Fiscus betrapt bestuurders auto van de zaak

Dit is ons algemene autoforum.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27064
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Fiscus betrapt bestuurders auto van de zaak

Bericht door romo » 29 jun 2008, 22:27

Fiscus betrapt bestuurders auto van de zaak
29 juni 2008, 21:58 (plaats uw reactie)
DEN HAAG (ANP) - Bijna 4000 automobilisten zijn tegen de lamp gelopen nadat zij te vaak privé gebruik hebben gemaakt van de auto van de zaak. De belastingdienst heeft dit jaar al voor 12,6 miljoen euro aan naheffingen en boetes opgelegd, zo maakte de fiscus bekend.

De overtreders hadden zelf bij de belastingdienst verklaard minder dan 500 privé-kilometers per jaar met de auto te rijden. In die gevallen houdt de werkgever minder loonheffing in.

Ongeveer 230.000 bestuurders van de meer dan 2,3 miljoen auto's van de zaak hebben zo'n verklaring afgelegd. Uit eerder onderzoek bleek al dat de kilometergrens vaak wordt overschreden.

De fiscus zal de komende maanden verder controles uitvoeren, ook op drukke locaties zoals evenementen en grensovergangen.

Tom
Berichten: 22269
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Re: Fiscus betrapt bestuurders auto van de zaak

Bericht door Tom » 29 jun 2008, 22:29

romo schreef:ook op drukke locaties zoals evenementen en grensovergangen.
Dat snap ik niet, als dat toch binnen je 500 km-prive valt dan mag dat toch? Waarom zouden ze in hemelsnaam controleren bij bouwmarkten, evenementen etc. Volgens mij meer bangmakerij want hoe willen ze bewijzen dat die kilometers niet binnen je 500 km prive rijden valt? je maakt jezelf hooguit verwacht zodat ze eens kunnen kijken of je administratie wel klopt.

Gebruikersavatar
Femme
Berichten: 1595
Lid geworden op: 02 aug 2006, 21:27
Locatie: Ruurlo

Bericht door Femme » 29 jun 2008, 22:44

Je moet een sluitende kilometerregistratie overleggen en als daar niet uit valt op te maken dat je op de betreffende dag een aannemelijk aantal privekilometers hebt gemaakt is al snel duidelijk dat het fout zit.

Gebeurt dat vaker en zijn de afstanden van huis groter (bijv. een spot bij een attractiepark), dan gaat de optelsom al snel over de 500km heen.

Gebruikersavatar
Franswa
Berichten: 303
Lid geworden op: 10 aug 2006, 20:54
Auto: Megane 2RS & Clio 3RS
Locatie: Regio 0485

Bericht door Franswa » 29 jun 2008, 22:54

100% terecht dat ze daar op controleren.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: sitechris, ThomasGTT en 6 gasten