Car audio vraagje

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
InjectTheVenom
Berichten: 4264
Lid geworden op: 09 jun 2007, 12:21
Locatie: Import-Limburger

Car audio vraagje

Bericht door InjectTheVenom » 15 apr 2008, 20:48

Ik weet dat op www.showyoursound.nl de echte kenners zitten, maar kan iemand van hier die ook deskundig op dit gebied is me zeggen wat voor speakers/woofers ik het beste aan kan schaffen rond de DEH-P77MP headunit van Pioneer? Voor zover ik al te weten ben gekomen valt er met deze unit moeilijk aan de afstellingen te werken, maar het zou leuk zijn als dit met bepaalde componenten op te lossen valt (mag graag een creatieve oplossing proberen te zoeken voor dit soort problemen).
1 van de eerste opmerkingen zal zijn dat ligt geheel aan je smaak en SPL of SQL keuze.. laat mij nou eens stronteigenwijs zijn en het een uitdaging vinden om geen compromis te hoeven maken waarbij ik nummers die meer SPL vragen kan draaien maar ook nummers die beter tot hun recht komen met SQL :mrgreen:
Moet wel eerlijk zeggen dat ik er best grote waarde aan hecht om de voor een nummer gebruikte instrumenten ook in de goede geluidsgebieden terug te horen (lage/midden/hoge tonen) dus dan zal de voorkeur eerder naar SPL neigen.. Neem ik alleen speakers/woofers of zijn tweeters ook een must (wat is trouwens ookweer de functie van die laatste)?

Gebruikersavatar
Erik K.
Berichten: 7209
Lid geworden op: 27 mei 2006, 12:16

Bericht door Erik K. » 15 apr 2008, 22:20

SQL??

das toch iets met databases :mrgreen:

Ik begrijp niet helemaal precies welke kant je op wilt. Maar mij het beste geluid lijkt te geven is inderdaad voor iedere toon range aparte speakers te hebben, dus ja een knappe Woofer voor het laag, een paar middentonen speakers en losse tweeters dmv b.v. een knap composetje van b.v. Boston Acoustics PRO series.
Liefst de woofer(s) lekker achterin en een composet voorin, dat klinkt al heel goed hoor.

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22503
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Bericht door Niels » 16 apr 2008, 02:05

Ik ben geen specialist en ga dan ook op de ervaringen van andere mensen af en dat kopieer ik dan schaamteloos :D Mijn ideaal:

Headunit van Alpine (liefst McInosh maar das niet te betalen)
Speakers van JBL/Polk/Boston Acoustics
Versterkers made in USA (Hifonics e.d.)

En zoals Erik al zegt een compo voorin en een woofer + versterker achterin is gewoon super. In mijn Golf TDI heb ik voorin een compo set en achterin ovaal 6x9 JBL (TM 930 )op een Sony radio en dat klinkt al zeer behoorlijk. In de Golf VR6 zit een top radio van Grundig en 8 speakers van Polk (achter ook weer ovaal 6x9). Dat is in mijn optiek de perfecte basis. Verbeteren zou kunnen door een 75W versterker op de ovaaltjes te zetten en een woofer met een dikke versterker erop.

Het beste wat ik ooit heb gehoord bestond uit een headunit van Alpine, voorin JBL TM630, JBL tweeters op het dash, achterin JBL TM930 op een Hifonics 2x100W en een JBL 15" GTI woofer op een gebrugde Hifonics a 600W. Is al weer een aantal jaren geleden maar nooit meer evenaard 8)

Dre
Berichten: 147
Lid geworden op: 27 apr 2007, 11:23
Locatie: Drachten/ BMW E46 318i EXE '99

Bericht door Dre » 16 apr 2008, 07:08

Focal speakers 8) 8)

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Bericht door Nutkees » 16 apr 2008, 08:36

Ik heb zelf mijn installatie in mijn MQP juist meer gericht op SQL ipc SPL.

Dat hele SPL ben ik helemaal klaar mee.

Ik gebuik speakers van Focal (uiteraard) en heb ook een 11" subwoofer uit de Focal Utopia serie erin zitten geschakeld aan een Hifonics versterker.

Geloof mij als ik HARD wil gaan kan dat ook prima met deze setup.

Wil je echt SPL gaan dan heb ik nog wel 2 perfecte 15" Earthquake subwoofers liggen.. 8)

Bort
Berichten: 579
Lid geworden op: 03 sep 2007, 14:25
Locatie: België

Bericht door Bort » 16 apr 2008, 08:48

Je kan eens beginnen met een budget te geven.
Op deze vraag kunnen een miljard verschillende antwoorden komen ;)
En welke wagen? 13 cm of 16 cm speakers?
Kabels niet vergeten in uw budget te rekenen enz...

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 16 apr 2008, 09:24

Dre schreef:Focal speakers 8) 8)
Daar ben ik ook over te spreken. Heb de Focals Polyglass V-Slim composets in mijn beide roadsters zitten. Een met een Alpine HU en die is ook erg goed. En in beide heb ik dan ook nog een hele kleine actieve subwoofer, omdat er maar max. 13cm speakers in de roadster passen.

De "SQ" staat voor Sound Quality neem ik aan? Zo ja, dat zit met bovenstaande combinatie wel goed.

P.S. @Kees: Die 11" Utopia BE subwoofer van Focal is echt meesterlijk. Ik heb die bij zo'n jongen die aan SQ-wedstrijden meedeed gehoord in de auto. Hij is echt klein maar er komt zo'n zuivere en strakke bas uit, dat is echt indrukwekkend. Eén van de beste subs die ik ooit gehoord heb, maar ik ben geen kenner moet ik eerlijk zeggen.

Gebruikersavatar
Pikey
Berichten: 76
Lid geworden op: 10 apr 2008, 10:17
Locatie: Rotterdam

Bericht door Pikey » 16 apr 2008, 16:29

Voor een antwoord waar je wat mee kan is het opzich wel handig om te weten wat het budget is, in welke auto het moet komen, hoeveel je wenst te slopen/verbouwen aan de auto, wat voor muziek er voornamelijk geluisterd gaat worden en wat JIJ lekker vind klinken.

En wat je nu al hebt gekocht en hebt gedaan aan audio ;)

Bort
Berichten: 579
Lid geworden op: 03 sep 2007, 14:25
Locatie: België

Bericht door Bort » 16 apr 2008, 17:39

Voor de klank van Focal moet je trouwens zijn.
Je vindt die goed of niet. Focal heeft een heel helder middengebied en dat wordt dikwijls als "scherp" aanhoort. Ik vind het net heel helder en duidelijk klinken. Ik heb vroeger de Utopia reeks in mijn wagen gehad en nu heb ik er staan voor m'n home-audio.
Focal woofers zijn echt héél goed, maar dan moet je wel een Utopia driver hebben (maar die kosten vandaag belachelijk) of een woofer uit de K reeks. Kunnen keihard gaan en blijven mooi klinken. De polyglass zou ik laten voor wat het is, hoewel ze zeker en vast niet slecht zijn!

Als je iets wilt dat keihard kan gaan, relatief goed klinkt (hoewel ik helemaal bevuild ben met soundquality en high-end) en niet duur is, kan je eens luisteren naar audio-system. Van die minder dure of goedkope setjes vind ik de tweeters altijd véééél te fel klinken en dan moet je al liggen prullen met je treble settings (en zelfs dan nog komt het naar mijn mening niet goed). Zorg dat je een mooie tweeter hebt en je systeem klinkt al half beter.

