Banden

Dit is ons algemene autoforum.
Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 11 aug 2006, 19:05

Ik heb met de TT altijd op Continental Sportcontact 2 gereden op de Ring.
Ik dacht dat dit een prima band was. Totdat ik voor de Scuderia een setje Michelin Pilot Sport ps2 op de TT had laten leggen.

Dit was een wereld van verschil, Veel meer grip zowel op droog als in nat.
Laatst gewijzigd door Rebel op 12 aug 2006, 09:39, 1 keer totaal gewijzigd.

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 40529
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Bericht door Knot » 11 aug 2006, 19:40

Het verschilt echt per auto.

De continental sportcontact 2 vind ik ideaal op de GTC, droog en regen gewoon erg goede grip (225/45/17).

De Pilot Sport (eerste model) liggen bij de m3 op de voorwielen, maar dat is ook kut, te weinig grip, op droog zelfs niet veel beter dan Barum. Hoop dat die ps02 wel een stuk verbeterd zijn.

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43502
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Bericht door Arthur » 11 aug 2006, 22:11

Heb 225-40-18 onder de Focus met Conti SC2.
Ze bevallen mij wel goed hoor, nog niet veel op gereden.
Heb ze ook in 235-40-18 onder m'n Alhambra, daar slijten ze voor wel heel hard.
Daar heb ik nu Michelin Pilot Sport zitten.
Volgens mij heb ik nu meer grip en minder slijtage voor...(??)

Gebruikersavatar
Tommy
Berichten: 2136
Lid geworden op: 01 feb 2006, 18:09

Bericht door Tommy » 12 aug 2006, 02:27

Ervaring tot nu toe op BMW:

Conti Eco: eigenlijk afgezien van het gepiep lang niet zo slecht als de meesten zeggen. Understated en weggestemd met hoongelach door het eco-imago passend bij een lease tdi-IT edition.

Dunlop SP9000: comfort band, veel te slappe wang. Makkelijke handling, smeren wel erg snel op droog en met warmte. Onstabiel gedrag. Roken wel prachtig.

Goodyear Eagle F1 gsd3 gript als de tierelier, op droog ohne ende. Op nat lijkt de grip ook erg goed, maar remmen doet de band matig, op zowel nat als droog. Wel ontzettend stil, helaas ook weinig gevoel.

Michelin Pilot Sport 1: Op droog koud weinig grip, even warmrijden, dat hebben ze echt nodig. Op droog super, scherp, direct, goede grip. Niet onbelangrijk, ziet er erg mooi uit, een van de mooiste banden tot nu toe ;) , op nat... nouja sla dat maar over, met wanli heb je bijna net zoveel grip.

Michelin Pilot sport PS2 , shits... op nat duidelijk grote sprong vooruit ten opzichte van ps1 , helaas smeren ze op droog toch meer dan de PS1. De oude voelt op droog scherper. Wel comfortabel, griplevels zijn wel heel hoog, maar mist scherpte.

Bridgestone Potenza RE720: fijne allround band. Hard karkas, sportief karakter. Ook erg makkelijke band, smeert niet noemenswaardig. Rijdt wel op onderstuur. Veilig, slijtvast.

Bridgestone Potenza RE040: stuurgevoel is goed, ook op nat geeft deze band veel vertrouwen en gevoel van controle. Grip levels zijn prima. Fijne band die ook best wel wat kilometers kan vreten. Grip op nat is wel minder dan goodyear en dunlop, maar gevoel is wel beter.

Bridgestone Potenza RE050A: simply put, superb. Grip is zeer goed, vergelijkbaar met Michelin PS2, maar dan stukken scherper. Zowel nat als droog soms verbazingwekkend wat ze kunnen. Wordt absoluut weer de opvolger op m'n wieltjes.
Laatst gewijzigd door Tommy op 13 aug 2006, 10:57, 1 keer totaal gewijzigd.

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 12 aug 2006, 09:45

Is inderdaad sterk afhankelijk van welk type auto c/q aandrijving.

Maar wat mij opviel is dat waar de continental het snelste sleet, aan de buitenzijde op de voorwielen, dat juist daar de Michelin meer rubber heeft en geen brede groef. De brede groeven beginnen pas meer naar het midden.
Tevens is de band van 2 soorten rubber gemaakt (zoals in de F1) en dit schijnt vrij uniek te zijn in deze klasse, had ik gelezen.


[img:131:164]http://www.oeamtc.at/netautor/html_seit ... chelin.jpg[/img]

Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10882
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Bericht door Joy » 12 aug 2006, 22:42

RE050 reageert goed op aanpassen van de bandenspanning. 2 tiende teveel en ik merk direct onderstuur op de eerste de beste rotonde. Lucht er weer uit en auto is neutraal. Nooit meteen een band afschrijven zonder met de bandenspanning te hebben getest.

M@rcel
Berichten: 4820
Lid geworden op: 25 feb 2006, 19:16
Locatie: Den Haag

Bericht door M@rcel » 12 aug 2006, 23:35

Ik rijd nu mijn tweede setje P Zero Nero's onder de 323ti. Ben er echt heel tevreden over. Gewoon een buitengewoon goede allround band waarmee ik ook al mijn circuit km's heb gedaan.
Voor m'n e30 racer heb ik nog geen banden hoeven aanschaffen...er zit nu troep onder, maar die rijden we wel eerst even op.
Verder staat de e60 op Dunlop runflats. De vorige waren vroeg gaan cuppen (15.000km), ben toen naar normale winterbanden gegaan, maar Dunlop wilde persé dat ik weer run-flats van hun ging rijden (nieuwe gekregen).

Gebruikersavatar
romo
Berichten: 27095
Lid geworden op: 04 jun 2006, 17:43
Locatie: Create a problem Incite a reaction Propose a solution The /// M-pire strikes back

Bericht door romo » 12 aug 2006, 23:45

Ik heb op de M3 Conti`s liggen, enige alternatief is de Michelin, anderen mogen er niet op! Met de Michelins heb ik geen ervaring. Er staat op de Conti`s dat het speciaal de M3 versie betreft. Helemaal tevreden ben ik er niet over, hebben nogal last van cuppen.

sven deutschmann
Berichten: 831
Lid geworden op: 09 aug 2006, 18:55
Locatie: omg. sittard

Bericht door sven deutschmann » 13 aug 2006, 07:01

kijken hoe de conti's het vandaag op nordschleife doen.. heb ze op de vooras liggen.. achter ligt ouwe meuk wat nog een dagje meekan.

Gebruikersavatar
Tristan
Berichten: 13436
Lid geworden op: 10 feb 2006, 15:06

Bericht door Tristan » 13 aug 2006, 09:41

Heb nu ruim 3K met mijn RE 050A gereden en wat een waanzinnige band. Droog super veel grip en ben vooral verrast over de hoeveelheid grip in nat. :shock:

Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11639
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Bericht door Hielke » 13 aug 2006, 11:52

Jan,

Heb gisteren die standaard "16 velgen onder de Honda nog eens bekeken en ben van mening dat die dingen gewoon bij die auto horen. Prachtige velg, niks aan doen. Setje Nero's of RE50a's eronder en klaar. Steek de centen van die velgen dan maar in een mooi Bilstein onderstel.

sven deutschmann
Berichten: 831
Lid geworden op: 09 aug 2006, 18:55
Locatie: omg. sittard

Bericht door sven deutschmann » 14 aug 2006, 00:26

vandaag gereden met de conti voor en vanmorgen bij ring racing achter dunlop sport race erop laten leggen want had een of andere gtradial erop gelegd ivm driften..

de conti bewezen zich op mijn auto waardeloos maar die dunlop :shock: wat een super bandjes zeg. geen wielspin en super grip. werd echt zwaar beperkt door het onderstuur vandaag.
vraag me alleen af of die dunlop nog gemaakt wordt of dat het nu de maxx is geworden???

Gebruikersavatar
Bert ///M3
Berichten: 9424
Lid geworden op: 28 mar 2006, 22:30

Bericht door Bert ///M3 » 14 aug 2006, 01:02

Dunlop Supersport Race is een hele andere klasse. Dat is eem semi competitie band vergelijkbaar met Toyo R888 en iets ala yokohama A048 :)

Sport MAXX is gewoon een straatband in principe.

SSR word niet meer gemaakt volgens mij (al is het wel de OEM band voor de CLK DTM AMG)

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43502
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Bericht door Arthur » 14 aug 2006, 10:06

Rebel schreef:Maar wat mij opviel is dat waar de continental het snelste sleet, aan de buitenzijde op de voorwielen, dat juist daar de Michelin meer rubber heeft en geen brede groef. De brede groeven beginnen pas meer naar het midden.
Dat was mij idd ook opgevallen.
Ook lijkt het net alsof er meer profiel op de Michelins (PS) zitten dan op de Conti's (SC2).
Heb het niet nagemeten, optisch bedrog?

Gebruikersavatar
Marc
Berichten: 179
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:05

Bericht door Marc » 14 aug 2006, 11:20

Daar had je op Lelydorp zo'n mooie verklaring voor.

Eh, hoe ging die ook alweer?
Ik weet het niet meer. Jij wel?

Rebel
Berichten: 4800
Lid geworden op: 04 feb 2006, 12:46

Bericht door Rebel » 14 aug 2006, 18:11

Arthur schreef:
Rebel schreef:Maar wat mij opviel is dat waar de continental het snelste sleet, aan de buitenzijde op de voorwielen, dat juist daar de Michelin meer rubber heeft en geen brede groef. De brede groeven beginnen pas meer naar het midden.
Dat was mij idd ook opgevallen.
Ook lijkt het net alsof er meer profiel op de Michelins (PS) zitten dan op de Conti's (SC2).
Heb het niet nagemeten, optisch bedrog?

