Via http://www.promojobs.nl/index.php/2010/ ... -stations/" onclick="window.open(this.href);return false;Het Rotterdamse Boerenjongens Ontwerpen was benieuwd “hoe een hype ontstaat en hoe media daar mee omgaan”. En wat doe je dan? Juist, dan laat je een krantje drukken in een oplage van 15.000 stuks en laat je die verspreiden op stations en in treinen. Zie daar: Tietenblaadje # 01.
Op 18 februari werd het krantje verspreid. Rond drie uur ’s middags leverde zoeken op tietenblaadje op Google echter al zo’n 1.800 hits op. Onder meer nu.nl, volkskrant.nl, parool.nl en telegraaf.nl besteedden aandacht aan het gratis magazine op tabloidformaat.
De 15.000 kranten werden verspreid op stations en in treinen. Ook werden bakken van Metro gebruikt. Zowel de NS als Metro hebben laten weten er niet blij mee te zijn. Silvio de Groot van Metro: “Wij weten niets van deze actie en willen er ook niets mee te maken hebben. We sturen direct iemand om onze kranten weer terug in de bakken te leggen.” De NS heeft haar medewerkers gevraagd het magazine weg te gooien zodra ze het in de trein tegenkomen.
De makers zien het blad niet alleen als ‘een baldadige grap’, maar ook als een experiment. “Dit is een experiment. Het levert ons als reclamemakers interessante informatie op over hoe media werken.”
(je kunt 'm daar ook downloaden)
