Daarom lees ik een Autobild / AMS / Autovisie ook niet meer, vind ik niet interessant (meer. Heb jarenlang abonnement op AMS & SportAuto gehad.). Het enige interessante is het daadwerkelijke verbruik van de auto te zien, wat de laatste jaren meestal meer is dan de fabrieksopgave.Snipe schreef:Cijfers en feiten zijn inderdaad objectief, maar je krijgt ze vaak al van de fabrikant. Als het je daarom draait hoef je een auto eigenlijk niet eens meer te testen en eerlijk gezegd bekruipt dat gevoel me ook wel eens bij AutoBild of AMS.wjn schreef:Eindelijk gaat die hele "test" discussie de goede kant op.
De duitse bladen zijn misschien saai, maar cijfers en feiten zijn de enige middelen om een auto objectief te testen. Al het andere is subjectief.
Basis is, waarvoor ga je de auto testen?
Wat ik wil weten, gaat meer over rijplezier of beleving of het gevoel dat een auto geeft. Dat vind je niet terug bij die emotieloze Duitsers, maar de Engelsen zijn daar een heel stuk beter in. Niet allemaal, maar ik vind wel dat er meer goede Engelse bladen zijn dan Duitse bladen. Top Gear vind ik weer wat doorgeschoten.
En dan de uitzondering op de regel. De rondetijden op de Ring van Sportauto, die voegen wat toe.
(Filmpjes zoals hierboven laat ik even buiten beschouwing, daar vind ik het verschil minder groot.)
Het rijplezier / beleving / gevoel wat een auto geeft is verder heel persoonlijk. Dus als een tester een auto super vind, kan het voor mij een grote afknapper zijn. Vandaar dat ik persoonlijk liever uitga van feiten / specificaties, en daarna zelf wel zie of een auto wel wat voor mij is.
Wb. verschillen in de Duitse / Engelse autotests, er zijn meer overeenkomsten dan verschillen. Nederland is niet zo duits georiënteerd (history
Wat BMW voorbeelden:
http://www.myvideo.de/watch/3206818/BMW ... ce_Version
http://www.myvideo.de/watch/7002084/MAN ... SMG_550_PS
