Ford Sierra

Dit is ons algemene autoforum.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Ford Sierra

Bericht door ADV » 23 apr 2009, 22:30

Goed, vandaag zou ik de Sierra ophalen..

Ik vannochtend om 7 uur in mijn BMW naar Lelystad, daar de ANWB gebeld om te checken wat er aan de hand was en of ze hem naar Groningen konden brengen.

Beste meneer komt eraan, ik vertel hoe het zit en hij duikt eronder, rubber tussen cardanas en versnellingsbak was helemaal weggesleten, dus hij vroeg wat ik ermee gedaan had en wat hij gekost had. Dus ik zeg: nou, gewoon rijden, ik ben op weg naar een driftcursus, maar ik heb nog niet gedrift, en opeens ging ie stuk, toen vertelde ik dat ik hem voor 500 euro had gekocht met 4 nieuwe banden. Vervolgens gaf hij toe dat het een strikvraag was, want het vervoer naar Groningen zou de ANWB 800 euro kosten en dat was de auto niet waard, maar volgens hem kon ik best naar Groningen rijden, het zou alleen wat klapperen.

Dus ik terug met de BMW en wilde hem vanmiddag ophalen met mn vriendin, zij terug in de BMW en ik er vooraan met de Sierra. Ging opzich eerst aardig, maar in zijn 5 trilde alles en daarna stopte het niet meer met trillen. Hij trilde alleen niet als ik gas bleef geven tegen de 3000 toeren aan, dus gewoon 80 in zijn 4 rijden en dan zat het prima. Maar ik vertrouwde het toch niet, ik de ANWB bellen, die mevrouw wou me niet helpen omdat het een circuit auto was volgens haar, dus ik boos zei nog bozer en gooit de hoorn erop. Ik denk, dan rij ik maar verder.

Vervolgens de snelweg op, richting emmeloord, maar opeens hoorde ik de motor wat harder en begon mijn vriendin te seinen, er kwamen vonken onder vandaan, de uitlaat heeft net voor de middendemper los gelaten, de ring die hem vast hield was gewoon los getrilt. Dus ik weer de ANWB bellen, dit keer een aardig mevrouw, verhaal uitgelegd, maar ze zei: wat is driften nou eigenlijk, dus ik zeg: eigenlijk is het een soort veredelde slipcursus, het is zelfs op het RDW terrein, dus ze vond het ook allemaal maar vreemd. Vervolgens geeft ze me weer het verhaal dat het het niet waard is om een auto van 500 euro voor 800 euro te vervoeren, opzich snap ik dat best, maar geef dat even aan voordat ik lid wordt?

Dus heb ik hem uiteindelijk maar bij een garage in lelystad weten te stallen, de buurman van de garage was nog thuis en die zou de sleutel plus mijn briefje wel geven. Ik heb op het briefje gezet wat er stuk is en dan zien we morgen wel wat het gaat kosten.

Al met al kan ik er wel om lachen, maar ik snap niet dat de ANWB moeilijk doet, ze geven jongeren speciaal een korting, maar op het moment dat het een auto is van 500 euro willen ze je opeens niet helpen? Waarom zou ik dan als jongere, die nog geen dure auto kan betalen lid worden? Of waar ligt uberhaupt de grens? Ik vind het maar een vreemde gang van zaken, ze moeten me toch helpen, daar ben ik toch lid voor? En als ze dan met het excuus van de waarde komen, doe het dan net als routemobiel en zeg gewoon dat voor auto's ouder dan 12 jaar een toeslag betaalt moet worden.

Wat vinden jullie?

Joost H.
Berichten: 1935
Lid geworden op: 18 nov 2006, 14:58
Locatie: Rosmalen

Re: Ford Sierra

Bericht door Joost H. » 23 apr 2009, 22:36

ArjandeV schreef:Goed, vandaag zou ik de Sierra ophalen..

bla bla

Wat vinden jullie?


325 halen 8)

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Ford Sierra

Bericht door Metchu » 23 apr 2009, 22:47

Ik vind dat ze gewoon niet moeten lullen en je auto moeten meenemen! En neem je verlies denk ik, ga er niet in investeren...

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 23 apr 2009, 22:51

Nahjah, ik hoor morgen wat het kost, als het meer dan 100 euro is breng ik hem naar de sloop, anders kan ik er misschien, als ie klaar is nog een keer 300 euro voor krijgen? Sloop zit gelukkig achter het autobedrijf zelf :)

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Ford Sierra

Bericht door Metchu » 23 apr 2009, 23:24

Wat geven ze bij de sloop voor zo'n wagen dan ??

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 23 apr 2009, 23:50

50-100 euro denk ik?

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 40196
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Re: Ford Sierra

Bericht door Knot » 24 apr 2009, 00:01

Tsja, dat weet je met Sierra's en driften, of ze doen t goed, of je moet gewoon een andere halen en je verlies nemen ;)

Gebruikersavatar
Tom V
Berichten: 4873
Lid geworden op: 19 sep 2006, 11:50

Re: Ford Sierra

Bericht door Tom V » 24 apr 2009, 00:01

Hier gaat alles met gesloten beurs bij alle slopen hier. Anders had ik van dat geld inmiddels een Ferrari kunnen rijden. :lol:

Wel gaar dat ze je zo laten staan, al verwachtte ik al niet dat ze je naar huis zouden brengen maar inderdaad naar een in de buurt liggende garage. Maar wie heeft er bedacht dat dat 800 euro moet kosten om hem naar het verre noorden te brengen. :mrgreen: Bizar..

Overigens is een hardyschijf vervangen echt niet veel werk maar incl uitlaat en andere schijf zal het wel boven de 100 uitvallen.

