Hoe verdienen websites aan internet?

Wil je even gezellig kletsen of dat ene grappige (auto)filmpje delen? Dat kan hier.
Plaats reactie
Online
Gebruikersavatar
Hielke
Berichten: 11635
Lid geworden op: 01 feb 2006, 21:43
Locatie: Heerenveen

Hoe verdienen websites aan internet?

Bericht door Hielke » 08 jan 2008, 19:42

Vraag me af hoe websites geld genereren. Youtube en Google (bijna zonder zichtbare reclame) maar ook autoblog.nl.

Als we de betaalde websites buiten beschouwing laten, hoe kan er dan aan die sites verdiend worden? Alleen via reclame of wordt er een soort algemene pot (via de providers) op basis van het aantal hits verdeeld? Ik zit wel eens te overpeinzen hoe je zelfgemaakte autovideo's te gelde kunt maken via het internet. Zouden er sites zijn die deze video's willen afnemen of moet je dan net zoals Autoblog zelf een site opzetten.

Andere vraag. Ik vind de getoonde video's op www.supercarmovies.com bijzonder mooi. Is het voor een webbuilder makkelijk om zo'n 'gekaderd' venster te maken? Kan ik als leek met een tooltje zien hoe zo'n video gecomprimeerd is, hoe groot ie is in beeldlijnen en kb?

Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10871
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Bericht door Joy » 08 jan 2008, 20:02

De zoekresultaten van google, hoe hoger je in de lijst wil staan hoe meer je betaald. Dus zoek je bijv. op gekke henk en wil je dat www.gekkehenk.nl op 1 staat moet je google betalen.

Gebruikersavatar
Hubert D
Berichten: 665
Lid geworden op: 10 jul 2006, 10:52

Re: Hoe verdienen websites aan internet?

Bericht door Hubert D » 08 jan 2008, 20:09

Hielke schreef: Kan ik als leek met een tooltje zien hoe zo'n video gecomprimeerd is, hoe groot ie is in beeldlijnen en kb?
Volgens mij is dat vrij moeilijk bij flash video, ik zou het eigenlijk niet weten, maar daar heb je op zich nog niks aan. Het is in ieder geval geen exotische grootte oid. Wel met dure apparatuur gemaakt.
Kijk maar even op de site http://www.steady.at/ van de meneer die de filmpjes maakt. Die werkt met spullen die wij niet kunnen betalen, dat is de basis. Is die minder, dan blijft je kwaliteit ook altijd minder.

Tom
Berichten: 22260
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Bericht door Tom » 08 jan 2008, 20:15

Joy Jolliffe schreef:De zoekresultaten van google, hoe hoger je in de lijst wil staan hoe meer je betaald. Dus zoek je bijv. op gekke henk en wil je dat www.gekkehenk.nl op 1 staat moet je google betalen.
Nee hoor, dat is alleen voor de 'gesponsorde links' die erlangs en (soms) erboven verschijnen. Voor de normale resultaten kun je niet betalen.

Een algemene pot die providers verdelen is er niet.

Paar mogelijkheden:

- E-commerce (verkoop artikelen)
- Betaalde diensten (pas in kunnen loggen nadat je betaald voor particulieren of andersom, zoals vacaturesites voor bedrijven interessant is)
- Advertenties (net zoals in de normale media)
(- IRL verkoop van je diensten/producten)

En daar heb je verschillende vormen van. Zo kun je producten van een ander doorverkopen zonder er zelf ook maar iets voor te hoeven doen. Zie je bij ringtones, pornosites etc., zorgen dat je zelf veel hits hebt en alleen als doorgeefluik werken en een percentage vangen.
Advertenties kun je ook door direct mensen te laten adverteren, maar ook indirect. Bijvoorbeeld via Google, je plaatst een stukje code en Google betaald je ervoor (afhankelijk van aantal doorkliks meen ik).

Vergeet niet dat een website vaak in het begin weinig hoeft te kosten. Paar tientjes hosting en je bent klaar. Zodra je genoeg bezoekers hebt zijn er ook geinteresseerde bedrijven die willen adverteren (mits je een doelgroep hebt waar iets te halen valt ;)), of je zorgt voor inkomsten middels Google Ads.

Ohja, andere manier is zoals Hyves. Die doen (relatief) weinig met advertenties maar hebben gewoon een ontzettend dikke database en veel bezoekers. Zo'n database is ontzettend interessant!
Komt vanzelf een tijd dat ze het voor dik geld verkopen. Gek genoeg trapt iedereen erin door gratis al hun persoonlijke informatie 'erin' te stoppen. Net zoals bij Schoolbank. Toch best waardevol als je van miljoenen Nederlanders weet waar ze op school hebben gezeten, met wie ze omgaan, wat hun interesses zijn etc.

