Wereldwijde crisis + halfslachtige aanpak NL/Europa

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10882
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Joy » 06 okt 2008, 13:02

Er is gelukkig nog muziek om het leed mee te verzachten:

'...and we will all go down together...'

:mrgreen:

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Michel P » 06 okt 2008, 13:10

romo schreef:AEX op -6,2%, zijnde 322 punten :shock: :shocking:

Het eind lijkt vooralsnog niet in zicht............................
Ik gok dat de bodem van de AEX rond de 250 punten zal liggen. Zodra Fortis verhandelbaar is zal de koers denk ik halveren.

En dat is idd het einde nog niet, want de moet nog een hoop shit uit de kast komen.

Michel

Dexter
Berichten: 1600
Lid geworden op: 01 mar 2006, 13:16

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dexter » 06 okt 2008, 13:27

Het is allemaal een hoop gesodemieter gebaseerd op valse sentimenten.
Net een stelletje wijven in paniek.....zum kotzen gewoon!
Jarenlang zaten ze in hun eigen veilige wereld van schijnzekerheid en nu de waarheid aan het licht komt is er geen houden meer aan....het hele kaartenhuis stort in elkaar.
Op dat soort mensen kun je bouwen.....NOT! :wtf:
De vraag is niet meer of er een wereldwijde recessie komt, maar hoe erg die zal zijn en wanneer die op zal houden.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 okt 2008, 13:55

Dex, ik vind dus niet dat 't gebaseerd is op sentimenten, AL SPEELT DAT NU WEL HEEL ERG MEE JA. :)

Ik ben dit draadje begonnen omdat ik logischerwijs gewoon zag aankomen dat 't economisch de verkeerde kant op ging en dat had niet puur met de kredietcrisis te maken, maar gewoon met signalen uit alle kanten van de wereld die aangaven: we zitten op de top, we gaan nu echt naar beneden. Overigens was ik al wat langer op mijn hoede, maar aangezien we bij aanvang van dit draadje naar huizen aan 't kijken waren, kwam 't opeens persoonlijk wat dichterbij. Vandaar dit draadje. Ik vind 't een interessante materie om te volgen, ook de sentimentele beleggers, spaarders etc. Die horen d'r nu eenmaal bij.

Gebruikersavatar
Roman
Berichten: 3237
Lid geworden op: 12 sep 2006, 11:05
Locatie: Liverpool

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Roman » 06 okt 2008, 13:59

Een goeie vriendin van mij haar familie heeft hier al zo'n 30 jaar een airco en zonnepanelen bedrijf, big business hier. 50 werknemers, dus een nette zaak.

Vandaag bankruptcy aangevraagd, ze hebben nog 2 weken om een investeerder te vinden anders is het over. Ze krijgen geen geld meer omdat alle bouw bedrijven etc waar ze deals mee hadden ze geen geld meer konden geven, en zelf ook bijna allemaal inmiddels failliet zijn verklaard.

Ze verwachten dat de gehele bouwsector hier (en dat is na de toeristen industrie veruit de grootste hier) nog maanden stil moet blijven liggen omdat het gewoon niet meer kan.

Het gaat echt hard hier vind ik, zal mij benieuwen hoe zwaar het hier gaat worden als straks de toeristen niet meer komen, volgens mij is dan 95% hier zonder werk. :?

Dexter
Berichten: 1600
Lid geworden op: 01 mar 2006, 13:16

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dexter » 06 okt 2008, 14:08

Dennis, ik doelde voornamelijk op de financiële sector waar het sentiment nu absoluut de boventoon voert, zo niet leidend is.
En dan met name in Nederland waar het allemaal nog een stuk gekker is dan elders op de wereld!
Overigens allemaal verklaarbaar door de mentaliteit van Nederlanders.....klagen en vervolgens niks (kunnen of willen) doen om de boel op te lossen.
Petje af trouwens voor Bos die het met Fortis goed gedaan heeft.
Nu cheap kopen en over een jaar of wat met winst verkopen. :wink:
(Edit: Goed voor de Staat der Nederlanden bedoel ik dan hoor! Niet voor de huidige aandeelhouders....)

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Michel P » 06 okt 2008, 14:27

We moeten zien of Bos het goede heeft gedaan. Als de consument er geen vertrouwen meer in heeft is die moeilijk op een andere gedachten te krijgen. Afgelopen maandag was Bos ook erg verbaast over de koersval na de kapitaalsinjectie van Belgie, Luxemburg en Nederland! Het vertrouwen van de burger in de politiek is marginaal, en Bos heeft geroepen, dat de recessie aan NL voorbij zou gaan............... en dan gelooft hij dat iedereen dat slikt voor zoete koek. Reken maar dat men in Den Haag in paniek is, de aankoop van Fortis/ABN AMRO door de staat is dus ook hierop gebaseerd.

