Belachelijk hoog boetebedrag?

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Peric » 28 apr 2010, 22:48

Eigen schuld, dikke bult?

In Februari zijn ik en m’n vriendin een weekje naar Budapest geweest om de familie van m’n vriendin en vrienden te bezoeken.
Om daar te komen moet je door Duitsland rijden..
Toen we in de buurt van Aschaffenburg waren zagen we al een politie-auto langs de weg staan. En ja hoor, een Nederlands kenteken moeten ze natuurlijk even staande houden.
‘Polizei, folgen bitte..’
Ik er netjes achteraan.. ‘Papieren bitte..’ Papieren gegeven en de heren moesten even checken of ik geen internationale crimineel was ofzo..
Toen kwam de standaard vraag, wapens, drank of drugs?

Ik slaap heel slecht en heb daar zo’n 16 jaar geleden een goede remedie voor gevonden. Het zit in de familie, want m’n moeder zit ook regelmatig ’s nachts beneden.
Sinds ik voor de grap ’s een keer een joint geprobeerd had merkte ik dat ik erg goed sliep. Als ik niet rook duurt het zo’n 2 – 2,5 uur voordat ik in slaap val, en ik wordt zo’n 4 – 5 keer op een nacht wakker.
Ik rook verder niet, dus het is een halve joint per avond.. Niks mis mee dacht ik zo.
Ik heb ooit wel ’s slaappillen geprobeerd, maar daar kreeg ik gigantische hoofdpijn van.

Ik had dus 3 gram wiet bij me. Ik had ooit ’s van een Duitse gozer gehoord dat de regels waren versoepeld in DE, als je gesnapt wordt met een kleine hoeveelheid is er niets aan de hand.
Ik had de wiet verstopt omdat ik wél weet dat het in HU niet mag.
Ik zei dus tegen de agent dat ik 3 gram bij me had voor eigen gebruik, het slechte slapen uitgelegd.. ‘Hm ja, das ist ja nich erlaubt’.. Ik echt verbaasd, want was er van overtuigd dat het geen probleem zou zijn.
‘En wanneer heeft u voor het laatst gerookt?’ ‘Ehm... gisteravond, ik heb u net uitgelegd dat ik slecht slaap..’

Ik mocht dus niet verder rijden, er werd versterking bijgehaald, ik moest bij collega’s instappen, en 1 agent reed met onze auto naar het station..

Daar aangekomen moest ik over een papiertje piesen om te kijken hoeveel THC ik in m’n bloed had. Dat was dus zichtbaar..
Ook is er bloed afgenomen..

Het verhaal is veel langer, maar zal het kort houden..
Ik moest dus te plekke 500,- EU achterlaten voor een eventuele boete. We hebben het niet zo breed, dus dat was al een aderlating. Er werd ons verteld dat het zomaar zou kunnen zijn dat we het terugkrijgen, maar het kan ook meer worden.

3 weken terug kreeg ik een brief dat ik niet verder vervolgd zou worden, maar dat het uit handen gegeven was. M’n Duits is aardig goed, maar snapte er niets van..

Vandaag kwam er nog een brief of we nog maar ’s effe 319,85 EU bij willen betalen, want ik had onder invloed gereden.. Er was 1,3 ng/m Tetrahydrocannabinol en 42 ng/ml 11-Nor-delta-9-tetrahydrocannabinol geconstateerd in m’n bloed. Er wordt verder helemaal niet bij vermeld wat toegestaan is.
Tevens wordt ik verzocht als ik dat geld overgemaakt heb m’n rijbewijs in te leveren voor een maand.

Er zat een hele nachtrust tussen het roken en ze hielden ons staande om 12:00 de volgende dag.

Excuses dat het een heel verhaal geworden is, maar anders was het niet duidelijk..

Advies? Gewoon bukken en incasseren? We gaan er wel een brief aan wagen dat ik m’n rijbewijs nodig heb voor m’n werk. Is ook zo, want zo vroeg als ik wegmoet gaat er geen bus bij ons het dorp uit.

Is dat niet een beetje overdreven?? Is het niet een beetje belachelijk hoog bedrag? En m’n rijbewijs kwijt voor een maand??

Gebruikersavatar
SteV6
Berichten: 3184
Lid geworden op: 06 aug 2006, 19:26
Locatie: S4 Avant, S5 cabrio, Leon V6, Speedster, Twente

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door SteV6 » 28 apr 2010, 22:59

Heel vervelend voor je. Een tijd geleden heeft in diverse media gestaan dat Duitsers en Zwitsers op deze manier buitenlanders uit landen met liberaler drugsbeleid financieel uitmelken. Tot 5 of 6 dagen na de laatste joint kan je in beide landen nog op de bon geslingerd worden.

Ik wens je succes met de afhandeling. Want ik neem aan dat het een afweging wordt tussen betalen of een advocaat erop zetten, afhankelijk wat duurder/goedkoper is.


Stephan

Gebruikersavatar
Casper
Berichten: 1657
Lid geworden op: 15 mar 2007, 16:03
Locatie: Amsterdam

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Casper » 28 apr 2010, 23:25

Het is achteraf gelul, maar had je beter niet gewoon kunnen zeggen dat je niks bij je had? Als je dan was gesnapt had je niet een hogere straf gekregen dan nu lijkt mij...

steve smith
Berichten: 4500
Lid geworden op: 14 feb 2008, 22:40
Locatie: Achter het stuur

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door steve smith » 28 apr 2010, 23:37

Peric schreef:Advies? Gewoon bukken en incasseren? We gaan er wel een brief aan wagen dat ik m’n rijbewijs nodig heb voor m’n werk. Is ook zo, want zo vroeg als ik wegmoet gaat er geen bus bij ons het dorp uit.
Ja. 10 minuten surfen of 150eu adviesje van een Duitse advocaat had je dit kunnen besparen. Je hebt trouwens mazzal dat ze je geen 1000eu borg voor je rijbewijs hebben laten aftikken.

BTW van m'n 10e of 11e tot m'n vijftiende sliep ik een uur of drie per nacht, tot het punt dat m'n ouders er helemaal horendol van werden en ook m'n dagelijkse leven er stevig onder leed. Wakker zijn tot 3 a vier uur 's-nachts was redelijk normaal (nu ook maar zonder vroeg opstaan :mrgreen: ). Tot mijn moeder bij een acupuncturiste terecht kwam om te stoppen met roken. Dat laatste helaas succesvol, is nu anti-peuken-terrorist, maar dit terzijde. Die dame vond dat die nachtbrakende snotaap maar eens langs moest komen, en met frisse tegenzin ben ik daar inderdaad naartoe gesleurd. Tot mijn verbazing: Die naalden voel je niks van, en die avond sliep ik om 21:30 zodra m'n kop het kussen raakte. Heb toen maar 4 behandelingetjes in eén maand gehad en vervolgens 10 jaar prima geslapen. En toen kwam de eigen zaak :roll: Slaap overigens nog steeds zodra m'n kop het kussen raakt, alleen dat gebeurt meestal niet op tijd.

Vind je het niks dan vind je het niks, het is wellicht een alternatief voor afhankelijkheid van die zooi.
Laatst gewijzigd door steve smith op 28 apr 2010, 23:39, 1 keer totaal gewijzigd.

Luuk
Berichten: 3071
Lid geworden op: 15 jan 2008, 15:12

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Luuk » 28 apr 2010, 23:38

Wat een gedoe allemaal! Succes met de afhandeling Peric, hopelijk is het niet zo zuur en kun je nog wat regelen. :wink:

aapje
Berichten: 185
Lid geworden op: 18 dec 2007, 14:46

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door aapje » 28 apr 2010, 23:57

Ook lekker slim om slapende honden wakker te maken door te zeggen dat je een paar gram wiet bij je hebt :hammer: Er is geen goede reden om aan je eigen veroordeling mee te werken, je hebt er enkel jezelf mee.

En THC blijft zeker bij veelvuldig gebruik nog wel even traceerbaar in je bloed dus in principe heb je ook onder enige invloed gereden. Of je er daadwerkelijk wat van merkt op dat moment is een ander verhaal.

Als je jouw rijbewijs niet opstuurt kan je duitsland voorlopig wel even uit je bestemmingenlijst halen :) Het is wel een hoop geld hoe dan ook, maar je moet maar zo denken, hier in Nederland zou je met dezelfde actie bij het CBR een onderzoek krijgen.

Gebruikersavatar
wjn
Berichten: 3105
Lid geworden op: 12 sep 2006, 22:24

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door wjn » 29 apr 2010, 00:00

Met dank aan het kromste gedoogbeleid van Nederland (google is je vriend).

Simpel gesteld, als het hier niet gedoogd werd, was jij er niet mee in aanraking gekomen òf had je het op doktersadvies (dus als medicijn) gehad.

In beide gevallen iig geen boete wegens drugs. Onder invloed rijden mag dan nog steeds niet natuurlijk, maar dat had dan netjes op het medicijndoosje gestaan en ben je er iig bewust van.

Ook in Nederland zijn ze aan het onderzoeken hoe op rijden icm. drugs te controleren, maar voorlopig wordt er nog teveel geld in verdient (aan BTW :twisted: ).


Edit: Ik lees net dat je nog geluk gehad hebt ook. Voor het bezitten van kleine hoeveelheden drugs kun je tot 4 jaar gevangenis krijgen in Duitsland.

Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Peric » 29 apr 2010, 09:46

Even snel over het mezelf aangeven..
Ik was ervan overtuigd dat het niet zo'n probleem was, en voordat ze gaan spitten in m'n bagage en het dan alsnog tegenkomen heb ik het maar gezegd.
Ik had het verstopt omdat het in HU zeker strafbaar is. Maar daar zijn we nog nooit gecontroleerd.

Vandaag of morgen wordt er een beroep hun kant opgestuurd, we zien wel wat er dan uitkomt.
Ik ben er al achter dat als ik hun vertel dat ik een bepaalde maand niet in DE kom het al voldoende is.
Ik werk in de transport en een collega vertelde me dat dat al voldoende was.

Steve, bedankt voor het advies. Maar ik heb een keer acupunctuur gehad en dat was niet zo'n succes. Er had er 1 op m'n kruin gezeten en ik heb dagen met pijn in m'n hoofd rondgelopen.
Maar kan het nog wel een keer proberen.

Gebruikersavatar
Eric H
Berichten: 3641
Lid geworden op: 15 feb 2008, 10:09
Auto: Mazda CX-30 SkyActivX
Locatie: Zoetermeer

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Eric H » 29 apr 2010, 16:19

Volgens mij is het wel zo dat als je je rijbewijs moet inleveren ( of je rijbevoegdheid kwijt bent in Duitsland ) je zelf mag kiezen in welke periode je dit wil hebben....

Dus kies gewoon een periode uit waarvan je zeker weet dat je dan niet in Duitsland hoeft te zijn en geef dit door.

Nogmaals, dit is wat ik er toen van begrepen heb, anders moet je het even aan een ervaringsdeskundige vragen, die zitten hier ook wel.

[edit] ff overheen gelezen, maar daar was je zelf dus ook al achter.
Laatst gewijzigd door Eric H op 29 apr 2010, 16:25, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43846
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Arthur » 29 apr 2010, 16:21

En dan hoeven ze je rijbewijs niet te hebben? Die ging ik iig niet opsturen. Kun je hier ook niet rijden.

Gebruikersavatar
Thomas
Berichten: 383
Lid geworden op: 02 feb 2006, 21:51
Auto: Bmw 1-serie
Locatie: Ede

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Thomas » 29 apr 2010, 17:57

Tja, persoonlijk had ik niks meegenomen. Dan maar een weekje klote slapen. En een lekkere borrel doet ook wonderen voor het slapen gaan.
Slaap ook al m'n hele leven heel slecht, ook allerlei onderzoeken naar gehad. Echt van alles geprobeerd, uiteindelijk is het "de klok" in je lichaam die anders loopt. En inderdaad, ben het met je eens, een blowtje werkt best goed. Maar het blijft rotzooi voor je lichaam en het is niet handig om mee te nemen naar het buitenland. Hoe dan ook, mooi balen dit..

Gebruikersavatar
dvh
Berichten: 17197
Lid geworden op: 05 mei 2009, 23:29

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door dvh » 29 apr 2010, 21:52

500 euro voor een Duitse boete icm drugs ?
Vind dat je nog geluk hebt.

Gebruikersavatar
HJ2
Berichten: 3748
Lid geworden op: 21 jan 2010, 18:10
Locatie: Delluf 'shire'

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door HJ2 » 29 apr 2010, 22:01

Als ik mijn oude overbuurman mag geloven, is het niet bijzonder fijn in de duitse cel als je 'wat' voor eigen gebruik meeneemt.

Volgende keer maar een slaaptabletje op recept van de dokter mee, en ik denk dat je blij moet zijn dat je gewoon in je eigen bedje slaapt naast je meissie

Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Peric » 29 apr 2010, 22:03

820,- in totaal..
De 500,- hadden we al achtergelaten, en we worden verzocht om nog maar effe 320,- bij te betalen.
De brief gaat morgen die kant uit, we zien 't wel..

't Is niet alleen het in slaap vallen, maar ook nog 4-5 keer per nacht wakker worden. Ik ben dus na 2 nachten helemaal kapot, heb nl. ook nogal wat slaap nodig.. Ik slaap nu ook zo'n 7 uur per nacht..

Vind 't trouwens raar dat er over die 3 gram helemaal niet gerept wordt in de brief, ik krijg alleen een boete voor 'het rijden onder invloed'. Maar je hoort mij niet klagen.. :)

Trouwens leuk als ze een hond in je auto rond laten snuffen. Bekleding helemaal smerig, krassen op het leer, krassen op de lak, want hij was er tegenaan gesprongen..

Was een 'leuk' avontuur.. Ik mocht dus niet verder rijden, dus zij vonden maar dat we in de auto moesten slapen.. M'n vriendin moest helemaal 'full monty' want ze wilden zien of ze niks verstopt had..
Toen we later nog een keer het politieburo binnengingen omdat m'n vriendin moest plassen werd er gevraagd of ze geen bom had geplaatst in het toilet.. :nah:

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Macboy » 05 mei 2010, 03:57

Kan je mij alsjeblieft uitleggen waarom je dacht dat kleine hoeveelheden drugs toegestaan zouden zijn ? Heb je de afgelopen 25 jaar in een grot geleefd of zo ?

Voor de zekerheid nog één tip: ga dit niet in Thailand proberen ...

Gebruikersavatar
ErikMartijn
Berichten: 1816
Lid geworden op: 08 jan 2010, 15:41
Locatie: 323ti

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door ErikMartijn » 05 mei 2010, 04:34

Macboy schreef:Kan je mij alsjeblieft uitleggen waarom je dacht dat kleine hoeveelheden drugs toegestaan zouden zijn ? Heb je de afgelopen 25 jaar in een grot geleefd of zo ?

Voor de zekerheid nog één tip: ga dit niet in Thailand proberen ...
Just chill man!... :turtle:

Afbeelding

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Macboy » 05 mei 2010, 11:15

The Dude :hosanna:

Gebruikersavatar
Erik K.
Berichten: 7222
Lid geworden op: 27 mei 2006, 12:16

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Erik K. » 05 mei 2010, 14:03

Arthur schreef:En dan hoeven ze je rijbewijs niet te hebben? Die ging ik iig niet opsturen. Kun je hier ook niet rijden.
+1

EG
Berichten: 1257
Lid geworden op: 12 jul 2007, 13:29

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door EG » 05 mei 2010, 19:31

Hier kan je wel rijden hoor, mag gewoon ook. Alleen lijkt het me vrij dom om het op te sturen, want als politie je stopt krijg je gewoon boete dat je je rijbewijs niet kan tonen.

Voor uw informatie, rijbewijs van mijn oom was in Bulgarije afgepakt, politie raadde hem aan gewoon een nieuw rijbewijs aan te vragen. Wel kon ie een boete krijgen voor geen rijbewijs tonen als ie aangehouden werd. Later is de rijbewijs alsnog verzonden.

Het is dus niet zo dat je zonder rijbewijs rondrijd in Nederland als je die naar D toestuurt. Als politie je vraagt heb je rijbewijs, heb ik niet bij me klaar. Krijg je gewoon boete dat je rijbewijs niet kan tonen.

Denk je dat een ander land zomaar jou rijbevoegdheid kan ontzeggen in andere landen? Dat mogen ze alleen in hun eigen land doen.

Ik zou het alleen niet doen, want wie zegt dat ze hem netjes terugsturen? (kan altijd kwijtgeraakt worden per post!)

Gebruikersavatar
Peric
Berichten: 8441
Lid geworden op: 26 apr 2006, 12:28
Locatie: Driebruggen

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Peric » 05 mei 2010, 22:03

Macboy schreef:Kan je mij alsjeblieft uitleggen waarom je dacht dat kleine hoeveelheden drugs toegestaan zouden zijn ? Heb je de afgelopen 25 jaar in een grot geleefd of zo ?

Voor de zekerheid nog één tip: ga dit niet in Thailand proberen ...
Peric schreef:Ik had ooit ’s van een Duitse gozer gehoord dat de regels waren versoepeld in DE, als je gesnapt wordt met een kleine hoeveelheid is er niets aan de hand.
Dacht dat advocaten wel konden lezen...

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43846
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Re: Belachelijk hoog boetebedrag?

Bericht door Arthur » 06 mei 2010, 10:30

Heb ooit wel een gehoord (van een gozer, :wink: @Peric) dat een internationaal rijbewijs aanvragen ook wel eens wil helpen. Als je dan in het buitenland je rijbewijs moet inleveren, lever je die in. Maar ik weet het niet zeker :mrgreen:

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot], Nico e39 en 9 gasten