
Berichten: 419
Lid geworden op: 11 feb 2007, 15:56
Locatie: P-hil

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Christiaan van H. » 16 nov 2009, 21:15

Ha Jeroen,

Vond nog 2 actiefoto's:

Afbeelding

Afbeelding


Hier mijn verslag

Was een geslaagd weekend zo met z'n 6-en . Zonder loods en hulptroepen was het nooit mogelijk geweest de E30 binnen een week zo ver 'af' te krijgen :thumbup: Op naar seizoen 2010!

Gebruikersavatar
Jeroen
Berichten: 1109
Lid geworden op: 02 feb 2006, 12:37

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Jeroen » 16 nov 2009, 23:47

Leuke wagen, die E30. Absoluut fijn Ringmateriaal.

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 40222
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Knot » 21 nov 2009, 10:48

Leuke lijst met mods zeg.. en snel voor mekaar heb ik begrepen!

Gebruikersavatar
Aston Martine
Berichten: 266
Lid geworden op: 11 aug 2008, 17:35
Locatie: Leersum

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Aston Martine » 22 nov 2009, 10:08

Op de ring ziet ie er eigenlijk ook veel beter uit dan in de file :thumbup:

Gebruikersavatar
yorick
Berichten: 996
Lid geworden op: 13 feb 2007, 19:36
Locatie: piershil

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door yorick » 23 nov 2009, 17:37

Hey Jeroen, in no-time een aardige lijst aanpassingen :thumbup:

Aankomende winter die kooi er dan maar in?

Gebruikersavatar
Jeroen van Haaren
Berichten: 83
Lid geworden op: 15 feb 2009, 12:27
Locatie: Goudswaard

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Jeroen van Haaren » 26 nov 2009, 21:04

yorick schreef: Aankomende winter die kooi er dan maar in?
Jep, ben benieuwd welke nieuwe scheldwoorden je inmiddels bijgeleerd hebt... :lol: :wink:


Inmiddels weer de originele remblokken en banden gemonteeerd, zonde van de CL's om die op straat "op" te rijden maar wat een drama zeg, gelijk weer een remweg van 1,5 km :roll:

Gebruikersavatar
Jeroen van Haaren
Berichten: 83
Lid geworden op: 15 feb 2009, 12:27
Locatie: Goudswaard

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Jeroen van Haaren » 19 feb 2010, 00:07

Al weer even niets gepost, projectje vordert wat minder snel door de kou e.d., maar ben nog steeds bezig.
De Bmw is inmiddels nog verder gestript en uit elkaar getrokken en we zijn daarmee tot de ontdekking gekomen dat die toch al wat reparaties achter de rug heeft, welke hellaas door een halve zool gerepareert zijn die waarschijnlijk overal verstand van had behalve schade's repararen.
Er zaten een aantal gaten in de bodem en waren voor het nette maar even dicht "gekit" wat er uiteindelijk elke keer voor zorgde dat er water binnen stond omdat het niet afsloot.
We hebben dus de slijptol er maar bijgepakt en een paar stukken uit de bodem geslepen wat een mooie "flintstone" mobiel opleverde, nu weer nieuwe stukken erin lassen en de onderkant tektileren wat hopelijk weer een waterdichte roestvrije bodem oplevert.
Aangezien ik toch al een paar stukken bituum weg moest bikken heb ik heel de binnenkant maar gelijk ontdaan van deze hadnekkige troep, wat na een paar uur tobben een zak met losse stukjes zwarte troep opleverde van een kilo of 4, best wel veel nog, had ik niet verwacht. :roll:
Een week of 2 geleden heb ik ook een set Sparco Evo en een set Sparco Pro 2000 aageschaft, waar er van allebei 1 in de E30 gemonteerd gaat worden., Yorick heeft de andere set overgenomen voor in zijn 328.
Ook hoop ik dat we binnenkort kunnen beginnen met de kooi, zodra de bodem is dichtgelast.
Uiteindelijk voor de smoel wil ik nog een set M-tech skirts en achterbumper monteren, (de voorbumper heb ik al) waarna de hele auto voorzien gaat worden van een andere laag met kleurstof.

Tot zover...


Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Gebruikersavatar
Jeroen
Berichten: 1109
Lid geworden op: 02 feb 2006, 12:37

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Jeroen » 19 feb 2010, 10:34

De plekken die jij op de foto laat zien zijn echt de standaard plekken waar een E30 roest. Schroef een willekeurige, niet bijzonder onderhouden E30 van deze leeftijd open, en je ziet roestschade aan het schutbord, en voetenruimtes links en rechts. Niks bijzonders, maar mooi dat het wordt gemaakt; de auto is het waard!

Gebruikersavatar
Aston Martine
Berichten: 266
Lid geworden op: 11 aug 2008, 17:35
Locatie: Leersum

Re: Impreza Gtt en Bmw E30 325i M50B25

Bericht door Aston Martine » 03 mar 2010, 21:43

Poeh, tegenvallertje :?
Maar inderdaad geek gekke leeftijds-roest voor een E30. Wel mooi om te zien dat je er een echte mean&lean machine van maakt!

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Andry, Berry1000RR, Bing [Bot], Majestic-12 [Bot], Mark 320iS, matthyssie, Sidney, StefanW, Wimo en 1 gast