Nee dit laatste is niet waar naar mijn mening, als je echt de milimeters rubber meet in de breedte, heeft de Michelin meer rubber op het asfalt dan bij de Conti. Wel Grappig dat je dit ook had nagemeten :wink:

sven deutschmann
Berichten: 831
Lid geworden op: 09 aug 2006, 18:55
Locatie: omg. sittard

Bericht door sven deutschmann » 14 aug 2006, 18:19

Bert ///M3 schreef:Dunlop Supersport Race is een hele andere klasse. Dat is eem semi competitie band vergelijkbaar met Toyo R888 en iets ala yokohama A048 :)

Sport MAXX is gewoon een straatband in principe.

SSR word niet meer gemaakt volgens mij (al is het wel de OEM band voor de CLK DTM AMG)
mooi om te weten Bert

als ik hier een set 245-35-17 van kan krijgen leg ik ze meteen rondom erop :shock: ga er eens flink heen zoeken

onvoorstelbaar veel grip mits ze warm zijn

Gebruikersavatar
Jan Visser
Berichten: 1873
Lid geworden op: 09 feb 2006, 21:30
Locatie: Leeuwarden

Bericht door Jan Visser » 17 aug 2006, 20:54

Eindelijk,

Gisteren de velgen binnen gekregen en vandaag de banden.

Ik had laatst al eens gekeken naar de Bridgestone RE050 bij de bandenboer en had toen al het idee dat het de RE050 wel eens kon worden vanwege de harde wang.En Rene met zijn 106gti was ook zeer tevreden met zijn Bridgestones dus ik dacht waarom ook niet.

Maarja toen kwam het verhaal van de velgen.Moeilijk moeilijk moeilijk,niet leverbaar in die maat,verkeerde kleur etc etc.Duurde allemaal wat langer dan gehoopt.
Ik dacht toen,laat ik hier maar eens een draadje starten over banden.Wie weet wat hier de ervaringen zijn met de Bridgestones en andere merken.Hoop gelezen,en een hoop goede berichten over de RE050.

Die zijn het dus geworden.

Nog bedankt voor de reacties hier

Gebruikersavatar
Tristan
Berichten: 13436
Lid geworden op: 10 feb 2006, 15:06

Bericht door Tristan » 17 aug 2006, 21:44

Goede keuze, ben erg te spreken over de RE050A.

wimwerf
Berichten: 417
Lid geworden op: 17 aug 2006, 21:11
Locatie: Utrecht

Bericht door wimwerf » 17 aug 2006, 21:51

Tristan schreef:Goede keuze, ben erg te spreken over de RE050A.
me also.... :D

Gebruikersavatar
René
Berichten: 328
Lid geworden op: 08 feb 2006, 19:13
Locatie: Leeuwarden

Bericht door René » 18 aug 2006, 13:50

En ik over de RE720 :D

Gebruikersavatar
Marc
Berichten: 179
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:05

Bericht door Marc » 18 aug 2006, 13:57

Tja, ik ben zo'n beetje de enige hier met negatieve ervaringen met de RE050A... Toch eens een keertje beter leren rijden :oops:

:D

Hoop dat jij er meer plezier van hebt, Jan!

Gebruikersavatar
Dutch
Berichten: 2837
Lid geworden op: 08 feb 2006, 22:29

Bericht door Dutch » 18 aug 2006, 14:00

Marc schreef:Tja, ik ben zo'n beetje de enige hier met negatieve ervaringen met de RE050A
Of:

- gaat goed samen met FWD en AWD
- niet zo lekker met RWD

En een Prelude is... :D

Gebruikersavatar
Tommy
Berichten: 2136
Lid geworden op: 01 feb 2006, 18:09

Bericht door Tommy » 18 aug 2006, 14:27

Tja op m'n E46 bevielen ze ERG goed... en op de E36 ook...
RE050A tot nu toe een van de meest fijne banden die ik heb gereden. Michelin Pilot sport 2 rijdt vergelijkbaar, maar voelt net wat minder scherp en kost 1,5x de bridgestone prijs... nuff said.

Michelin pilot sport 1 op droog blijft echter echt SUPER.
Op nat een drama... wanli-alike :)

Harrie
Berichten: 1908
Lid geworden op: 13 aug 2006, 16:08

Bericht door Harrie » 18 aug 2006, 14:28

Ik lees zo ongeveer bij iedere test dat de Michelins verre weg de beste band was. De eerste serie stak ver boven de rest uit. De PS2 is een fractie minder maar nog altijd de beste band in die klasse.

De tests vind ik dermate objectief omdat er in het ene land met voorwielaandrijvers wordt getest en een ander weer met een awd.
Wat alleen niet in de die tests word meegenomen is het feit dat wanneer de michelins slijten de compound harder wordt en daardoor ook een mindere tractie heeft. Als "twijfelachtig voordeel" heb je dan weer wel dat de laatste paar mm's minder snel verdwijnen dan de eerste.
Laatst gewijzigd door Harrie op 18 aug 2006, 14:29, 1 keer totaal gewijzigd.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten