S4 2.7T loopt niet goed

Technische problemen? Of gewoon een algemene technische vraag? Dan ben je hier aan het juiste adres.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Niall
Berichten: 1664
Lid geworden op: 27 nov 2007, 09:15
Locatie: Woonplaats

S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Niall » 07 jan 2012, 18:05

Namens een maat van me de volgende vraag.

Bij zijn bedrijf/werkplaats staat nu een getunede Audi S4 2.7T uit 1999 met het volgende probleem. Auto loopt te rijk stationair waardoor hij APK afkeur is op het CO gehalte. Vorig jaar zijn de Lambda's vervangen omdat de auto slecht liep en de computer een foutmelding gaf.

Nu leek de auto soortgelijke syptomen te hebben als vorig jaar maar zonder een storingslamp, voor de zekerheid zijn 2 nieuwe Lambda's gemonteerd en de carterontluchting schoongemaakt + 1 vacuumslang vervangen ivm mogelijke slijtage.

Wat er nog resteert is om bv de bobines te vervangen + koelvloeistofsensor, maar mijn maat is van de oude stempel en vervangt niet zomaar delen omdat dat het misschien kan zijn.

Iemand die ervaring heeft met de 2.7 biturbo welke een aanwijzing kan geven in welke hoek te zoeken.


Alvast bedankt namens mijn maat.

erwin20vt
Berichten: 800
Lid geworden op: 22 apr 2007, 23:13

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door erwin20vt » 07 jan 2012, 18:40

Koelvloeistof temp. sensor kan je testen d.m.v de waarde in het meetwaaarde blok uit te lezen tijdens lopende motor.
Bobines van vag doen het vaak of wel of niet, als er eentje defect is zal de auto op 5 cilinders moeten lopen...

Lmm gaan verder nog wel eens defect, ook te testen door de meetwaarden tijdens het rijden uit te lezen.
het Co is op toeren wel goed?

Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Peric » 07 jan 2012, 20:00

Hier kan wjn je ongetwijfeld mee helpen..

Marc R
Berichten: 6859
Lid geworden op: 10 feb 2006, 14:33
Locatie: Black Hole

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Marc R » 07 jan 2012, 23:08

K zou eerst maar eens ff langs de tuner gaan...n makker van me had te zelfde probleem met zijn S4..

ALLES maar dan ook alles geprobeerd en vervangen...uiteindelijk de software niet oke...

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22506
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Niels » 07 jan 2012, 23:34

Idd. Als het programma niet goed geschreven is dan blijf je aan het zoeken. Van wie is de software? Ook nog meer aanpassingen dan alleen de software? En heeft ie het met deze software wel goed gedaan?

Gebruikersavatar
wjn
Berichten: 3105
Lid geworden op: 12 sep 2006, 22:24

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door wjn » 08 jan 2012, 01:09

Ik zou ook tippen op de software of de lmm is defect. Van dat laatste krijg je geen foutmelding, als die enigzins tussen de specs blijft, maar daarmee is niet gezegd dat de juiste waarden worden aangegeven.

Als de lmm defect is, krijg je meestsl een te lage waarde -> wordt er meer brandstof ingespoten.

Voor de CO: Goed warmrijden en dan direct testen werkt soms ook. Bij de rs4 is het kritisch en lukt met deze methode ook.

Gebruikersavatar
Jan Speed
Berichten: 251
Lid geworden op: 01 mar 2006, 00:31
Locatie: 040

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Jan Speed » 08 jan 2012, 19:23

nog een mogelijke zoekrichting:
wordt de motor wel echt bedrijfswarm?
zo nee dan kan bv de koelwaterthermostaat kapot zijn (lees: in de open positie blijven hangen), daardoor meet de koelwatersensor systematisch een te lage koelwatertemp en de ECU zal dan systematisch steeds een te rijk (koudloop) mengsel willen geven.

Gebruikersavatar
Niall
Berichten: 1664
Lid geworden op: 27 nov 2007, 09:15
Locatie: Woonplaats

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Niall » 08 jan 2012, 20:56

Heren bedankt,

@Marc, WJN; Als ik me goed herriner was ie gechipt door JD, dus mocht het software zijn gaat ie dan daarheen. Auto was goed warm gereden maar de CO gehalte is over de hele toerenbereik te hoog. Zal hem tippen van de LMM

@Jan Speed; Auto wordt wel normaal warm. Koelvins slaan aan en de koelwaterleidingen voelen warm aan.

Zal kijken of we volgende week een log kunnen maken van de verschillende parameters.

Gebruikersavatar
Jan Visser
Berichten: 1873
Lid geworden op: 09 feb 2006, 21:30
Locatie: Leeuwarden

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Jan Visser » 09 jan 2012, 22:32

Hoe is de Lambda-waarde?

Als die stationair en op toeren wel goed is dan is de katalysator naar zijn gootje....

Gebruikersavatar
Laurens
Berichten: 2048
Lid geworden op: 06 jun 2006, 18:51
Locatie: Nieuwerkerk a/d IJssel

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Laurens » 09 jan 2012, 22:44

Maak regelmatig de koelvloeistof temperatuur sensor mee, deze kan zelfs als in het meetwaardeblok de juiste waarde aan wordt gegeven toch niet goed zijn. Ook de thermostaat pas nog een keer gehad voor soortgelijk probleem. Geloofde eerst ook niet in de sensor omdat de meetwaardes goed zijn maar sensor van paar tientjes ??? kost minder dan een uur zoeken...

Gebruikersavatar
Niall
Berichten: 1664
Lid geworden op: 27 nov 2007, 09:15
Locatie: Woonplaats

Re: S4 2.7T loopt niet goed

Bericht door Niall » 12 jan 2012, 20:31

Heren, bedankt voor het advies.:thumbup:

In overleg met de klant is een nieuwe LMM en koelvloeistoftempsensor geplaatst. Helaas heeft dit niet het gewenste effect gegeven en zal de klant nu met de auto naar JD gaan om de software opnieuw in te laden op advies van WJN en Marc.

Hoe het afloopt laat ik nog weten

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten