Bericht
door Dennis Cavallino » 24 apr 2012, 16:08
De grap is dat ik van mijzelf niet weet waar ik precies thuis hoor.
Ik ben niet links, ik ben niet rechts.
Ik ben liberaal, maar geen libertijn. Ik ben ergens wel een beetje een sociaal-liberaal, maar heb niets met socialisme. Ik ben niet conservatief, ik ben wel een beetje progressief, maar daarentegen vind ik omschakelen staatsbedrijven naar marktpartijen altijd kolder, vooral als je daarna nog steeds evenveel belasting betaalt en opgezadeld wordt met hoge kosten die door die 'marktpartijen' worden veroorzaakt.
Ik ben voor de democratie, maar ook voor een gekozen premier en vind ons huidige democratie niet de beste staatsvorm, maar de staatsvorm in de VS ook niet. Ik ben voor absolute scheiding van kerk en staat, maar voor vrijheid van godsdienst. Ik ben trots op Nederland, maar wereldburger. Daarnaast ben ik voor Europa als we daar ook een regering en president mogen kiezen (naar rato desnoods), maar ik ben tegen Europa als we hier in Den Haag een voltallige regering hebben en daar in Brussel/Straatsburg nog één. Ik ben namelijk tegen bureaucratie en onnodig geld verslinden.
Verder geloof ik absoluut in de vrije markt, in commercie en kapitalisme, maar zoals zoveel goede liberalen geloof ik niet dat je de overheid helemaal af moet schaffen. Beschermen van minder bedeelden vind ik belangrijk, maar niet zonder altijd te streven naar kans-creatie ipv bankzitten stimuleren en dat klakkeloos financieren. Ik geloof niet in God en ik geloof niet in de waarde van geld, maar juist wel in de rijkdom die je uit 't leven haalt. Ik accepteer 't leven zoals 't is. Ik geloof in pluk de dag en Carpe Diem, maar niet in roekeloosheid. Ik geloof in het nastreven van een mooie toekomst van de volgende generaties, ook al ben ik van mening dat de mens in ons universum zinloos is.
Verder ben ik een mens, dus ik kan vandaag dit&dat denken en morgen zus&zo. Zo stemde ik wel op Pim Fortuyn, maar Geert Wilders vind ik niks. Ook kan ik mij de ene keer vinden in 't kabinet en de andere keer in de oppositie, maar vaak ook in allebei niet.
Dus ja, in welk hokje pas ik dan? Welke partij past daar 't allerbeste bij?