Gebruikersavatar
Anton
Berichten: 250
Lid geworden op: 12 sep 2008, 11:49

Re: Ford Sierra

Bericht door Anton » 24 apr 2009, 00:02

Toen wij onderweg waren naar Zandvoort met de Uno Turbo en de koeling het begaf werd er ook niet over de waarde van het gebakkie gesproken. Netjes opgeladen en terug naar Friesland gebracht........
Nieuwe regels? Leeftijdsdiscriminatie?

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 00:05

Nahjah, dat verlies boeit me weinig, wat ik al zei, in juni komt er toch een e36 (iemand zin om tegen die tijd me te helpen met zoeken? :P)

Maar het gaat me in deze vooral om de ANWB.. want dat slaat echt nergens op.. Ook al krijg ik er niks voor op de sloop, ding kost me wel 90 e per maand, dus hoe langer hij niks staat te doen hoe meer ik een dief van mn eigen portomonee ben..

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Ford Sierra

Bericht door Metchu » 24 apr 2009, 00:08

Ik denk dat Arjan eens gewoon moest doordrammen en met de vuist op sierra had moeten slaan. Je bent toch lid!?

maar goed, hou ons op de hoogte!

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 09:10

Net de garage gebeld waar ik hem neer heb gezet, die gaat kijken wat het gaat kosten. Hij gaf al aan: als ik die hardyschijf kan krijgen kost het me 20-25 euro. Maar vervolgens moet dat ding nog los, als ik het al los krijg kost het een uur werk en dan zit ik op ongeveer 80-90 euro. Vervolgens moet nog naar de uitlaat gekeken worden. Hij vroeg ook, wat mag het kosten, dus ik zei dat als het meer dan 150 euro kostte ik hem net zo lief naar de sloop bracht. Hij belt me vanmiddag terug met de prijs.

René130i
Berichten: 5506
Lid geworden op: 28 jan 2007, 23:39
Locatie: Friesland www.130i.nl

Re: Ford Sierra

Bericht door René130i » 24 apr 2009, 09:56

Ik zou de sierra lekker houden. Realistisch denken.

en chubbies pas die avatars eens aan

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Ford Sierra

Bericht door Metchu » 24 apr 2009, 10:29

Nee witte duif, we zijn nog steeds sierra team!

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 10:52

Nou, speciaal voor rene dan, ik vond het ook wel irritant moet ik zeggen :)

René130i
Berichten: 5506
Lid geworden op: 28 jan 2007, 23:39
Locatie: Friesland www.130i.nl

Re: Ford Sierra

Bericht door René130i » 24 apr 2009, 11:03

Nice :mrgreen:

Tom
Berichten: 22272
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: Ford Sierra

Bericht door Tom » 24 apr 2009, 12:06

800 euro?

ik heb ooit m'n kar laten afslepen van utrecht naar eindhoven voor een 300-400 euro, op een zondag.
was wel zonder bonnetje :mrgreen:

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 12:25

Ik vind het ook allemaal maar vaag..

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Re: Ford Sierra

Bericht door RVV » 24 apr 2009, 12:29

Schrik ook wel van dat bedrag.. maar die oplichters op de ring durfde in 2002 al bijna 400 euro te rekenen om van de ring te worden afgesleept :hmmm:

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 12:33

Wat ik gewoon het vreemdste vind is dat ik lid ben om dit soort dingen? Als ik langs de snelweg sta kunnen ze van mij toch niet verwachten dat ik hem maar laat staan totdat ik een autoambulance geregeld heb? Daarvoor ben ik lid, als er pech is kan ik de ANWB bellen. Vind het maar vreemd.

EVen in de voorwaarden gekeken:

8.4.4 Recht op transporthulp bestaat niet als:
a. het defect aan het motorvoertuig is veroorzaakt door een ongeval of ander van buiten komend onheil of brand;
b. niet met het motorvoertuig kan worden gereden door verlies of diefstal van de contactsleutel of doordat het motorvoertuig op slot zit en de sleutel zich in de auto bevindt;
c. niet met het motorvoertuig kan worden gereden omdat het voertuig vastzit, bijvoorbeeld in de berm of in de sneeuw;
d. de transportkosten hoger zijn dan de (rest-) waarde van het motorvoertuig;
e. niet met het motorvoertuig kan worden gereden vanwege een lekke band; motorfietsen hebben wel recht op transporthulp bij een lekke band.

Het gaat in deze dus om punt D, vind het maar een vage voorwaarde, hoe checken ze uberhaupt de restwaarde van de auto?

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Ford Sierra

Bericht door Metchu » 24 apr 2009, 13:00

Jij moet gewoon opnieuw bellen en zeggen dat je er 1500 euro voor betaald hebt! :mrgreen:

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Re: Ford Sierra

Bericht door RVV » 24 apr 2009, 13:15

Snap het ergens wel.. ANWB is natuurlijk ook niet gek.. dan zou iedereen de ANWB afsleepservice kunnen misbruiken om een sloopauto af te voeren.

Voor jou is het sneu omdat je hier een beetje op gerekend had.

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 13:21

had gewoon moeten zeggen dat er een intrax onderstel van 10k onder zit :P

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Ford Sierra

Bericht door Metchu » 24 apr 2009, 13:38

ik denk dat ie dat wel door had, gezien de dakarstand onze sierra's op staan :mrgreen:

Gebruikersavatar
ADV
Berichten: 3315
Lid geworden op: 24 jul 2008, 22:46
Locatie: Noorden

Re: Ford Sierra

Bericht door ADV » 24 apr 2009, 13:54

of dat ik net een LSD eronder had :P

die kerel van ANWB was oud Ford monteur, dus die wist sowieso alles al :(

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot] en 7 gasten