Sabberjoch schreef: 09 okt 2025, 10:05
Waarom zou je alle datacenters moeten willen hebben in een land waar het energienet overbelast is?
Enkel de bouw levert geld op, daarna zit je er mee in je maag.
Het energienet is overbelast vanwege pieken en dalen. Dat komt voort uit onvoorspelbare wind- en zonne-energie. Als we hadden gekozen voor constante energie uit een kerncentrale was dat niet het geval geweest. Het is een politieke keus waarvan dit de consequentie is.
Datacentra hierheen halen is gewoon een strategische keus. Ik heb liever dat anderen van mij afhankelijk zijn dan ik van anderen. Tech en AI gaat een gigantische impact hebben op alles om ons heen, hoe meer dat hier plaats gaat vinden hoe beter. Tot dusver hebben wij de boot gemist op dat gebied. Alle grote cloudproviders zijn in Amerikaanse handen en alle AI innovaties komen uit Amerika, die hebben dus echt een grote voorsprong. Afgelopen week nog deze
toespraak van Ursula von der Leyen. De EU-pennenlikkers vinden het een mooi verhaal, binnen de techsector staat ze voor lul met zo'n verhaal.