[img:600:400]http://www.telegraaf.nl/multimedia/arch ... 73411g.jpg[/img]
[img:600:401]http://www.telegraaf.nl/multimedia/arch ... 73391g.jpg[/img]
[img:600:401]http://www.telegraaf.nl/multimedia/arch ... 73371g.jpg[/img]
LEUSDEN - Gestaag bouwt Seat haar Leon-programma naar boven toe uit. Werd eind vorig jaar de 185 pk sterke Sport-Up gepresenteerd, dit maal is het de beurt aan de FR (Formula Racing) met 200 pk. Later volgt nog een 240 pk sterke Cupra. Seat zal de FR tevens leveren met een 170 pk krachtige 2.0 TDI-dieselmotor, de sterkste binnen het huidige gamma.
De Leon FR wordt, zoals eerder exclusief door AutoTelegraaf.nl onthuld, gepresenteerd tijdens de autoshow in Madrid, die van 25 mei tot en met 4 juni duurt. De bestelbonnen liggen echter al klaar. Zowel de benzine- als diesel-FR zijn per direct te bestellen voor respectievelijk € 29.995,- en € 31.590,-. De FR beschikt niet alleen over potente motoren, ook het ontwerp is aangepast met het sportieve karakter van de vijfdeurs hatchback in het hoofd.
Uiterlijk verandert er niet al te veel. Kan ook haast niet, want de Seat-ontwerpers moeten nog wat vuurwerk overlaten voor de Cupra. De FR onderscheidt zich door forse bumpers met voor een grote luchtinlaat en achter een diffusor-achtig staartstuk, zilverkleurige buitenspiegelhuizen en een simpele dubbele pijp (Cupra krijgt centraal geplaatst eindstuk). Als laatste zet Seat de FR op 17 inch lichtmetalen wielen. Tegen meerprijs is 18 inch groot schoeisel leverbaar. Binnenin evenmin weinig spectakel.
Sportstoelen ontbreken echter niet, net als een met leder bekleed sportstuurwiel en pookknop, metaal-look voor het middenpaneel van het dashboard en in wit uitgevoerde wijzerplaten. Mocht de bestuurder en de inzittenden niet meer weten in welke Leon-variant zij hebben plaatsgenomen, op de gave pookknop, de meters en stuurwiel. De sportieve aanduiding is tevens in de rugleuning van de sportstoelen geborduurd.
Seat Leon FR TFSI:
- 2,0 liter direct ingespoten benzinemotor met turbo
- 200 pk
- 280 Nm @ 1.800-5.000 tpm
- 229 km/h
- 7,3 sec
- € 29.995
Seat Leon FR TDI:
- 2,0 liter direct ingespoten dieselmotor met turbo
- 170 pk
- 350 Nm @ 1.750 tpm
- 214 km/h
- 8,2 sec
- € 31.590
=======================================================================
Vind hem er wel stoerder uit zien dan de standaard Leon, maar ik snap weinig van de "vermogens/pk" politiek van Seat