Verder vergeet ik vast nog wat :)

Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10871
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Bericht door Joy » 08 jan 2008, 20:36

Hmm toevallig nog vandaag met iemand over gehad die dat over google zei. Verkeerd geinformeerd zeker. Wat bepaald dan de 1e rij hits ?

Tom
Berichten: 22260
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:35

Bericht door Tom » 08 jan 2008, 20:41

Combinatie van heel veel zaken, die Google niet volledig prijs geeft. Dat resultaat moet zo eerlijk mogelijk zijn.

- Inhoud, inhoud, inhoud
- Pagina opbouw (gestructureerd, zodat Google het 'begrijpt')
- Pagina titel, domeinnaam, URL opbouw
- Aantal links naar jouw site (en vanaf welke sites die links staan, hoe groter/bekender die sites die naar jou linken, hoe hoger jij komt)
- Herkomst van de bezoeker op Google (Nederlandse resultaten komen hier hoger in de lijst dan wanneer je in de VS zoekt)
- etc. etc.

Gebruikersavatar
Wim te Riet
Berichten: 1628
Lid geworden op: 21 feb 2007, 22:04
Auto: Saab 9-3
Locatie: Winterswijk

Bericht door Wim te Riet » 08 jan 2008, 20:56

De site www.voelspriet.nl heeft ook aardig wat zoekmachine-wetenswaardigheden.
Google Adsense is een mogelijkheid een piepklein graantje mee te pikken van Google zoekresultaten. Tikt niet echt hard aan, dus het wordt wel lastig om daar van te leven ;)

Gebruikersavatar
Knot
Berichten: 40173
Lid geworden op: 01 feb 2006, 17:29

Bericht door Knot » 08 jan 2008, 21:14

Ik betaal helemaal nergens voor maar als je met google zoekt op "knot, mongool, bmw, ford of drift" dan sta ik toch bovenaan :)

Gebruikersavatar
Wim te Riet
Berichten: 1628
Lid geworden op: 21 feb 2007, 22:04
Auto: Saab 9-3
Locatie: Winterswijk

Bericht door Wim te Riet » 08 jan 2008, 21:17

Knot schreef:Ik betaal helemaal nergens voor maar als je met google zoekt op "knot, mongool, bmw, ford of drift" dan sta ik toch bovenaan :)
Je hebt George W. Bush verslagen! :twisted:

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 08 jan 2008, 23:24

Google.com is niet direct een advertentie site, maar kijk eens in gmail, of een andere nevendienst van Google en je ziet wel reclames. Overigens erg onopvallend, wat ik zelf prettig vind.

Wat ik niet begrijp is waarom er zo verschrikkelijk veel geld voor wordt betaald aan banners etc.. Ik klik die linkjes echt nooit aan. Kennelijk zijn er genoeg mensen die dat wel doen...

Roy
Berichten: 4242
Lid geworden op: 18 dec 2006, 16:02

Bericht door Roy » 09 jan 2008, 07:06

Die Google AdSense is gewoon een topuitvinding geweest. Als ik zie hoeveel mensen daarop klikken, sta je echt van te kijken. Komt gewoon omdat het zo goed in de site zelf past, ipv een fel gekleurde banner.
Hielke schreef:Andere vraag. Ik vind de getoonde video's op www.supercarmovies.com bijzonder mooi. Is het voor een webbuilder makkelijk om zo'n 'gekaderd' venster te maken? Kan ik als leek met een tooltje zien hoe zo'n video gecomprimeerd is, hoe groot ie is in beeldlijnen en kb?
Als leek misschien alleen met een of ander programma wat je zal kunnen aanschaffen ergens. Zal vast bestaan.

Echter als je een beetje handig bent met scripts, zal je er vrij makkelijk achter kunnen komen. De video's in de flash bestanden zullen niet handmatig er ingezet worden.. zal allemaal gaan via php of asp ism actionscript. En in feite (natuurlijk kan het moeilijk zijn) kan je bijna alles achterhalen via een script.

Voorbeeld:
Ik heb laatst nog iemand geholpen met een dagboek online. Stonden 320 berichten op en ze had de database gegevens niet. Ik had weinig zin om die 320 berichten handmatig over te zetten naar een nieuwe site... dus een scriptje in elkaar gezet en hoppa.. de 320 berichten werden geript en stonden op een nieuwe site, in een nieuwe database.. binnen 1 minuutje.

Gebruikersavatar
Wim te Riet
Berichten: 1628
Lid geworden op: 21 feb 2007, 22:04
Auto: Saab 9-3
Locatie: Winterswijk

Bericht door Wim te Riet » 09 jan 2008, 07:37

Energy schreef:Echter als je een beetje handig bent met scripts, zal je er vrij makkelijk achter kunnen komen.
Dat lukt natuurlijk niet altijd. Sommige scripts worden op de webserver verwerkt om er als html of wat dan ook uitgepoept te worden. Dan kan je een knappe jongen zijn, maar het script kan je volgens mij dan niet achterhalen...

