Wereldzaken, oorlogen, politiek, waarvan je denkt...

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Shakes
Berichten: 8315
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:02
Locatie: 036

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Shakes » 13 mar 2013, 21:45

Homo-hater bij uitstek. Waar halen ze die wereldvreemden toch vandaan?

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door RVV » 13 mar 2013, 21:49

Een poppenkast is het al eeuwen.

Online
Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 16623
Lid geworden op: 03 nov 2006, 15:04
Auto: Skoda SuperB gezinscontainer
Locatie: Breda

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Bram » 13 mar 2013, 21:49

Met helaas eng veel invloed.

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 14 mar 2013, 08:33

Shakes schreef:Homo-hater bij uitstek. Waar halen ze die wereldvreemden toch vandaan?
Ze willen in balans blijven met de Islam:)

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 14 mar 2013, 08:35

RVV schreef:Een poppenkast is het al eeuwen.
bijna 2000 jaar. Oudste nog in werking zijnde instituut. Petrus was de eerste paus. Ben er 2 keer geweest. Pracht/praal. Ben er qua hun (de poppenkast)wel klaar mee. Maar wel interessant. Geeft 'n hoop mensen houvast...zegmaar. Tja...

De kerkklokken hier in de RK kerk dragen mijn achternaam(m'n opa schonk ze ergens net voor WWII, ergo 90 jaar terug ofzo?)

Voor zover....

Gebruikersavatar
GTRene
Berichten: 54882
Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door GTRene » 14 mar 2013, 09:20

dus jij bent ergens verbonden :ongeveer als:
aan hun klokkenspel :tooth:

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 14 mar 2013, 09:26

:duck:

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43233
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Arthur » 14 mar 2013, 09:37

Verkleedpartij voor volwassenen. Maar ja, vind carnaval ook een verkleed/kinderfeestje voor volwassenen.
RVV schreef:Een poppenkast is het al eeuwen.

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 14 mar 2013, 09:47

Klopt Arthur, ze kijken teveel naar de Islam.

Gebruikersavatar
Ar
Berichten: 2625
Lid geworden op: 18 aug 2007, 22:00
Auto: Prius

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Ar » 22 mar 2013, 17:29

Een aantal pagina's vanaf het begin van dit topic gingen over dit onderwerp.
http://www.nrc.nl/nieuws/2013/03/22/net ... -bij-gaza/" onclick="window.open(this.href);return false;
BUITENLAND De Israëlische premier Netanyahu biedt Turkije excuses aan voor de doden die gevallen zijn bij de bestorming van het Turkse schip de Mavi Marmara in 2010. Dat meldt Reuters. De Turkse premier Erdogan zou de excuses van Israël ook geaccepteerd hebben.
Netanyahu heeft de excuses gemaakt tijdens een telefonisch onderhoud met de Turkse premier, dat door de Amerikaanse president Obama werd gearrangeerd vlak voordat die uit Israël vertrok op doorreis naar Jordanië. De Israëlische premier heeft tijdens dat gesprek gezegd dat hij ‘verontschuldigingen’ aanbiedt aan iedereen in Turkije die familieleden heeft verloren door fouten die gemaakt zijn bij de onderschepping van het schip. Ook bood hij compensatie aan voor de nabestaanden. De beide landen hebben verder afgesproken dat ze gaan samenwerken om de humanitaire situatie in de Palestijnse gebieden te verbeteren.

BESTORMING LEIDDE TOT VERSLECHTERING RELATIE TUSSEN TURKIJE EN ISRAËL
Het schip de Mavi Marmara met zo’n zevenhonderd pro-Palestijnse activisten werd in mei 2010 aangevallen door Israëlische commando’s op de Middellandse Zee. Daarbij vielen negentien doden onder wie een aantal Turken. Het konvooi was georganiseerd door de Free Gaza Movement en een Turkse hulporganisatie en vanuit Cyprus vertrokken met aan boord hulpgoederen voor de Gazastrook. De activisten hoopten zo de Israëlische blokkade tegen hulp aan Gaza te doorbreken. Israël had vooraf gewaarschuwd tegen het doorgaan van het konvooi, dat een poging zou vormen “de legitimiteit van Israël te ondermijnen”.

