Wat een treurigheid op de weg
- Thomasss
- Berichten: 541
- Lid geworden op: 10 aug 2008, 15:57
- Auto: Bakfiets!
- Locatie: Naast Amersfoort
Re: Wat een treurigheid op de weg
De klant in de showroom komt gewoon binnen met het verhaal dat hij een nieuwe auto mag uitzoeken. Maar weet ook dat als hij 20pk inlevert dat hij dan netto ruim € 100,- in zijn zak houdt (compacte middenklasse). Ruim € 150,- voor de middenklasse. Keuze snel gemaakt... "Hiermee kan ik toch ook meekomen met het verkeer?" En het wordt dan nog steeds een dikke, want of hij nu 26 kost of 33 merk je tegen 14% niet.
- RVV
- Berichten: 32209
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
- Locatie: Rudi Rolex@Basel
Re: Wat een treurigheid op de weg
Ach.. in mijn tijd was het ook niet veel anders hoor.. toen ik 18 jaar was kon ik ook geen auto betalen. Reed wel BMW
, maar dat was de e21 320 (en later de e30 318i) van mijn moeder. Mijn eerste auto kocht ik ook pas toen ik 22 jaar was.. een Honda Accord van mijn neef voor 2500 gulden toen. Mijn eerste "leuke" auto een Audi A3 1.6 was pas toen ik 26 jaar was. En mijn eerste BMW pas toen ik 32 jaar was. Wat ik wel denk is dat er een hele generatie opgroeid die gewoon niet zoveel met auto's heeft. Zeg nou zelf,, een gemiddelde iPhone daar kun je meer dingen mee als met een auto. Die primair alleen maar een vervoersfunctie heeft. Kids kiezen liever voor de nieuwste en leukste (social media) gadgets waarmee je sneller en makkelijk met je vrienden in contact staat dan voor een (in kosten) dure auto.

-
OnlineLuco
- Berichten: 29379
- Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16
Re: Wat een treurigheid op de weg
Mark schreef:Klopt maar ach niet iedereen heeft dezelfde liefhebberij/ hobby.
Wat ik erger vind is de ongewassen en beschadigde staat van veel auto's. Het lijkt wel of meer en meer mensen hun auto niet meer wassen en onderhouden. Op een parkeerplaats zijn er altijd plekken waar ik de auto niet durf te parkeren, als je zo met je eigen bezit omgaat hoop ik dat ze ver bij mijn auto's wegblijven.
Ook een beetje overdreven hoor, ik mag mezelf gerust autoliefhebber noemen, maar de dagelijkse clio ga ik toch echt niet iedere week ofzo wassen, burgerlijk gedoe en heeft hier in bepaalde periodes totaal geen zin, dus om nou aan de schoon of viezigheid af te lezen of de eigenaar wel of geen autoliefhebber is gaat wel erg ver.
Ik heb liever een vieze cq beschadigde auto die technisch in orde is dan een gepoets exemplaar waarvan je elk moment door de remmen of koppeling kan trappen

- dvh
- Berichten: 17197
- Lid geworden op: 05 mei 2009, 23:29
Re: Wat een treurigheid op de weg
Tja.. Zo denken sommige ook over vrouwen..
Keuzes keuzes......
:drieling:
Keuzes keuzes......
:drieling:
- Richard430
- Berichten: 668
- Lid geworden op: 06 nov 2011, 21:53
Re: Wat een treurigheid op de weg
Ik heb liever een vieze beschadigde auto waarvan ik ook door de remmen en koppeling trap, ik bedoel... als je pauper wilt zijn... doe het dan goedLuco schreef: Ik heb liever een vieze cq beschadigde auto die technisch in orde is dan een gepoets exemplaar waarvan je elk moment door de remmen of koppeling kan trappen

- GTRene
- Berichten: 54882
- Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06
Re: Wat een treurigheid op de weg
mijn Pa had destijds bv een Maserati Shamal, doch als ie de wekelijkse boodschappen deed nam ie altijd men moeders auto mee
dat is altijd een klein autootje doch wel schoon.
het is dus ook zo dat velen hun meer geliefde auto niet meenemen naar de supermarkt als ze bv nog een klein autootje erbij hebben, vandaar de benaming "boodschappenwagentje" denk

het is dus ook zo dat velen hun meer geliefde auto niet meenemen naar de supermarkt als ze bv nog een klein autootje erbij hebben, vandaar de benaming "boodschappenwagentje" denk

