
Vanalles is voorbij gekomen op de diverse sites en uiteindelijk dacht ik er uit te zijn en een E46 M3 te willen. Na een tweetal verkopers benaderd te hebben in de UK en Duitsland werd de prijs van de bovenstaande E36 verlaagd waardoor het verschil wel erg groot werd. Een verschil van 10K voor een 3e en hobby auto was wel een beetje veel van het goede imho

De M3 is origineel NL en af dealer (Klaas Visser) voorzien van GT goodies zoals twee kleurig leer, rode gordels, GT front spoiler en achterspoiler. Normaal ben ik geen fan van spoilers maar in dit geval vind ik het toch wel goed staan in RL. Tevens zit er een Hartge demper onder die prima naar m'n zin is en zeker niet teveel lawaai maakt. Andere opties zijn o.a. schuif-kantel dak, elektrisch bedienbare stoelen, stoelverwarming, clima en Herman Karton stereo. De auto is door de eerste eigenaar gekocht voor een aardig eind richting de 2 ton in guldens en heeft er twee jaar mee gereden. De 2e eigenaar kocht de auto voor fl 125.000,- en heeft de auto 9 jaar gehad. Begin 2008 ging de auto naar de huidige eigenaar met tegen de 150.000km.
Niet veel kilometers later ontdekte de eigenaar een geluidje in het blok bij stationair toerental en er werd hem geadviseerd om de krukaslagers van de motor te vervangen. Omdat het rateltje niet verdween besloot men ook de Vanos te vervangen maar ook dit mocht niet baten. Uiteindelijk werd het probleem gevonden in de distributie waarvan een tandwiel minder goed bleek en is ook nog de hele distributie vervangen. Om de distributie te vervangen was het noodzakelijk om ook de koppakking te vervangen/kop te demonteren. Voor de E36 is de afgelopen 1,5 jaar iets meer dan 8000,- achter gelaten bij BMW specialist Sikkema


Perfect is de auto natuurlijk niet na 12 jaar en 165.000km. Aan de bestuurderstoel is de leeftijd van de auto wat af te lezen. De leerkleur op de zijwang is wat afgesleten van het in en uitstappen. Het driekleurige stiksel van het stuur is op een plek doorgesleten en de vooruit heeft z’n beste tijd gehad. Het plan is om het stuur en de ruit te vervangen en de stoel wil ik gaan renoveren. Dus nieuwe kussens er in en eventueel delen leer laten vervangen. Dan moet er toch wel een topding staan denk ik.