De bestorming van het schip leidde vervolgens tot veel internationaal rumoer: aan boord bevonden zich Europese parlementsleden, de Nobelprijswinnaar voor de Vrede Mairead Corrigan Maguire en een 85-jarige overlevende van de Holocaust. De diplomatieke relatie tussen Turkije en Israël was na het incident flink verstoord. Israël weigerde eerst excuses aan te bieden.

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27067
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door romo » 22 mar 2013, 17:55

COLUMN Cyprus en de andere failliete lidstaten van de Europese Unie zijn een voorbode van wat ons te wachten staat, schrijft columnist Jan Bennink.

Wat vandaag in Cyprus gebeurt, zie ik morgen hier gebeuren.

Eindeloze rijen wanhopigen voor automaten zonder geld. Woedende menigtes, kolkende demonstraties die we eerder zagen in Portugal, Spanje, Griekenland en Italië.

Verbijsterde doodgewone mensen net als u en ik, die op een dag wakker werden in een straatarme wereld. Ze zagen het nooit aankomen. U wel?

Denk niet dat wij gespaard worden, achter onze dijken. Die staan gekeerd naar de zee, niet naar het zuiden.

Het monster uit Brussel wil ook uw spaarcentjes en uw pensioenen. Uw rekening courant en het beursje van uw kinderen. En als dat op is komt de gendarme uw matras omkeren en uw oude sok roven. En gaan ze met een metaaldetector uw tuin afzoeken naar begraven goud en zilver.

Uw huis wordt in beslag genomen, omdat u uw hypotheek niet meer kunt betalen. Misschien mag u uw gouden kiezen houden.

Eigen bodemloze put
De Europese Unie heeft zijn eigen financiële bodemloze put gegraven. Met de EMU die onvergelijkbare landen aan elkaar klinkt in een verwoestende wurggreep.

Met de euro, die hatelijke eenheidsmunt. Met het EFSF, het EFSM en het ESM, waarmee u en ik de facto voor honderden miljarden garant staan voor failliete staten, zonder dat u er iets over te zeggen heeft.

En met een kersverse chef van de Eurogroep, Dijsselbloem, die zich nog amper realiseert dat hij de overste Karremans van Brussel is. Verantwoordelijk gemaakt voor de aanstormende hel, maar tandeloos en incapabel.

Het Europese monetaire systeem is een verwoestende maalstroom geworden, die geld opslokt. En armoede uitkotst. Uw geld. Uw armoede. Een vortex van schuld en boete, die de Europese naties één voor één berooid achterlaat en een klein groepje heersers machtiger maakt dan ooit. De 1 procent lacht in zijn vuistje.

Als er niets gebeurt gaat deze rooftocht door tot Alle Menschen inderdaad Brüder zijn in armoede en onmacht. Als we niets doen gaan we berooid en deemoedig de Europese eenheid accepteren, in ruil voor een korst beschimmeld brood en een rantsoenflesje geprivatiseerd water.

Gelukkig gebeurt er iets. Al is het weinig.

Arena vol burgers
Volgende week overhandigt een gemêleerd gezelschap van wetenschappers en publicisten, denkers en doeners, 56.000 handtekeningen aan de Tweede Kamer.

Een Arena vol burgers die zich ernstige zorgen maken over de sluipende overdracht van beslissingsbevoegdheden aan Brussel.
56.000 Nederlanders die de stuurknuppel terug willen pakken uit de klauwen van de verwijtbaar falende utopische eenheidsdromers. En hem terug willen geven aan het volk.

Ik ben daar bij. Met twintig paarden houden ze me nog niet tegen.
En ik hou me vast aan de woorden van Obama, gisteren in Jeruzalem: 'Speaking as a politician, I can promise you this: political leaders will not take risks if the people do not demand that they do. You must create the change that you want to see.'

Jan Bennink is reclameman en columnist voor Volkskrant.nl

Jussi
Berichten: 3241
Lid geworden op: 09 jan 2010, 17:18

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Jussi » 22 mar 2013, 18:17

Jan Benninck kan beter bij de poëzie blijven.

SlowCo
Berichten: 4409
Lid geworden op: 23 sep 2008, 09:36

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door SlowCo » 22 mar 2013, 23:04

Jussi schreef:Jan Benninck kan beter bij de poëzie blijven.
Omdat je het niet met hem eens bent of omdat je bij de 1% hoort?

Hoewel het vrij kleurrijk omschreven is, heb ik wel het gevoel dat er helaas een kern van waarheid in zit.

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 23 mar 2013, 09:43

D'r zit zeker 'n kern van waarheid in, maar zijn schrijfwijze is wel erg apocalyptisch. Werkt niet mee in de algehele feeling van de burger, dit soort verhalen. Negativiteit op negativiteit. Maar dat hebben we hier al jaren. Heerlijk, de media.

Gebruikersavatar
350 Z
Berichten: 2185
Lid geworden op: 04 jan 2012, 12:53

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door 350 Z » 23 mar 2013, 11:05

Negativiteit is helaas wel waar want kijk alleen maar naar Griekenland, Spanje, Italie, Portugal en nu Cyprus.

Metchu
Berichten: 15240
Lid geworden op: 09 jun 2007, 02:13
Locatie: Niet ver van Zandvoort

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Metchu » 23 mar 2013, 11:15

Ar schreef:Een aantal pagina's vanaf het begin van dit topic gingen over dit onderwerp.
http://www.nrc.nl/nieuws/2013/03/22/net ... -bij-gaza/" onclick="window.open(this.href);return false;
BUITENLAND De Israëlische premier Netanyahu biedt Turkije excuses aan voor de doden die gevallen zijn bij de bestorming van het Turkse schip de Mavi Marmara in 2010. Dat meldt Reuters. De Turkse premier Erdogan zou de excuses van Israël ook geaccepteerd hebben.
Netanyahu heeft de excuses gemaakt tijdens een telefonisch onderhoud met de Turkse premier, dat door de Amerikaanse president Obama werd gearrangeerd vlak voordat die uit Israël vertrok op doorreis naar Jordanië. De Israëlische premier heeft tijdens dat gesprek gezegd dat hij ‘verontschuldigingen’ aanbiedt aan iedereen in Turkije die familieleden heeft verloren door fouten die gemaakt zijn bij de onderschepping van het schip. Ook bood hij compensatie aan voor de nabestaanden. De beide landen hebben verder afgesproken dat ze gaan samenwerken om de humanitaire situatie in de Palestijnse gebieden te verbeteren.

BESTORMING LEIDDE TOT VERSLECHTERING RELATIE TUSSEN TURKIJE EN ISRAËL
Het schip de Mavi Marmara met zo’n zevenhonderd pro-Palestijnse activisten werd in mei 2010 aangevallen door Israëlische commando’s op de Middellandse Zee. Daarbij vielen negentien doden onder wie een aantal Turken. Het konvooi was georganiseerd door de Free Gaza Movement en een Turkse hulporganisatie en vanuit Cyprus vertrokken met aan boord hulpgoederen voor de Gazastrook. De activisten hoopten zo de Israëlische blokkade tegen hulp aan Gaza te doorbreken. Israël had vooraf gewaarschuwd tegen het doorgaan van het konvooi, dat een poging zou vormen “de legitimiteit van Israël te ondermijnen”.

De bestorming van het schip leidde vervolgens tot veel internationaal rumoer: aan boord bevonden zich Europese parlementsleden, de Nobelprijswinnaar voor de Vrede Mairead Corrigan Maguire en een 85-jarige overlevende van de Holocaust. De diplomatieke relatie tussen Turkije en Israël was na het incident flink verstoord. Israël weigerde eerst excuses aan te bieden.

werd een beetje tijd! na wat druk van obama zijn die excuses er dan toch...

Gebruikersavatar
Fernando
Berichten: 5099
Lid geworden op: 19 mar 2006, 03:27

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Fernando » 23 mar 2013, 11:20

Lekker oprecht ook na interventie van Obama en als familielid van de slachtoffers schiet je er al helemaal niet veel mee op imho....

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 23 mar 2013, 12:04

Alles voor de vorm...

Ikzelf zou 'n overvaller die ik 't ziekenhuis in sla geen excuses aanbieden. :kikker:

Ze kunnen nu over en weer wel tigmiljoen keer sorry zeggen. :mrgreen:

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Hielke » 23 mar 2013, 12:11

De slachtoffers? Je bedoelt die islamfascisten die met ijzeren staven probeerden de aan boord gezette Israëlische soldaten naar de andere wereld te helpen. Humanitaire hulp aan Gaza. Wat een grap, die gasten krijgen gewoon stroom uit Israël, en zonder Arabisch geld konden ze slechts luchtbukskogeltjes op Israël afschieten.