Roy
Berichten: 4242
Lid geworden op: 18 dec 2006, 16:02

Bericht door Roy » 09 jan 2008, 07:41

Jij bedoelt dat een .html pagina eigenlijk een .php pagina is bijvoorbeeld? Dat kan je doen door in een php script (of de php.ini file, weet het niet zeker meer) een andere extensie te zetten. Je kan hem dan alsnog laden als .php bestand.

Zo heb ik ooit voor een website van mij een extensie gebruikt ".roy", mijn naam dus.

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Bericht door Macboy » 09 jan 2008, 11:11


Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 09 jan 2008, 11:16

Vraag me af hoe websites geld genereren. Youtube en Google (bijna zonder zichtbare reclame) maar ook autoblog.nl.
Heel simpel, door advertentie's/advertentieruimte te verkopen.. Ik word als ondernemer doodgegooid met de meest fantastische internet advertentie aanbiedingen die allemaal het schip met geld laten binnen varen :?


Overigens staat mijn bedrijf op 1 onder mijn bedrijfsnaam op Google en andere zoekmachines, daar heb ik nog nooit een stuiver voor betaald.

Gebruikersavatar
Dennis Cavallino
Berichten: 15827
Lid geworden op: 02 feb 2006, 13:36
Locatie: Groene Hart

Bericht door Dennis Cavallino » 09 jan 2008, 11:26

Rico, dat komt door je sitebouwer, die snapt wel hoe die dat moet realiseren.

Gebruikersavatar
RVV
Berichten: 32209
Lid geworden op: 01 feb 2006, 11:44
Locatie: Rudi Rolex@Basel

Bericht door RVV » 09 jan 2008, 11:32

Dennis Cavallino schreef:Rico, dat komt door je sitebouwer, die snapt wel hoe die dat moet realiseren.
:wink:

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Bericht door Macboy » 09 jan 2008, 11:50

Wie kan hier dat plaatje van die vrouw met borsten vinden en laten zien waarbij haar tieten als OO van gOOgle gelden in de trand van "we know why you google" ?

Gebruikersavatar
Arthur
Berichten: 43050
Lid geworden op: 02 feb 2006, 22:22
Auto: Nr.51
Locatie: Boven Barcelona

Bericht door Arthur » 09 jan 2008, 11:52

Geen id.
Weet de Google "weetjes" ook niet... :wink:

Gebruikersavatar
Joy
Berichten: 10871
Lid geworden op: 03 feb 2006, 00:24

Bericht door Joy » 09 jan 2008, 11:58


Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Bericht door Macboy » 09 jan 2008, 18:46


E60 M5
Berichten: 1000
Lid geworden op: 11 nov 2006, 21:23

Bericht door E60 M5 » 09 jan 2008, 21:18


Gebruikersavatar
Femme
Berichten: 1595
Lid geworden op: 02 aug 2006, 21:27
Locatie: Ruurlo

Re: Hoe verdienen websites aan internet?

Bericht door Femme » 09 jan 2008, 23:52

Hielke schreef:Andere vraag. Ik vind de getoonde video's op www.supercarmovies.com bijzonder mooi. Is het voor een webbuilder makkelijk om zo'n 'gekaderd' venster te maken? Kan ik als leek met een tooltje zien hoe zo'n video gecomprimeerd is, hoe groot ie is in beeldlijnen en kb?
Het formaat kun je opmeten door er een screenshot van te maken. Zo kom ik op 800x450 pixels. Om dit formaat met een goede kwaliteit te kunnen maken zul je HD-materiaal als uitgangspunt moeten nemen. Met een HDV consumentencameraatje (ik heb er zelf een) haal je echter nooit de kwaliteit van het professionele spul dat de makers van Supercarmovies.com gebruiken.

De bitrate van de filmpjes lijkt me erg hoog gezien de beperkte aanwezigheid van zichtbare compressieartifacten.

Het business model van Supercarmovies.com is mij niet duidelijk. Er zijn geen advertenties en het lijkt me niet waarschijnlijk dat de productie van de filmpjes wordt betaald door de autofabrikanten.

Gebruikersavatar
Macboy
Berichten: 26187
Lid geworden op: 02 feb 2006, 11:49
Locatie: www.petkovski.nl

Bericht door Macboy » 10 jan 2008, 10:58

Wat een onzin zeg. Waarom zouden ze niet mogen verdienen aan fouten die mensen zelf maken?

Hoogstens link plaatsen van de site die vermoedelijk bedoeld is, maar ik zie hier weinig problemen.

Iets anders is bijvoorbeeld www.ford.nl en dan www.gord.nl intypen en dan een Ford look-alike website krijgen waarbij als je klikt je automatisch lid wordt van een sexclub of zo ...

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bing [Bot], Henk Jan, Hielke, Semrush [Bot], tomgtr en 24 gasten