Bort
Berichten: 579
Lid geworden op: 03 sep 2007, 14:25
Locatie: België

Bericht door Bort » 16 apr 2008, 17:40

Trouwens: Helix is ook fantastisch, zelfs als zit je met de laagste reeks! En totaaaal niet duur. Eerder Helix dan audio-system (mijn smaak). Die tweeters klinken al vrij mooi en zacht en slaan geen gaten in je trommelvliezen :)

Gebruikersavatar
Jan Visser
Berichten: 1873
Lid geworden op: 09 feb 2006, 21:30
Locatie: Leeuwarden

Bericht door Jan Visser » 16 apr 2008, 18:38

En voor de lage tonen moet je bij MTX wezen........;)

[img:931:800]http://img353.imageshack.us/img353/3435/mtxjack10ps.jpg[/img]

Gebruikersavatar
Erik K.
Berichten: 7209
Lid geworden op: 27 mei 2006, 12:16

Bericht door Erik K. » 16 apr 2008, 20:19

Heb je wel een heftruck nodig en hulpveren :lol:

Tom
Berichten: 22263
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Bericht door Tom » 16 apr 2008, 20:28

Bij Pimp my ride hadden ze es twee van die dingen ingebouwd :lol:

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Bericht door Nutkees » 16 apr 2008, 20:38

Stéphane schreef:
Dre schreef:Focal speakers 8) 8)

P.S. @Kees: Die 11" Utopia BE subwoofer van Focal is echt meesterlijk. Ik heb die bij zo'n jongen die aan SQ-wedstrijden meedeed gehoord in de auto. Hij is echt klein maar er komt zo'n zuivere en strakke bas uit, dat is echt indrukwekkend. Eén van de beste subs die ik ooit gehoord heb, maar ik ben geen kenner moet ik eerlijk zeggen.
Daar ben ik het helemaal mee eens, heb er veel mogen horen, maar ondanks de omvang doet de sub het gewoon echt heel erg goed en helemaal in een klankkast als een Z3 Coupe. Maar goed we hebben het dan ook wel over een sub van enkele honderden euro's natuurlijk...



Wat ook goed is qua merk is MB Quartz of Hertz. Beide klinken anders, maar wel erg goed. Ga gewoon ergens luisteren en beslis daar wat je goed vindt klinken. Neem dan ook een cd mee met muziek wat jij mooi vindt en vaak luistert.

Ook zijn achterspeakers niet echt belangrijk. Zorg voor een goed composet voorin de wagen en dan kan je zonder achterspeakers perfect uit de voeten.. (wel een sub natuurlijk)

Gebruikersavatar
Erik K.
Berichten: 7209
Lid geworden op: 27 mei 2006, 12:16

Bericht door Erik K. » 16 apr 2008, 22:25

Ik heb zelf nog een Marathon 1210 (12inch/ 200WRMS/1000Wpiek) subwoofer in kast liggen.
Bevalt ook erg goed, heeft geen grote kast nodig <40liter klinkt ook erg goed en kan zeer veel power hebben. Ik haalde in mijn Clio destijds ruim 130dB met 1 zo'n woofer :mrgreen:
Weet alleen niet of dat merk nog bestaat, jaren geleden is een grote fabriek in de USA afgefikt.

JL-audio maakt ook goeie betaalbare woofers.

Wil je herrie, koop dan MTX, Cerwin Vega of JBL.

Als je een kwalitatief zeer goede woofer wil kun je ook gaan kijken bij Velodyne, maar of die ook woofers maken voor in de auto weer ik niet.
Schijnen een van de beste ter wereld te zijn.
http://www.velodyne.com/main.aspx

Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Bericht door Peric » 16 apr 2008, 22:35

Ik heb in de Compact gewoon de speakers op de head-unit. Is tegenwoordig meer dan genoeg. Met een apart sub erbij, gewoon een 25 cm dingetje, gaat hard zat.
Voorin de gewone standaard speakers die bij de voeten zitten, is goed voor het mid, en de mid-klappen. Op het dashboard tweetertjes, das bij mij standaard, dan zit je het lekkerste in het geluid. En achterin gewoon ovale 6x9 van Panasonic. Alhoewel ik de JBL's die in m'n vorige auto zaten beter vond klinken. Het hoeft niet duur te zijn..

