Ik heb vandaag handtekening gezet na weer even ermee gereden te hebben. De Recaro's worden het niet. Ik vind ze nav testrit nummer 2 toch wel heel erg hard zitten. Te hard naar mijn smaak. Het ziet er fantastisch uit, het is geweldig als je ermee gaat rammen, maar ik vrees toch wel dat ik er spijt van ga krijgen. En de standaard stoel van de RS zit ook gewoon goed. Dus die 1500 euries houd ik maar even in de portemonnee.
Ook de 19 inch velgen gaan het niet worden. Ik vind de auto daarmee net een tandje te stug. Ik ben bang dat ik er op den duur spijt van ga krijgen. Dus ik ga toch voor 18 inch velgen. Ik heb overigens de zwarte pre-facelift velgen laten bestellen. Die vind ik mooier dan de 18 inch velgen die er nu onder zitten. Dit is exact zoals de auto gaat worden, ik kies namelijk wel voor wit metallic.
Verdere opties die ik heb aangevinkt:
- Cuponderstel (verlaagd, rode geperforeerde remschijven en met mechanisch sperdifferentieel)
- Bi-xenon
- Essential pakket (licht- en regensensor etc)
- Privacy glass
- Arkamys 3D speakerupgrade
- Milltek sportuitlaat
- Stage 1 chip op maat (via rollerbank) bij Fastchip in Goes. Ga ik na paar duizend kilometer laten doen. Dat is zeg maar de JD van Renault. Gaat het vermogen naar circa 295 pk. Je kunt ook stage 2 tuning nemen, maar dan wordt de turbo wel iets meer een aan- en uitknop. Weet niet of ik dat wil. Ik wil wel de motorkarakteristiek behouden, omdat die nu zo goed klopt!
- Renault Sport monitor (rondetijden, olietemperatuur, instellen response gaspedaal, g-krachten, acceleratiemetingen etc)
- Keyless go
- Bandenspanningscontrolesysteem
Ik overweeg wellicht om het dak in donkere kleur te spuiten of te wrappen. Ga ik nog eens over nadenken.
Draadje kan dus gesloten worden