-
OnlineLuco
- Berichten: 29379
- Lid geworden op: 09 mar 2011, 22:16
Re: Wat een treurigheid op de weg
Koop een bmwRichard430 schreef:Ik heb liever een vieze beschadigde auto waarvan ik ook door de remmen en koppeling trap, ik bedoel... als je pauper wilt zijn... doe het dan goedLuco schreef: Ik heb liever een vieze cq beschadigde auto die technisch in orde is dan een gepoets exemplaar waarvan je elk moment door de remmen of koppeling kan trappen


- Richard430
- Berichten: 668
- Lid geworden op: 06 nov 2011, 21:53
- Arthur
- Berichten: 43135
- Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
- Auto: Nr.51
- Locatie: Boven Barcelona
Re: Wat een treurigheid op de weg
Nou, het is niet alleen de jeugd hoor. Ook de "oudere jongere", de 40-ers van nu die het "overkomt". Kijk eens in de gemiddelde wijk wat er staat aan auto. Gewoon nette auto's, maar op een enkeling na, niet iets bijzonders. En ik moet zeggen, het boeit mij ook al lang niet meer zo als "vroegah". D'r zitten geen "chippies" meer in m'n auto's, geen verlaging en geen grotere maat wielen dan zo geleverd. Als ik nu weer iets zou kopen dan kijk ik naar ruimte en dan naar de motor. Mag wel een leuke combi zijn maar het topmodel hoeft voor mij niet en er hoeft geen BMW op te staan 

-
- Berichten: 55212
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 15:51
- Auto: Fun Damn Mentally
- Locatie: Where the neons turn to wood
Re: Wat een treurigheid op de weg
Je ziet het verkeerd Romo.Bijvoorbeeld luxe horloges interesseert de 'burger' ook geen zier.romo schreef:RVV schreef:LOLMartijnGizmo schreef:...zegt ie met z'n zwarte Golfje!
Maargoed de meeste mensen boeit een auto geen zier. Liefhebbersauto's sterven in ras tempo uit. Aan de ene kant omdat het aanbod verschraald, aan de andere kant omdat de liefhebbersauto's die wel uitkomen praktisch onbetaalbaar worden. Daarbij is de kwaliteit van veel auto's zo goed de laatste jaren dat de noodzaak van een nieuwe auto me (en vele anderen) compleet ontgaat. Mijn 325i die ik net gekocht heb voor 22k is 5 jaar oud maar qau gevoel/afwerking/kwaliteit zou die gewoon een half jaar oud kunnen zijn. Z4 idem dito.
En het scheelt nogal wat knaken in de afschrijving. Mijn vorige 330d was ook knap toen ik hem 5 jaar oud kocht, 2,5 jaar in gereden en 10k afgeschreven. 10k schrijf je normaal gesproken op een nieuwe (60/70k plus) BMW per half jaar af.
Daar wordt het mee afgedaan............"het interesseert me geen zier"
Vertaal; het is (wederom) een centenkwestie....................wat op zich begrijpelijk is...................maar zeg het dan ronduit...........
2e wereldland it is...................
....en daarom 'importeert' die burger gewoon jaarlijks honderdduizenden nep Rolexen/Breitlings/Cartiers etc. van het strand van Turkije,Thailand en de Dominicaanse Republiek. Of men raadpleegt internet.....
Is toch duidelijk.

- Tristan
- Berichten: 13426
- Lid geworden op: 10 feb 2006, 15:06
Re: Wat een treurigheid op de weg
Ik vind juist het wagenpark in NL juist meevallen in vergelijking met de rest van Europa. Alleen in Dld of UK rijden vaak mooiere auto's in algemene zin maar kijk dan bv naar de wat zuiderlijke landen. Daar rijdt een hoop schroot.
-
- Berichten: 1820
- Lid geworden op: 14 jul 2011, 13:39
- Locatie: momenteel geen :/
Re: Wat een treurigheid op de weg
Als ik mijn 325i (op kenteken 320i) wil verzekeren onder mijn naam kost met dat WA al zo'n 110 euro.... echt van de zotten (hence de reden dat ie via me pa verzekerd is betaal nu 110 euro per jaar ofzo voor WA+ (dacht ik))dvh schreef:Is op zich ook niet zo gek.
Stel je bent 18 jaar, en je wil een beetje een bmw rijden.
Dan koop je voor 10k een 'dikke' bmw.
Wegenbelasting 50,-
Verzekering ? 60,-
Benzine 300 per maand.
Zit je toch alweer op 410,- euro enkel om hem te rijden. Daar komt nog onderhoud bij.. Tja..
Ik weet niet hoeveel een gemiddelde 18 jarige verdient tegenwoordig ? Maar om nu 1/3 - 1/2 van het salaris ( als ze überhaupt werken ) af te dragen aan een auto.. Je wil ook uit, en of wat sparen, en andere dingen doen..
Dan snap ik de keuze wel om een Aygo te kopen. Goedkoop in aanschaf, in onderhoud, in maandelijke kosten. En ze zijn 'hip'..
Dat geld spenderen ze liever aan kleding, uitgaan, computer stuff, uitzet, ect.
Maar inderdaad, ik zie het bij mij op school ook, ik zit op de automotive college in nieuwegein en je ziet al die jongens in zuinige gebakjes aankomen, peug 106, aygo's etc en dat op een auto school! en dan maar verbaasd kijken als ik met de tracktool aan kom zetten of in de pajero van "waar doe je het van? millionairs kindje" terwijl, zij liever uitgaan etc, pomp ik al mijn geld in het auto rijden... heb je langer lol aan dan aan dat avondje ff 50 euro weg zuipen (zonder voor de dames wat te kopen) en de volgende dag weinig tot niks herinneren en die dames nooit meer terug ziet... jammer maar waar
- Ferdi
- Berichten: 3092
- Lid geworden op: 21 apr 2009, 15:00
- Auto: Pajero 3.2 Di-D
- Locatie: Drenthe
Re: Wat een treurigheid op de weg
Hier in de wijk staan veel nette zelf gekochte auto's, over het algemeen uit de periode 1998 - 2009 op een paar auto's uitgezonderd.
Wat er aan leaseauto's staat (zijn er een stuk of 5) is het allemaal "groen".
Ben zelf begonnen met de 205 die ik nog altijd heb, toen ik meer kilometers moest maken een Volvo S60 D5 gekocht, later door een ongeluk dat niet mijn schuld was een V50 2.0D gekocht.
Beiden niet helemaal origineel gehouden, de 205 is alleen de koets nog origineel...
V50 ruim een jaar geleden weggedaan, ding was onbetrouwbaar en de maandelijkse kosten gingen me tegen staan. Krijg maar een kilometervergoeding van 19 cent en das best weinig voor de laatste tijd.
Sinds de V50 heb ik de Seat Ibiza FR 1.9 TDi uit '04, maandelijkse kosten zijn niet hoog te noemen, het is geen ecoschraper en ja je kan er best veel lol mee hebben op de weg.
Als ik dan om me heen kijk rijden er verschillende vrienden van mij met of een Starlet, of een andere zakjapanner in de rondte en zit er qua liefhebberij weinig bij.
Degene die wel een leukere auto hebben, hebben over het algemeen voor dagelijks ook iets anders want anders is de lol er snel vanaf.
Weet zelf ook wel een leukere auto om te rijden, maar dan zou ik beide auto's die ik nu heb de deur uit moeten doen en dan zit ik voor dagelijks met een praktisch onbetaalbare auto...
Laat mij dan maar lekker aanmodderen met de 205 waar ik veel lol mee heb en m'n 40k per jaar maar met de Ibiza maken
Wat er aan leaseauto's staat (zijn er een stuk of 5) is het allemaal "groen".
Ben zelf begonnen met de 205 die ik nog altijd heb, toen ik meer kilometers moest maken een Volvo S60 D5 gekocht, later door een ongeluk dat niet mijn schuld was een V50 2.0D gekocht.
Beiden niet helemaal origineel gehouden, de 205 is alleen de koets nog origineel...
V50 ruim een jaar geleden weggedaan, ding was onbetrouwbaar en de maandelijkse kosten gingen me tegen staan. Krijg maar een kilometervergoeding van 19 cent en das best weinig voor de laatste tijd.
Sinds de V50 heb ik de Seat Ibiza FR 1.9 TDi uit '04, maandelijkse kosten zijn niet hoog te noemen, het is geen ecoschraper en ja je kan er best veel lol mee hebben op de weg.
Als ik dan om me heen kijk rijden er verschillende vrienden van mij met of een Starlet, of een andere zakjapanner in de rondte en zit er qua liefhebberij weinig bij.
Degene die wel een leukere auto hebben, hebben over het algemeen voor dagelijks ook iets anders want anders is de lol er snel vanaf.
Weet zelf ook wel een leukere auto om te rijden, maar dan zou ik beide auto's die ik nu heb de deur uit moeten doen en dan zit ik voor dagelijks met een praktisch onbetaalbare auto...
Laat mij dan maar lekker aanmodderen met de 205 waar ik veel lol mee heb en m'n 40k per jaar maar met de Ibiza maken

- duifjes.com
- Berichten: 8490
- Lid geworden op: 05 mei 2006, 16:05
- Locatie: Fryslan
Re: Wat een treurigheid op de weg
Ach tsja....weet je het boeit me totaal niet wat een ander zal rijden...als jij dr blij mee bent ben ik het ook
Wat ik soms alleen niet begrijp is dat mensen 30K voor een non-uitstralings hok neertellen *(nieuw) en elke 1,5 jaar inruilen voor dezelfde en er tig K moeten bijleggen...dat begrijp ik niet....
Wel snap ik mensen die prive een zuinige goedkope auto rijden *(aygo) etc als je simpel van a naar b moet niets om auto's geeft ben je buitengewoon slim bezig!
Ik zag vandaag in het dorp waar de topicstarter vandaan komt
2 mannen strak in het pak uit een oude Alfa 164 stappen dat vind ik pas cool! 100x cooler dan een saaie A6 *(vulaarin) in het zilvergrijs uitzoeken omdat iedereen dat doet!
Ik vind mensen die 'durven' in hun auto keuze juist gaaf!
Oja....ik geniet elke meter van mn Citroen BX uit 1992...echt elke meter! Mis ik een snelle auto JA....dat wel.....maar zou hem voor geen goud willen omruilen voor een huistuinkeukensaaie 2009 panzaad, astra, mondeo etc....voor geen goud!

Wat ik soms alleen niet begrijp is dat mensen 30K voor een non-uitstralings hok neertellen *(nieuw) en elke 1,5 jaar inruilen voor dezelfde en er tig K moeten bijleggen...dat begrijp ik niet....
Wel snap ik mensen die prive een zuinige goedkope auto rijden *(aygo) etc als je simpel van a naar b moet niets om auto's geeft ben je buitengewoon slim bezig!
Ik zag vandaag in het dorp waar de topicstarter vandaan komt

Ik vind mensen die 'durven' in hun auto keuze juist gaaf!
Oja....ik geniet elke meter van mn Citroen BX uit 1992...echt elke meter! Mis ik een snelle auto JA....dat wel.....maar zou hem voor geen goud willen omruilen voor een huistuinkeukensaaie 2009 panzaad, astra, mondeo etc....voor geen goud!
- duifjes.com
- Berichten: 8490
- Lid geworden op: 05 mei 2006, 16:05
- Locatie: Fryslan
Re: Wat een treurigheid op de weg
Wat ik wel grappig vind is dat mensen vaak VINDEN dat anderen ook een mooie auto moeten rijden
Ik hoor wel eens "hebben ze zooo'n mooi huis maar een simpele Astra" of kijk hun dan ouwe kleren maar wel een 5-serie.....nou en! laat iedereen lekker rijden, in rondlopen etc wat ze willen.......

Ik hoor wel eens "hebben ze zooo'n mooi huis maar een simpele Astra" of kijk hun dan ouwe kleren maar wel een 5-serie.....nou en! laat iedereen lekker rijden, in rondlopen etc wat ze willen.......
-
- Berichten: 18302
- Lid geworden op: 26 apr 2006, 22:46
Re: Wat een treurigheid op de weg
Jacco, heb jij paddo's zitten vreten?
- markk
- Berichten: 3894
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 20:23
Re: Wat een treurigheid op de weg
Je vader is een held. Maserati Shamal is 1 van de bruutste auto's gemaakt.GTRene schreef:mijn Pa had destijds bv een Maserati Shamal, doch als ie de wekelijkse boodschappen deed nam ie altijd men moeders auto meedat is altijd een klein autootje doch wel schoon.
het is dus ook zo dat velen hun meer geliefde auto niet meenemen naar de supermarkt als ze bv nog een klein autootje erbij hebben, vandaar de benaming "boodschappenwagentje" denk

Ik kan me als jongetje nog de Autovisie test herinneren toen ie uitkwam, met een driftfoto in het zand. Heeft volgens mij ook het jaarboek gehaald. Ik ga NU zoeken

edit: gevonden, autovisie jaarboek 1993, koste 228k gulden.
Quote: "Wie ervan houdt elke avond thuis te komen met geplette vliegen op de zijruiten, heeft aan deze auto een hele beste".
Mark
(die dus een zwak heeft voor Shamal's maar qua ratio dus never nooit niet een Maserati, Ferrari of andere Italiaanse exoot zal kopen...)
- RVV
- Berichten: 32209
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
- Locatie: Rudi Rolex@Basel
Re: Wat een treurigheid op de weg
Mark was jij in 1993 een jongetje? 

