slimme BMW electronica, van 10 jaar geleden alweer...

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
frankv
Berichten: 2432
Lid geworden op: 17 jan 2007, 21:48

slimme BMW electronica, van 10 jaar geleden alweer...

Bericht door frankv » 09 nov 2008, 12:22

Gisteren was het eindelijk zover. Ik had er aan gedacht nieuwe lampjes te moeten kopen voor mijn achterlichten. Eentje was al heel lang stuk, en de andere brandde heel donker [die bleek het nog wel te doen, maar was van binnen zwart geblakerd].

Toen ik ze er beide uit gehaald had om mee te nemen naar de balie om de juiste te kopen, liep ik achter mijn auto en zag ik dit:

Afbeelding

Blijft toch geniaal wat die ingenieurs van BMW reeds 10 jaar geleden hadden bedacht. Rechts werkt alles zoals het hoort, de normale achterlichten branden. Mijn normale twee lampjes links had ik er uit gehaald om te vervangen. De electronica van BMW detecteert dat links geen van de twee het meer doet en stuurt vervolgens het linker remlicht aan als achterlicht. Het lijkt op de foto alsof links minder fel brandt, maar dat komt denk ik door de fotohoek, want in het echt waren ze goed gematcht.

De electronica moet daarvoor wel de spanning naar het remlicht verminderen om hem niet zo fel als een remlicht te laten branden, en moet er voor zorgen dat hij, als er wel geremd wordt, ook nog goed als remlicht werkt.

Wat een moeite voor die superkleine kans dat beide achterlichten aan 1 kant beide defect zijn! Maar fijn om te weten dat ze er aan hebben gedacht!

Frank

EG
Berichten: 1256
Lid geworden op: 12 jul 2007, 13:29

Re: slimme BMW electronica, van 10 jaar geleden alweer...

Bericht door EG » 09 nov 2008, 16:25

Grappig idd. Wel heeeeel handig, krijg je geen boete als die krengen kapot gaan.

Heb dit bij Merc W211 E-klasse gezien (2002-heden), krijg je op je display dat de "nood"verlichting werkt.

Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10871
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Re: slimme BMW electronica, van 10 jaar geleden alweer...

Bericht door Joy » 09 nov 2008, 16:34

Dit zou elke auto moeten hebben, maar dan vooral ook gekoppeld aan een melding op het dashboard. Ik heb het idee dat dit nog steeds niet verplicht wordt gesteld. Er rijden nog zoveel auto's rond met afgebrande verlichting.

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Re: slimme BMW electronica, van 10 jaar geleden alweer...

Bericht door Stéphane » 09 nov 2008, 16:39

Inderdaad goed bedacht en dan niet voor boetes, maar simpel vanwege het feit van veiligheid. Als je ziet hoeveel mensen met defect verlichting rijden vraag je je wel eens af of die mensen het zelf doorhebben.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten