(Beginnende) ondernemers op DF?

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Maarten Godschalk
Berichten: 279
Lid geworden op: 17 apr 2008, 18:36
Locatie: regio Amsterdam

(Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Maarten Godschalk » 03 mei 2009, 17:01

Na een tijdje hier meegelezen en -gepost te hebben valt het me op dat er hier veel mensen met eigen bedrijfjes/ondernemingen zitten. Voor mezelf heb ik ook het doel gesteld om later (wanner 'later' is weet ik ook niet precies) voor mezelf te beginnen, met alle voor- en nadelen van dien. Op dit moment (19, 1e jaars student die nog niet van het geld bulkt) is het nog te vroeg om te zeggen wat ik precies wil als eigen onderneming (eigen toko, iets met handel, iets in de diensten/advies sector.. ) dus zo af en toe kijk ik eens om me heen waar vraag naar is en (want daar gaat het nou eenmaal om) waar geld te verdienen valt.

Ik overweeg om binnenkort apparaten aan te schaffen (voetbaltafel, flipperkast dat soort zooi) met muntinworp waarbij je met een beperkte investering langzaam geld verdient. Niet gigantisch veel natuurlijk maar dat hoeft ook nog niet. Voordat ik zulke dingen heb gekocht moeten er natuurlijk wel locaties te vinden zijn waar ik ze neer kan (mag) zetten. Ik richt me met name op hogescholen en universiteiten en eventueel sportgelegenheden in de omgeving van Amsterdam. Daarbij let ik onder andere op het publiek (het liefst jonge mensen uiteraard, ik wil geen vandalisme dus geen middelbare scholen). Helaas al een aantal afwijzende reacties gehad. Was aan de ene kant wel te verwachten natuurlijk, maar je moet ergens beginnen.

Het idee om dit te doen is trouwens ontstaan op mijn vorige HBO in Utrecht waar zo'n voetbaltafel stond, waarin per dag gewoon tientallen euro's gingen. En al ga je van een beroerd scenario uit, dan nog is het lucratief omdat je nooit meer kan verliezen dan je eigen investering. Ik hoef toch geen vrouw en kinderen te onderhouden.

Ik vraag me af of er op DF meer beginnende ondernemers met creatieve ideeën zitten en ik ben tevens benieuwd wat jullie van mijn idee vinden. Onervaren optimisme? Of zou er toekomst in zitten :)

Tom
Berichten: 22365
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Tom » 03 mei 2009, 17:08

Maarten Godschalk schreef:
Ik vraag me af of er op DF meer beginnende ondernemers met creatieve ideeën zitten en ik ben tevens benieuwd wat jullie van mijn idee vinden. Onervaren optimisme? Of zou er toekomst in zitten :)
Mooi je eigen plan trekken. En van fouten kun je leren.

Gebruikersavatar
Max V
Berichten: 2646
Lid geworden op: 09 jan 2009, 16:09
Locatie: Arnhem

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Max V » 03 mei 2009, 20:16

Ik ben zelf vanaf mijn 20e zelfstandig ondernemer (webdesign) en dat bevalt uitstekend. Leeftijd is niet belangrijk, kwaliteit wel!

Het voordeel dat ik had was dat je voor webdesign geen startkapitaal (en daarmee bijna geen risico) moet hebben. Het heeft me door de jaren heen een leuk extra zakcentje opgeleverd.

Als je zeker van je zaak bent en het idee hebt dat het kan lukken, moet je er gewoon voor gaan. Wel er altijd voor zorgen dat je geen geld investeert dat je eigenlijk niet kan missen...

Succes! 8)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Dennis Cavallino » 03 mei 2009, 21:19

Vanaf mijn 15e diverse bedrijfjes gehad. Sommige succesvol, een aantal niet. Nu even geen bedrijf, maar gewoon in loondienst in een vrije omgeving. Het ondernemerschap voor de toekomst sluit ik zeker niet uit. Echter ga ik dan niet meer starten in een vennootschap. Ondanks enkele positieve ervaringen is het mij de laatste keer erg slecht bevallen. Vooral de (financiele) nasleep. Ik adviseer je dan ook om een goede accountant/boekhouder te zoeken, zelf begrotingen te maken en zo min mogelijk onnodige kosten te maken, belastingen op tijd te betalen, en met hulp van je accountant zoveel mogelijk te profiteren van allerlei aftrekposten e.d.. Zet alles in een businessplan. Zorg ervoor dat 't ook een houvast biedt voor langere tijd, maar sta open voor (enkele) wijzigingen.