Gebruikersavatar
Stéphane
Berichten: 6804
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:01
Locatie: 010

Bericht door Stéphane » 16 apr 2008, 22:46

Flatline schreef:Daar ben ik het helemaal mee eens, heb er veel mogen horen, maar ondanks de omvang doet de sub het gewoon echt heel erg goed en helemaal in een klankkast als een Z3 Coupe. Maar goed we hebben het dan ook wel over een sub van enkele honderden euro's natuurlijk...
Ik zeg altijd maar zo: kwaliteit heeft een prijs. Ik heb nog gekeken ze iets konden maken voor die sub in mijn Brabus roadster, maar past gewoon niet. Volgende dagelijkse auto zal wel weer wat ruimer worden, dus dan maar weer eens kijken voor goede audiospullen.
Flatline schreef: Wat ook goed is qua merk is MB Quartz of Hertz. Beide klinken anders, maar wel erg goed. Ga gewoon ergens luisteren en beslis daar wat je goed vindt klinken. Neem dan ook een cd mee met muziek wat jij mooi vindt en vaak luistert.
Die MB Quart (zonder 'z' dus ;)) heb ik ook gehad in mijn vorige auto's. Daar was ik ook over te spreken.

@Bort: Die Polyglass zijn in relatief opzicht beter dan veel van de standaardfabrikanten maar er zit ook een grens aan. Geen soundquality niveau, maar zeker meer dan bovengemiddeld voor de prijs. En dat terwijl ze niet eens echt goedkoop zijn. De Focal Polyglass 130V Slim die ik heb zijn rond de €280-300 nog wel. Maar waarschijnlijk zijn de K2 en de Utopia dan weer een heel stuk beter. Maar dan praat je gelijk ook weer over het dubbele/drie/vier/vijfvoudige van de prijzen.

Bort
Berichten: 579
Lid geworden op: 03 sep 2007, 14:25
Locatie: België

Bericht door Bort » 16 apr 2008, 23:21

Jaja je hebt gelijk hoor Stéphane. Ik wou niet laten uitschijnen dat ze niet goed zouden zijn. De polyglass reeks speelt meer dan behoorlijk voor zijn prijscategorie. Maar ja, als je een aantal jaar hebt meegedaan met SQ (hoewel maar weinig wedstrijden), leg je de lat soms te hoog als je iets wilt aanraden :)

Een aanrader is trouwens de polyglass reeks op Audison versterkers.

Gebruikersavatar
InjectTheVenom
Berichten: 4264
Lid geworden op: 09 jun 2007, 12:21
Locatie: Import-Limburger

Bericht door InjectTheVenom » 17 apr 2008, 21:58

Bort schreef:Je kan eens beginnen met een budget te geven.
Op deze vraag kunnen een miljard verschillende antwoorden komen ;)
En welke wagen? 13 cm of 16 cm speakers?
Kabels niet vergeten in uw budget te rekenen enz...
Budget moet redelijk normaal blijven, ik hoef bijvoorbeeld geen belachelijk hoog geprijsde speakers terwijl een andere fabrikant bijna exact hetzelfde heeft voor een beduidend lagere prijs.
Omdat ik nog niet echt bekend ben met wat de prijzen zo'n beetje zijn in car audio land ben ik voorlopig geneigd om kwa budget te zeggen midden tot hogere klasse, echt de absolute top zou mooi zijn maar dan betaal je je (volgens mij?) blauw dus zou het mooi zijn als ik er in ieder geval een heel eind in de buurt zou komen.
Het moet in een Opel Calibra komen die standaard is voorzien van 2 deurspeakers (zou de maten even moeten checken), 2 deurtweeters en 2 speakers in de achterbankpanelen. Is dit in combinatie met een woofer en een aantal versterkers voldoende of moet er nog wat bij komen?
Hier in de buurt in Oostrum (Noord Limburg) zit een audiozaak die zowel voor thuis als in de auto componenten kan leveren, ben er al eens langs geweest om te vragen voor sponsoring waarbij ik de eigenaar gesproken heb en het leek wel een goede zaak.