- markk
- Berichten: 3894
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 20:23
Re: Wat een treurigheid op de weg
Hahaha, viel me ook al op toen ik zat te zoeken. Ik begon bij 88 maar vond niks. ahum, ik was dus 24 in 93RVV schreef:Mark was jij in 1993 een jongetje?

Mark.
- GTRene
- Berichten: 54882
- Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06
Re: Wat een treurigheid op de weg
gaaf Mark
ik heb echter alleen de jaarboeken van autovisie vanaf 1998 daarvoor had ik autotest jaarboeken...
die maserati van men pa was ook nog eens in een super sjieke kleur en mooi interieur, dus niet een rode
ding reed heel fijn en makkelijk al moest je wat rekening houden met die brede kont
doch wat tegenviel was het geluid binnenin, dat was vrij stil, terwijl het geluid achter de auto pure symfonie porno voor de oren was.
Ik zal eens 3 oude foto's inscannen, wel wat verknipt magoed dat deed ik destijds wel eens om ruimte in het plakboek te benutten

ik heb echter alleen de jaarboeken van autovisie vanaf 1998 daarvoor had ik autotest jaarboeken...
die maserati van men pa was ook nog eens in een super sjieke kleur en mooi interieur, dus niet een rode


doch wat tegenviel was het geluid binnenin, dat was vrij stil, terwijl het geluid achter de auto pure symfonie porno voor de oren was.
Ik zal eens 3 oude foto's inscannen, wel wat verknipt magoed dat deed ik destijds wel eens om ruimte in het plakboek te benutten

- GTRene
- Berichten: 54882
- Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06
Re: Wat een treurigheid op de weg
je kan de kleur er nu niet uithalen, het was een soort donkerbrons/bruin metallic, hele mooi doch op deze oude foto's lijkt het wel zwart...magoed.
foto's zijn al euh denk een jaar of 16 terug door mij genomen, toen kwam men pa ff langs met dat ding in Wierden waar ik toen nog woonde, hij kwam vanuit de tuin, de laarzen had ie nog aan
echt zo'n boer die de staatsloterij had gewonnen
(had ie niet)


kijk hem zitten

foto's zijn al euh denk een jaar of 16 terug door mij genomen, toen kwam men pa ff langs met dat ding in Wierden waar ik toen nog woonde, hij kwam vanuit de tuin, de laarzen had ie nog aan


kijk hem zitten

- Joy
- Berichten: 10872
- Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24
Re: Wat een treurigheid op de weg
Je vader had in ieder geval een prima smaak. Leuk kenteken ook. 

- GTRene
- Berichten: 54882
- Lid geworden op: 01 mar 2007, 19:06
Re: Wat een treurigheid op de weg
nu je het zegt, Driving Fun en Leven Na je 50ste 
achja, vroeger lapte ie altijd al auto's op veelal voor klanten om wat bij te verdienen en hij wisselde zelf ook regelmatig van auto
waar zou ik dat toch van hebben gehad

achja, vroeger lapte ie altijd al auto's op veelal voor klanten om wat bij te verdienen en hij wisselde zelf ook regelmatig van auto

waar zou ik dat toch van hebben gehad

- markk
- Berichten: 3894
- Lid geworden op: 01 feb 2006, 20:23
Re: Wat een treurigheid op de weg
Geweldig !!!
Mark.
Mark.
- Martijn_bmw
- Berichten: 28598
- Lid geworden op: 22 nov 2009, 13:32
- Locatie: Randstad
Re: Wat een treurigheid op de weg
echt een super dikke auto
ook ik heb een zwak voor masaratie's uit die tijd! ook de quatroportte en aanschaf is niet eens zo probleem nu maar het onderhoud
daarom blijft het maar bij foto's kijken
dus bedankt Rene voor de leuke foto's van een ontzettend gave auto
ook ik heb een zwak voor masaratie's uit die tijd! ook de quatroportte en aanschaf is niet eens zo probleem nu maar het onderhoud


dus bedankt Rene voor de leuke foto's van een ontzettend gave auto

Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Redis en 3 gasten