Turkije glijdt inmiddels steeds verder af naar de duistere oorsprong van de Middeleeuwse Islam. Attaturk draait zich nog maar een keer in z'n graf om. Dat excuus is natuurlijk volledig ingegeven door het bezoek van Obama.

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 23 mar 2013, 12:13

Ik had 't iets genuanceerder gebracht. :lol:

Jussi
Berichten: 3241
Lid geworden op: 09 jan 2010, 17:18

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Jussi » 23 mar 2013, 12:25

SlowCo schreef:
Jussi schreef:Jan Benninck kan beter bij de poëzie blijven.
Omdat je het niet met hem eens bent of omdat je bij de 1% hoort?

Hoewel het vrij kleurrijk omschreven is, heb ik wel het gevoel dat er helaas een kern van waarheid in zit.
Omdat hij dringend zich eens moet bijscholen over hoe banken in elkaar zitten, welke maatregelen ze nu proberen te treffen om niet meer in dezelfde systeemscrisis te belanden cfr. Basel III/IV .
Als de Generale Spaarbank van je microstaatje failliet had geweest door papier waarop je plotseling 75% moest afschrijven en nog enkele andere tegenslagen, je zonder hulp van de ECB je staatje failliet kon verklaren of kon lenen tegen torenhoge rentes die generaties lang via verhoogde belastingen werden geïnd.

Daar kunnen we zijn pleidooi van de grote, enge Euromunt meteen aansluiten: als je teruggaat naar je eigen munt gaat die enorm devalueren tegenover de Euro, alles in je prachtige, afgescheiden staat wordt stukken duurder dan toen je nog bij Europa zat. Wat krijg je als je land in een crisis geraakt? Je munt zal nog verder devalueren en die 1,3 miljard die je had geleend tegen 8%, wordt nu al 1,8 miljard. Je geld wordt virtueel waardeloos en je belandt in extreme omstandigheden in situaties zoals Noord-Korea of Iran.

Je zal wel denken: ooh, maar Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk kunnen het toch ook? Juist, met het enige verschil dat die landen wel internationale invloed en marktmacht hebben. Nederland of België zijn een peulenschil op internationaal vlak en zullen alleen maar nadelen ondervinden.

Al deze propaganda dient mijn inziens alleen maar voor persoonlijke verrijking want dit brengt niks bij tot de maatschappij. Je creëert alleen meer wantrouwen in de ogen van de burger die zelf meer en meer risico avers wordt. De economie vertraagt op zijn beurt want Jan en Maria gaan nog een jaartje langer wachten met die LCD-tv uit de Mediamarkt te kopen. Gevolg daarvan is de geplande begroting niet meer klopt want die ging uit van een hogere economische groei. De regering moet op zoek naar meer eenmalige of structurele besparingen en het gebruikte geld kan dus niet meer gebruikt worden voor de economie te stimuleren. En zo gaat de spiraal maar door..

Maar goed, mensen zoals Jan Benninck en zijn verhalenbundel is wat we nodig hebben. :thumbup:

Gebruikersavatar
Luco
Berichten: 29401
Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Luco » 23 mar 2013, 12:31

Jij werkt toch bij een bank?

Robin
Berichten: 55340
Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
Auto: Fun Damn Mentally
Locatie: Where the neons turn to wood

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Robin » 23 mar 2013, 12:32

Duidelijk verhaal Jussi.


Verder:
http://www.nu.nl/economie/3378392/noodl ... werkt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jussi
Berichten: 3241
Lid geworden op: 09 jan 2010, 17:18

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door Jussi » 23 mar 2013, 12:50

Luco schreef:Jij werkt toch bij een bank?
Ik studeer nog. :wink:

SlowCo
Berichten: 4409
Lid geworden op: 23 sep 2008, 09:36

Re: Wereldzaken, oorlogen, politiek e.d. waarvan je denkt...

Bericht door SlowCo » 23 mar 2013, 16:49

Jussi schreef:
Luco schreef:Jij werkt toch bij een bank?
Ik studeer nog. :wink:
Ach zo, ze zijn jou dus nog wijs aan het maken dat het allemaal wel goed komt.... :slapen: :bag: :tooth:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Beut67, frankie, WJ en 7 gasten