Gebruikersavatar
InjectTheVenom
Berichten: 4264
Lid geworden op: 09 jun 2007, 12:21
Locatie: Import-Limburger

Bericht door InjectTheVenom » 17 apr 2008, 22:20

Kwa soort geluid hoeft het niet loeiend haarscherp te zijn zodat je er amper koppijn van krijgt, mijn hoofdvoorkeur is hardrock, gitaarmuziek, top 40, gewone pop, een klein tikkie country en bepaalde R&B nummers met als voorbeelden Da Mutz - Wassup en Baha Men - Who Let The Dogs Out.
1 ding wat ABSOLUUT goed uit de verf moet komen is de soundtrack van de film Top Gun en dan met name Kenny Loggins - Dangerzone (even stil gaan staan aan het begin van een oprit naar de snelweg en als het begint GAAN) :mrgreen: Old Enough To Rock And Roll van Rainey Haynes is ook zo'n overheerlijk nummer wat gewoon goed moet klinken.

Bort
Berichten: 579
Lid geworden op: 03 sep 2007, 14:25
Locatie: België

Bericht door Bort » 17 apr 2008, 22:41

Goeie smaak ;)
Gitaren vind ik trouwens zalig klinken op Focal speakers. De kracht dat daarachter zit, das niet normaal.

Dan zou ik zeker voor de polyglass reeks van Focal gaan, zowel voor de composet als de woofer. Met bijvoorbeeld versterkers van Steg of Audison.
Je kan een 4-kanaler gebruiken: 2 kanalen voor de speakers vooraan, en 2 kanalen samennemen om zo 1 woofer aan te sturen. Audison heeft een mooi versterker die niet zo duur is en toch vrij goeie klank weergeeft: Audison SRx3.
Achterste speakers zou ik achterwege laten, of gewoon de originele behouden.

Das vrij concreet en je zult hier normaalgezien veel plezier aan beleven.

Gebruikersavatar
Erik K.
Berichten: 7209
Lid geworden op: 27 mei 2006, 12:16

Bericht door Erik K. » 17 apr 2008, 22:42

Als je dat nummer snoeihard wilt horen is er maar een oplossing:

JBL T595 speakers in je auto met een dikke versterker :mrgreen:

Bort
Berichten: 579
Lid geworden op: 03 sep 2007, 14:25
Locatie: België

Bericht door Bort » 17 apr 2008, 22:44

Trouwens: dezelfde kwaliteit voor beduidend minder prijs bestaat in geen geval. Goedkopere speakers geven bijvoorbeeld minder detail weer en hebben slapper middengebied, terwijl ze in de boekskes dezelfde specs hebben :)

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22503
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Bericht door Niels » 18 apr 2008, 05:04

Ik heb wel eens een setje JBL TL900 gescoord op marktplaats voor 50,- ofzo. Dan heb je echt al een hele goed speaker :wink: Scoor je voor 50,- een oude Hifonics of concord en klaar ben je 8)

Gebruikersavatar
Nutkees
Berichten: 4293
Lid geworden op: 19 aug 2006, 12:02
Auto: Dodge Viper
Locatie: Middenmeer

Bericht door Nutkees » 18 apr 2008, 08:53

Niels schreef:Ik heb wel eens een setje JBL TL900 gescoord op marktplaats voor 50,- ofzo. Dan heb je echt al een hele goed speaker :wink: Scoor je voor 50,- een oude Hifonics of concord en klaar ben je 8)

De JBL TL900 waren inderdaad ook leuke speakers, alleen vindt ik het geluid niet op niveau van BV een Focal. JBL is toch vaak wat meer rammen...

De oude Hifonics versterkers zijn trouwens wel echt geweldig. De nieuwere series met verlichte letters is al weer een stuk minder..

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], Gert-jan, HansD, Martijn_bmw, RJK, Semrush [Bot] en 10 gasten