Door de geldvlucht over de wereld hebben centralebanken al lang niet meer de macht de markt te sturen, al wil men dat de burger maar al te graag doen geloven.

Ik hoor de radio collums van de Kees de Kort altijd graag op BNR.

Michel

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22520
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Niels » 06 okt 2008, 14:41

Als Fortis op de fles gaat dan zijn we toch gewoon 4 miljard kwijt :?: Je koopt toch Fortis aandelen en geen ABN-AMRO aandelen, die zijn er immers niet meer :bag: Daarnaast ben ik benieuwd waar Nelie mee komt vanuit de EU wetgeving....krijgt nog een staartje ben ik bang :whistle: Het cijfer gevogel met Fortis is echt niet meer normaal, gekocht door de overheid, niet meer kunnen verhandelen op momenten dat het onder de 5,-/aandeel dreigt enz. Er wordt momenteel gewoon ZO met twee maten gemeten hier NL echt niet meer normaal.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 okt 2008, 15:19

Fortis overnemen is de grootste fout die NL/Bos gemaakt heeft.
700 miljard van US is grootste fout die US/Bush&co gemaakt heeft.

Maar het is gewoon triest dat ze tot en met prinsjesdag riepen dat 't allemaal wel meeviel met de financiele en economische ellende :blabla: , maar dat wij hier allang wisten dat 't hek van de dam was. Wat mij betreft tieft 't hele zootje in Den Haag nu nog op, vandaag, NU. :banaan: Ze zijn echt dom bezig. Allemaal korte termijn politiek. Ze hadden zich 2 jaar geleden (imho al eerder, maar toen werd alles verwezen naar 9-11, dus dat schoot ook niet op) al moeten gaan uiten naar de burgers: pas op de plaats, doe geen gekke dingen, maar blijf intussen wel je normale boodschappen doen, denk alleen wat beter na over je maandelijkse lasten, het kopen van een huis, of afsluiten van een lening voor je auto, want over een paar jaar...... Enfin, als ik om me heen kijk en zie hoe mensen mij een half jaar geleden voor gek verklaarden dat ik me zorgen maakte, dan verbaast de huidige "slap in the face" me helemaal niets. Op forums, maar ook IRL, nota bene door afgestudeerd economen (meerdere ja), maar misschien wel JUIST DIE, zeiden mensen dat ze niet verwachtten dat er een economische recessie zou komen. Tja, wat is 't verschil tussen een recessie en een boekhoudkundige trucage om 0,1% groei te realiseren zei ik dan? Maar goed, ze geloofden 't niet, wilden 't niet geloven.

Vandaag sprak ik een aannemer van ons. Aardige vent, altijd druk bezig met zijn geld. die had vorige week TomTom gekocht. Die dacht dat 't einde van de daling alweer was geweest. Vandaag zei ik: Man, dit is nog steeds 't eind van 't begin, nu gaat 't pas echt los. Hij begreep me wel, maar je zag de teleurstelling in zijn gezicht dat 'ie nu moet gaan hópen op betere beurskoerzen. Ik denk dat 'ie lang kan wachten. Bedrijven vallen om, TomTom valt vervolgens om, want laten we wel wezen, navigatie is nu opeens niet meer zo belangrijk. Werknemers hoeven zich binnenkort niet meer te haasten naar hun afspraken, want ze hebben geen afspraken/klanten. Het enige wat ze nodig hadden gehad, was wat realiteitszin, en mijn aannemer ook. :playcar:

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27095
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door romo » 06 okt 2008, 15:36

De beurs is 1 groot pyramide spel, daar ligt de oorzaak..............................verbieden, dat moeten ze doen......................

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Michel P » 06 okt 2008, 15:41

Dennis Cavallino schreef:Fortis overnemen is de grootste fout die NL/Bos gemaakt heeft.
700 miljard van US is grootste fout die US/Bush&co gemaakt heeft.

Maar het is gewoon triest dat ze tot en met prinsjesdag riepen dat 't allemaal wel meeviel met de financiele en economische ellende :blabla: , maar dat wij hier allang wisten dat 't hek van de dam was. Wat mij betreft tieft 't hele zootje in Den Haag nu nog op, vandaag, NU. :banaan: Ze zijn echt dom bezig. Allemaal korte termijn politiek. Ze hadden zich 2 jaar geleden (imho al eerder, maar toen werd alles verwezen naar 9-11, dus dat schoot ook niet op) al moeten gaan uiten naar de burgers: pas op de plaats, doe geen gekke dingen, maar blijf intussen wel je normale boodschappen doen, denk alleen wat beter na over je maandelijkse lasten, het kopen van een huis, of afsluiten van een lening voor je auto, want over een paar jaar...... Enfin, als ik om me heen kijk en zie hoe mensen mij een half jaar geleden voor gek verklaarden dat ik me zorgen maakte, dan verbaast de huidige "slap in the face" me helemaal niets. Op forums, maar ook IRL, nota bene door afgestudeerd economen (meerdere ja), maar misschien wel JUIST DIE, zeiden mensen dat ze niet verwachtten dat er een economische recessie zou komen. Tja, wat is 't verschil tussen een recessie en een boekhoudkundige trucage om 0,1% groei te realiseren zei ik dan? Maar goed, ze geloofden 't niet, wilden 't niet geloven.

Vandaag sprak ik een aannemer van ons. Aardige vent, altijd druk bezig met zijn geld. die had vorige week TomTom gekocht. Die dacht dat 't einde van de daling alweer was geweest. Vandaag zei ik: Man, dit is nog steeds 't eind van 't begin, nu gaat 't pas echt los. Hij begreep me wel, maar je zag de teleurstelling in zijn gezicht dat 'ie nu moet gaan hópen op betere beurskoerzen. Ik denk dat 'ie lang kan wachten. Bedrijven vallen om, TomTom valt vervolgens om, want laten we wel wezen, navigatie is nu opeens niet meer zo belangrijk. Werknemers hoeven zich binnenkort niet meer te haasten naar hun afspraken, want ze hebben geen afspraken/klanten. Het enige wat ze nodig hadden gehad, was wat realiteitszin, en mijn aannemer ook. :playcar:

100% mee eens, ze denken de macht te hebben in Den Haag, maar de burger weet wel beter, alleen wil dat er niet in bij de politiek, en dat geld idd mondiaal.

Gebruikersavatar
SteV6
Berichten: 3184
Lid geworden op: 06 aug 2006, 19:26
Locatie: S4 Avant, S5 cabrio, Leon V6, Speedster, Twente

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door SteV6 » 06 okt 2008, 15:51

Aan de andere kant moet het toch de natte droom zijn van elke socialist? Staatsgestuurde maatschappij EN economie ....

Ik snap de consequenties van de stap van Bos en Balkenende nog niet helemaal. Zowel Belgie, Duitsland als Ierland kiezen ervoor om banken falliet te laten gaan als dat aan de orde komt. Geen finianciële injecties in de onderneming, maar wel 100% garantie van de banktegoeden van particulieren ... op zich wenselijker volgens mij.

Wat gaat er gebeuren met Fortis NL + ABN?
Hoe lang blijft de staat eigenaar?
Wie bepaalt het beleid? De bankmedewerkers of de ambtenaren van financiën?
Van wie koopt de staat de aandelen eigenlijk?
Is het verstandig om je geld bij Fortis en ABN te laten staan nu de staat eigenaar is?
enz. enz.

SteV6

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Macboy » 06 okt 2008, 16:11

Ik heb bij banken enkel schulden. Dat is veel slimmer. Als het dan misgaat, heb je winst. Als het goed gaat heb je ook winst.

Het is een win-win situatie. Ik zeg: lekker lenen nu en die Porsche kopen ! Moet je wel snel zijn :)

En overheid moet natuurlijk nooit investeren in banken. Gewoon de boel naar de klote helpen. Dat leert banken en andere kredietinstellingen voortaan nadenken bij het verlenen van kredieten. Zo stimuleer je onveilige transacties als overheid. Zekerstelling middels kapitaalbescherming is een ander verhaal dan nationaliseren !

Het hele beleggen-verhaal is een 100 jaar opgeblazen zeepbel die eindelijk tot uitbarsting komt. Ook dat is terecht. Het is alleen jammer dat de investeringen de burger natuurlijk ook indirect raakt middels de pensioenvoorzieningen.

Maar feit is, dat er niks aan de hand is.

Als je een luchtbel opblaast, blijft het gewoon lucht :)

Kortom, gewoon naar http://www.zeitgeistmovie.com" onclick="window.open(this.href);return false; blijven kijken ...

Gebruikersavatar
Michel P
Berichten: 12572
Lid geworden op: 01 feb 2006, 13:37

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Michel P » 06 okt 2008, 16:30

SteV6 schreef:Aan de andere kant moet het toch de natte droom zijn van elke socialist? Staatsgestuurde maatschappij EN economie ....

Ik snap de consequenties van de stap van Bos en Balkenende nog niet helemaal. Zowel Belgie, Duitsland als Ierland kiezen ervoor om banken falliet te laten gaan als dat aan de orde komt. Geen finianciële injecties in de onderneming, maar wel 100% garantie van de banktegoeden van particulieren ... op zich wenselijker volgens mij.

Wat gaat er gebeuren met Fortis NL + ABN?
Hoe lang blijft de staat eigenaar?
Wie bepaalt het beleid? De bankmedewerkers of de ambtenaren van financiën?
Van wie koopt de staat de aandelen eigenlijk?
Is het verstandig om je geld bij Fortis en ABN te laten staan nu de staat eigenaar is?
enz. enz.

SteV6
Ja, maar Bos en Balkje schalen zich boven de rest van Europa, denk dat de andere landen slimmer zijn geweest. Garandeer de spaar tegoeden van de burgers maar, en laat de markt zijn werk doen.

De SP zal wel trots zijn op Bos c.s. Als de handel morgen vrij word gegeven kun je live de staatsschuld zien stijgen door het verbranden van de waarde van Fortis/ABN AMRO......... En dan kunnen de koopjes jagers weer de markt op.......

Michel

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 okt 2008, 16:41

Ik zit weleens te denken de laatste tijd, :hmmm: stel dat je doemdenker bent (ik ben dat niet, maar heb wel veel fantasie en inbeeldingsvermogen), dan heb je nu hele mooie scenario's klaar liggen:
- Economische malaise duurt gemiddeld 7 jaar (2008 + 7 = 2013)
- De Maya kalender loopt tot en met 2012/2013.
- De Bijbel voorspelt ruim 2k jaar na christus een grote humanitaire ramp (zelf nooit gelezen, maar goed, waar rook is is vuur, dus 't zal er wel ergens staan, vrij vertaald)
- Nostradamus voorspelde een WWIII in 2013 en velen met hem. Sterker nog, het zou een destructieve oorlog worden wereldwijd. Wat er over blijft, dat zou niet veel zijn volgens hun.
- Stel dat de doemdenkers gelijk krijgen, dan gaat 't nog veel en veel slechter de komende jaren dan we nu voor mogelijk houden. Ons geld is straks niets meer waard. Onroerend goed ook niet. We worden een soort afrika, maar dan met asfaltwegen en minder muggen. De gevolgen van 9-11 en Al Quaida hebben nog dagelijks hun impact op diverse samenleveningen. Zowel economisch, qua gevoel, als de manier waarop mensen met elkaar samenleven ( :hammer: ). Dit is een ideaal moment om veel mensen te laten radicaliseren. Socialisten neigen snel weer richting het communisme. Moslims zullen zich wellicht kunnen vinden in de stromingen binnen de islam waaraan ook Al Qaida gelieerd is.
Tussen Rusland en de westers wereld gaat 't niet goed, stel dat dat erger wordt de komende jaren? China is een luchtbel dat zichzelf eigenlijk al heeft opgeblazen (de kredietcrisis is daar wellicht groter dan in de VS!). De VS is bankroet binnen 5 jaar. Als je nu op dit moment doemscenario's schrijft, dan is die van een potentiele WWIII in 2012, 2013 wel eentje die vrij realistisch ZOU KUNNEN zijn. De drang naar wereldmacht zal bij sommigen wellicht aanwakkeren. Als die hun kansen pakken....? :goodnight: :wink:

Zijn jullie daar bang voor? Of geloven jullie niet zo in die Nostradamus met zijn pagina's tellende zinnen? :blabla:

Gebruikersavatar
SteV6
Berichten: 3184
Lid geworden op: 06 aug 2006, 19:26
Locatie: S4 Avant, S5 cabrio, Leon V6, Speedster, Twente

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door SteV6 » 06 okt 2008, 16:55

Rienk Kramer gaat zo weer orakelen op RTL Z (RTL 7) ... net na 17.00 live

SteV6
Laatst gewijzigd door SteV6 op 06 okt 2008, 17:00, 1 keer totaal gewijzigd.

Christoph
Berichten: 1659
Lid geworden op: 01 nov 2006, 16:43
Locatie: SF

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Christoph » 06 okt 2008, 16:57

Dennis, gelukkig ben je geen econoom of financieel expert. 2008+7 is volgens mij nog altijd 2015 :lol:

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Macboy » 06 okt 2008, 17:01

Christoph schreef:Dennis, gelukkig ben je geen econoom of financieel expert. 2008+7 is volgens mij nog altijd 2015 :lol:
PROEST SPUUG KOFFIE UIT :)

Erik von Däniken ben je nog vergeten Dennis. Die voorspelde een humanitaire ramp volgens mij 22 december 2012 ? Iets met planeten in bepaalde stand of zo, geologische en magnetische krachten of zo ...

Even iets anders: zolang iedereen maar in recessies gelooft, is het ook een recessie ! Dit geldt voor alles.

Het placebo-effect is helaas ook economisch toepasbaar.

Voor de rest: http://www.123huren.nl" onclick="window.open(this.href);return false;

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 okt 2008, 17:06

Christoph schreef:Dennis, gelukkig ben je geen econoom of financieel expert. 2008+7 is volgens mij nog altijd 2015 :lol:
Hehehe, ja gelukkig maar. :mrgreen:

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 okt 2008, 17:16

@Macboy: Niet helemaal mee eens. De grote problemen zijn puur ontstaan omdat mensen/bedrijven hun lasten niet meer konden betalen: solvabiliteit is afgelopen jaren wereldwijd een groot probleem geworden. Vroeg of laat gaat dat fout.

Er zijn fouten gemaakt, zoals met hypotheekverstrekkingen aan 'armen' in de US, maar ook zonder dat 'foutje' waren we nu in problemen gekomen. Er is geleend om leningen af te lossen en dat gaat goed zolang men koopt. Dat is een nadeel van de marktwerking, maar er moet een correctie komen op overconsumptie. Alleen een communistische instelling/mentaliteit zou zo'n bubbleburst kunnen voorkomen. Maar dat willen we ook allemaal niet meemaken. Dan sta je 10 jaar lang met heel DF lekker 6000000 linker achterbanden te produceren voor je LADA RWD's, om de 10 jaar erna de rechter achterbanden te fabriceren. Gezellig hoor. :bag:

Ik had 't er net even over met een collega. Wat zijn onze risico's vroeg ze? Ik zei: als er bij onze klanten iets fout gaat, dan moet de overheid hun woningen overnemen en zijn wij allang geen reet meer waard als bedrijf, want niemand wil je klandizie overnemen als 't slecht gaat overal en jouw bedrijf geen meerwaarde meer kan bieden. Dan ga je dus naar een 'communistisch' stelsel. The horror. Ik hoop dat 't zo ver niet hoef te komen.

Feit is, dat iedereen EINDELIJK wakker is geschud. Jammer dat 't te laat is.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dennis Cavallino » 06 okt 2008, 17:32

Maccie: von Däniken's boeken heb ik vroeger wel gelezen. Best interessant, ook als je er geen reet van gelooft van zijn onderzoeken (naar vreemde gebeurtenissen in 't verleden) of voorspellingen. Zet je mooi aan 't denken en dat is altijd fijn voor je brein. :bag:

Gebruikersavatar
Niels
Berichten: 22520
Lid geworden op: 13 feb 2006, 23:04
Auto: Prius+
Locatie: Grunn...

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Niels » 06 okt 2008, 19:36

Economische malaise heb je pas als huizen minder waard worden en laat het nu net zo zijn dat de banken veel moeilijker een hypotheek verstrekken :bag:

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door RVV » 06 okt 2008, 23:37

Dennis mischien ga je morgen wel dood, dan heb je helemaal geen last meer van de aangepraate recessie. Sorry hoor maar dit doemdenkdraadje begint me persoonlijk een beetje de strot uit te hangen (verder geen personal offence naar jou of andere members)..

HOE SLECHT GAAT HET NOU WERKELIJK IN NEDERLAND..

Kijkt naar links..in de straat,, kijkt naar rechts in de straat.. goh geen huis staat noodgedwongen in de verkoop, alle buurmannen en buurvrouwen hebben hun werk nog steeds...

Kijk naar dit forum.. de ene dikke bak naar de ander word gekocht.. ringdagen/circuitdagen.. genoeg vogels die er op af komen..

Iedereen die werkt krijgt netjes aan het eind van de maand zijn salaris.. en er zijn veel mensen aan het werk in NL..