Doe wat onderzoeken vooraf, maar wees je bewust dat 't soms slapende honden wakker maakt. Soms is een onderzoekje 1 deur verder dan je potentiele target interessanter dan rechtstreeks.

Stel goede algemene voorwaarden op. En contracten die kloppen. Kijk ook naar je markt en de geldende regels, zodat je achteraf nooit voor verwachtingen komt te staan.

Ik heb heel veel gehad aan een coach die zelf ondernemer was en me met allerlei mensen in contact bracht, kritische vragen kon stellen en af en toe gewoon een schouderklopje kon geven voor de ideeen die ik had en prestaties die ik neerzette.

Ow ja: durf de stekker eruit te trekken als je 't gevoel krijgt (evt. onderbouwd door cijfers/argumenten van anderen) dat 't niets wordt. Als 't niets wordt: trek je niet teveel aan van anderen. Jij hebt het geprobeerd en het is altijd erg leerzaam. Ik heb bijna nergens spijt van. Wel denk ik vaak: dit en dat had anders/beter gekund. In mijn geval heb ik ook een paar keer te maken gehad met een nieuw product/dienst in een nieuwe markt. Dat is lastig, maar als 't lukt: goudmijntje.

Verder: wees gewoon lekker jezelf en volg je instinct.

Probeer dingen te combineren met je opleiding. Je marktonderzoekjes, je businessplan. Als je een opleiding hebt waarin dat soort zaken aan bod komen, geef je docenten een trap onder hun hol en trek ze mee in je plannen.

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27094
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door romo » 03 mei 2009, 22:23

Ik zou niet anders meer willen, max vrijheid, maar ook max verantwoordelijkheid. Ik heb 6 mensen in loondienst, een goede boekhoudster en een goede accountant die desgewenst en gevraagd ook een fiscalist inschakeld.

Ik boer lang niet slecht, das ook precies wat ik wil voor de toekomst...........................

Hier bij ons zeggen ze altijd; Sla nooit een boer dood, je weet nooit wat er uit groeit.......... :mrgreen:

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Metchu » 04 mei 2009, 00:43

Ik heb één keer een eigen bedrijf gehad, ik kwam erachter dat het eigenlijk teveel werk en tijd kost en dat het op dat moment niets voor me was (ik was 16) (dus ruim 7 jaar geleden).

ik was eigenaar van gsmextra.com en mobielextra.nl (de site heb ik "weggegeven") dus er staat nu al jaren onzin :mrgreen: en waarschijnlijk is de site weer opnieuw doorgegeven, want ik ken die hele nieuwe eigenaar niet. Ik was eigenaar van het bedrijf Mextra (vond het zelf een stoere naam :mrgreen: )

ooit misschien nog wel van plan om weer eens iets te ondernemen, maar ik ga me nu daar nog niet druk om maken. Het is wel een goede leerschool geweest en veel fun 8) En het was ook best stoer op de middelbare school 8)

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Jelmer850i » 04 mei 2009, 08:18

Ik ben nu 3,5 jaar zelfstandig ondernemer.
Echter heb ik het wel langzaam aan opgebouwd, eerst nog half loondienst, na 1,5 jaar full time.

Het risico in mijn branche valt wel wat mee, je moet wat computer apperatuur hebben ( die je meestal toch al hebt ), verder ben je een soort urenfabriek.
Zelf doe ik er ook nog wat hosting bij en heb ik qua ontwikkeling thuis nog een paar extra servers staan ,dus de kosten groeien hier wel wat.
Dus er moet nu zeker geld binnen komen, wat ik weer ingedekt heb met contracten.

Het houdt je bezig, en kost over het algemeen dus meer tijd dan loondienst.
Wat wel een nadeel is dat je nooit met rust wordt gelaten, dat is weer handiger als je mensen in dienst hebt, dan kan je wat uitbesteden en eens rustig een weekje weg gaan.

Online
ErikS
Berichten: 18971
Lid geworden op: 18 aug 2008, 13:19
Locatie: Boedelbak

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door ErikS » 04 mei 2009, 08:48

Een tip; Begin zolang als't niet hoeft niet aan personeel! :mrgreen: :bag:

Gebruikersavatar
SteV6
Berichten: 3184
Lid geworden op: 06 aug 2006, 19:26
Locatie: S4 Avant, S5 cabrio, Leon V6, Speedster, Twente

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door SteV6 » 04 mei 2009, 11:56

Nog een gratis tip:

Zorg dat je met "normale" werkuren een redelijk inkomen uit je zaak kan halen! Daarmee bedoel ik dat het niet zo moet zijn dat je 70 to 90 uur in de week in de weer bent voor je bedrijf en er dan net minimumloon-niveau uit kan halen. Inkomsten en arbeidsinput moeten in de juiste verhouding liggen, anders kan je beter stoppen.


Stephan

(En bezuinig niet op je arbeidsongeschiktheidsverzekering, de premie's zijn helaas relatief fors, maar het risico kan je zelf niet dragen ...)

Wouter81
Berichten: 9474
Lid geworden op: 12 okt 2006, 11:29
Auto: GR86|California|Grand Vitara
Locatie: Curaçao

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Wouter81 » 04 mei 2009, 12:21

Ik ben nu een dikke 2,5 jaar ondernemer. Samen met een collega (en later nog een 2e) in augustus 2006 gestart. Is me bijzonder goed bevallen, één van de beste beslissingen in m'n leven geweest. Kan me serieus niet meer voorstellen dat ik ooit weer in loondienst zou (willen) werken. Hiervoor 6 jaar in loondienst gewerkt, daar mooi 'de kunst kunnen afkijken'. Ben echter veel te eigenwijs om een 'baas' boven me te hebben, die me vertelt wat ik moet doen.

Het is ons goed gegaan de afgelopen 2,5 jaar. Inmiddels 3 man personeel (2 fulltime, 1 parttime) en een stagiair. In het begin van een minimaal salaris geleefd. Inmiddels verdien ik beter dan toen ik in loondienst werkte. Ook draai ik normale werkweken. Sterker nog, ik werk nog minder dan voorheen. Vroeger in loondienst werkte ik in een organisatie waar de efficiëncy niet bepaald optimaal was, waardoor er altijd 'brandjes moesten worden geblust'. Regelmatig overwerken om weer shit op te lossen. Durf te stellen dat wij de organisatie wel goed op de rit hebben waardoor je een hoop rust in de tent creëert.

Als je het ondernemerschap ambiëert, dan kan ik maar 1 ding zeggen: gewoon doen. Als het echter niet loopt moet je ook realistisch durven zijn en er op tidj mee stoppen, zonder dat je privé financiëel zwaar de boot ingaat. Vergeet niet dat 2 op de 3 starters binnen 3 jaar omvallen cq. stoppen.

Paar tips: debiteurenbeheer is zooooooooo belangrijk! Breng structuur aan in je werk, maak een duidelijke weekplanning voor jezelf en vergeet je administratie/facturatie niet. Blijft er bij veel éénmanszaakjes vaak bij. Men is alleen met het werk bezig maar 'vergeet' te factureren. Elke week die jij later factureert scheelt ook minimaal 1 week voordat je je geld hebt. Als men weet dat jij niet al te snel factureert, dan betalen ze je als laatste. Vraag andere ondernemers (zoals je hier ook doet) naar hun ervaringen, wees niet te bang om advies in te winnen. Regel een goede boekhouder/accountant. Hou je bij je leest, doe waar je goed in bent. Goeie focus op wat je wilt gaan doen, wat wil je aanbieden. Veel bedrijven bieden (in mijn ogen) een te breed scala aan producten en diensten, waardoor de specialisatie er vaak niet meer is. Beter 1 ding aanbieden waar je de beste in bent dan 10 dingen aanbieden waar je minder vanaf weet.

Enne, succes. :)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Dennis Cavallino » 04 mei 2009, 13:16

Vergeet niet dat 2 op de 3 starters binnen 3 jaar omvallen cq. stoppen.
Vergeet ook niet dat een gemiddeld bedrijf pas na 2 a 3 jaar winst maakt... dus een financiering is dan noodzakelijk, of je moet privé geld achter de hand hebben. Een stufi is niet voldoende.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Dennis Cavallino » 04 mei 2009, 13:23

Wouter heeft ook een goed punt te pakken. Factureer snel. Zorg dus voor een goede registratie van je diensten/uren/tarieven/afspraken met klanten etc. Regel een btw nummer, kvk inschrijving, bankrekening zakelijk en je contracten met klanten.

Mijn fout destijds was niet zozeer een gebrek aan omzet, maar meer aan liquiditeit doordat je soms op 10.000 euro zat te wachten en dus in de problemen kwam met je eigen banksaldo.

Ook had ik een bankrek. zakelijk die opliep als mijn omzet steeg, automatisch. Dat is ook verneukeratief, want dan lijkt 't of je veeeeel meer te besteden hebt, maar het is gewoon dik rood staan en dus dik betalen. Probeer al die onnodige kosten te voorkomen.

Kijk ook goed, zeker in deze tijden, naar de liquiditeit van je klanten. Soms is vertrouwen geven/nemen terwijl 't eigenlijk niet kan ook goed voor een goede relatie, zeker in deze tijden, maar het kan jezelf wel in de vingers snijden.

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55717
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Robin » 04 mei 2009, 13:32

En vergeet vooral 1 ding niet: de BELASTINGDIENST is preferent, dus die als eerste betalen!

Plus heb 'n gezond WANTROUWEN in BANKEN en OVERHEIDSINSTELLINGEN in 't algemeen(ik doe wel 'ns wat papierwerk voor politie en die betalen pas na 100dagen etc etc) en de KvK is 'n instelling van niks die je amper helpt, maar je moet wel.

Roy
Berichten: 4242
Lid geworden op: 18 dec 2006, 16:02

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Roy » 04 mei 2009, 13:35

Houd heel goed een agenda bij met je uren e.d., kan ook belangrijk zijn.

Debiteuren zijn inderdaad (vooral tegenwoordig) zeer belangrijk. Blijf bellen, blijf achter mensen aan zitten anders schiet het niet op.
Bespaar overigens ook niet al te veel op een boekhouder/account. Als hij zijn werk niet goed doet, kan jij onderuit gaan.

Belastingdienst zijn inderdaad je beste vrienden. Als ze geld van je willen hebben moet het onmiddelijk... krijg je geld terug kan het maanden duren.

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55717
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Robin » 04 mei 2009, 13:59

en de teruggave van de BELASTINGDIENST duurt ook maanden, dus da's ook weer fijn bij die [censuur], wat dat betreft, weet waar je aan begint in dit land met 'n ondernemersklimaat net als ons eigen klimaat:kut.

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Jelmer850i » 04 mei 2009, 14:15

idd, laatst eens de belasting een dag te laat betaalt, gelijk een dikke boete eroverheen.
Wat bleek, via telebankieren op eind van de maand ingeboekt, echter heeft dat domme ding het op de maandag gezet, einde van de maand was op een zondag en dan kan je niet overboeken...
Stom, maar goed boek het nu gelijk over als het binnen komt.

Maarten Godschalk
Berichten: 279
Lid geworden op: 17 apr 2008, 18:36
Locatie: regio Amsterdam

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Maarten Godschalk » 04 mei 2009, 19:57

Top, bedankt voor de reacties. Deels wel reacties zoals ik had verwacht inhoudelijk maar het valt me wel op dat een aantal van jullie echt al op jonge leeftijd begonnen is.

De komende jaren zit er nog geen bedrijf met accountant, personeel en weet ik veel wat allemaal in voor mij maar dat kan later wel ontstaan. Zoals gezegd inderdaad, van de stufi en een baantje kan je geen professioneel bedrijf runnen, het is meer voor het ervaring opdoen, iets potentieels creëren, wat geld per maand vangen zodat ik (een deel van) de huur kan betalen. En alles wat beter gaat is mooi meegenomen.

