De definitie van Lightweight is, behoudens vergissing mijnerzijds, niet bekend gemaakt hier.allen schreef:1400 kg is geen lightweight!
Afgaande op de engelse gebruiken wordt < 1500 Lbs = 681 kg rijklaar als lightweight bestempeld.
(tot 3000 Lbs mediumweight en daarboven heavyweight)
Reeds in 1963 werd door Porsche een dichte straattoegelaten GT (minstens 100 stuks te bouwen in één jaar) ontwikkeld van slechts 650 kg (weliswaar zonder benzine gewogen) de 904 GTS, waarmee bij de Monte Carlo Rally van 1965 een opzienbarende tweede plaats werd behaald. Tijdens de ontwikkelingstesten in september 1963 op de Nordschleife werden met slechts 180 pk, Dunlop R6 "max Alat=0,99 g" banden, ietwat minder ontwikkelde schokdempers dan tegenwoordig en op een ietwat "Kuppigere" en hobbeligere baan dan heden al gemiddelde snelheden van 141,6 kmu gehaald.
Als Lotusliefhebber doet het me dan ook wat pijn om te constateren dat met betere banden, schokdempers,en downforce op een "snellere" baan de Exige in 2000 met 179 pk dat ook maar net haalt. Er zijn al 243 pk nodig om de Exige Lightweight uit 2008 5 kmu gemiddeld sneller te laten gaan. De vroegere lightweights waren toch al aardig opgewassen tegen de hedendaagse lightweights, daar zullen die meerdere honderden kilo's wel voor iets tussen zitten