Het enige wat mensen moeten doen met hun salaris is precies datgene waar salaris voor is bedoeld.. er van leven, consumeren .. kopen wat met moet en wat men wil en wat men leuk vind.. simpeler is het niet...

Andermans problemen zijn niet onze problemen, tenzij je dit maar vaak genoeg roept..


Er is vooral sprake van collectief mekaar de kop gek praten..


Dennis niet teveel op de stoel van een waarzegster gaan zitten hoor, dat zijn bijna zigeuner praktijken.. meer zekerheid dan een dag voorruit heeft toch niemand.

Gebruikersavatar
SteV6
Berichten: 3184
Lid geworden op: 06 aug 2006, 19:26
Locatie: S4 Avant, S5 cabrio, Leon V6, Speedster, Twente

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door SteV6 » 07 okt 2008, 00:11

Rico,

Ik sta voor de keuze om (door de situatie gedwongen) te investeren. of iets anders te zoeken. Ik ben heel benieuwd, hoe ik gezien mijn situatie, straks met de banken om de tafel kom te zitten. Of ze nog met een kopje koffie aankomen en graag zaken met je willen doen, of dat je moet gaan bidden en smeken om geld te mogen lenen (tegen welk tarief?).

Als financieren moeilijk gaat worden, dan is dat een zwaarwegend argument om naar alternatieven te gaan kijken. En ik zal niet de enige zijn. Dus de problemen bij de banken zullen de komende maanden zeker gaan doorwerken in de gewone economie omdat ze goed draaiende bedrijven het investeren moeilijk maken enz. enz. Als die sneeuwbal binnenkort echt gaat rollen, dan is de lawine niet meer te houden.

Ik hoop voor ons allemaal dat die sneeuwbal niet gaat rollen ... maar de tijd zal het leren. Ik houd mij hart vast.

SteV6

Dexter
Berichten: 1600
Lid geworden op: 01 mar 2006, 13:16

Re: Wereldwijde recessie op komst, of niet?

Bericht door Dexter » 07 okt 2008, 08:59

SteV6 schreef:Rico,

Ik sta voor de keuze om (door de situatie gedwongen) te investeren. of iets anders te zoeken. Ik ben heel benieuwd, hoe ik gezien mijn situatie, straks met de banken om de tafel kom te zitten. Of ze nog met een kopje koffie aankomen en graag zaken met je willen doen, of dat je moet gaan bidden en smeken om geld te mogen lenen (tegen welk tarief?).

Als financieren moeilijk gaat worden, dan is dat een zwaarwegend argument om naar alternatieven te gaan kijken. En ik zal niet de enige zijn. Dus de problemen bij de banken zullen de komende maanden zeker gaan doorwerken in de gewone economie omdat ze goed draaiende bedrijven het investeren moeilijk maken enz. enz. Als die sneeuwbal binnenkort echt gaat rollen, dan is de lawine niet meer te houden.

Ik hoop voor ons allemaal dat die sneeuwbal niet gaat rollen ... maar de tijd zal het leren. Ik houd mij hart vast.

SteV6
Ik weet al sinds begin Augustus dat banken niet zo gemakkelijk meer met je 'meedenken' als ondernemer.
Ik had een extra stukje voorraadfinanciering nodig en ging daarvoor naar de bank.
Wat in Januari als starter nog geen probleem was qua financieringsmogelijkheden kon toen ineens niet meer. :shocking:
Een degelijke motivatie over het waarom niet werd niet gegeven, ik kon het doen met de mededeling dat ze me niet van dienst konden zijn.
Doorvragen leverde me wat opmerkingen op in de trend van ' het gaat heel slecht in de branche' en 'de verwachtingen zijn niet positief'
Ongeveer tegelijkertijd kwam er een econoom, die bij de Rabobank werkt, met een rapport waarin hij voorspelde dat binnen 5 jaar duizenden winkeliers hun deuren wel konden gaan sluiten.
Duhhh, als je zo met je klanten omgaat lijkt me dat ook vrij logisch! Over een selffulfilling prophecy gesproken.... :sealed: :x
Gelukkig heb ik zelf het een en ander op kunnen vangen, maar als je als ondernemer moet investeren om te kunnen groeien en ze gaan ineens niet meer met je mee wordt je niet echt blij.
En al helemaal niet als het om hele grote bedragen gaat die je zelf nooit kunt ophoesten.......
Zo draait de bank je onderneming lekker de nek om waar je zelf bijstaat.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Amazon [Bot], ErikS, Google [Bot], MarcF, Wimo en 3 gasten