Maar interessante verhalen, keep em coming..

leonard
Berichten: 1638
Lid geworden op: 11 mar 2006, 19:22

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door leonard » 04 mei 2009, 20:02

Ben al vanaf mn 20e verantwoordelijk voor m'n bedrijf. doe het nu dus 17 jaar. Het belangrijkste advies: Vertrouw alleen op je zelf!! Ik heb al zo vaak gedacht dat anderen me wel zouden helpen (met bijv. het opzetten van een afdeling,het uit handen nemen van werkzaamheden, etc.) maar elke keer kom je weer bedrogen uit. Geloof in jezelf en volg je gevoel!!! ook als er mensen tegen over je zitten die zich al ''bewezen'' hebben.

Zorg dat je goed overzicht hebt in je financieén!! en zorg zo snel mogelijk voor groei in omzet,personeel en zo nodig huisvesting. De mensen die geen personeel willen komen ook nooit echt verder. (als je daarvoor kiest, prima!!)

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Dennis Cavallino » 05 mei 2009, 12:35

Eens met Leonard.

Andersom ken ik 't ook. Ik werd in 't verleden een paar keer gevraagd om nieuwe bedrijfstakken op te zetten, of om afdelingen te verzelfstandigen en heb meegemaakt dat de plannen van de eigenaar/directeur niet open stonden om 't daadwerkelijk te DOEN. Dus mooie praatjes (kan er zelf ook wat van...) die uiteindelijk zorgden dat ik ermee kapte, want 't schoot gewoon niet op. Wel potentieel, maar geen prestaties. Na 2 weken had ik bij een bouwbedrijf al een opdracht die gelijk stond aan 1/3 van de jaaromzet. Toen er afspraken gemaakt worden geloofde die directeur mij gewoon niet. Tja, dan is 't vertrouwen van mij in al die goede bedoelingen snel weg hoor.

Mijn huidige werkgever heeft me ook aangeboden om mijn afdeling te verzelfstandigen. En uiteindelijk heb ik nee gezegd, na goed samen onderzoeken over hoe, wat, wanneer, en voor hoeveel. Nu zijn we nog even goede vrienden en aan 't kijken naar een overnamekandidaat voor zijn bedrijf. 't kan dus wel, maar het moet van 2 kanten komen.

Gebruikersavatar
Youp
Berichten: 2975
Lid geworden op: 18 sep 2008, 18:50
Locatie: GT86, Saxo VTS 16v, Husky 510SMR, Husky FS450, TM SMX450, Peug Boxer 2.8HDi

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Youp » 05 mei 2009, 17:31

Interessant topic, even een terugvindpost.

Ik doe zelf HTS Autotechniek en dan de richting Technisch Commercieel en de subrichting Automotive Management, daar ben ik nu praktisch mee klaar. Na de zomervakantie ga ik een minor ondernemerschap volgen voor een half jaar. M'n stiefpa is ook ondernemer en ik heb zelf ook een gezonde interesse voor ondernemen...

Het is ook mijn bedoeling om "later" voor mezelf te beginnen, al heb ik op dit moment nog even geen duidelijk idee van wat ik wil.

HSR
Berichten: 5523
Lid geworden op: 18 aug 2006, 21:31

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door HSR » 06 mei 2009, 10:43

Dennis Cavallino schreef:
Vergeet niet dat 2 op de 3 starters binnen 3 jaar omvallen cq. stoppen.
Vergeet ook niet dat een gemiddeld bedrijf pas na 2 a 3 jaar winst maakt... dus een financiering is dan noodzakelijk, of je moet privé geld achter de hand hebben. Een stufi is niet voldoende.

Vergeet ook niet dat het gros van de jonge ondernemers onderneemd omdat ze zichzelf ondernemer willen noemen :!:

BrianV
Berichten: 1467
Lid geworden op: 06 sep 2008, 23:16

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door BrianV » 06 mei 2009, 11:02

hugo schreef:
Dennis Cavallino schreef:
Vergeet niet dat 2 op de 3 starters binnen 3 jaar omvallen cq. stoppen.
Vergeet ook niet dat een gemiddeld bedrijf pas na 2 a 3 jaar winst maakt... dus een financiering is dan noodzakelijk, of je moet privé geld achter de hand hebben. Een stufi is niet voldoende.

Vergeet ook niet dat het gros van de jonge ondernemers onderneemd omdat ze zichzelf ondernemer willen noemen :!:
Hugo,

Vergeet niet dat de meeste daad werkelijk iets wilt bereiken en zich niet alleen de "title" ondernemer wilt opspelden.
sommige worden groter en groeien uit tot "goed" lopende onderneming.

Als het na 2/3 jaar vast loopt dan komt het omdat er geen goed business plan is opgezet en omdat er gedacht wordt "spelende wijs leer ik"
Als je goed marketing plan heb en weet welke markt je gaat betreden dan zorg je dat je alles voor elkaar hebt en weet welke doel groep je wilt bereiken.
Vanaf daar ga je verder bouwen voordat je uberhaubt naar de bank gaat voor een financiering.

Gebruikersavatar
Robin
Berichten: 55717
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Robin » 06 mei 2009, 11:28

businessplannen etc ten spijt, ik doe nu 11 jaar wat ik doe en de wereld verandert enorm jaarlijks, bakens verzetten etc etc. is niet eenvoudig. internet, concurrentie, crises etc etc. de wereld draait snel, juiste (mode)merken inkopen, service behouden, enthousiast blijven(da's soms 't moeilijkste als weer 'n klant over internet begint)

Ondernemen is geen geintje/spelletje. Je tent/toko draaiend blijven houden en niet te vaak op je lauweren rusten ook als 't goed (b)lijkt te gaan, is ECHT NIET eenvoudig, door de jaren(routine zwakheden, ik ken ze al te goed!)EN niet de verkooppraatjes van 'weer 'n nieuw fantastisch verkopend modemerk' geloven, voor je 't weet ligt 't in de opruiming. Sorteer je goede merken, de minder goeie, ik wil er afschijt(...) van nemen, van trots(een luxemerk) wat niet verkocht wordt, kun je niet leven!

'Gelukkig'voor ons dat er in 3 jaar tijd 2 'concurrenten'zijn verdwenen. Werkt ook weer mee, maar we knokken ook. Hoog segment klant blijft nu beetje weg(logisch), ik ben blij met m'n kleine/middel klant, dat loopt altijd wel door....

En wat Leonard zegt, eigenlijk 'alle'goedbedoelde adviezen van ervaren lieden in de wind slaan en als 't ff kan je eigen ding doen! Is niet eenvoudig. Heb niet teveel vertrouwen in de wijde kring mensen om je heen in je beroepsgroep....

Gebruikersavatar
Jelmer850i
Berichten: 5631
Lid geworden op: 21 jun 2006, 19:06
Locatie: Kantoor: www.jumptide.nl of M5

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Jelmer850i » 06 mei 2009, 11:50

Hoe verkoop jij je middelen, puur via de winkel of heb je ook een webshop ?

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: (Beginnende) ondernemers op DF?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 mei 2009, 11:50

Hij doet ze om je pols en trekt een grote flap uit je binnenzak. :clap:


Serieus: ik vind 't altijd erg knap hoe ondernemers als Robin zich gewoon inzetten voor hun zaak. Ik zie vaak genoeg ondernemers die lui achterover hangen en 't geld binnen laten stromen zonder er echt bovenop te zitten.
Zo hebben wij van 't weekend een LCD tv en mini laptop gekocht. Was totaal niet gepland, maar we werden echt onwijs goed geholpen, die man deed moeite en gaf korting. Tja, moet je dan weglopen en bedanken? Nee, we hebben beide producten gekocht. Dat is ook een kwestie van gunnen. Het was trouwens een zaak waar ik normaal nooit kom, maar we liepen er toevallig langs.

Maandag werd ik nog door de beste man gebeld. We waren onze aankoopbon vergeten. Wordt thuisgestuurd. Ook vroeg 'ie of 't allemaal beviel. Ging maar om 550 euro ofzo, maar ik vind dat zelf een serieuze uitgave en zo voelden we ons ook behandeld.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: beske, Bing [Bot], ErikS, EvdP, Google [Bot], GRzep, krentenbol, Majestic-12 [Bot], maurizio, Nivek, Semrush [Bot], Thomas H, Wimo en 9 gasten