Metchu schreef:Quotes van mijn leerlingen zet ik sinds een jaartje zo af en toe op twitter, zitten een aantal hele leuke tussen:
M-K@Leerlingzei28 februari
Meester: kan iemand een voorbeeld geven van een ramp?
leerling1: aardbeving
leerling2: orkaan
leerling3: De euro!http://www.twitter.com/leerlingzei" onclick="window.open(this.href);return false;M-K@Leerlingzei12 september
Leerling: meester wat eet een panda?
Meester: Bamboe
Leerling: nee pandakaas
#leerlingzei
Iemand iets meegekregen over een onderzoek naar de creativiteit? Heb ff gegoochelt:
BronOnderdrukking van het creatief vermogen
..
Een bekend voorbeeld waarmee men het divergente vermogen van een individu kan testen is door te vragen hoeveel verschillende toepassingen men kan bedenken voor een paperclip. Een gemiddeld mens kan hier 10 tot 15 verschillende toepassingen voor bedenken, een creatief genie komt al snel tot zo’n 200 toepassingen. Met dit gegeven in het achterhoofd heeft men het divergent vermogen van 1500 peuters getest. Wanneer een peuter meer dan een bepaald aantal toepassingen kon verzinnen, kon deze worden gezien als een creatief genie. Uit dit onderzoek is naar voren gekomen dat zo’n 98% van de peuters kan worden gezien als creatief genie.
Tegen de tijd dat diezelfde kinderen tussen de 8 en 10 jaar oud waren, kon nog maar 50% van hen worden gezien als een creatief genie. Deze dalende lijn in het divergente vermogen trok zich meer en meer door naarmate de kinderen uit de steekproef ouder werden. Deze dalende lijn werd door de onderzoekers toegeschreven aan het onderwijs. Vanaf het moment dat een individu voor het eerst naar school gaat, leert hij of zij meer en meer dat er maar één antwoord is op een vraag. Hierdoor leert een kind het min of meer af om divergent te denken en verder te kijken dan zijn of haar neus lang is.
..
